• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Letnich Syrenach

DeletedUser4096

Guest
Ja jednego nie rozumiem, jeśli tak pasuje Ci ta nieprzewidywalność, to PO CO korzystałaś z listy zadań w poprzednich eventach??? Ona jest dla chętnych. A Ty mogłaś sobie zafundować nieprzewidywalność już wiele eventów wcześniej.
Poprzedni system dawał wybór - korzystam z listy albo nie zaglądam do niej i daję się zaskoczyć. Obecny nie daje żadnego wyboru. Garstka graczy odkryła nagle radość z losowości (ciekawe, że dopiero teraz), a pozostali mieli radość z planowania, teraz nie mają wyboru :/
Może dlatego że znudziła im się już poprzednia forma?
 

Koval92

Kapłan
Co tak sie uczepiliscie tej losowosci? Nie jest sprawiedliwa, ale zycie tez nie jest sprawiedliwe. Czemu dozylismy czasow ze wszyscy musza miec tak samo latwo? Cholera pamietam czasy gier, gdzie poziom normal to byl poziom trudny(nightmare) obecnie, pamietam gry ktore nie prowadzily za raczke nie traktowaly graczy jak debili. A teraz nagle serie Dark Souls to najtrudniejsze i hardcorowe gry... Ludzie zrobili sie leniwi chca miec wszystko podane na tacy, najlepiej zeby sie samo zrobili i przeszlo. Mnie nie cieszy do konca ta losowosc, bo mam pecha i pewnie bede trafiac same 1d i 2d. Rozumiem czemu jest i w pelni ja akceptuje. Cieszcie sie z nowych budynkow, z studni bo okaze sie ze Ci co tak najwiecej narzekaja wyciagna po 5-9k korali i wpadnie im po 40+ studni. Czy innego wymarzonego budynku.
@kikimora nie myl prawdy z hejtem. Milego dnia :)

SandDiuna ale życie jest życiem a ja gram po to, żeby uciec trochę od trudów życia i mi gra "życiowo" podkłada kłody pod nogi tym, że inni mają farta a ja nie. Ja pamiętam jak na feniksie niektórzy polosowali dodatkowej waluty po 5-6 tysięcy a ja wydałem ponad 9k waluty eventowej i dostałem 0 dodatkowej waluty. Wiesz jak się czułem? Tak się nikt nie powinien czuć w grze. Gra to nie jest życie, gry są po to, żeby ludzie się lepiej czuli i relaksowali się.

Jakby był dobrze zrobiony event to by nie wpływało na niego to, ile ktoś sobie naszykował prowincji do walk, ile sobie nazbierał czasówek do skracania zwiadów, ile sobie czego pokasował w mieście żeby postawić dodatkowe budynki na manufaktury i warsztaty 1 poziomu itd.

25 trunków w 25 warsztatach robi się tyle samo czasu co 1 trunek w jednym warsztacie itd. Tylko tu chodzi o to, żeby nagradzani byli ci, co mają najwięcej miejsca w swoim mieście, co kupili najwięcej ekspansji za diamenty.

Nawet masz teraz temat w propozycjach - Ci co mają stal bonusową są od razu stawiani na przegranej pozycji, jakby trzeba było dowolny towar 1 sortu do eventów to wszyscy by stawiali marmur albo drewno, a oni muszą manufaktury stali które zajmują 2x2 a nie 2x1 jak inne.

Takie coś w ogóle nie powinno ujrzeć światła dziennego a tu gracze muszą uświadamiać teamowi tak oczywiste niesprawiedliwości.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser174

Guest
Ja jednego nie rozumiem, jeśli tak pasuje Ci ta nieprzewidywalność, to PO CO korzystałaś z listy zadań w poprzednich eventach??? Ona jest dla chętnych. A Ty mogłaś sobie zafundować nieprzewidywalność już wiele eventów wcześniej.
Poprzedni system dawał wybór - korzystam z listy albo nie zaglądam do niej i daję się zaskoczyć. Obecny nie daje żadnego wyboru. Garstka graczy odkryła nagle radość z losowości (ciekawe, że dopiero teraz), a pozostali mieli radość z planowania, teraz nie mają wyboru :/
no ja tego też własnie nie ogarniam

przypominam sobie lament przy poprzednim evencie bo nagle zmienili nagrodę dnia... no i ze to jakiś zamach jest i ogólnie mega drama. No nie pamiętam kto sie najwięcej pyszczył... ale to święte oburzenie było godne zapamiętania.
jak jakies zadanie sie zmieniło to też mega drama, bo kolejny zamach stanu na grze

a tu tyle obrońców losowości i ta potrzeba bycia zaskakiwanym. Zaskakujące

tylko skoro ta potrzeba zaskoczenia jest taka silna to czemu sięgają po ściagę z zadaniami i listą nagród? fenomen jak nic

Czarna Wdowa 69 złośliwym trzeba umieć być i nie kazdy to potrafi. Mam nadzieję że poczułaś sie lepiej ...tak mi dokopać...
aczkolwiek masz szczęście możesz uczyć się od najlepszych
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Panie i Panowie. INNO wprowadziło w pełnej okazałości to co w wszystkich grach od lat ma się dobrze RNG. Nic na to nie poradzimy. I tak jestem w szoku ze tak długo im to zajęło. Ja nie brone losowosci.
Jest mi ona obojętna. Bo taka sama losowosc jest gdy zbierasz z akademi licząc na diamenty jak gdy losujesz dzienna.
@Koval92 nie płacę w tej grze nic. A na głównym świecie mam kilkanaście ekspansji Premium. Właśnie przez eventy (studnie). Zgadzam się ze jest mniej uczciwie bo jeden zrobi wszystkie zadania do pętli w 3-4 dni inny w tydzień. Nic na to nie poradzimy. Chcą zarabiać. I sprzedawać ekspansję, kazdy chce zarobić. Ale szczerze kazdy poprzedni event pod koniec zadań wzbudzał we mnie mdłości z nudy. Tu może będę zaskoczony. A czy pozytywnie czy negatywnie co za różnicą? ☺
 

DeletedUser4096

Guest
no ja tego też własnie nie ogarniam

Czarna Wdowa 69 złośliwym trzeba umieć być i nie kazdy to potrafi. Mam nadzieję że poczułaś sie lepiej ...tak mi dokopać...
aczkolwiek masz szczęście możesz uczyć się od najlepszych
Tak, jestem złośliwa, ale przynajmniej szczera.
Tak, korzystałam w poprzednich eventach z listy zadań. Byly to czemu nie. Ale jak już wspomniałam pod koniec mnie to nudziło. Takie odhaczanie zadań. Dlatego teraz nie narzekam na losowość zadań.
 
Tak, korzystałam w poprzednich eventach z listy zadań. Byly to czemu nie. Ale jak już wspomniałam pod koniec mnie to nudziło. Takie odhaczanie zadań. Dlatego teraz nie narzekam na losowość zadań.
Klasyczny przyklad hipokryzji. Wczesniej nie mialas na co narzekac, bo jak napisala @Nusion mialas wybor.
Teraz nie masz na co narzekac, bo tobie akurat zmiany podpasowaly. To sie ciesz, alez prosze bardzo, ale
po co sie czepiasz i komentujesz postawe tych, ktorzy tego wyboru zostali teraz pozbawieni ?
 

DeletedUser4096

Guest
O ja glupia nie wpadłam na to... :D rzeczywiście mogłam nie robić z listy.
:D były to robiłam. Tak wybrałam.
Denerwuje mnie że zamiast cieszyć się grą, to wiecznie narzekacie. Przynajmniej ja odnoszę takie wrażenie. Ma prawo nie podobać Ci się obecna forma. Ok. Tobie akurat nie pasuje. Ale innym tak. Gra się zmienia i wg mnie to jest plus. Nie każda zmiana każdemu będzie pasować. Nie dogodzisz wszystkim.
 

visit0r

Paladyn
Ooo wlasnie o to mi chodzilo, wlasnie takie uogolnienia zwalczam i bede zwalczal ;) Zrob kiedys event
"wyczynowo" w 21 godzin, albo chocby w 2 dni. Ot tak, chocby tylko dla zabawy. Albo wyobraz sobie, ze
jestes tuz przed koncem rasy, a czwartego dnia jest nagroda dzienna, ktora koniecznie chcesz miec.
Musisz jednoczesnie ogarnac konczenie rasy i robienie eventu na maksymalnym speedzie majac niewiele
miejsca, by miec jak najwiecej eventowej waluty, ale zeby nagroda dzienna miala juz statystyki z nastepnej
epoki. Zrob tak kiedys, a wtedy wroc tu i powtorz, ze tylko "patrzysz na zadania, nastawiasz i koniec".
Wroc i powtorz, ze "nie potrzeba dlugo myslec" :D
Otoz oswiadczam, ze myslec jednak potrzeba, tyle ze obecny losowy system zadan takich mozliwosci
nas pozbawia.
nie trzeba duzo myslec jak @chris07070707 poda w zestawieniu ile jakich produkcji trzeba nastawic jak to mialo miejsce chyba 2 ewenty wczesniej ;)
 

DeletedUser174

Guest
nie trzeba duzo myslec jak @chris07070707 poda w zestawieniu ile jakich produkcji trzeba nastawic jak to mialo miejsce chyba 2 ewenty wczesniej ;)
jakie poda????
no skoro ktoś chce mieć niespodziankę to wara od wszelkich list, zestawień, ściąg z nagród itd, a już Boże uchowaj od posta chrisa z podpowiedziami jak spróbować przetrawić ten event bo to zło w czystej postaci

na coś trzeba się zdecydować.

O ja glupia nie wpadłam na to... :D rzeczywiście mogłam nie robić z listy.

w bonusie
Nie, nie wymaga nic myślenia w tej grze. To gra dla idiotów...
ładnie wzajemnie uzupełniające się posty...

no widzisz a znam kilka osób które jednak dały radę ogarnąć ten temat i nie posiłkować się listą... i nie uważam ich za idiotów...

aby już się nad tobą nie pastwić to może posłużę sie cytatem
Oto nowy temat dla spoilerów.

Przypominam po co istnieje ten temat - Ponieważ często kopiowane na nasze forum są informacje z bety, na temat aktualizacji, nowości, a najczęściej eventów, proszę wszelkie spoilery umieszczać w tym temacie, aby nie były rozrzucone po forum i nie trafiały na nie osoby, które nie chcą psuć sobie niespodzianki, ani ułatwiać zadań.

Statystyki budynków, listy nagród, listy zadań oraz ich ewentualne rozwiązania, a także informacje spoza oficjalnych ogłoszeń proszę umieszczać w tagach [.spoiler] i wszyscy będą zadowoleni. Dzięki :)

Zapraszam do dyskusji.

dla większej czytelności podkreśliłam kluczowy fragment. W związku z tym można przyjąć że byłaś świadoma tego że nie musisz korzystać z listy, a nawet dostałaś instrukcję by z niej nie korzystać w imię efektu niespodzianki


a mam jeszcze pytanka pomocnicze :) czy wszyscy miłośnicy "niespodzianek" sumiennie omijają listę zadań? I oczywiście z pełna premedytacją nie wchodzą na gemsy żeby sprawdzić nagrodę dnia? ewentualnie mają tylko konto na becie bo tam efekt niespodzianki jest gwarantowany? Kto tak robi? Łapka w górę! Kto sie przyzna?

a teraz konkluzja
mamy dopiero drugi dzień eventu. Jestem ciekawa opini wszystkich "miłośników niespodzianek" pod koniec eventu. Bo to że trafią w którymś momencie na blokadę jest pewne jak amen w pacierzu. Ciekawe czy wówczas też będa tak entuzjastycznie nastawieni - mając świadomość że zlistą byliby w stanie tego uniknąc.
A druga "ciekawostka". co chwila pojawiają sie głosy o "znużeniu" eventem i zadaniami pod koniec... yyy... tylko że tym razem nie może być mowy o czymś takim jak "znużenie pod koniec eventu" bo końca eventu (rozumianego jako robienie zadań) nie ma... event i imperatyw robienia zadań będzie trwał do ostatniego gwizdka. Trochę mi sie to kłóci...
 

visit0r

Paladyn
jakie poda????
no skoro ktoś chce mieć niespodziankę to wara od wszelkich list, zestawień, ściąg z nagród itd, a już Boże uchowaj od posta chrisa z podpowiedziami jak spróbować przetrawić ten event bo to zło w czystej postaci

na coś trzeba się zdecydować.



w bonusie

ładnie wzajemnie uzupełniające się posty...

no widzisz a znam kilka osób które jednak dały radę ogarnąć ten temat i nie posiłkować się listą... i nie uważam ich za idiotów...

aby już się nad tobą nie pastwić to może posłużę sie cytatem


dla większej czytelności podkreśliłam kluczowy fragment. W związku z tym można przyjąć że byłaś świadoma tego że nie musisz korzystać z listy, a nawet dostałaś instrukcję by z niej nie korzystać w imię efektu niespodzianki


a mam jeszcze pytanka pomocnicze :) czy wszyscy miłośnicy "niespodzianek" sumiennie omijają listę zadań? I oczywiście z pełna premedytacją nie wchodzą na gemsy żeby sprawdzić nagrodę dnia? ewentualnie mają tylko konto na becie bo tam efekt niespodzianki jest gwarantowany? Kto tak robi? Łapka w górę! Kto sie przyzna?

a teraz konkluzja
mamy dopiero drugi dzień eventu. Jestem ciekawa opini wszystkich "miłośników niespodzianek" pod koniec eventu. Bo to że trafią w którymś momencie na blokadę jest pewne jak amen w pacierzu. Ciekawe czy wówczas też będa tak entuzjastycznie nastawieni - mając świadomość że zlistą byliby w stanie tego uniknąc.
A druga "ciekawostka". co chwila pojawiają sie głosy o "znużeniu" eventem i zadaniami pod koniec... yyy... tylko że tym razem nie może być mowy o czymś takim jak "znużenie pod koniec eventu" bo końca eventu (rozumianego jako robienie zadań) nie ma... event i imperatyw robienia zadań będzie trwał do ostatniego gwizdka. Trochę mi sie to kłóci...
ja juz trafilem na mini blokade, zwiad (zostalo 3 dni) lub budynek 14+, cale szczescie ze rezydek sie nie chcialo rozbudowywac, tylko 20 h
 

DeletedUser4096

Guest
ładnie wzajemnie uzupełniające się posty...

no widzisz a znam kilka osób które jednak dały radę ogarnąć ten temat i nie posiłkować się listą... i nie uważam ich za idiotów...

aby już się nad tobą nie pastwić to może posłużę sie cytatem


dla większej czytelności podkreśliłam kluczowy fragment. W związku z tym można przyjąć że byłaś świadoma tego że nie musisz korzystać z listy, a nawet dostałaś instrukcję by z niej nie korzystać w imię efektu niespodzianki


a mam jeszcze pytanka pomocnicze :) czy wszyscy miłośnicy "niespodzianek" sumiennie omijają listę zadań? I oczywiście z pełna premedytacją nie wchodzą na gemsy żeby sprawdzić nagrodę dnia? ewentualnie mają tylko konto na becie bo tam efekt niespodzianki jest gwarantowany? Kto tak robi? Łapka w górę! Kto sie przyzna?

a teraz konkluzja
mamy dopiero drugi dzień eventu. Jestem ciekawa opini wszystkich "miłośników niespodzianek" pod koniec eventu. Bo to że trafią w którymś momencie na blokadę jest pewne jak amen w pacierzu. Ciekawe czy wówczas też będa tak entuzjastycznie nastawieni - mając świadomość że zlistą byliby w stanie tego uniknąc.
A druga "ciekawostka". co chwila pojawiają sie głosy o "znużeniu" eventem i zadaniami pod koniec... yyy... tylko że tym razem nie może być mowy o czymś takim jak "znużenie pod koniec eventu" bo końca eventu (rozumianego jako robienie zadań) nie ma... event i imperatyw robienia zadań będzie trwał do ostatniego gwizdka. Trochę mi sie to kłóci...
Nie rozumiesz sarkazmu to nie bede komentować wszystkiego.
Moją opinię na pewno poznasz po evencie. Nie omieszkam się wypowiedzieć.
 

DeletedUser

Guest
Ech, za dużo czasu spędzam grając w tę grę, czasem płacę za diaksy, nie przebieram nóżkami bo studnia, panie.
Oczekuję, że wymagania w eventach będą takie same dla wszystkich, z uwzględnieniem stopnia rozwoju.
Każdy ma swój pomysł na grę, to oczywiste, ale sytuacja kiedy ja mam niby to samo zadanie na 24h, a koleżanka/kolega ma akurat farta i wypadło im na 3h to jest już odczuwalna niesprawiedliwość.
ciesz się, że dzienne nagrody są takie same dla każdego :p:p:p
 

DeletedUser2264

Guest
ciesz się, że dzienne nagrody są takie same dla każdego :p:p:p
Cieszmy się wszyscy :p chociaż chciałabym zobaczyć tę radość gdyby szczęśliwcy z łatwiejszymi zadaniami dostawali słabsze nagrody :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Aleście się rozpisali. Mam wrażenie, że jak zwykle każdy koniecznie chce przekonać pozostałych, że jego opinia jest jedynie słuszna.
Według mnie to, że w tym samym zadaniu jeden może wylosować zbiór monet, trwający w najgorszym wypadku parę minut, a ktoś inny rozbudowę dwóch budynków do 14 poziomu lub opracowanie technologii, to jest po prostu przegięcie (ze względu na regulamin nie użyję bardziej pasującego określenia). Piszę to, żeby dać sygnał teamowi, że mnie, jako jednemu z graczy, to się nie podoba, planowanie bowiem jest nieodłączną częścią strategii, a nie rzucanie kostką. Ale jak ktoś uważa, że taka losowość jest super, to nie zamierzam z nim dyskutować.
 
Do góry