• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o wydarzeniu Powrót Czarowników.

blazius1

Paladyn
Uważajcie, co piszecie na Forum, bo czasem admini będą się nudzić i faktycznie posprawdzają kto gra na jakim koncie i w jaki sposób ;)

To ja poproszę o nagrodę z jednoczesnym banem z opcją wyboru jednego z dwojga.

A tak poważnie. Mnie zdobywanie Złotej Ligi zupełnie nie grozi, chyba że takim zbiegiem okoliczności, że koleżanka znowu pociśnie jak szalona i nagle zachoruje czy wyjedzie. Więc tym razem nie mowa o teoriach spiskowych, tylko o tym, jak ten algorytm działa podczas konkretnej rozgrywki.

Nie sądzicie chyba, że ta garść teorii z postu @Nusion (doczytałem) wyjaśnia jak te Ligi zadziałają za każdym razem, albo w konkretnym evencie? Przy tylu zmiennych, z których bodaj największą jest kaliber nagród w danym evencie.
 

BlossomValvi

Łucznik
@blazius1 to proszę wymień te zmienne, bo oprócz ciebie nikt inny nie kwestionuje ze jedynym parametrem jest ilość zebranych „cosiow”

Opisana sytuacja z koleżanką jest typowym przykładem historyjki z żółwiem i zającem :). Zająć wystartował sprintem ale w połowie ewentu zrobił sobie drzemkę, a żółwik swoim tempem wygrał złota ligę
 
Nie sądzicie chyba, że ta garść teorii z postu @Nusion (doczytałem) wyjaśnia jak te Ligi zadziałają za każdym razem, albo w konkretnym evencie?
@blazius1 , nie za bardzo rozumiem. Mowa wlasnie o tym, jak dzialal algorytm systemu lig w tym konkretnym evencie. A jak dzialal, bylo doskonale wiadomo, wlasnie dzieki informacjom ze wspomnianego postu. Przy czym nie byly to zadne teorie, a oficjalne informacje pochodzace od samych tworcow, ktore zreszta zostaly potwierdzone przez obserwacje praktyczne juz w trakcie robienia eventu. Wyjasnienia byly dosc proste, bo i sam system jest wrecz banalnie prosty. Ot i cala tajemnica.

A juz tak z przymruzeniem oka, zebys nie odebral tego jako czepiania sie ;)
Z mojego punktu widzenia wyglada to tak: kompletnie przegapiles te informacje i event robiles w ciemno, czego zupelnie jasno dowodza Twoje posty na temat robienia tego eventu. To nic zlego, kazdemu sie zdarza. Ale zamiast teraz palnac sie w czolo, dalej brniesz w "brak przeciekow" o algorytmach, w zbyt skape informacje na ich temat itp.. A prawda jest taka, ze jesli ktos zaczynal event wiedzac i rozumiejac, jak dzialaly te ligi, to nie mial zadnego problemu z nadazaniem za ciagle zmieniajacymi sie progami i ze zrozumieniem, co, jak i dlaczego sie dzieje. Zapewniam, ze Ty tez bys nie mial. Naprawde nie ma teraz potrzeby dorabiania jakiejs ideologii do zwyklego ludzkiego przeoczenia.
 

blazius1

Paladyn
Jak pisałem, sprawa nie jest dla mnie specjalnie paląca, bo i tak reprezentuję poziom ledwie "brązowy". Kolejnych eventow nie będę prawdopodobnie robił w całości. Ten był raczej taki ostatni. Czyli kwestia mojego przeoczenia nie ma specjalnego znaczenia.

Albo jakie znaczenie ma że ktoś doczytał na forum wyjaśnienia, albo nie doczytał, skoro forum czyta sto osób, a w event gra dziesięć tysięcy osób? To są didaskalia i to zupełnie nieistotne. Nie wiem też skąd u was taka potrzeba personalizowania każdej dyskusji. Chyba to wynika z rozbudowanego własnego ego? Cholera wie.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ważne są wnioski na przyszłość dla zainteresowanych Złotą ligą w przyszłych eventach.
Moim zdaniem w tej pierwszej edycji już otarliśmy się o taki układ, że Złotą Ligę zapewnia zakup diamentami. Tylko nieliczni wyrobili limit 1% samodzielną grą. Silna reprezentacja tego jednego procenta, co oczywiste, jest tu na forum.

A w następnych edycjach, gdy ludzie załapią już o co chodzi z Ligami i jak ten system mniej więcej działa, osiągniecie Złotej Ligi możliwe będzie tylko przez wykup diamentami.

Czyli twórcy doszli do (prawidłowego) wniosku, że nadwyżki diamentów z Iglicy można by obecnie przekierować do eventów
 

BlossomValvi

Łucznik
@blazius1 a doczekam się odpowiedzi na temat tych zmiennych według ciebie?

Co do kosztów, jesteś aktywnym uczestnikiem forum, informacje o tym ze złota liga będzie głównie za diamenty można znaleźć w postach koleżanek i kolegów, które narastały wraz z postępem ewentu (co było oczywiste biorąc pod uwagę jaka była główna nagroda ewentu i jak przyrastały limity punktowe w ligach) czy to się powtórzy to nie wiem, zależy jaki będzie poziom kolejnej nagrody ;). Przy lipcowym to się zastanowię czy warto za sama ikonę

Takie same informacje były przed miskami i feniksami (jak i przed każdym niemal ewentem) Niestety nie każdy chciał czytać a jeszcze mniej zastosować do porad - smuteczek
 

Magyrna

Zwiadowca
Hej! Tak czytam i czytam... @blazius1 a może ta kuźnia którą doklikałeś koleżance wydając diamenty to już druga? Skoro mówisz, że ona tak ostro cisnęła event przez pierwszy tydzień to może już była w trakcie zbierania drugiego zestawu gdy, jak to ująłeś, zniknęła z gry? Bo to by wyjaśniało zarówno złotą ligę (i to już na samym początku, gdy jeszcze ona klikała oraz na samym końcu) i fakt, że jej osobiście zapewniłeś kuźnię.

Czy możesz to zweryfikować?
 

Serengeti

Szef kuchni
Hej! Tak czytam i czytam... @blazius1 a może ta kuźnia którą doklikałeś koleżance wydając diamenty to już druga? Skoro mówisz, że ona tak ostro cisnęła event przez pierwszy tydzień to może już była w trakcie zbierania drugiego zestawu gdy, jak to ująłeś, zniknęła z gry? Bo to by wyjaśniało zarówno złotą ligę (i to już na samym początku, gdy jeszcze ona klikała oraz na samym końcu) i fakt, że jej osobiście zapewniłeś kuźnię.

Tutaj nie ma co snuć skomplikowanych teorii ;)
Kolega @blazius1 sam napisał "dokupiłem za diamenty 570 waluty".
Biorąc pod uwagę, że punkty do ligi kosztowały od 18 do 27 sztuk, można założyć, że spokojnie wystarczyło waluty na jakieś 25 punktów, nawet gdyby ze skrzynki ani razu nie wypadła dodatkowa waluta.
Gdybym do swojego wyniku dodała 25 punktów, to też bym miała złoto :)

No i nie zapominajmy, że aktywni gracze różnie się rozłożyli po serwerach, więc na niektórych było łatwiej się załapać niż na innych.
 

Serengeti

Szef kuchni
Nusion wklejała screeny z s2 i s3.
Różnica dla złota wynosiła 5 punktów.
Dla niektórych to było WŁAŚNIE TE 5 punktów, których zabrakło.
 

BlossomValvi

Łucznik
Nusion wklejała screeny z s2 i s3.
Różnica dla złota wynosiła 5 punktów.
Dla niektórych to było WŁAŚNIE TE 5 punktów, których zabrakło.
Dla innych to było właśnie te 5 punktów które starczyło ;)
Tak naprawdę bez wiedzy ilu było uczestników na serwer takie założenia są bezzasadne, bo to może właśnie z tego wynikać (100 mniej uczestników i już masz jednego mniej złotego tego właśnie z 5 punktami)
 

visit0r

Paladyn
osiągniecie Złotej Ligi możliwe będzie tylko przez wykup diamentami.

Czyli twórcy doszli do (prawidłowego) wniosku, że nadwyżki diamentów z Iglicy można by obecnie przekierować do eventów
ewenty ostatnio jakoś wychodziły średnio co miesiąc, z iglicy w miesiąc (grając na jednym świecie) raczej nie da się wycisnąć więcej niż 1000 diamentów (poproszę grających iglice o sprostowanie) a to pozwala raczej na skromne zakupy ewentowych cosiów ;>
 

BlossomValvi

Łucznik
ewenty ostatnio jakoś wychodziły średnio co miesiąc, z iglicy w miesiąc (grając na jednym świecie) raczej nie da się wycisnąć więcej niż 1000 diamentów (poproszę grających iglice o sprostowanie) a to pozwala raczej na skromne zakupy ewentowych cosiów ;>
Ja raczej określam to na jakieś 1500 diamentów, bo gwarantowane diamenty ze złotej iglicy to 275 x 4 co już samo da ponad 1000 a przeciez dosyć często trochę wpada z bossów jak jeszcze wpadnie raz w miesiącu z 500 za mgły to już mamy 2000 czyli w sam raz na zakup waluty ;)
 

visit0r

Paladyn
Ja raczej określam to na jakieś 1500 diamentów, bo gwarantowane diamenty ze złotej iglicy to 275 x 4 co już samo da ponad 1000 a przeciez dosyć często trochę wpada z bossów jak jeszcze wpadnie raz w miesiącu z 500 za mgły to już mamy 2000 czyli w sam raz na zakup waluty ;)
dlatego wlasnie prosilem o dokladniejsze wyliczenia osoby grajace w iglicy
 
Do góry