• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Letnim Przesileniu

DeletedUser

Guest
Proszę pamiętać że to co jest na becie nie jest w 100% przenoszone na nasze serwery i mogę wystąpić zmiany.
Powiedzmy, że to jest możliwe wytłumaczenie (nie chcę wdawać się w dyskusje o sensie wchodzenia w event gdzie nie byłoby takiej rozpiski jak ta pochodząca z bety). Niemniej uświadomiłem sobie, że wielu graczy przepaliło budynek Stonehenge na lv1 już na początku eventu (pojawiały się sygnały w tym wątku ile to można dostać z przepalenia w akademii) bo ten budynek jest słaby (część graczy tak uznało). A tu proszę, niespodzianka. Upgrade o 1pw. To jest na tyle mały upgrade, że nie słyszę głosów oburzenia (i na szczęście dobrze). Ale co by było gdybyście tak postanowili dać upgrade o np +20% do życia woja. Sądzę, że te forum miałoby przez wiele tygodni napis "Nie można wejść na forum. Przepraszamy za chwilowe utrudnienia, forum w trakcie przebudowy. Zajrzyj później" .
@Koval92 przedstawił punkt widzenia na pewne sprawy. Jakiś poślizg niekontrolowany wdarł się w ten event. Oby kolejny miał mniej niespodzianek.
 

Nusion

Kapłan
Zmiany powinny być ogłaszane z wyprzedzeniem.
Oczywiście, że byłoby miło wiedzieć wcześniej, że placówka jednak będzie. Sama wydałam na jednym świecie wszystkie błyski wczoraj na przyspieszacze i na placówkę mogę jedynie popatrzeć.
Fakty są jednak takie, że nie było żadnego oficjalnego ogłoszenia o nagrodach dziennych, nie może być zatem mowy o ogłaszaniu zmian...
 
Teoretycznie to, że jedna osoba zdobywa 20 nagród dziennych z 30 skrzynek a druga 0 łamie dwa prawa UE
Ktore 2 prawa ? Poprosze o dokladniejsze informacje i o zrodla. Oczywiscie mi ich nie
podasz, w przeszlosci tez tego nie robiles po wypisywaniu kompletnych, wyssanych z
palca bzdur kiedy ktos poprosil o zrodla. Chlapnales sobie jezorem raz to chlapnij
i drugi - podaj zrodla.
lootboxy oraz skrzynki/paczki z % szansy są zakazywane w UE (Belgia już odcięła dostęp do takich gier) więc nie bardzo rozumiem co dalej to robi w Elvenarze.
Gdzies tam dzwonia, ale nie masz zielonego pojecia w ktorym kosciele...
Belgia odciela dostep tylko do takich gier, w ktorych zdobyte w losowaniach wirtualne
przedmioty mozna w realnym swiecie wymienic na realna walute. Ja jakos moich placowek
sprzedac nie moge. Poza tym, co ma piernik do karety ? Czy my zyjemy w Belgii ?
A my jezdzimy prawa strona drogi, co w kilku krajach swiata jest surowo zakazane.
Tylko co z tego i co to ma z nami wspolnego ?
 

mayder

Tancerz ostrzy
zielonego pojecia w ktorym kosciele...
Belgia odciela dostep tylko do takich gier, w ktorych zdobyte w losowaniach wirtualne
przedmioty mozna w realnym swiecie wymienic na realna walute. Ja jakos moich placowek
sprzedac nie moge.

Nie chodziło tam też o to że przy lootboxach jest wymóg podania procentowej szansy wygranej? Co zresztą jest w grze podane.
 

DeletedUser2264

Guest
Wypstrykałam się z błysków na dzisiejszą placówkę, zgarnęłam całą jedną :D , ale nie wzywam prawa unijnego i wszystkich świętych. Raz pod wozem raz na wozie, akceptuję rachunek prawdopodobieństwa, chociaż żaba pyszna nie jest..
 

DeletedUser174

Guest
Zmiany powinny być ogłaszane z wyprzedzeniem.

Teoretycznie to, że jedna osoba zdobywa 20 nagród dziennych z 30 skrzynek a druga 0 łamie dwa prawa UE i lootboxy oraz skrzynki/paczki z % szansy są zakazywane w UE (Belgia już odcięła dostęp do takich gier) więc nie bardzo rozumiem co dalej to robi w Elvenarze.

czego nie rozumiesz w zdaniu: nie ma gwarancji 100% kalki z bety na serwery? Wielokrotnie to już przecież Ci było tłumaczone a ty dalej z uporem maniaka swoje.

a co do zakazów w UE... zapomniałes że tu nasz team to tylko forum pilnuje? dlaczego nie zadajesz takich pytań na forach niemieckich? Przecież tam są modzi z "władzy" i oni mogą coś zrobić. Coś mi umkneło?

a niespodzianka z placówka była bardzo miła. Teoretycznie nie powinniśmy znać nagród dziennych, więc taki dodatkowy smaczek mamy. I wolę taką portalową wisienkę niż jakiegoś zakichanego jednorożca, bo i takich podmianek możemy sie spodziewać

a tak zupełnie na marginesie: @Koval92 a czy to nie ty najbardziej płakałeś że nie ma portalówek? przyznaj się napisałeś coś na niemieckim forum? czy na becie? no bo przecież pisanie tutaj jest bez sensu, więc to możemy od razu skreślić . Powinieneś być z siebie dumny
 

Koval92

Kapłan
Nie chodziło tam też o to że przy lootboxach jest wymóg podania procentowej szansy wygranej? Co zresztą jest w grze podane.

Nie, lootboxy są ogólnie zakazane w Belgii, Chris chce się niestety pokłócić co jest efektem ubocznym pojawienia się Kikimory w rozmowie, ale ja znikam, żeby nie pogarszać sytuacji.
 
Ostatnia edycja:
Chris chce się niestety pokłócić co jest efektem ubocznym pojawienia się Kikimory w rozmowie
Klocic ? Alez skad ;) Poprosilem i jeszcze raz prosze o zrodla Twoich rewelacji na
temat lamania 2 praw unijnych. Jesli nie mozesz ich podac, to nastepnym razem sie
zastanow zanim znowu sie osmieszysz wypisujac kompletne bzdury.

Co do "efektu ubocznego pojawienia sie kikimory", hmmm... Napisalem swoj
komentarz przed kikimora, wiec w jaki sposob moglby on byc efektem jej
pozniejszego wpisu ? Uprzejmie prosze o wyjasnienie tej lamiglowki,
ktora poziomem trudnosci ewidentnie wykracza poza moja skromna zdolnosc
pojmowania i rozumienia tak subtelnych niuansow logiki formalnej ;)
 

visit0r

Paladyn
Klocic ? Alez skad ;) Poprosilem i jeszcze raz prosze o zrodla Twoich rewelacji na
temat lamania 2 praw unijnych. Jesli nie mozesz ich podac, to nastepnym razem sie
zastanow zanim znowu sie osmieszysz wypisujac kompletne bzdury.

Co do "efektu ubocznego pojawienia sie kikimory", hmmm... Napisalem swoj
komentarz przed kikimora, wiec w jaki sposob moglby on byc efektem jej
pozniejszego wpisu ? Uprzejmie prosze o wyjasnienie tej lamiglowki,
ktora poziomem trudnosci ewidentnie wykracza poza moja skromna zdolnosc
pojmowania i rozumienia tak subtelnych niuansow logiki formalnej ;)
wystarczy zmienić sposób postrzegania rzeczywistości a wszystko stanie się jasne, zamiast logiki użyj teori względności A. Einsteina. nastąpiło przerwanie kontinum czaso-przestrzennego, efekt uboczny postawienia cudu z epoki konstruktów "Zakrzywienie czasu"
 

mayder

Tancerz ostrzy
Dobra, teraz mi się przypomniało że konieczność podawania szansy ze skrzynek czy innych lootboxów jest w Chinach. W unii to każde państwo samodzielnie decyduje czy boxy są nielegalne dlatego też tylko Belgia a nie cała unia zakazała.
 

DeletedUser

Guest
dziś też zmienili nagrodę dzienną w stosunku do bety?
https://elvengems.com/solstice/daily-prizes/ pokazuje jakieś skały zamiast pomnika ;>
wiele wskazuje na to ze trzeba codziennie sprawdzać co za niespodzianka w dziennych :(

chyba plany sprzedażowe poszły w łeb i są dlatego zmiany

Moje zdanie jest na ten temat jedno: albo bazujemy na prawie zwyczajowym czyli rozpiska z bety albo bazujemy na prawie stanowionym czyli rozpiska od twórców elvenara (której nie ma). To co jest to jest chaos i mi się to nie podoba.

a niespodzianka z placówka była bardzo miła. I wolę taką portalową wisienkę niż jakiegoś zakichanego jednorożca, bo i takich podmianek możemy sie spodziewać

Zgadzam się

Teoretycznie nie powinniśmy znać nagród dziennych, więc taki dodatkowy smaczek mamy.

A dlaczego nie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser174

Guest
chyba plany sprzedażowe poszły w łeb i są dlatego zmiany

Moje zdanie jest na ten temat jedno: albo bazujemy na prawie zwyczajowym czyli rozpiska z bety albo bazujemy na prawie stanowionym czyli rozpiska od twórców elvenara (której nie ma). To co jest to jest chaos i mi się to nie podoba.

kawa była za mocna z rana?
nie ma czegoś takiego jak "prawo zwyczajowe czyli rozpiska z bety". NIE MA GWARANCJI KALKI Z BETY!!! i t jest prawo zwyczajowe właśnie. Beta nie jest serwerem "ściągowym" żebyśmy wiedzieli jak będzie wyglądac jakies wydarzenie, tylko testowym (przynajmniej w teorii ma takie zadanie) i wiele pomysłów z bety nigdy nie zobaczyło ogólnych serwerów (najczęściej na szczęście, ale to inna rzecz). W evencie mogą być inne zadania, inne nagrody, inny sposób losowania, inne wszystko... nawet nie ma gwarancji że jakieś wydarzenie chociaż jest na becie będzie u nas.
Jest natomiast pewne, że ig w każdej chwili może zmienić dowolny element gry wg własnego widzi mi się i my nie mamy żadnego prawa by to negować a wysnuwanie wniosków o "oszustwo" jest demagogią (chociaż wole określenie głupotą)

Jakiekolwiek pretensje o to ze są zmiany >bo na becie było inaczej< są śmieszne (żeby nie powiedzieć żałosne). Oczywiście to że zmiany moga nam sie nie podobać to inna rzecz... no chyba że ktoś widział gdziekolwiek że ig oficjalnie zobowiązało się do bezwarunkowego kalkowania bety

jeżeli ktokolwiek ma z tym problem to musi zrezygnować z gry, bo nie ma innej opcji. Właścicielem gry jest ig i robi ze swoją własnością co chce. i jak chce No faktycznie skandal!

na dobrą sprawę może nie być studni czy skał, na które większość czeka... Dlaczego? bo ig może to zrobić i ich nie dać

chaos... dobre sobie
 

visit0r

Paladyn
ig w każdej chwili może zmienić dowolny element gry wg własnego widzi mi się i my nie mamy żadnego prawa by to negować a wysnuwanie wniosków o "oszustwo" jest demagogią (chociaż wole określenie głupotą)
zakładanie konta wymagajace zgody na przedstawione w odnosniku ogolne warunki handlowe (handlowe - slowo klucz) nie jest zawarciem umowy kupna sprzedaży? a to by juz konsumentowi nadawalo pewne prawa....
 
A dlaczego nie?

Wlasnie dlatego, by nikt nie mogl powolywac sie na oficjalne listy nagrod i "rozpiski"
nagrod dziennych, jesli IG postanowi jednak cos zmienic juz w trakcie eventu. Popatrz
co sie dzieje, ludzie narzekaja powolujac sie nawet na to wspomniane przez Ciebie
prawo zwyczajowe, czyli na rozpiske z bety, ktore to prawo gracze tak naprawde
ustanowili sobie przeciez sami, a wszelkie odstepstwa od bety traktowane sa jako
zlamanie obietnic (a zadnych przeciez nie bylo).
Wcale sie IG nie dziwie ze nie daja oficjalnej listy, wtedy nie mieliby juz absolutnie zadnej
mozliwosci wprowadzenia jakichkolwiek zmian. A zmiany moim zdaniem sa czasem jak
najbardziej sensowne i usprawiedliwione i sluza po prostu naprawianiu czegos, czego
nie przewidzieli w planowaniu eventu. Obojetnie, czy chodzi o zbyt slabe nagrody czy o
ich finanse. Mowiac ogolnikowo zmiany maja pewnie sluzyc poprawie szeroko pojetego
balansu. Zauwazmy, ze najczesciej sa to zmiany na korzysc graczy. Jedynym wyjatkiem
byla redukcja ilosci waluty eventowej w evencie karnawalowym, ale po fakcie okazala sie
moim zdaniem uzasadniona. System skrzynek byl taki, ze i tak ogromna wiekszosc graczy
zdobyla caly set i mnostwo nagrod dziennych. Poza tym zmiana miala miejsce na serwerach
beta, zanim jeszcze event wszedl na nasze serwery, a i tak dalo to juz graczom podstawe
do glosnych jekow i narzekan, o wieszaniu na IG psow nie wspominajac. I Ty sie dziwisz, ze
nie chca zadnej rozpiski oglosic oficjalnie ?? Na ich miejscu tez bym niczego nie oglaszal,
powaznie.
Mi te niezapowiedziane zmiany na serwerach live nie przeszkadzaja, tym bardziej
ze sa na nasza korzysc. Nie przypominam sobie wypadku, by wycofali jakas wartosciowa
nagrode i zastapili ja smieciem. Te wszystkie narzekania brzmia dla mnie troche
egoistycznie ;) Przeciez nikt nic nie stracil ! Ludzie narzekaja tylko, ze nie zyskali wiecej.
Mam wielka ochote napisac wszystkim malkontentom cos na zasadzie:
"Miales plan na event ? To sie go trzymaj i nawet jak sam nie zyskales na zmianach
to ciesz sie, ze moze inni gracze zyskali. Sam nic nie straciles".
Ale sie powstrzymam i tego nie napisze, bo narzekanie mamy w chyba genach ;) Mentalnosc
mamy taka, ze narzekalismy nawet, jak w poprzednim evencie IG dalo nam prezent w postaci
dodatkowych zadan, a wiec i dodatkowej waluty eventowej. Teraz IG w srodku eventu dalo
placowke, na ktora nikt nie smial liczyc i prosze, znow jest narzekanie.
Chyba jestesmy niereformowalni i nie ma juz dla nas zadnej nadziei ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry