• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Odrodzeniu Kultu Feniksa

Poziomek

Rycerz
troche sie gubisz co z czym :)
Zakladajac ze zdobede wszystkie rozszerzenie do popielatego , to bede musial je POSWIECIC (czytaj nie bede mial tego budynku) bo bede musial wymienic je na artefakty do ognistego. I tu nastepuje najlepsze. Kolejny dzien a ja nie mialem zadnej oferty czy to za schematy/czy za popielatego - czy zdaze? czas pokaze. Brakuje mi 5 ognistych.(czyli oferta musi sie pojawic 5 razy)


a co do wczesniejszego - nie zamierzam sprawdzac jak wygladaly eventy ktore byly lata temu, bo po co. Fakt jest taki ze grajacy mogli i zdobywali po kilka podstawek i kilkanascie itemow do rozbudowy
 

Charlene

Szef kuchni
troche sie gubisz co z czym :)
Zakladajac ze zdobede wszystkie rozszerzenie do popielatego , to bede musial je POSWIECIC (czytaj nie bede mial tego budynku) bo bede musial wymienic je na artefakty do ognistego. I tu nastepuje najlepsze. Kolejny dzien a ja nie mialem zadnej ofrty czy to za schematy/czy za popielatego - czy zdaze? czas pokaze. Brakuje mi 5 ognistych.

a co wczesniejszego - nie zamierzam sprawdzac jak wygladaly eventy ktore byly lata temu, bo po co. Fakt jest taki ze grajacy mogli i zdobywali po kilka podstawe i kilkanascie itemow do rozbudowy
To się nie wypowiadaj jak nie masz zamiaru sprawdzić jak było, bo gadasz bzdury. Oświecę Cię - w tej grze często wymieniasz jakieś budynki w tym ewolucyjne, bo pojawia się coś lepszego i dokonujesz wyboru. Chcesz mieć popielatego to stawiaj, tylko potem nie pisz, że Ci ciężko w Iglicy i turnieju, albo, że nie ma wzmocnień, albo co gorsze, że nie dało się zdobyć starych artefaktów. Popielaty za chwilę będzie zastąpiony dużo lepszym budynkiem a Ognisty to inwestycja na wszystkie miesiące gry, na dodatek zastępujący 5 Cudaków pod kątem ataku.
 

blazius1

Paladyn
Popielaty jest jedynie dziesiątym wariantem Syrenki. W jego zdolności specjalnej nie ma niczego specjalnego. Toteż podmiana Popielatego na Syrenkę, czy Syrenki na Drzewko - też nie ma specjalnego znaczenia.
Nie ma tez konsekwentnie tutaj mowy o tzw. specjalizacji miast. Te budynki jej nie wprowadzają.
Czyli Popielaty nie zostanie zastąpiony lepszym budynkiem. Nic na to nie wskazuje. Będzie tylko inny Popielaty.

Ten budynek nie stawia świadomego gracza przed żadnym wyborem. Najwyżej przed takim, żeby go klikać, albo nie klikać.
Chyba że gracz nie ma Feniksa Ognistego, a akurat gra proponuje mu receptury na zamianę. Dopiero tutaj pojawia się realny wybór pomiędzy: zdobywać Feniksa strategicznego, czy nie zdobywać. Wybór dla świadomego gracza raczej oczywisty. Właściwie pozorny i przerabiamy to już drugi raz.

Potencjał najnowszych budynków ewolucyjnych (bez różnicy z efektem karmienia czy bez), z punktu widzenia wyboru dla graczy, nie mówiąc nawet o jakiejś "strategii", jest konsekwentnie marnowany.
Od trzech lat strategia gracza oparta jest na kombinowaniu żeby mieć jednego Feniksa lub potem dwa, kombinowaniu jak koń pod górę żeby je zdobyć i kombinowaniu, czy będą jeszcze jakieś Miśki. Najlepiej stare. Najlepszym tutaj dowodem powodzenie obecnie trwającej Iglicy. Ktoś jeszcze pamięta że tam są poutykane artefakty do Stonehenge?

Niestety tylko tyle mamy w tej grze wyboru, ile strategii.
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
Syrenka całkiem się różni od popielatego.
Podczas tego feniksa pozwala zdobyć 130 dodatkowej waluty.
Gdybym tyle dodatkowej zdobył 2 lata temu to miałbym drugie Stonehenge, którego nie pozwalają mi wytworzyć.
Poza tym popielaty tak jak Sowa, sprawdziłem, daje bonus z wiru i zakrzywienia.
Na 5 poziomie miał dawać 2160 obsydianu, daje mi ponad 5k już.
Widocznie to jest celowe, skoro wiedzą o Sowie i wprowadzili to już drugi raz.
 

blazius1

Paladyn
Syrenka całkiem się różni od popielatego.
Podczas tego feniksa pozwala zdobyć 130 dodatkowej waluty.
Gdybym tyle dodatkowej zdobył 2 lata temu to miałbym drugie Stonehenge, którego nie pozwalają mi wytworzyć.

Pierwszego wątku wypowiedzi nie zrozumiałem. Budynek pt. Syrenka daje coś specjalnego, czego Popielaty nie daje? Czy same eventy coś specjalnego różni? Oprócz ilości podstaw i ilości waluty eventowej?

Drugi wątek jest abstrakcyjny. Nawet jeśli ktoś ma Wir, to nie wciśnie w miasto Popielatego nie wiedząc, czy to błąd czy przypadek. I nie dla garści obsydianu, który ma z właściwych źródeł. Prędzej wciśnie Ptaka Burzy.
Nawet taki Popielaty z ukrytymi zaletami nadal jest którąś tam wersją Syrenki i nie jest strategicznym Feniksem. Nie będzie istotny i nie będzie stawiany.
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
Sorki rzeczywiście czasami dziwnie składam zdania.
Popielaty już podczas tego eventu pozwala zdobyć ok 130 dodatkowej waluty.

Każdy ma swoje własne upodobania i ciężko jest narzucić komuś własne zdanie.
Bijące rekordy indywidua z mojego byłego bractwa marudziły na każdy budynek poza feniksem ognia bo dla nich liczyło się tylko 70 zbrojowni a każdy wynik poniżej 20k w turnieju był słaby.

Blazius "nie będzie stawiany" za przeproszeniem mów za siebie (nie, że atakuję czy coś personalnie, po prostu każdy mówi za siebie) bo ja już go mam na 5 poziomie i wielu ludzi ma.
Są ludzie którzy się logują raz na dobę bo nie mają czasu.
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
Syrenka całkiem się różni od popielatego.
Podczas tego feniksa pozwala zdobyć 130 dodatkowej waluty.
Gdybym tyle dodatkowej zdobył 2 lata temu to miałbym drugie Stonehenge, którego nie pozwalają mi wytworzyć.
Poza tym popielaty tak jak Sowa, sprawdziłem, daje bonus z wiru i zakrzywienia.
Na 5 poziomie miał dawać 2160 obsydianu, daje mi ponad 5k już.
Widocznie to jest celowe, skoro wiedzą o Sowie i wprowadzili to już drugi raz.
Nie ma oficjalnego stanowiska Inno w tej sprawie, więc jest to grząski grunt, bo zaraz się może okazać, że wyłączą ten wzmocniony efekt przez cuda. Bibliotekę od tak wyłączyli, to mogą to samo zrobić z Sową.
//
Prawda jest taka, że każdy sam decyduje o swoim mieście, co mu się przyda a co nie. Są gracze:
-dla których żaden ewolucyjny nie będzie dobry poza Fenkiem ognistym
-dla których istotny jest aspekt wizualny, kolekcjonerski
- którzy w przypadku tego eventu wybierają inne opcje - ja wolę postawić ognistego, złotego i burzę jak popielatego, bo z tamtych mam lepsze korzyści dla miasta
-którzy postawią popielatego, bo mają miejsce i im pasuje efekt jaki daje
Każdy podejmuje decyzje i ewentualne pretensje może mieć potem do siebie a nie do Twórców, że coś poszło nie tak. Twórcy też nie mają łatwego zadania, ponieważ jest naprawdę trudno pogodzić interesy początkujących, średnio i zaawansowanych graczy. Ja nie mam problemu ze skasowaniem ewolucyjnego, który mi już nie pasuje i wstawieniem nowego, który aktualnie mi bardziej odpowiada, albo nie postawieniem niczego( Golema skasowałam bo wolałam mieć miejsce na Chatkę Wiedźmy jak byłam w Orkach, jak był event z Kupcami to nawet nie stawiałam tych statków, bo wtedy nie miałam miejsca i korzyści nie były dla mnie szałowe)

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Koval92

Kapłan
Ja ja biorę to pod uwagę, że mogą wyłączyć efektu wiru i zakrzywienia. Szczerze?

Mam zakrzywienie na 26 poziomie, wir na 1, centrum handlowe dla zaklęć produkcji na 12. Simię na 23 (rozpad żywych 3.6%).
Ilości żywych jakie mam zaczynają osiągać w każdym z 3 przypadków ponad milion. Ewolucyjne mają prawie zerowy udział w tym.

Zgadzam się z tym, że zamiast żywych towarów, budynki ewolucyjne mogły by dawać np ziarna albo potem ten unuryt.
Zapewne będą dawać to co dają, bo nie chce im się zmienić nic.

Karvest ostatnio mówił, że jemu się wydaje, że te ilości co powpisywał u siebie na stronie w budynkach ewolucyjnych, to są ilości dla 20 rozdziału, bo tam nagle skaczą np w księżycowym miśku od 4800 + 4800 do 15450 + 15450 i wg niego pomylili się przy wpisywaniu tego do plików, ale zobaczymy. Nie wydaje mi się, żeby aż tak nagle wzmocnili produkcję żywych towarów przez budynki ewolucyjne w 18 rozdziale, o jakies 200-300%.
 

blazius1

Paladyn
To co analizujesz to tylko ciekawostki i technikalia. Totochę takie memogenne nawet, bo to nie wiadomo czy to wady, czy zalety tych budynków i czy znane są już Ig czy nieznane. Może znane?:p

Pora raczej na budynki, które niwelują błędy systemowe, których najwyraźniej nie da się zniwelować systemowo. Niechby każdy mógł takim budynkiem sam, w skali mikro, kompensować własną nadprodukcję zwojów jeśli ją ma. Albo braki rynkowe żywych, które już ma od lat dwóch czy trzech i mieć najwyraźniej nadal będzie.
I najlepiej nieewolucyjne, żeby dały się schować od inwentarza. Skoro ewolucyjnych schować się nie da i nie będzie dało.

I mój faworyt: budynek, który niweluje skutki algorytmu turniejowego. Tego elementu związanego z ilością poziomów cudów oraz ekspansji premium. Mógłby niwelować tylko skutki dla Iglicy. Skoro wpakowałem tyle tysięcy PW w cuda żeby nagle utknąć na drugim poziomie Iglicy, to mógłbym, wpakować kolejnych kilka, żeby ruszyć wyżej. Tu byłby nawet ten wybór, który ma znaczenie. Wreszcie jakikolwiek dla starszych graczy.

Oczywiście to takie gonienie za własnym ogonem i naprawienie własnych błędów z przeszłości. Ale skoro ogon błędów wlecze się bez końca, to może czasem coś takiego zamiast jedenastej wersji syrenki? Nie mówię że, co kwartał i nie przeczę, że to taki taki pseudostrategiczny budynek.

Ale prawdziwej strategii i tak nie mamy.
 

Tajniakos

Paladyn
to bede musial je POSWIECIC (czytaj nie bede mial tego budynku) bo bede musial wymienic je na artefakty do ognistego.
@Poziomek ależ Ty nic nie musisz ;) Chcesz mieć podniesionego ognistego? wymieniasz... nie chcesz? stawiasz popielatego i po problemie.
a co do wczesniejszego - nie zamierzam sprawdzac jak wygladaly eventy ktore byly lata temu, bo po co.
Chociażby po to żebyś nie pisał bzdur jak to było łatwo je zdobyć ;)
 

Poziomek

Rycerz
@Poziomek ależ Ty nic nie musisz ;) Chcesz mieć podniesionego ognistego? wymieniasz... nie chcesz? stawiasz popielatego i po problemie.

Chociażby po to żebyś nie pisał bzdur jak to było łatwo je zdobyć ;)
tak sobie sprawdzilem kolega powyzej..19 bibilotek postawionych, 2 pelne feniksy -+1 na 8 poziomie - Tak, Musialo byc Ci bardzo ciezko zdobyc to wszystko.
Nie wiem, wiec pytam, Jak?,
Sami pisaliscie ze sa osoby co maja inne budynki zmultiplikowane po kilka sztuk - gdzie teraz nie idzie takiego dostac badz jest ograniczenie do 1 budynku
Kolega Koval 2x brunatne, 2 pelne feniksy, kilka razy syreni raj, sporo bibliotek , 2x chatka na max lvl

i tu nie chodzi ze komus zazdroszcze, masz to masz, ale prosze nie pisac ze bylo ciezko- skoro sprawdzilem pare osob z tych co graja naprawde dlugo i widze co maja i ile maja.
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
tak sobie sprawdzilem kolega powyzej..19 bibilotek postawionych, 2 pelne feniksy -+1 na 8 poziomie - Tak, Musialo byc Ci bardzo ciezko zdobyc to wszystko.
Nie wiem, wiec pytam, Jak?,
Sami pisaliscie ze sa osoby co maja inne budynki zmultiplikowane po kilka sztuk - gdzie teraz nie idzie takiego dostac badz jest ograniczenie do 1 budynku
Kolega Koval 2x brunatne, 2 pelne feniksy, kilka razy syreni raj, sporo bibliotek , 2x chatka na max lvl

i tu nie chodzi ze komus zazdroszcze, masz to masz, ale prosze nie pisac ze bylo ciezko- skoro sprawdzilem pare osob z tych co graja naprawde dlugo i widze co maja i ile maja.
Człowieku a czy patrzyłeś ile oni grają czasu?! Skąd wiesz czy były ciężko, skoro sam napisałeś, że nie sprawdzałeś starych eventów?! One nie były takie jak teraz. Opisy starych eventów są nadal na forum więc zamiast pisać brednie, to byś poczytał. Z twoim podejściem to byś nawet jednego budynku nie zrobił.
Co do bibliotek to zapytałeś się, ile diamentów poszło na negocjacje w Iglicy, albo ile stracili wojska, żeby robić co tydzień Iglicę? Nie mówiąc o cierpliwości w ich zdobywaniu.
Można mieć kilka budynków ewolucyjnych, jeśli wydasz diamenty w danym evencie, tyle filozofii.
 
Ostatnia edycja:

H U Z A R

Wędrowiec
Tak sobie czytam,czytam i nie znalazłem...Bardziej zakręconego ode mnie.Posiadam w mieście 3 wymaksowane Feniksy (Ognia,Burzy, Złotego) i w magazynie 9 artefaktów do feniksów.Mało tego,kliknąłem sobie w AM artefakt Feniksa za 3 schematy o_O.....
Jest ktoś "bystrzejszy "? Ktoś tu pisuje o podstawach ? Ciekawe jakich i kiedy wyskoczy:):)
 

Tajniakos

Paladyn
Nie wiem, wiec pytam, Jak?,
@Poziomek Każda iglica na max od początku powstania. Samo nic się nie uzbierało ;) i na burzowego mam zebrane już artefakty więc da się to zrobić bez dodatkowych opłat. Gram, czytam bardzo mądre poradniki, zachęcam również w bractwie do ich czytania. Nie marudzę i biorę to co gra mi proponuje a jak wchodzę do miast lepszych ode mnie to tylko po to aby podpatrzeć co mogę zmienić u siebie aby łatwiej się grało a nie po to aby postękać co oni mają a nie mam tego ja. Ot i cała recepta na spokojne i odprężające granie.
 

Tajniakos

Paladyn
a co z feniksami ?tez z iglicy?
Ognisty z iventu... do złotego artefakty dostałem od św Mikołaja a do Burzowego od IG na Zająca...
No rzesz bądź człowieku poważny i nie zdawaj takich retorycznych pytań ;) Nie stawiam wszystkich feniksów jak leci. Zbieram w eventach artefakty i przepalam na te potrzebne a i iglica ich nie poskąpiła. Mam bo takie miałem założenie i cierpliwie zbierałem.
 

Alea56

Wędrowiec
Hej :)
Nie wiem czy piszę w odpowiednim dziale, ale widziałam, że ktoś już wspominał o problemach z losowaniem. Miałam ten sam problem, później wyskoczyło że mają jakąś aktualizację, jednak w dalszym ciągu nie wiadomo jakie nagrody się dostało a walutę eventową zeżarło.

Poza tym, czy były jakieś zmiany co do inwentarza? Udało mi się kilka razy wylosować dodatkowe jednostki, niestety gdy chciałam je rekrutować okazało się, że chyba nie zostały mi w ogóle przypisane. Czy wylosowane ekstra jednostki znajdują się teraz gdzieś indziej a ja nie potrafię ich znaleźć (ani na apce ani grając na przeglądarce)?
 

Charlene

Szef kuchni
Poza tym, czy były jakieś zmiany co do inwentarza? Udało mi się kilka razy wylosować dodatkowe jednostki, niestety gdy chciałam je rekrutować okazało się, że chyba nie zostały mi w ogóle przypisane. Czy wylosowane ekstra jednostki znajdują się teraz gdzieś indziej a ja nie potrafię ich znaleźć (ani na apce ani grając na przeglądarce)?
Jeśli Ci chodzi o te jednostki, które są w skrzynkach to one od razu są dodawane do Twojej armii, dlatego nie będzie ich w inwentarzu(tutaj będą tylko w postaci zaklęć)
 
Do góry