• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Zimowej Magii 2021

blazius1

Paladyn
Na pewno? Z czego to wynika?
Z tego, że ilość punktów eventowych z jednego zadania nie przekracza określonej wartości od której algorytm naliczałby 2?
Podstawa za mała?
Czyli w evencie zdrapkowym Popielaty byłby jeszcze słabszy niż w innych eventach?!!:eek:
 

Koval92

Kapłan
Tylko niestety w tym evencie na beta daje tylko 1 pkt dodatkowej waluty
nie daje 2 pkt :eek:

No tak, za mała ilość kluczy za quest żeby podskoczyło do +2. Chyba musi byc ponad 50 czy coś.
Nie mam 100% pewności ale wydaje mi się, że żeby dawał +2 waluty, to musi 2% z wartości za quest wynosić więcej, niż 1.
Na przykład 1.02 (za quest dający 51) itd.
Dużo osób (ja też) ma drugą podstawke do niego. Jak będą artefakty kiedyś to już by było 4%, ale byśmy musieli zużywać 2 karmy na event.
Czasami dostawiam tą na 1 poziomie na becie, żeby dawało w sumie 3%. Ale to niedużo daje w takim evencie jak ten, gdzie jest mało waluty za quest.
 

blazius1

Paladyn
Ano własnie. Nie taki fajny ten Popielaty.
Na razie, gdy póki pojawiają się jako nagrody rzeczy kalibru Boblina, a jeszcze event zdrapkowy na dokładkę, to (pojedynczo) są takie se te Popielate.

Ale ze trzy takie na raz? Za jakieś trzy lata? Jeśli pojawią się dobre nagrody w evencie i będzie o co walczyć? Np. odpowiedniki dzisiejszej Księgi Zimowego Ducha!
Warto zbierać na zaś, bo nigdy nie wiadomo. W przyszłości koszt jednej teleportacji za sztukę, dwóch lub trzech miejscówek na te Ptaki i jednej karmy za jeden event za sztukę może być całkiem akceptowalny.
Ale raczej nie za każdym razem.

Jeśli to już ostatni tajnik algorytmu Popielatego jaki dało się odkryć, to ja te Popielate to traktowałbym jedynie jako dość niepewną inwestycję. Z niewiadomą stopą zwrotu.
Pod warunkiem że cykle artefaktów w Iglicy zostaną utrzymane.
 
Ostatnia edycja:

Ovocko

Rycerz
Starszym graczom pozostaje wyczekiwanie cyklu w którym będą podstawki Feniksów i artefakty do nich. Czyli gdzieś wiosną przyszłego roku.
A potem czakanie na jesień - na cykl Sami Wiecie Jakich Artefaktów.

Obawiam się tylko, że do wyboru będzie wtedy Zimny, Popielaty i jakiś nowy. Choć chciałbym się mylić

Czasami dostawiam tą na 1 poziomie na becie, żeby dawało w sumie 3%. Ale to niedużo daje w takim evencie jak ten, gdzie jest mało waluty za quest.

Akurat wręcz przeciwnie ;)
Przy jednym feniksie do zebrania z tego eventu jest 99 dodatkowej waluty (nie będzie żadnego zadania, które by dało dwa klucze)
Przy dwóch feniksach (drugi na 4 lvl, czyli 1,3% mnożnika) do zebrania jest już 164 waluty, dwa klucze pojawią się od 35 zadania (za 31 kluczy)
 
Ostatnia edycja:

blazius1

Paladyn
A to by była już manipulacja. Myślę że gracze będą pilnować odpowiednich układów artefaktów i podstawek, żeby tego co ważne nie pomięto nawet niechcący.
 

Koval92

Kapłan
Obawiam się tylko, że do wyboru będzie wtedy Zimny, Popielaty i jakiś nowy. Choć chciałbym się mylić



Akurat wręcz przeciwnie ;)
Przy jednym feniksie do zebrania z tego eventu jest 99 dodatkowej waluty (nie będzie żadnego zadania, które by dało dwa klucze)
Przy dwóch feniksach (drugi na 4 lvl, czyli 1,3% mnożnika) do zebrania jest już 164 waluty, dwa klucze pojawią się od 35 zadania (za 31 kluczy)

Też mi się wydaje, że będą podstawki do Zimnego, Popielatego i tego z 2022. Nie widzę możliwości zdobycia drugiego feniksa ognia. Ale też bym w sumie chciał się mylić. Bo nie ma dalej wzmocnień czasowych do ciężkich jednostek. Są w plikach ale nie dodali.

Fajnie, że dali jakąś możliwość zdobycia drugiej podstawki. Liczę kiedyś na drugie Stonehenge (bo mam 10 artefaktów :D)

100 waluty dodatkowe lepsze niż nic w sumie.
 

Malpa22

Wędrowiec
Mam pytanie czy w tym wydarzeniu obowiązuje system Lig i w związku z tym czy będą nagrody i jakie?
 

Drogo66

Wędrowiec
Mam pytanie, jestem tu nowy, jak się odbiera nagrody dnia i co powinienem robić po kolei w tym wydarzeniu, takie mini streszczenie bym poprosił, jeśli ktoś chciałby pomóc. Z góry dzięki
 

PrzemoOoO

Wędrowiec
@Drogo66 W skrócie - zbieraj klucze wykonując zadania (dodatkowo możesz zbierać je na obrzeżach miasta) i wykorzystuj je do otwierania skrzynek, to w sumie żadna filozofia. Klikając na znak zapytania w oknie eventu (prawy górny róg), uzyskasz wszystkie informacje.

Bez nazwy 2.png

A nagrodę dnia możesz trafić otwierając jedną ze skrzynek + możesz zmieniać tę nagrodę po uzyskaniu 5 prezentów.
 
Ostatnia edycja:

blazius1

Paladyn
Jest taka sugestia że tego Boblina to możecie sobie nawet wyklinać. Poleca się go pod kątem produkcji Unurytu w ostatnich dwóch epokach. Przy czym raczej potrzebny będzie jak nie będziecie mieli dobrego bonusu w Kupcu do produkcji. Ludzie z porządnym bonusem w Kupcu takich dodatkowych wynalazków nie postawią. Nie w rozmiarze 4x4 który doda jakaś w najlepszych porywach jedną szóstą całej produkcji unurytu w mieście.
U mnie, z moim bonusem, to zaledwie jakaś jedna siódma. Czyli kwiatek do kożucha. Niewarty kawałka 4x4.

Pod kątem Ziarna - w ogóle nie ma o czym mówić. Bez liczenia strzelam że jeden Kupiec Festiwalowy będzie lepszy od Boblina pod kątem Ziaren

A w ogóle to produkcja Boblina w najmłodszych epokach powinna być przełączana pomiędzy Ziarnem i Unurytem i nadal nie rozumiem, dlaczego nie jest.
Pod innymi kątami w ogóle Boblina nie rozpatruję, a ten relikt to mogli sobie wręcz darować.
 
Ostatnia edycja:

Drogo66

Wędrowiec
@Drogo66 W skrócie - zbieraj klucze wykonując zadania (dodatkowo możesz zbierać je na obrzeżach miasta) i wykorzystuj je do otwierania skrzynek, to w sumie żadna filozofia. Klikając na znak zapytania w oknie eventu (prawy górny róg), uzyskasz wszystkie informacje.

View attachment 4675

A nagrodę dnia możesz trafić otwierając jedną ze skrzynek + możesz zmieniać tę nagrodę po uzyskaniu 5 prezentów.

Wielkie dzięki Przemo ;-) Myślałem tylko, że ta nagroda dnia sama wskoczy po upływie czasu
 
Też mi się wydaje, że będą podstawki do Zimnego, Popielatego i tego z 2022. Nie widzę możliwości zdobycia drugiego feniksa ognia. Ale też bym w sumie chciał się mylić. Bo nie ma dalej wzmocnień czasowych do ciężkich jednostek.
Wzmocnienia dla ciezkich czy lekkich bardzo niewiele by zmienily, za to wzmocnienia dla ciezkich strzelajacych zmienilyby az za duzo, wiec moim zdaniem to dobrze, ze ich nie ma. Inaczej znow mielibysmy do czynienia z podobna sytuacja, jak przed nerfem Zaby III. Gdyby teraz dodac w grze wzmocnienia dla ciezkich strzelajacych, Zaba III znow stalaby sie praktycznie niesmiertelna jednostka, wykanczajaca z konca mapy wszystko, co sie rusza, z praktycznie zerowymi stratami. Nie niskimi, tylko prawie zerowymi, co w przypadku lekkich strzelajacych i magicznych nie jest obecnie mozliwe z powodu ich mniejszego zasiegu. Paradoksalnie druga najsilniejsza jednostka w grze stalby sie wtedy pogardzany obecnie Kanonier, bo rowniez ma potezny zasieg. Ze wzmocnieniami na ciezkie strzelajace wszystkie inne jednostki zeszlyby na dalszy plan, nawet dopakowane wzmocnieniami lekkie strzelajace i magiczne, ktore obecnie rzadza na polu walki. Probke tego, co sie dzieje, jesli dalekosiezne ciezkie strzelajace maja chocby odrobine zbyt mocny atak, opisalem juz kiedys w innym poscie. Od tego czasu wszedl progresywny stopien trudnosci, ale mozliwosc kumulowania wzmocnien by to skompensowala i mielibysmy do czynienia z identyczna sytuacja:


Natomiast co do mozliwosci zdobycia drugiego Feniksa Ognia, to mam obecnie mieszane uczucia. Zawsze bylem przeciw, bo uwazalem, ze opcja militarna jest juz i tak zbyt silna, ale z drugiej strony drugi Feniks Ognia troszke zbalansowalby mechanike (a raczej dynamike) walki. Odrobine wzrosloby znaczenie lekkich i ciezkich jednostek, ktore obecnie maja znaczenie wrecz marginalne, ale wazniejsze sa tu ciezkie strzelajace. Ich znaczenie wzrosloby moim zdaniem akurat w takim stopniu, by troche przeciwdzialac obecnej totalnej dominacji lekkich strzelajacych i magicznych. Dodatkowe +50% ataku dla ciezkich strzelajacych nie pozwoliloby uzywac ich jako jednostki uniwersalnej, jak opisalem to wyzej, wiec nie staloby sie to problemem. Nie zmieniloby sposobow walki w bardzo wysokich prowincjach, wiec topka walczylaby dokladnie tak, jak do tej pory. Ale w niskich i srednich prowincjach (tak do 30-40) gracz mialby o wiele wiecej mozliwosci taktycznych, wiec wiekszosci graczy wyszloby to na dobre i to nie w sensie wzrostu ogolnej sily militarnej, tylko wiekszej roznorodnosci mozliwych sposobow walki.
 

Ovocko

Rycerz
U mnie, z moim bonusem, to zaledwie jakaś jedna siódma. Czyli kwiatek do kożucha. Niewarty kawałka 4x4.

Pamiętaj, że od jakiegoś czasu budynki ewolucyjne można chować do inwentarza.
Przy okresowo dużym zapotrzebowaniu na unuryt (do drzewka badań albo do rozbudowy niektórych budynków) taka ilość też jest jakąś pomocą.
Nie mówiąc o tym, że boblin daje prawie 3x więcej niż taka statuetka smoka, która z kolei jest raptem jedną kratkę mniejsza
 

Charlene

Szef kuchni
Potwierdzam, że faktycznie można wybrać jeden z 3 budynków, nawet jeśli jest już na mieście. Dalej pojawi się 9 Ksiąg Śnieżnych Szybkich z artefaktami i potem jest kolejna Księga Zimowego Ducha, w której znowu można wybrać kolejny z 3 budynków, więc nie ma limitu na Piernika czy Zimową Sowę. Ja się skuszę na drugiego Piernika (@chris07070707 miałeś rację z nim, bo się kiedyś z Tobą sprzeczałam i zwłaszcza w tych zaawansowanych rozdziałach widać jak jest fajny) To fajny event, bo można policzyć ile potrzeba waluty na losowanie. Wychodziło mi ok 6 000 waluty, żeby dostać Księgę z kolejnym budynkiem i tak faktycznie wyszło w praktyce. Otwierałam po kolei okienka, nie używałam w ogóle Przemieszania, tylko Lupy i Podwojenia (starałam się podwajać skrzynki z większą ilością prezentów, jeśli akurat Lupa je odkryła, ale nie było takich sytuacji zbyt dużo) Mega fajne jest to, że nie ma reliktów a wpadają dodatkowe budynki, mana, żywe, Łyk klarowności, więc jestem zadowolona z tegorocznej edycji :)

EDIT: Awatar z Sówką jest prześliczny :))) zostaje ze mną do końca zimy ;)
 
Ostatnia edycja:

BlossomValvi

Łucznik
Opinia o ewencie:
- ewent jak ewent coś ciekawego zawsze można upolować
- ze względu na mechanikę polowanie wyglada ja rzucanie siecią , dzięki czemu zbiera się mnostwo śmiecia
- nagroda główna, jak dla mnie bezużyteczna ale to typowe dla zimowego :) bo albo jest OP albo nic

i na koniec @jarq możesz dać znać w centrali, ze ponownie waluta (klucze) zlewają się z tłem - smuteczek. To aż przykre, ze 4/5 ewentow musimy o tym pisać. Mam nadzieje ze grafik będzie musiał w piekle za karę zbierać to na parocalowym ekranie (apka) cała wieczność, bo jak widać w życiu tego tak nie testowali

A pamietam ze ostatnio (rok temu ;p) pisaliśmy to samo i klucze dostały ultrafioletowe obramowanie
 

xEasyRiderx

Rycerz
A tak z ciekawości zerknąłem na apkę i klucze widać fajnie bo są duże i dość dobrze widoczne. Na przeglądarce są mniejsze ale na tym śniegu też dobrze je widać :)
 

Rajstlin

Zwiadowca
Tak z czystej ciekawosci , po co popielaty ma 2% bonusu do waluty skoro to nigdy nie bedzie dzialac, 99 questow w najdluzszym evencie w roku a max bunusu to 1 na quest
juz zupelnie iw wspomominajac o krolewskich nagrodach za 180 mamy 4razy 5h czasowki a za 360 4 razy 15 min mega zart
 
Ostatnia edycja:
Do góry