• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o wydarzeniu Zamglony Las

dkf385

Zwiadowca
Też nie wiem o co chodzi z tymi budynkami dnia. Niby miałam widoczny we mgle 2 razy, żadnego nie dostałam. Zawsze coś innego z tego miejsca.
Nagród tak mało że nawet się nie chce zadań robić.
 

DeletedUser4408

Guest
Z tymi nagrodami dnia, patrząc od swoje strony, to dużo mniejszego pecha mam w Iglicy. Tu w evencie bawie się trzeci dzień i nagród dnia upolowałem aż "0" słownie zeroo wrr :mad: a co jakiś czas trafiam na "skrzynkę" Zastanawiam się czy ten filmik na youtube to nie fotomontaż. Gostek w jakieś 12 minut upolował, też jakieś cztery nagrody dnia, farciarz :confused:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Charlene

Szef kuchni
Dlatego totalnie olewam nagrody dnia, bo szansa na ich trafienie jest mniejsza niż we wcześniejszych eventach i szkoda światełek.
 

Aslana

Tancerz ostrzy
U mnie to nawet koty się pochowały , czarownica wie gdzie, i mgliście widzę szansę na zdobycie wszystkich potrzebnych artefaktów.
Te eventy z FoE już mi uszami wychodzą.
Nie wiem kogo oni tam mają od zarządzania ale powinni być świadomi że niezadowolony klient nie płaci.

CHCĘ GRAĆ W ELVENAR
nie w FoE
 
Dlatego totalnie olewam nagrody dnia, bo szansa na ich trafienie jest mniejsza niż we wcześniejszych eventach i szkoda światełek.
Jesli nagrody dzienne wpadna, to super, ale tez jestem zdania, ze nastawianie sie na nie moze przyniesc spore rozczarowanie, wiec lepiej nie liczyc z gory i nie zakladac sobie jakiejs okreslonej ilosci, ktora sie zdobedzie, nawet tak mniej wiecej. Np. na becie za pierwsze 2/3 waluty wpadlo mi 12 dziennych, a za pozostala 1/3 ani jedna, choc nie zmienilem strategii odkrywania pol na mapce eventowej. Ilosc dziennych jest po prostu niemozliwa do oszacowania, nawet tak z grubsza. Pewnie bedziemy mieli sporo przykladow graczy z tych dwoch przeciwnych biegunow, jesli chodzi o ilosc dziennych.
Te eventy z FoE już mi uszami wychodzą.
Nie wiem kogo oni tam mają od zarządzania ale powinni być świadomi że niezadowolony klient nie płaci.

CHCĘ GRAĆ W ELVENAR
nie w FoE
Problem w tym, ze ta forma eventow jest pewnie w pojeciu tworcow juz sprawdzona w tej innej grze i akceptowana, wiec z ich punktu widzenia wprowadzenie jej tutaj ma sens. O dziwo na becie feedback wcale nie byl jednoznacznie negatywny, wielu graczy (jesli nie wiekszosc wypowiadajacych sie) byla z tej formy eventu zadowoloba.
 

Aslana

Tancerz ostrzy
Problem w tym, ze ta forma eventow jest pewnie w pojeciu tworcow juz sprawdzona w tej innej grze i akceptowana, wiec z ich punktu widzenia wprowadzenie jej tutaj ma sens
No cóż mamy już rzygody które niektórzy robią dla artefaktów, to będziemy mieć i rzygventyo_O które kompletnie bez przyjemności czy frajdy będziemy robić bo nagroda jest tego warta.
Tylko mam jedno bardzo duże ALE
ELVENAR TO NIE foe
Gry są zróżnicowane dlatego że mają za zadanie przyciągnąć różną klientelę i to co zadowala jednych niekoniecznie zostanie zaakceptowane przez innych.
Przecież właśnie z tego powodu IG ma w swojej stajni różne tytuły a nie tylko jeden. Lepiej żeby nie zapominali że różnorodnych konsumentów mają i powinni o nich dbać.

CHCĘ GRAĆ W ELVENAR
a nie foe
 

mayder

Tancerz ostrzy
O ile twórcy są leniwi jeśli chodzi o robienie czegokolwiek tak w tym przypadku mam wrażenie że próbują wprowadzi do Elvenaru to co jest w FoE. Nie chodzi mi tu o jawną kopię eventów z drugiej gry (może być to właśnie lenistwo, albo to co @chris07070707 napisał, że jest sprawdzony system to po co nowy wymyślać), a bardziej o to że każdy event będzie miał swój własny system i mechanikę. Do tej pory (do zeszłorocznego eventu zimowego) mieliśmy od jakiegoś czasu to samo w każdym evencie czyli stare poczciwe skrzynki (tych krótkich 7 czy tam 10 dniowych mini eventów nie liczę), natomiast od właśnie zeszłorocznego eventu zimowego systematycznie zostają wprowadzone nowe mechaniki eventów czyli zdrapki (zimowy i majowy), przechodzenie mapy (wędrówka czarowników) no i obecny halloween z odkrywaniem mgły. Cztery eventy w tym roku miały skrzynki (Karnawał, Feniks, podniebni kupcy i zodiak) i jeśli Inno faktycznie taką drogę obrało to w którymś z tych eventów możemy zobaczyć nowy system i mechanikę.

Co do samych zmian w eventach to mi jakoś nie przeszkadzają i jedyne co bym chciał to żeby twórcy "kopiując" event z FoE dostosowali go do Elvenaru.
 

DeletedUser4408

Guest
No i jak tu nie wierzyć w "Skrzaty" brykające w grze. Pomarudziłem, pomarudziłem, aż się zaczerwieniłem i będąc obiektywnym muszę przyznać że dwa domki właśnie trafiłem.... z nagrody dnia :D
 

dkf385

Zwiadowca
Też się na nic konkretnego nie nastawiam, ale w porównaniu z poprzednimi eventami gdzie ciągle coś wpadało i byłam nimi zachwycona, tak teraz biednie bardzo.
W FoE zaczęłam grać i dość szybko odinstalowałam więc też bym chciała postać w elvenar a nie kopie tamtej gry.
 

Seviper

Tancerz ostrzy
U mnie to kotkow pelno nawet stadami po 3 lub 4 :)
Gorzej z nagrodami przyokazji odslaniania.
Nagrod dziennych zero:mad:
Zato pelno paczek wojska co otworze to wojsko . o_O
 

ChrisBaggins

Zwiadowca
A ja poluję wyłącznie na koty i kapelusze :p budynki mi w ogóle nie leżą, nie ten styl architektoniczny, można powiedzieć ;) Jedynie Headless Halloween w miarę pasuje, reszta (jeśli wpadnie) - od razu do odczarowania. Paczki wojska mile widziane, ale na razie się rzadko zdarzają.
Samo odsłanianie pól to koszmar, no ale czego się spodziewać, to przecież Halloween ;) Faktycznie, trzeba brać paczkę świateł za 420, a dalej, jak napisano wyżej - najpierw dwie-trzy świeczki, potem latarnia lub kolba. Ja sobie zostawiam kolby na sam koniec - całkiem nieźle wychodzi.
I w ogóle luzik, jeśli nie zależy na budynkach :) no, ale to mój wybór.
Chata Wiedźmy - niezła, i na szczęście nie w stylu "budowała Baba Jaga z czego popadło". Mam nadzieję, że chociaż do ósmego kapelusza dociągnę. Albo że IG da receptę w tworzeniu na parę kapeluszy.
//
Zastanawiam się czy ten filmik na youtube to nie fotomontaż. Gostek w jakieś 12 minut upolował, też jakieś cztery nagrody dnia, farciarz :confused:
Chyba jednak jest to możliwe. W drugim dniu zgarnąłem 3 budynki, co prawda nie w 12 minut, ale w ciągu kilku godzin. Jak nie zależy, to same wpadają :p

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Koval92

Kapłan
A ja poluję wyłącznie na koty i kapelusze :p budynki mi w ogóle nie leżą, nie ten styl architektoniczny, można powiedzieć ;) Jedynie Headless Halloween w miarę pasuje, reszta (jeśli wpadnie) - od razu do odczarowania. Paczki wojska mile widziane, ale na razie się rzadko zdarzają.
Samo odsłanianie pól to koszmar, no ale czego się spodziewać, to przecież Halloween ;) Faktycznie, trzeba brać paczkę świateł za 420, a dalej, jak napisano wyżej - najpierw dwie-trzy świeczki, potem latarnia lub kolba. Ja sobie zostawiam kolby na sam koniec - całkiem nieźle wychodzi.
I w ogóle luzik, jeśli nie zależy na budynkach :) no, ale to mój wybór.
Chata Wiedźmy - niezła, i na szczęście nie w stylu "budowała Baba Jaga z czego popadło". Mam nadzieję, że chociaż do ósmego kapelusza dociągnę. Albo że IG da receptę w tworzeniu na parę kapeluszy.

Bezgłowe Halloween było główną nagrodą w Halloween 2018, fajne jest.
Powinieneś na luzie dociągnąć do 8 poziomu domku.

Dla mnie event skończył się 2 dnia, teraz stoje na 1 queście dziennie, niestety odkąd zniknęła w 2020 roku po karnawale nieskończona linia zadań przez Jesienne Machlojki 2019 to eventy są beznadziejne. Pamiętam jeszcze te skrzynki 4x8h czasówki z szansą 40%... daily studnie życzeń, 80+ waluty za quest... Wtedy było wyzwanie "kto zrobi więcej", teraz 2 dnia wraca nuda.
 
Ostatnia edycja:

mayder

Tancerz ostrzy
nieskończona linia zadań

I bardzo dobrze że zniknęła. Przynajmniej nie będzie lamentów na forum że ktoś zdobył czegoś więcej tylko dlatego że więcej czasu na grę poświęcił.

Co do nagród w skrzynkach to faktycznie mogliby coś tutaj poprawić bo o ile czasówki można zdobywać w iglicy w przyzwoitych ilościach to reszta nagród jest kiepska (i dzienne i te z samych skrzyń)
 

Koval92

Kapłan
I bardzo dobrze że zniknęła. Przynajmniej nie będzie lamentów na forum że ktoś zdobył czegoś więcej tylko dlatego że więcej czasu na grę poświęcił.

Co do nagród w skrzynkach to faktycznie mogliby coś tutaj poprawić bo o ile czasówki można zdobywać w iglicy w przyzwoitych ilościach to reszta nagród jest kiepska (i dzienne i te z samych skrzyń)

Widocznie mamy odrębne zdania na ten temat.
 
odkąd zniknęła w 2020 roku po karnawale nieskończona linia zadań przez Jesienne Machlojki 2019 to eventy są beznadziejne.
Twierdziles cos troche innego, a mianowicie ze to tamten event byl najbardziej beznadziejny ze wszystkich. Nie czepiam sie i nawet nie probuje byc zlosliwy, bo ja sam takze bardzo glosno narzekalem na tamten event, choc z troche innych wzgledow. Chodzi mi o to, ze powinno sie byc konsekwentnym w ocenie eventow z nieskonczona liczba zadan :)
Pamiętam jeszcze te skrzynki 4x8h czasówki z szansą 40%... daily studnie życzeń, 80+ waluty za quest...
Tez to pamietam. Pamietam tez, jakie byly tego dlugoterminowe skutki. Zreszta dalej sa. Pamietam, ze prawie nikt nie byl z tamtego eventu zadowolony, ogromna wiekszosc graczy byla sfrustrowana i to pomimo bardzo duzych srednich zyskow. Pamietam, ze prawie nielimitowane studnie tak rozwalily IG ekonomie, ze zostaly pozniej calkowicie wycofane z eventow.
Pamietam tez z wlasnego doswiadczenia, ile czasu "kradzionego" kosztem zwyklego, normalnego rytmu dnia (praca, dom, inne codzienne sprawy) tamten event kosztowal, by rzeczywiscie mocno sie oblowic. Jakos nie teskno mi do powtorki z rozrywki. Ani troche.
Wtedy było wyzwanie "kto zrobi więcej", teraz 2 dnia wraca nuda.
To bylo wyzwanie, prawda, ale sam wiesz, jakie byly tego konsekwencje. Oba eventy spowodowaly powazny kryzys gry na wielu plaszczyznach, a paradoksalnie rowniez niezadowolenie graczy. Uzywam slowa "paradoksalnie", bo przeciez prawie nikt nie wyszedl z tamtych eventow biedny. Tak, Syrenki tez spowodowaly takie skutki, choc w przypadku Syrenek nie byly one moze zauwazalne natychmiast.

Podsumowujac: no niestety, cos kosztem czegos. Nie da sie zjesc ciastka i miec ciastka. Nie da sie miec nieskonczonej linii zadan i jednoczesnie liczyc na to, ze wszyscy beda mieli mniej wiecej po rowno. Zawsze jakas grupa czulaby sie poszkodowana ze wzgledu na jakies prawdziwe czy wyimaginowane czynniki, ktore nie pozwolily im zdobyc wiecej. Znow dominujacym uczuciem bylaby frustracja.

Z dwojga zlego definitywnie wole juz te obecne, "nudne" (przynajmniej w porownaniu do tamtych) eventy. IG strzelilo sobie tamtymi dwoma eventami w stope na wielu plaszczyznach, nie tylko w kwestii rozlozenia balansu gry i niezadowolenia graczy. Niestety starsi gracze juz kazdy nastepny event porownywali i dalej beda porownywac do tamtego, czego Twoj post jest najlepszym dowodem. Pewnie, ze po tamtych eventach dla wielu graczy nic, ale to absolutnie nic nie bedzie juz dosc dobre. To zupelnie naturalne zjawisko i chyba nic sie z tym nie da zrobic oprocz spogladania w przyszlosc, a nie za siebie. Tak swoja droga dalej nie potrafie zrozumiec, jak do tego wszystkiego doszlo. Tworcy mieli wszystko na tacy, bo ostrzegalismy ich przeciez. Mieli juz tez doswiadczenia z Syrenek. Najpozniej wlasnie po Syrenkach powinni byli wykazac sie troche wieksza wyobraznia.

Nie wiem jak inni, ale ja po tamtych doswiadczeniach nieskonczonej liscie zadan mowie stanowcze "nie" :) Dwa takie eksperymenty w pelni wystarczyly.
 
Ostatnia edycja:

ChrisBaggins

Zwiadowca
Bezgłowe Halloween było główną nagrodą w Halloween 2018, fajne jest.
Powinieneś na luzie dociągnąć do 8 poziomu domku.
Poczytałem o tym budynku na elvengems, powalczę o niego, kiedy się pojawi :) faktycznie fajny, wydajnościowo i graficznie.

Dla mnie event skończył się 2 dnia, teraz stoje na 1 queście dziennie, niestety odkąd zniknęła w 2020 roku po karnawale nieskończona linia zadań przez Jesienne Machlojki 2019 to eventy są beznadziejne. Pamiętam jeszcze te skrzynki 4x8h czasówki z szansą 40%... daily studnie życzeń, 80+ waluty za quest... Wtedy było wyzwanie "kto zrobi więcej", teraz 2 dnia wraca nuda.
Ja taki szybki nie jestem :) zbieram walutę i raz dziennie kupuję światła. Szybciej się nie da. możliwości nie te :) No ale ja tu jestem dopiero od marca tego roku. Dawnych czasów nie pamiętam :) A i na dziwne własności gry przestałem się wkurzać.
 

blazius1

Paladyn
:) zbieram walutę i raz dziennie kupuję światła. Szybciej się nie da. możliwości nie te :)

Bądź dobrej myśli, ale obawiam się że taką taktyką obniżyłeś sam sobie szanse na upolowanie Bezgłowego Halloween. ;)
Bo rozumiem że kupujesz i wydajesz światła na bieżąco. Raz dziennie, twoje słowa.
Przyjąłeś zatem najlepszą z możliwych taktyk, żeby tego budynku nie upolować. :cool:
 
Do góry