• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Letnim Przesileniu

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Dla mnie miałoby sens, żeby...

View attachment 829

Wtedy ewoluowałabym Feniksy.
Tylko w idealnym swiecie:) Nie powiem szkoda ze te artefakty wszystkie nie sa takie same, ulepszasz i robisz co chcesz. A Tak mam 2 budynki feniksa w inwentarzu i nie wiem czy kiedykolwiek jeszcze bede mogl je ulepszyc. Stone postawie na miastach farmach 1 i 3, przyda sie, dupy nie urywa ale moze byc. Na glownym ani przez sekunde mi przez mysl nie przeszlo zeby to stawiac. Jest za slaby tak budynek do wszystkiego, tylko wszystkiego daje tak malo ze tak jak w powiedzeniu "jak cos jest do wszystkieg, jest do niczego"
 

Tajniakos

Paladyn
Podpisuje sie pod tym recami i nogami. Na wszelkie zmiany jest za pozno.
Budynku nie uwazam wprawdzie za bezuzyteczny i jesli (przypadkiem)
uda sie zdobyc sporo artefaktow to w niektorych epokach warto go postawic,
natomiast nie bylo i dalej nie jest warto sie o te artefakty jakos specjalnie
starac (na przyklad rezygnujac z wiekszych szans na nagrody dzienne).
O wydawaniu diaksow na dodatkowe blyski nawet nie wspominam
@chris07070707 Osobiście budynek tak jak piszesz słaby i nie miałem go stawiać. Jednak pokusiłem się go postawić ze względu tylko i wyłącznie na ziarenka, które daje;) Budynków z ziarenkami jest jak na lekarstwo choć faktycznie zbiory mogły by być co 24h bo niestety 48h oczekiwania na zbiór drastycznie zmniejsza jego wartość...
 

DeletedUser

Guest
jestem w mniejszości. Uważam, że Stonehenge jest dość dobry. Problem z tym budynkiem jest jeden. Musi być na lv 10. To trochę jak z ognistym feniksem. Pamiętacie? Był dobry ale dopiero lv 9 powodował, że był bardzo dobry (% portalowy pomijam, że 10 lv dawał nam 50% do woja). Wracając do Stonehenge - zgadzam się, że jak ktoś ma go wystawić na lv 5-7 to można go sobie darować. Nawet lv 7 z tym teraz 1 pw to nie jest lep na muchy. I mam wrażenie, że wszyscy, którzy mówią o tym budynku z z góry założyli, że sobie go darują bo ciężko a wręcz w sumie niemożliwe będzie do zdobycia 10 lv (jakby zapomnieli, że już był mini event z 1 upgradem feniksa do zdobycia). Rozumiem, że na bieżące potrzeby przyspieszajki czy budynki eventowe (np aukcja czy skała Venara III) to dla dużej ilości graczy był cel główny. Wiadomo - robiąc dzienne szansa na główną maleje (koszty błysków). Ale nie zgadzam się by w tej dyskusji ogólnie mówić, że Stonehenge jest słaby. Można mówić, że na lv 5 ,7 a nawet 8 czy 9 nie jest tym czym można sobie zawracać głowę niemniej pokusiłem się o porównanie (na mojej epoce) Stonehenge lv 10 z skałą Venara III (gdzie wiemy, że wielu z Was ślini się na samą myśl o tym budynku). Co otrzymujemy?
stonehenge vs skała Venara III
4x4 pola vs 5x4 pola
35% populacji / na kratke 44% (moc stonehenge w porównaniu z skałą Venara III)
71% kultury / na kratke 89% (moc stonehenge w porównaniu z skałą Venara III)
młotki/ mana (ziarna)/ 4 pw (a w skale Venara III mamy okrągłe 0)

nadmienię że Stonehenge to 72% populacji w porównaniu do zwykłej rezydencji

ja osobiście taki budyneczek widzę u siebie (może dlatego, że zestaw sów uratował mi pupę jeżeli chodzi o manę, tak samo jak zestaw karnawałowy).
ps: może trochę uwiera te zbieranie co 48 godzin ale wychodzi kolejne ciekawe porównanie z całym zestawem karnawałowym (mniej więcej zajmuje miejsca co 3 Stonehenge). Tak jak powiedziałem jedyna bolączka to to, że musimy mieć 10 lv gdzie szanse są bardzo małe a budynki z dziennych oraz przyspieszajki są za dobre by przejść obok. Nie będę drążył tematu najdroższej skrzyni, losowanie której, jak nam nie wpadnie kilka razy 500 w zasadzie grzebie teraz szanse na lv 10 Stonehenge (a z drugiej strony celem jest % portalowy). W zasadzie ciężko będzie dojść do 9lv - uważam, że dość szybko będziemy mieli event z 1 upgradem a nawet pokuszę się o to, że będzie na końcu tego mini eventu wybór czy 1 upgrade feniksa czy 1 upgrade stonehenge).
 
@Rithven, w zasadzie sie zgadzam, ze Stonehenge nie jest najgorszy.
W jednym miescie glownym postawilem go na 8 lvl (bedzie na 9) i
nie mam na co narzekac, jesli wezmie sie pod uwage wszystkie "dobra",
ktore daje (wlacznie z kultura i popka). W swoich wyliczeniach nie
uwzgledniles many/ziaren, co tez ma przeciez swoje znaczenie ;)
Jednak nie jest az tak dobry, by wlasnie koniecznie sie o ten 10 lvl starac.
Moim zdaniem jesli uda sie zdobyc wystarczajaca ilosc artefaktow
niejako przy okazji losowania dziennych, to dobrze, wtedy warto go postawic.
Ale stawianie sobie za cel podniesienie go na maksymalny level kosztem
chocby czesci nagrod dziennych byloby moim zdaniem bledem, to jednak
nie ten kaliber korzysci co w przypadku Ognistego Feniksa. Trzeba moim
zdaniem wziac pod uwage, ze na tak silne nagrody dzienne jak w tym
evencie przyjdzie nam byc moze baaaardzo dlugo poczekac, wiec szkoda
tracic taka okazje na ich maksymalna liczbe. Tym bardziej, ze srednia ilosc
dziennych zdobywanych w tym evencie jest o wiele nizsza, niz w 2
poprzednich eventach.
 

Koval92

Kapłan
Miły "prezent" ale 90% graczy się spłukało z błysków. Ja miałem zaoszczędzone 1500 bo oszczędzałem na skały venara III :/ mam nadzieje, że 562 błyski starczą na chociaż jedne skały (plus daily plus ostatnie 3 zadania) . Lepiej by było placówkę z nagród głównych dać zamiast np. budynku 3 PW.
 

DeletedUser

Guest
@Rithven W swoich wyliczeniach nie
uwzgledniles many/ziaren, co tez ma przeciez swoje znaczenie ;)

młotki/ mana (ziarna)/ 4 pw (a w skale Venara III mamy okrągłe 0)

oczywiście, że nagrody dzienne przyćmiewają niejako nagrodę główną. Ba, aukcja była chyba nagrodą główną (https://www.gamersgemsofknowledge.com/march-of-the-herds) - a to jest okazja, która długo może się nie pojawić (
Trzeba moim
zdaniem wziac pod uwage, ze na tak silne nagrody dzienne jak w tym
evencie przyjdzie nam byc moze baaaardzo dlugo poczekac, wiec szkoda
tracic taka okazje na ich maksymalna liczbe.
). Niemniej Stonehenge nie jest słaby. Powiedziałbym, że jest dość dobry. Dość dobry to za mało by się każdy na niego rzucił. Tu trzeba wybrać czy komponuje się do strategii obranej w mieście. W sumie to jak z ognistym feniksem. Ktoś kto jedzie w sumie tylko na manufach i średnio uczestniczy w turkach....no dla niego ognisty feniks też jest tylko/aż dobry.

ps: co do mojego zdziwienia dniem dzisiejszym czyli Placówka Handlowa. Zatrzymałem się na epoce, mam ognistego feniksa więc nawet powieka mi nie drgnęła. ALE...
ale uważam,że to niebezpieczny PRECEDENS w tym evencie. Będąc ścisłym: DRUGI.

ps2:
Tym bardziej, ze srednia ilosc
dziennych zdobywanych w tym evencie jest o wiele nizsza, niz w 2
poprzednich eventach.
. Niestety też zauważyłem ten smutny fakt - jest trochę gorzej. Ale chyba najgorzej jest z tym, że więcej przeciętnie idzie błysków na rundę (losowane 3 skrzynki). Rozkład skrzynek jest gorszy. Czyli szansa na główną też trochę się oddaliła. Ogólnie to trochę gorzej tu, trochę gorzej tam. Osłodą są nagrody dzienne. Niezaprzeczalnie są bardzo fajne.

A tak już na koniec. Czy ktokolwiek z Was losuje np Silver Guards?? Po co wsadzać nagrody dzienne, które pełnią rolę tylko i wyłącznie przerywnika w oczekiwaniu na cokolwiek bardziej sensownego. Nie mogą wrzucić np zamiast tych Silver Guards jako dziennej zysk portalu 5% x 2 lub nawet x4? To miałoby o wiele większy sens.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

SandDiuna

Tancerz ostrzy
No powiem ze kopara tez mi opadla. I tak jak pisal @chris07070707 jestem wyplukany z blyskow. Cos sprobuje polosowac. Troche niefajnie bo wczoraj na glownym stwierdzilem ze juz wiecej studni nie potrzebuje to polosuje te przyspieszacze. Gdybym wiedzial ze beda placowki napewno mialbym te przyspieszacze w 4 literach
 
Ostatnia edycja:

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Ja mam zachomikowane ponad 4k na skały III :D
Wyjdz :) nie denerwuj ludzi :)
A tak powaznie IG chyba czyta te fora i widzi ze nastroje do tego eventu nie byly takie jak do feniksa, i taka nagroda pocieszenia, szkoda tylko ze to taki cukierek za szyba, bo tylko 10-15% graczy bedzie mialo na to blyski
 
Losowania u mnie wypadly hmm... "srednio". Mialem ponad 6k blyskow na Skaly,
za pierwsze 1400 wpadlo 5 placowek, za nastepne 3700 juz tylko dwie. Z takim
szczesciem za pozostale 2k moze uda sie wylosowac jedna-dwie Skaly, ech... ;)
 

DeletedUser

Guest
Losowania u mnie wypadly hmm... "srednio". Mialem ponad 6k blyskow na Skaly,
za pierwsze 1400 wpadlo 5 placowek, za nastepne 3700 juz tylko dwie. Z takim
szczesciem za pozostale 2k moze uda sie wylosowac jedna-dwie Skaly, ech... ;)
w sumie to po studniach na mych miasteczkach wypełnionych studniami miałem dość pozytywne odczucia. Niemniej później przy innych nagrodach to już tak słabo (później to podkręcili stonehenge i dodali placówkę. Jeżeli coś można dodać to można też ująć. Ciekawe czy skały Venara III jeszcze będą jak przyjdzie 21 dzień eventu)

edit: a jednak @chris07070707 się skusiłem. Straciłem 200 błysków, zyskałem 3 placówki i 30 płatków co licząc najtaniej 18 za sztukę daje mi 540 błysków czyli zyskałem 340 błysków na swój sposób. Chyba jednak lv 10 Stonehenge będę miał.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3575

Guest
Jest to sygnał przypominający, że nie można być 100% pewnym nagród wg list z Bety. Jeśli nie będzie skał Venara, (ależ będzie wtedy żal że nie przeznaczyłam więcej na placówki!) zawsze jest szansa na drugi rzut studni lub ostatecznie cozy farm.
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Losowania u mnie wypadly hmm... "srednio". Mialem ponad 6k blyskow na Skaly,
za pierwsze 1400 wpadlo 5 placowek, za nastepne 3700 juz tylko dwie. Z takim
szczesciem za pozostale 2k moze uda sie wylosowac jedna-dwie Skaly, ech... ;)
z 600 blyskow na 1 wylosowalem 2, z 200 na 3 wylosowalem 2 :), na glownym czyli 2 jeszcze nie losowale, grunt ze koncze zadania jestem kolo 98, wiec cos tam jeszcze mi dzisiaj wpadnie. Nie moge narzekac. Juz nawet wiecej studni nie chce bo po co? :D
@Ljosael jutro sa studnie
 

Tajniakos

Paladyn
IG fajny prezencik zrobilo trzeba przyznac
Może i prezencik fajny choć nie dla wszystkich... szkoda, że jako gracze z bety nie mieliśmy takiego szczęścia...
Gdybyśmy wiedzieli, że zajdzie taka zmiana zupełnie inaczej wyglądało by losowanie nagród dziennych na zywych...
@jarq szkoda, że trąbka milczała w takim momencie. Trudno placówki nie wylosuję a błysków nie kupię... bez powodu jak myślę ta zmiana nie nastąpiła ;)
 

mayder

Tancerz ostrzy
Wyjdz :) nie denerwuj ludzi :)
A tak powaznie IG chyba czyta te fora i widzi ze nastroje do tego eventu nie byly takie jak do feniksa, i taka nagroda pocieszenia, szkoda tylko ze to taki cukierek za szyba, bo tylko 10-15% graczy bedzie mialo na to blyski

Losowania u mnie wypadly hmm... "srednio". Mialem ponad 6k blyskow na Skaly,
za pierwsze 1400 wpadlo 5 placowek, za nastepne 3700 juz tylko dwie. Z takim
szczesciem za pozostale 2k moze uda sie wylosowac jedna-dwie Skaly, ech... ;)

Skończyłem losować i z 2.5k błysków wpadło 8 placówek i 2 zyski 33%, reszty nawet nie liczyłem. Zostało mi 1.5k błysków na skały. Chciałbym dwie trafić może przyfarcę :D
 

Koval92

Kapłan
Zmiany powinny być ogłaszane z wyprzedzeniem.

Teoretycznie to, że jedna osoba zdobywa 20 nagród dziennych z 30 skrzynek a druga 0 łamie dwa prawa UE i lootboxy oraz skrzynki/paczki z % szansy są zakazywane w UE (Belgia już odcięła dostęp do takich gier) więc nie bardzo rozumiem co dalej to robi w Elvenarze.
 
Ostatnia edycja:
Do góry