• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o wydarzeniu Powrót Czarowników.

Serengeti

Szef kuchni
Nie mam nawet w inwentarzu. Musiałem mieć z elvenarem ciche dni w tym okresie :)

W marcu był, poprzedni event przed Ogrodem Wróżki.
Dużo osób go nie stawiało, bo artefakty do Popielatego Feniksa można było w czasie eventu przerobić w Akademii Magii na artefakty do Feniksa Ognia, Złotego i Burzy, więc wybrali te dające na co dzień więcej korzyści.
Bo on sam w sobie nie ma jakichś imponujących bonusów. Dopiero nakarmiony na event (jedna karma wystarczy na cały miesiąc) daje na 10 levelu, tak jak @Charlene napisała, +2% waluty do każdego questu. I algorytm korzystnie zaokrągla to w górę tak, że najpierw jest o jeden punkt więcej, a mniej więcej od połowy zadań o dwa punkty.
Razem się pewnie uzbiera +100 dodatkowych sztuk, a to może już robić różnicę.
Albo patrząc na to z innej strony - zaoszczędza 500 diamentów :)
 

Koval92

Kapłan
U mnie złoto ale diaxy wydałem które uzbierałem w iglicy, bo nie miałem aż tyle szczęścia. Na te eventy z "ewolucyjnymi" już wydawać ich nie będę.
Wie ktoś, jak można dostawić 3 dodatkowe elementy, żeby łapało bonus zestawu? Chodzi o dodatkowy dwór, plac i kamieniarza.
 
Wie ktoś, jak można dostawić 3 dodatkowe elementy, żeby łapało bonus zestawu? Chodzi o dodatkowy dwór, plac i kamieniarza.
To sie da zrobic.
Rozumiem, że zależy ci, żeby mieć 2 katalizatory? :)
Można spróbować coś w tym stylu:
Nie sprawdzalem tego, ale przypuszczam, ze w tym ustawieniu to nie bedzie dzialac. Dwor Pielgrzyma dotykajacy inny Dwor Pielgrzyma, hmmm... Malo prawdopodobne, ze taki link bedzie zaliczac. Ja bym to ustawil tak:


Po prostu ustaw drugi Dwor po drugiej stronie Fontanny Wejsciowej i Drzewa Wejsciowego. W ten sposob juz na dzien dobry drugi Dwor zyskuje 2 linki. Poza tym Kuznie z pierwszego zestawu wykorzystujesz w drugim zestawie (pierwszy zestaw i tak bedzie mial 5 linkow), dostawiasz drugi Plac Pielgrzyma i Kamieniarza i w ten sposob wszystkie budynki maja pelen bonus.
 
Ostatnia edycja:

Serengeti

Szef kuchni
Nie sprawdzalem tego, ale przypuszczam, ze w tym ustawieniu to nie bedzie dzialac. Dwor Pielgrzyma dotykajacy inny Dwor Pielgrzyma, hmmm... Malo prawdopodobne, ze taki link bedzie zaliczac.

Aż z ciekawości sprawdziłam :) bo nie byłabym sobą, gdybym nie ;)
I faktycznie, plac dostawiony do drugiego placu nie zalicza linka, więc z dworami pewnie jest tak samo.
Czyli moja propozycja nie będzie, niestety, działać.
A twoja jak najbardziej :)
 

blazius1

Paladyn
Algorytm przydzielania lig, szczególnie ligi Złotej, bo to ona jest interesująca, niestety nie wyciekł, więc moim zdaniem przykłady typowe nie pomogą w wyjaśnieniu jak on działa.

Ja mam przykład nietypowy.

Koleżanka wystartowała ostro. Robiła event w pierwszym tygodniu i znikła z gry. Moim zdaniem, patrząc wstecz, gdy znikła miała bankowo wyrobione Złoto. Jak zajrzałem po kilku dniach przerwy w grze na jej konto, to nie patrzyłem niestety w ogóle na poziom Lig.

Kontynuowałem ten event na moim poziomie brązowym. Wszędzie zrobiłem na brązowym (ja o srebro nigdzie się nie otarłem, więc należy przyjąć że mój udział w tym evencie był na poziomie umownie nazwijmy - brązowym).
W trzecim tygodniu, czyli w tym tygodniu po przerwie i potem gdy ja grałem, okazało się że bez dokupienia waluty nici będą z Kuźni. A bez Kuźni lipa by była. Więc dokupiłem za diamenty 570 waluty. Doklikałem z dziesięć skrzynek - akurat starczyło do Kuźni.

I dopiero po wytarganiu tej Kuźni sprawdziłem Ligę, bo mnie nagle te Ligi zaczęły interesować i z niejakim zdziwieniem zobaczyłem Złoto.

Czyli był zryw (Złoto), przerwa, spokojne klikanie (umownie na poziomie Brązowym), mały zakup waluty i spokojne klikanie (Brąz). A finalnie jednak Złoto.

Stąd moje wnioski takie, a nie inne.
 

YCKRUL

Wędrowiec
Uwaga, teraz specjalny wyciek algorytmu :) dla Blazius'a. Złota liga to top1% biorących udział w evencie na danym świecie pod względem ilości niebieskich zawijasków. Ranking był aktualizowany co godzinę. Im więcej niebieskich zawijasków, zwanych również niebieskimi "cosiami", tym wyższa pozycja w rankingu. Dlatego ilość potrzebnych zawijasków do osiągnięcia danej ligii nie była ustawiona na sztywno, lecz co godzinę się aktualizowała wraz z postępami graczy. Stąd przeklikanie wszystkich questów w w pierwszym dniu czy tygodniu gwarantowało złoto, ale wraz z czasem (i postępem innych graczy) pozycja w złotej lidze się dezaktualizowała (złoto = 1% najlepszych, przykładowo Ty/Twoja koleżanka staliście w miejscu, podczas gdy inni zdobywali kolejne cosie).

PS. Czy właśnie przyznałeś się do sharowania kont z koleżanką? Czy to nie jest nielegalne? Uważaj na BANHAMMERA (chociaż w tej grze chyba nic nie jest w stanie doprowadzić do bana, boty do zbierania produkcji, autoclicki, multikonta, chulaj dusza, konsekwencji nie ma).
 
Ostatnia edycja:

Zabije

Zwiadowca
" Im więcej niebieskich zawijasków, zwanych również niebieskimi "cosiami", tym wyższa pozycja w rankingu."
To jest kostur druida :) Nie wiem jak można go z czymś pomylic.
 

blazius1

Paladyn
No więc przyrost ...kosturów druida... był w tym naszym nielegalnym przypadku bardzo nieregularny i podparty wykupem waluty, czyli de facto wykupem tych iluśtam ...kosturów.

Przykład, moim zdaniem, pokazuje że algorytm odpowiedzialny za Ligi jest bardziej skomplikowany, niż to przedstawiono.

Wydaje mi się że Złoto wbiła i zapewniła sobie koleżanka. Moja zasługa tylko taka, że tym małym zakupem kosturów i przy moim kiepskim graniu eventu tego Złota nie straciłem.
Super zestaw jakoś ugraliśmy psim swędem raczej, a IG zgarnęło z konta nawet 1200 diamentów, których koleżanka na pewno by nie wydała. Bynajmniej nie w tym evencie. Także mnie się należy nagroda od IG, a nie ban. Chociaż bana jakoś zniosę... Byle czasowego.
 
Ostatnia edycja:
Przykład, moim zdaniem, pokazuje że algorytm odpowiedzialny za Ligi jest bardziej skomplikowany, niż to przedstawiono.
Niby jest juz po evencie, ale mimo to warto usunac wszelkie watpliwosci dotyczace tego tematu, jakie sie pojawiaja, bo wyglada na to, ze system lig na razie z nami zostanie. Kto wie, byc moze nawet na dluzej. Na przyklad w trwajacym obecnie na becie evencie znow mamy taki sam system lig, tylko nagrody sa oczywiscie troszke inne. Jeszcze przed startem "Powrotu Czarownikow" @Nusion juz w swoim pierwszym poscie bardzo dokladnie wyjasnila, jak dziala system lig, wiec to nie za bardzo sie zgadza, ze byly jakies niejasnosci czy watpliwosci. Niektorzy gracze pewnie te czesc postu @Nusion po prostu przegapili, ale te informacje tam jak najbardziej byly i nie stanowily tajemnicy:

Ogolnie mam inne zdanie, niz Ty i postrzegam temat troche inaczej. Algorytm jest moim zdaniem bardzo prosty i w trakcie eventu w kazdej chwili ma sie dosc jasny obraz sytuacji. System lig jest moim zdaniem dosc przejrzysty i pozwala wrecz na ekstrapolacje wynikow koncowych na gruncie czesciowych wynikow w danym momencie i to na dlugo przed zakonczeniem eventu. Obserwujac rosnace progi dla poszczegolnych lig, najpozniej w polowie eventu mozna bylo juz dosc dokladnie przewidziec, ile waluty trzeba bedzie dokupic pod koniec, zeby zalapac sie do wybranej ligi.

Super zestaw jakoś ugraliśmy psim swędem raczej, a IG zgarnęło z konta nawet 1200 diamentów, których koleżanka na pewno by nie wydała. Bynajmniej nie w tym evencie. Także mnie się należy nagroda od IG, a nie ban. Chociaż bana jakoś zniosę... Byle czasowego.
Ale w czym problem ;) Jaki ban i za co?? Pewnie kolezanka po zalogowaniu sie do gry zostawila Ci po prostu wlaczonego laptopa i co komu do tego ? ;) Klikanie w czyims miescie nie jest zabronione, jesli zalogowal sie wlasciciel konta :p
A tak na powaznie, obsluga gry ma pewnie ciekawsze rzeczy do roboty, niz sciganie graczy za jakies nic niewazne pierdoly.
 

BlossomValvi

Łucznik
Zerknij na moje miasto s2 musiałem przestawić zestaw lewo-prawo (stał po lewej) bo dotykał krawędzi, jak nie masz miejsca to jest tez opcja góra dół itd

ten zestaw jest bardzo przyjemny do przestawiania

a co do lig naprawdę to prosty i „czysty” system jak na ta firmę
Tutaj w odróżnieniu od koleżanki @blazius1 ja losowalem głównie w dzień pojawienia się AW jako głównej i już po kilku losowaniach wiedziałem ze nie będzie szczęścia wiec od razu sypnąłem diamentami tak ze miałem ponad 320+ cosiow które starczyły na złotą ligę do końca (ogólnie ugralem 361 cosiow) jak widać nie ma miejsca na teorie spiskowe
 
Ostatnia edycja:

YCKRUL

Wędrowiec
możesz rozwinąć wątek ?

A po co Ci taka wiedza? xD Na youtube są tutoriale jak ustawić Free Mouse Auto Clicker'a (programów tego typu jest tysiąc) by zbierały Ci produkcje, można ustawić żeby zbierało Ci młotki co 2 minuty całą dobe na okrągło. Nie wierze, że IG nie widzi tego typu aktywności w logach ich serwerów. Gdyby chcieli, łatwo mogliby to wyłapać i chociaż spróbować ograniczyć. Mam znajomych którzy korzystają z własnoręcznie napisanych programów automatyzujących kompletnie wszystko, od zbierania produkcji po nastawianie wojska. Jak wyżej, gdyby tylko było minimum woli, można by to było ukrócić.
 

BlossomValvi

Łucznik
Może iG nie widzi problemu, bo jaki z tego zysk? Pomijajac ekstremalne miasta to młotki nie są problemem, natomiast nie widzę sensu automatyzacji zbiorów manu jak minimalny interwał to 3h (wojsko można sobie dowolnie ustawić)

Jedyne gdzie widzę zastosowanie to ewenty (waluta wokół miasta) ale podejrzewam ze taniej byłoby ja było kupić niż wywalić kasę na prąd ;p

Na marginesie jesteś trochę w plecy nowa generacja autoclikerow pozwala wybrać obszar na ekranie i zakres czasu w którym losowo dobiera parametry - przy dobrym doborze iG nie jest wstanie tego wyłapać
 
Ostatnia edycja:

BlossomValvi

Łucznik
A ja się pytam zapytam nieśmiało bo jeśli sobie wszystko już tak zautomatyzujemy to gdzie tutaj jest frajda i fan z tej gry ?

Oftopujac:
Wiesz niektórzy to mieli (albo i nadal) maja z tego utrzymanie na życie. Dosyć popularnym było farmienie rzadkich dropow i sprzedaż za realne pieniądze (słynne aukcje z Entropii)

Aktualnie chyba popularniejsze stało się używanie kompa do kopania za bitcoinami, gry zostały bardziej dla gracza który ubocznie zarabia

ok ciekawy temat ale nie tutaj wiec dla mnie EOT
 

Urdur

Moderator Forum
Zespół Elvenar
Uważajcie, co piszecie na Forum, bo czasem admini będą się nudzić i faktycznie posprawdzają kto gra na jakim koncie i w jaki sposób ;)
 
Do góry