• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Letnich Syrenach

jakub357

Łucznik
Ooo, widzę po staremu, po staremu.
Wracam po przerwie, żeby chwilkę potaplać się w swojskim, narzekackim papu.
IG ma talent do tworzenia maszkaronów. Kiedyś trzeba by zebrać kolekcje tych IGowskich lasek. Nawet wykreowali nadwodny event, żeby pokazać więcej ciałka. Dobrze, że od pępka ma rybi ogon - to całkowicie rozwiązuje problem dolnego bikini. Stanik szary, trochę po mniszemu, co by w skromność podmuszlowe skarby przyodziać. I macha tą rączką, macha - ,,letnie syreny". Hym hum hym.

Hym hum hyyymm...
 

Koval92

Kapłan
Coś się nie bało i się... zepsuło. Zgłosiłem błąd w opisie :D

dad5b1d65b5e9.png


@jakub357 Mówisz o tej syrence z menu głównego eventu co w nim się skrzynki losuje? Trochę taka creepy.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser4063

Guest
no i tu perełka! nie ma czegoś takiego jak szczęście w losowaniu. Jest prawdopodobieństwo zapisane algorytmem.
czyli skoro algorytm daje mi 5% szans na dzienną z małża a ja dostane 3 dzienne na 10 otwartych małżach to znaczy że coś jest nie tak? bo wszyscy powinni mieć tak samo? jak masz pecha to masz pecha, a jak masz farta to uważasz akademie za budynek produkujący diaxy :-D

a co do psychoanalizy to nic takiego nie robię, po prostu Ciebie prawie wszystko denerwuje i doszukujesz się podtekstów,
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
<CIACH>

Co do eventu,jest totalnie losowe, widze po ilosci korali na danych swiatach, na 1 mam 500, bo mam zadanie 1d, na 2 i 3 po 800 bo nie bylo takiej przeszkody

edytowano//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4096

Guest
Większości nie podoba się ta zmiana jak widzę, ale mi wręcz przeciwnie. Podoba mi się ta losowość, niby z jakiej racji każdy ma mieć tak samo? Przynajmniej gra nie jest nudna. Tak samo jak są losowe nagrody ze skrzynek, no w tym evencie akurat muszle, w akademii, tak samo moga być dla mnie i zadania. Jaki to problem ponastawiać jak zawsze warsztatów i manu z długą produkcja i potem tylko zebrać jak się trafi na takie zadanie? Najlepiej tylko narzekać, jak nie pasuje to nie bierz udziału w evencie. Proste. To nie jest obowiązek. Gra się tutaj dla przyjemności.
 

blazius1

Paladyn
Dodali element losowy w eventach i teraz zadania wyznacza los. Dodali też losowości w innych elementach gry, bo ponoć ta słynna iglica będzie mocno losowa, losujemy również Mistyczne Obiekty. Losowo wypadają receptury.

A wraz z losowością idzie w parze brak balansu. Ten event i jego zadania wymownym przykładem.

Sporo tej losowości się zrobiło i gra zbyt mocno skręca w tę stronę. Niegdyś ta gra opisywana była jako strategiczna ale dziś jej charakter zmienia się na losową, co najwyżej z elementami taktyki.
Elementami strategicznymi pozostały tylko turnieje i przygody. Czyli strategiczna jest ewentualnie dla członków bractw.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser174

Guest
Podoba mi się ta losowość, niby z jakiej racji każdy ma mieć tak samo? Przynajmniej gra nie jest nudna.
w imię jakiejś sprawiedliwości? wyrównania szans? czy innych frazesów?

zasadniczo nie powinnam narzekać, bo sama trafiałam tylko łatwe zadania. Wydaj pw zamiast zdobądź prowincję. Zbierz złoto zamiast wybuduj budynek. Nawet na 3h produkcje trafiłam zamiast 9h czy 24. Czyli powinnam się jarać bo mam łatwiej. Ale mimo tego jednak uważam ze jest to niesprawiedliwe.dostajemy to samo wynagrodzenie (ilość korali) za wykonanie prac o różnym stopniu trudności. Mi sie to nie podoba. Mojemu ego też nie.

SandDiuna dziekuję. tyle hejtu z samego rana... miód na moje serce. Zapowiada się piękny dzień :)
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Co tak sie uczepiliscie tej losowosci? Nie jest sprawiedliwa, ale zycie tez nie jest sprawiedliwe. Czemu dozylismy czasow ze wszyscy musza miec tak samo latwo? Cholera pamietam czasy gier, gdzie poziom normal to byl poziom trudny(nightmare) obecnie, pamietam gry ktore nie prowadzily za raczke nie traktowaly graczy jak debili. A teraz nagle serie Dark Souls to najtrudniejsze i hardcorowe gry... Ludzie zrobili sie leniwi chca miec wszystko podane na tacy, najlepiej zeby sie samo zrobili i przeszlo. Mnie nie cieszy do konca ta losowosc, bo mam pecha i pewnie bede trafiac same 1d i 2d. Rozumiem czemu jest i w pelni ja akceptuje. Cieszcie sie z nowych budynkow, z studni bo okaze sie ze Ci co tak najwiecej narzekaja wyciagna po 5-9k korali i wpadnie im po 40+ studni. Czy innego wymarzonego budynku.
@kikimora nie myl prawdy z hejtem. Milego dnia :)
 

DeletedUser4096

Guest
Nie podoba się to nie bierz udziału ☺️ proste. Po co się męczyć. Zastrajkuj, w odpowiedzi na ten niesprawiedliwy system losowych zadań nie bierz udziału. Zgłoś wyższej instancji swoje zażalenia i skargi.
Jesli chodzi o mnie to zadania na 2 światach, gdzie jestem na tym samym mniej więcej poziomie, mam takie same. Na 1 całkowicie inne. Teraz trafiły mi się jednodniowki. Ale mialam dużo łatwych też, które zajmowały dosłownie chwilę.
 
Podoba mi się ta losowość, niby z jakiej racji każdy ma mieć tak samo? Przynajmniej gra nie jest nudna.
Alez wrecz przeciwnie, ten event z losowa lista zadan jest nudny jak flaki z olejem i wlasnie przez to tak
denerwujacy. W losowym systemie trafisz kilka razy pod rzad produkcje 9h, albo 1d i czekasz, nie mogac
zrobic nic innego. To jest wlasnie nudne. Z precyzyjna lista zadan mozna wszystko zaplanowac. Nie po to,
zeby bylo latwiej, tylko zeby bylo ciekawie. Nie moge mowic za innych, ale mi planowanie daje satysfakcje.
Realizacja planow rowniez, kiedy np. robi mi sie do 20 zadan na raz i trzeba tak wszystko skoordynowac
czasowo, by jedno zadanie zazebialo sie z innym i zeby konczyly sie w odstepie kilku minut. To wlasnie ta
losowosc jest w rezultacie potwornie nudna, bo to gra wybiera za mnie tempo robienia czegos. A chcialbym
to tempo wybierac sam (jak do tej pory), w koncu to podobno gra strategiczna, ktora opiera sie na
dlugoterminowym planowaniu. Ustawic produkcje dopiero wtedy, kiedy bedzie ona wymagana w zadaniu to
kazdy glupi potrafi, tylko gdzie tu wtedy niby zabawa ?
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3575

Guest
Jest to jednak gra ekonomiczno strategiczna dlatego dla mnie ważna jest możliwość zaplanowania pewnych rzeczy, pojawienie się 3 razy pod rząd zadania wyprodukuj 5 razy piec nie zapewnia mi adrenaliny ani serotoniny ale każdy jest inny. Ekscytacja byłaby gdyby to były zadania typu:
-zmotywuj gracza który jako bonus ma stal a jako sąsiada ma elfa o nicku zaczynający się na F
- wrzuć po 1 pw w 10 różnych złotych otchłani na 4 lvlu
- wygraj 15 walk turniejowych bez wzmocnień i karmienia ptaszora
- zaakceptuj 2 bandyckie ofki
- wyślij pw do gracza, który zdobył nawięcej punktów w ostatnim turnieju jedwabiu na twoim serwerze
- w samo południe na mapie na sekundę pojawi się potwór z loch Ness kliknij w jego prawe oko


A tak umówmy się 3 trunki, 9 chlebów czy 8 zwiadów prowincji nie wymaga myślenia ani kombinowania tylko mniej lub więcej czasu.
 

DeletedUser4096

Guest
No cóż... Kwestia gustu. Ja wolę nieprzewidywalność. W poprzednich eventach też planowałam, nastawiałam tak żeby szybciej skończyć event, uzbierać jak najwięcej do losowania studni czy np placówek. Ja bardzo lubię eventy ale pod koniec już mnie to nudziło, to odhaczanie zadań i chciałam żeby się skończył. Teraz nie jest tak źle, też można nastawić produkcję długoterminową, żeby już byla gotowa jak trafi się na takie zadanie.
//
Ekscytacja byłaby gdyby to były zadania typu:
-zmotywuj gracza który jako bonus ma stal a jako sąsiada ma elfa o nicku zaczynający się na F
- wrzuć po 1 pw w 10 różnych złotych otchłani na 4 lvlu
- wygraj 15 walk turniejowych bez wzmocnień i karmienia ptaszora
- zaakceptuj 2 bandyckie ofki
- wyślij pw do gracza, który zdobył nawięcej punktów w ostatnim turnieju jedwabiu na twoim serwerze
- w samo południe na mapie na sekundę pojawi się potwór z loch Ness kliknij w jego prawe oko..

Noo takie zadania byłyby świetne :D

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Capricorn

Wędrowiec
Podobnie jak poprzednicy wolę sobie zaplanować pewne rzeczy, bo z uwagi na brak czasu mam możliwość zdobycia akceptowalnej ilości bonusów.. No i oczywiście mam pecha i już na początku wpadło mi zadanie na 24 h. Strach się bać co będzie dalej. Dlatego nie podoba mi się bardzo, ale to bardzo ta głupia losowość ;)
 
Teraz nie jest tak źle, też można nastawić produkcję długoterminową, żeby już byla gotowa jak trafi się na takie zadanie.
Na pewno nie jest zle, jesli chodzi o przewidywany rezultat koncowy, bo wiekszosc graczy pewnie zdobedzie
wiecej "waluty", niz w poprzednich eventach. Daleki jestem od prob przekonywania innych i twierdzen, ze moje
podejscie jest jedynie sluszne. Staralem sie tylko wytlumaczyc zwolennikom losowosci zadan, dlaczego i z jakich
wzgledow nie wszystkim sie to podoba. Po prostu wielu graczy zostalo pozbawionych waznego dla nich elementu
zabawy - czyli mozliwosci planowania w evencie. Na pewno nie chodzi tu o chec ulatwienia sobie czegos, sam
jestem prawie zawsze przeciwny zbytnim ulatwieniom w grze. Prosze zauwazyc, ze ani razu nie padl tu argument,
ze event jest teraz zbyt trudny (bo rzeczywiscie nie jest). Padly tylko argumenty, ze dla wielu stal sie po prostu
frustrujacy i denerwujacy, bo wpisuje sie w zwykla, codzienna rutyne (celowo unikam slowa "niesprawiedliwy").
Wszelka glebsza mysl stala sie zbedna. Liczy sie tylko miejsce w miescie, ilosc nastawionych na slepo produkcji,
sprawdzanie zadan przy kazdym zalogowaniu sie i tak w kolko. Nie oceniam nikogo, komu taki system sie podoba
i czerpie z niego satysfakcje, ale niech nie twierdzi, ze przeciwnikom losowosci zadan chodzi o to, by miec latwiej
(to bylo do @SandDiuna ). Dokladne planowanie jest jednak odrobine trudniejsze, niz zdawanie sie na losowosc
i "szczescie" ;)
 

DeletedUser4096

Guest
A czymże jest planowanie produkcji jak nie ułatwieniem? :) I to wcale nie zajmuje mnóstwa czasu. Tylko patrzysz na zadania, nastawiasz i koniec. Tu nie potrzeba dlugo myśleć.
 
A czymże jest planowanie produkcji jak nie ułatwieniem? :) I to wcale nie zajmuje mnóstwa czasu. Tylko patrzysz na zadania, nastawiasz i koniec. Tu nie potrzeba dlugo myśleć.
Ooo wlasnie o to mi chodzilo, wlasnie takie uogolnienia zwalczam i bede zwalczal ;) Zrob kiedys event
"wyczynowo" w 21 godzin, albo chocby w 2 dni. Ot tak, chocby tylko dla zabawy. Albo wyobraz sobie, ze
jestes tuz przed koncem rasy, a czwartego dnia jest nagroda dzienna, ktora koniecznie chcesz miec.
Musisz jednoczesnie ogarnac konczenie rasy i robienie eventu na maksymalnym speedzie majac niewiele
miejsca, by miec jak najwiecej eventowej waluty, ale zeby nagroda dzienna miala juz statystyki z nastepnej
epoki. Zrob tak kiedys, a wtedy wroc tu i powtorz, ze tylko "patrzysz na zadania, nastawiasz i koniec".
Wroc i powtorz, ze "nie potrzeba dlugo myslec" :D
Otoz oswiadczam, ze myslec jednak potrzeba, tyle ze obecny losowy system zadan takich mozliwosci
nas pozbawia.
 

DeletedUser174

Guest
A czymże jest planowanie produkcji jak nie ułatwieniem? :) I to wcale nie zajmuje mnóstwa czasu. Tylko patrzysz na zadania, nastawiasz i koniec. Tu nie potrzeba dlugo myśleć.
czy chesz przez to powiedzieć ze obecna forma wymaga myślenia?

jak teraz wygląda event?
patrze na zadanie i zbieram przygotowaną produkcję. Bezmózgowe wykonywanie zadań. Mogę sie zablokować jedynie na chwilę na czymś krótkim, bo większość produkcji mam przygotowanych na zapas. Aktywne osoby uzyskują gigantyczną przewagę nad innymi. Osoby które mają miejsce w mieście też mają większe pole manewru, więc nawet sobie przygotują zapas 3h produkcji, a nawet na wypasie to i wszystkich...

a co mają zrobić osoby, które własnie mają wyłożoną rasę i miejsca jak na lekarstwo? Dostają zadanie na 24h czy lepiej na 48 i są ugotowane. Fajnie jak mają kilka wolnych kratek... a jak nie mają?

powinnam się cieszyć z tej formy eventu. Miałam farta i trafiałam dobre zadania. Jedynie co dzisiaj dopadło mnie zadanie na rozbudowę budynku... poszły studnie pod renowację 10 sek i zamiecione. Jestem dalej w zadaniach niż w poprzednich eventach (między innymi wcześniej nie wpadłabym na taki genialny pomysł by podnosić studnie pod zadanie). A co za tym idzie mam więcej waluty. Tylko staram się patrzeć trochę dalej niż czubek własnego nosa co poniektórzy mi tu insynuują. dlatego event w takiej formie mi nie odpowiada. Powinniśmy miec takie same szanse. Nie do zaakceptowania jest sytuacja że osoby mają różny stopień trudności zadań. Kolega zauważył ze na 2 wioskach o podobnym stopniu rozwoju i zbliżonej ilości miejsca ma znaczącą różnicę w ilości korali... tak mniej więcej o połowę jak głosi słynna reklama... tylko nie gramy w reklamie i połowa mniej to nie brzmi lepiej.

Tak wiem jestem dziwna, ale hejt (vel "prawda" jak to inni okreslają) w tej kwestii mogę z uśmiechem przyjmować na przysłowiową klatę.
 

DeletedUser4096

Guest
Ooo wlasnie o to mi chodzilo, wlasnie takie uogolnienia zwalczam i bede zwalczal ;) Zrob kiedys event
"wyczynowo" w 21 godzin, albo chocby w 2 dni. Ot tak, chocby tylko dla zabawy. Albo wyobraz sobie, ze
jestes tuz przed koncem rasy, a czwartego dnia jest nagroda dzienna, ktora koniecznie chcesz miec.
Musisz jednoczesnie ogarnac konczenie rasy i robienie eventu na maksymalnym speedzie majac niewiele
miejsca, by miec jak najwiecej eventowej waluty, ale zeby nagroda dzienna miala juz statystyki z nastepnej
epoki. Zrob tak kiedys, a wtedy wroc tu i powtorz, ze tylko "patrzysz na zadania, nastawiasz i koniec".
Wroc i powtorz, ze "nie potrzeba dlugo myslec" :D
Otoz oswiadczam, ze myslec jednak potrzeba, tyle ze obecny losowy system zadan takich mozliwosci
nas pozbawia.
Nie wnikam ile czasu zajmuje Ci myślenie... :p Masz rację, zgadzam się z ostatnim zdaniem.
Nie mam parcia takiego żeby w dwa dni kończyć event.
 

Nusion

Kapłan
No cóż... Kwestia gustu. Ja wolę nieprzewidywalność. W poprzednich eventach też planowałam, nastawiałam tak żeby szybciej skończyć event, uzbierać jak najwięcej do losowania studni czy np placówek. Ja bardzo lubię eventy ale pod koniec już mnie to nudziło, to odhaczanie zadań i chciałam żeby się skończył.
Ja jednego nie rozumiem, jeśli tak pasuje Ci ta nieprzewidywalność, to PO CO korzystałaś z listy zadań w poprzednich eventach??? Ona jest dla chętnych. A Ty mogłaś sobie zafundować nieprzewidywalność już wiele eventów wcześniej.
Poprzedni system dawał wybór - korzystam z listy albo nie zaglądam do niej i daję się zaskoczyć. Obecny nie daje żadnego wyboru. Garstka graczy odkryła nagle radość z losowości (ciekawe, że dopiero teraz), a pozostali mieli radość z planowania, teraz nie mają wyboru :/
 

DeletedUser4096

Guest
czy chesz przez to powiedzieć ze obecna forma wymaga myślenia?
Aktywne osoby uzyskują gigantyczną przewagę nad innymi. Osoby które mają miejsce w mieście też mają większe pole manewru, więc nawet sobie przygotują zapas 3h produkcji, a nawet na wypasie to i wszystkich...

a co mają zrobić osoby, które własnie mają wyłożoną rasę i miejsca jak na lekarstwo? Dostają zadanie na 24h czy lepiej na 48 i są ugotowane. Fajnie jak mają kilka wolnych kratek... a jak nie mają?

Tylko staram się patrzeć trochę dalej niż czubek własnego nosa co poniektórzy mi tu insynuują. dlatego event w takiej formie mi nie odpowiada. Powinniśmy miec takie same szanse.
Nie, nie wymaga nic myślenia w tej grze. To gra dla idiotów... ( To był sarkazm, bo nie łapiesz to wolę napisać).
To jasne że osoby bardziej aktywne jak i te posiadające dużo miejsca mają dużą przewagę. I co w tym dziwnego?
A co mają zrobić osoby które nie mają miejsca? Kombinować :D czyli myśleć. Nic nie poradzisz wtedy, robisz zadania, dłużej jest i trudniej ale bywa. Na jednym świecie mam zapchane i nic nie wcisnę. Trudno. Zadania robię.
Nikt Ci tu nie insynuuje. Sandi napisal Ci wprost co mysli o Tobie, zresztą nie tylko on. Ja również podzielam jego zdanie. Całkowicie.
 
Do góry