• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o zmianach w Antycznych Cudach

Nusion

Kapłan
oczywiscie nie robilem tego na zasadzie znalazlem to hop wszystko co mam, bo chodzi o to aby przy okazji dostac z rozbudowy jak najwiecej.
No i tu przechodzimy do sedna problemu.
To o czym pisał @Tajniakos, czyli zapychanie limitów, to już jest powszechna praktyka, bo przy tym nie trzeba się za wiele naszukać. Ale z tym można sobie jakoś poradzić i raczej nie przybierze to mocno na sile, bo wielu już się wyzbyło swoich tysięcy run. No i ci wolą się raczej pozbywać śmieciowych run, a nie tych do np. Iglicy. Większym problemem będą właście tacy "łowcy run" poszukujący cudów bliskich zamknięcia i wbijających się na najwyższą skrzynkę. Każdy korzystający z Rynku Skrzynek wie doskonale, jaki to będzie miało skutek. Wszyscy, którzy w bractwie wpłacili już do cudu spadną nagle o 1 oczko w dół. I często nie ma nawet jak takiego delikwenta zrzucić, bo w cudzie nie ma już tyle miejsca. Ten proceder już ma miejsce, a przy ułatwionym wglądzie w cuda wręcz zakwitnie, bo nie trzeba już będzie mozolnie przekopywać się przez mapę, co zabiera masę czasu, wystarczy jeden klik w każdego z sąsiadów i voila, widać jak na dłoni, który cud jest już bliski zamknięcia.
Myślę, że nawet nasi forumowi "zaprzeczę_dla_zasady" poczują się nieco zrobieni w bambuko, jak nagle nie dostaną w cudzie kolegi tego, co w RS było do tej pory właściwie gwarantowane...
 

blazius1

Paladyn
Jak łatwiejszy dostęp do czegokolwiek miałby być minusem...

Nie miałby. Ma minusy. Wyjaśnienie masz powyżej. Żaden z sąsiadów nie będzie się długo zastanawiał, gdzie by tu upchać swoje PW z Odłamków, jeśli wie że sąsiad ma dwadzieścia cudów i nawet nie uczestniczy w łańcuszkach bractwa. Zwłaszcza jak masz od niedawna sąsiadów zupełnie nowych. Tę falę wrzucania gdzie bądź trzeba po prostu przeczekać.

To oczywiście również niezamierzony minus. To kolejny efekt uboczny nieprzygotowanej zmiany z Odłamkami i limitem.

Nie ma śmieciowych cudów postawionych na wysokim poziomie. Jakimś cudem nie osiągnąłem jeszcze limitu, ale zapewne to u mnie kwestia krótkiego czasu? Spodziewam się wyczerpania limitu poprzez wrzucenie w cudy które są mniej popularne, a które mam dość wysokie.

Tym z samej topki wisi cała ta zmiana. Oni od dawna mają cudy pozamykane.
 

Ovocko

Rycerz
Tym z samej topki wisi cała ta zmiana. Oni od dawna mają cudy pozamykane.

Można mieć pozamykane cuda i ich nie rozbudowywać.
Ja mniej więcej tak mam i być może dlatego (odpukać) omija mnie większość problemów o których piszecie. Te, które są otwarte są zbyt cenne dla potencjalnych wrzucających, albo mało kto ma do nich runy, więc chętnych na ryzykowanie nie ma :)
Generalnie staram się zamknąć dany cud w ciągu doby, ryzyko, że PW wrzuci ktoś obcy również się wtedy drastycznie zmienia

@Urdur - może by tak przerzucić tę część rozmowy do wątku o runach?
 

blazius1

Paladyn
Popatrzcie ile ubyłoby tych minusów, gdyby limit był widoczny dla jego posiadacza, i gdyby te zmiany były choćby w zarysie zapowiedziane.

Już nie mówię o konsultowaniu, ponieważ konsultowanie jest sprzeczną z idę każdej Dobrej Zmiany. To wiemy także z realu.
 

Acca

Wędrowiec
Problem z limitem run jest prosty. Nikt nie wie gdzie znajduje się granica tego limitu. Klikam wymianę (łańcuszek) w bractwie ... plus umówiłem się na wymianę z innym graczem w bractwie - 750 punktów wbijamy sobie nawzajem w ten sam cud wykorzystując runy. Efekt - kolega wbija do mnie punkty, mnie nie ma w ciągu dnia w efekcie otrzymuje blokadę - za dużo przyjąłem. Ale w łańcuszku akurat zająłem wszystkie pozycje więc blokuję wszystkich z wymianą ... bo mam blokadę i dopiero jak się pojawię wieczorem, wklikam punkty do kolego odblokuje całość wymiany w łańcuszku.
To efekt których nie spotyka wielkich, małych lecz ... aktywnych. Efekt niestety utrudniający grę i zniechęcający.
 

Ovocko

Rycerz
Popatrzcie ile ubyłoby tych minusów, gdyby limit był widoczny dla jego posiadacza, i gdyby te zmiany były choćby w zarysie zapowiedziane.

Zgoda, choć nadal uważam, że przy normalnym trybie gry nie powinno być większego problemu.
Może przy dużych transzach (patrz wpis @Acca)

U mnie w bractwie zrobiliśmy osobne łańcuszki pod wymianę odłamków, maksymalny ma 15 odłamków (225 PW).
Nie liczyłem ile już wymieniłem w ten sposób, ale patrząc na historię rozbudów i to co mam w kolejce, to grubo ponad kilkanaście tysięcy PW i jak na razie ani razu nie miałem problemu z limitem. W końcu wymieniając w łańcuszku najpierw wydajesz PW (co zwiększa limit) a potem dostajesz zwrot (co limit zmniejsza). Nie bardzo widzę, jak ten system miałby się zatkać inaczej, niż przez pushowanie.
 

Poziomek

Rycerz
nie nie blokujesz z wymiana, bo nastepna osoba wystarczy ze napisze ci maila sluchaj masz pelno (jak odpiszesz to wrzuce ci w cud ktory chcesz, badz jak to jest najczesciej cud jest pelen przez dobrowolna wrzutke a z lancuszka tez ci sie naleza- patrzysz: pelen, wrzucasz w dowolny inny cud - najlepiej ten najbardziej przydatny. Wymyslacie problemy juz na sile (sa to problemy ale nie takie ktore nie da sie obejsc/przejsc). Przypomne ci i innym Gdyby nie RUNY nie moglbys sie umowic na te 750 bo pewnie takiej sumy PW nie miales- a jak miales - to mogles rozbic na 2-3 czesci wrzucajac po 200-300 czy inna wartosc. Szukanie powodow aby do czegos sie doczepic, i aby obsmarowac ta zmiane, ale narzekajcie dalej , bede sie smial jak IG wczesniej niz pozniej zobaczy ze faktycznie jest problem i zabierze kazdemu przewalutowywanie run w PW- wtedy Ci co zdazyli beda sie smiac ze im sie udalo, a Wy bedziecie dalej zbierac sobie runki .
 

blazius1

Paladyn
No tak. Ale za normalny tryb gry uznałeś udzielanie się w łańcuszkach.
A jeśli ktoś się nie udziela, ale mimo wszystko nadal jest aktywnym graczem, któremu są wrzucane PW, a sam wrzuca innym okazjonalnie?

Automatyczne dobowe odnowienie puli limitowej w wielkości 80 PW to nadal niewiele.
 

Poziomek

Rycerz
skad sa wrzucane PW? z bractwa? Wystarczy napisac ja nie wrzucam wy tez nie wrzucajcie - i ludzie beda zadowoleni. Z zewnatrz? to sa naprawde sporadyczne przypadki, bo kazdy woli zmarnowac te smieciowe runy u siebie w bractwie niz jakiejs sierotce na zewnatrz, , a jak juz to lepiej dac jakiemus duzemy aby malego/sredniego nie aktywnego nie zakorkowac:)- to jest kolejny naciagany powod. do narzekan.
 
Nie bardzo widzę, jak ten system miałby się zatkać inaczej, niż przez pushowanie.
W tym watku wypowiedzialo sie juz ladnych kilka osob, ktore pomimo normalnego stylu gry natknely sie juz na irytujacy problem z limitami, a ty dalej "nie bardzo widzisz"... Nie musisz "bardzo" widziec tego u siebie, przeczytaj po prostu ze zrozumieniem inne posty z tego tematu.
Z zewnatrz? to sa naprawde sporadyczne przypadki
No wlasnie nie, ten proceder jest obecnie wrecz nagminny. Wyjasnienie znajdziesz ponizej.
kazdy woli zmarnowac te smieciowe runy u siebie w bractwie niz jakiejs sierotce na zewnatrz
Ta wypowiedz dowodzi kompletnego braku zrozumienia tego, co sie obecnie dzieje na serwerach i dlaczego. Otoz jest wrecz przeciwnie, bo wiekszosc graczy o wiele bardziej woli wrzucac smieciowe runy sasiadom w celu zdjecia sobie blokady, niz zapychac i blokowac cuda kolegow i kolezanek z bractwa, u ktorych te smieciowe cuda najczesciej sa juz zamrozone w rozwoju i nie sa rozwijane wyzej. Takie wrzutki w bractwie to najczesciej niedzwiedzia przysluga, bo oznacza to wyczerpywanie limitow u kolezanek i kolegow i to bez zadnych korzysci dla nich.
 

Ovocko

Rycerz
No tak. Ale za normalny tryb gry uznałeś udzielanie się w łańcuszkach.
A jeśli ktoś się nie udziela, ale mimo wszystko nadal jest aktywnym graczem, któremu są wrzucane PW, a sam wrzuca innym okazjonalnie?

Automatyczne dobowe odnowienie puli limitowej w wielkości 80 PW to nadal niewiele.

Tylko pytanie czy dla takiego gracza zapchanie limitu robi jakąkolwiek różnicę?
Jeśli się nie udziela, to raczej nikt mu nie wrzuca zbyt wiele PW, więc zatkanie limitu niewiele dla niego zmienia?
Wrzucać innym wciąż może, sobie samemu jak rozumiem również, w czym problem?

@Poziomek - duży gracz ma taki sam limit jak mały, więc czemu niby dużemu zatkać limit miałoby być mniejszą szkodą?
 

Poziomek

Rycerz
jak jestem w bractwie to wiem i widze ze ktos chce rozwijac dane cuda. I pisze sluchajcie mam mnostwo run do: xxx xxx xxx xxx oddam z dobroci serca, pytam aby nie zapychac bez zapytania. Da sie?.
Smieszne jest ze narzekaja na 'irytujace problemy z limitami" , ale nie łaska juz napisac ze dzieki takiej zmianie mogli sobie podniesc 4-5-6 cudow o 2-3 lvle w ciagu pare dni. Bilans korzysci jest zdecydowanie wiekszy niz jakies drobne niedogodnosci - dla niektorych.
@Poziomek - duży gracz ma taki sam limit jak mały, więc czemu niby dużemu zatkać limit miałoby być mniejszą szkodą?
bo duzy ma setki runek, on sobie w chwile poradzi aby ten limit zbic.i maly to niebezpieczenstwo ze duzo dluzej bedziemy czekac na zwrot AW.i latwiej jest wrzucac w cud ktory potrzebuje np 1000 do rozbudowy bo mozna wrzucic np 300 PW i odzyskac od razu 60 np,niz bawic sie z maluchami i odzyskiwac po 10-15
 
Ostatnia edycja:

blazius1

Paladyn
bo duzy ma setki runek, on sobie w chwile poradzi

Widzisz jednak chyba że problem nie jest chwilowy? Jest systemowy. Zostanie na długo lub na zawsze. I że w przyszłości zmieni się tylko jego skala, ale istota pozostanie?

Ale zaraz! Nikt jasno nie napisał (chyba) że limit można zwolnić także wrzucając PW samemu sobie w swoje własne cuda?

Można to zrobić jedynie wrzucając w cudze cuda i w ramach puli automatycznej 80 PW
?!
 

BlossomValvi

Łucznik
jak jestem w bractwie to wiem i widze ze ktos chce rozwijac dane cuda. I pisze sluchajcie mam mnostwo run do: xxx xxx xxx xxx oddam z dobroci serca, pytam aby nie zapychac bez zapytania. Da sie?.
Smieszne jest ze narzekaja na 'irytujace problemy z limitami" , ale nie łaska juz napisac ze dzieki takiej zmianie mogli sobie podniesc 4-5-6 cudow o 2-3 lvle w ciagu pare dni. Bilans korzysci jest zdecydowanie wiekszy niz jakies drobne niedogodnosci - dla niektorych.

bo duzy ma setki runek, on sobie w chwile poradzi aby ten limit zbic.i maly to niebezpieczenstwo ze duzo dluzej bedziemy czekac na zwrot AW.i latwiej jest wrzucac w cud ktory potrzebuje np 1000 do rozbudowy bo mozna wrzucic np 300 PW i odzyskac od razu 60 np,niz bawic sie z maluchami i odzyskiwac po 10-15
No właśnie się nie da chce rozdać w bractwie około 50k w runach plus 10k w AW (wewnętrzny ewent urodziny bractwa) i się nie da, bo nawet jak ktoś napisze ze chce to zaraz mi zaraz limit wyskakuje (po 100+ pw) to pokazuje jak bractwo jest przytkane pod „korek”.
Ok mogę powrzucać sąsiadom ale dlaczego mam przenosic dalej coś co mnie, tobie i pewnie innym jest niemile?
 
Ostatnia edycja:

Klops

Rozbójnik
Mam pytanie do bardziej rozeznanych w temacie:

Jeżeli wrzucajmy komuś AW do cudu i ilość wykracza ponad limit dostajemy komunikat, że X PW zostanie zmarnowane i czy mimo to chcemy kontynuować. W zależności od naszej decyzji możemy zmarnować część punktów (oczywiście sytuacja mało prawdopodobna). Jednak co w przypadku, kiedy gracz ma osiągnięty limit, a gdzieś w "odległej krainie jego bractwa" ktoś inny domyka pasek w cudzie, w którym wcześniej wspomniany gracz z osiągniętym limitem załapał się na zwrot AW ze skrzynek (który jak dobrze pamiętamy pomniejszy mu limit). Limit idzie na minus? AW w tym przypadku nie ma wpływu na limit? Dostajemy w ogóle tą AW?

@jarq czy my możemy się spodziewać w niedługim czasie jakiegoś widocznego licznika? Czy mamy robić ankietę - głosować - a Ty na bazie tego przekażesz "zacny pomysł" graczy dalej? Zaczyna to być męczące, szukanie, pytanie czy ktoś chce darmowe runy, ninja wrzutów do sąsiadów nie mam zamiaru robić, bo nie jestem świnia...
 

Serengeti

Szef kuchni
Podpinam się pod pytanie o to, co się dzieje ze zwrotkami ze skrzynek, gdy gracz ma osiągnięty limit, bo też się nad tym zastanawiałam :)
 

Ovocko

Rycerz
bo duzy ma setki runek, on sobie w chwile poradzi aby ten limit zbic.

Innymi słowy, duży może przerzucić problem na innych graczy i po kłopocie?
A nie pomyślałeś, że on te setki run powrzuca właśnie małym graczom (w końcu komuś musi, a małych jest więcej niż dużych)?

Jak dla mnie to jest myślenie w stylu "jak zamknę oczy (wrzucę runy komu innemu) to problem zniknie".
Otóż nie zniknie, jedynie zostanie przetransferowany gdzie indziej. Z dużym ryzykiem powrotu do pierwotnego właściciela :)
 

Poziomek

Rycerz
oj nie przesadzaj, zrob sobie takie top 500 np na s1 (to sa wszystko ludzie ktorzy maja ponad 1mln pktow w rankingu) Jest komu wrzucac te zbedne runy, akurat malemu to sie srednio oplaca bo nie ma zwyczajnie korzysci..Co wrzucisz komus w cud na 6 lvlu gdzie potrzeba np 300pktow? ile wrzucisz, 6-8 run? Wow, zwrotu dostaniesz 20 pktow. a jak znajdziesz duzego ktory na cud potrzebuje np 1000 (wrzucisz mu 20 run) to zwrotu otrzymasz 60 - prosta kalkulacja:)
 
Do góry