• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ekspansje za Schematy II

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser110
  • Data rozpoczęcia

Czy powinna pojawić się możliwość kupna Ekspansji za Schematy?

  • Tak: bo i tak nie mamy na co wykorzystać ciężko zdobytych Schematów

    Głosy: 22 75,9%
  • Nie: bo widzisz, Autorze Wątku, po prostu dotarłeś do granicy gry za darmo. Dalej już trzeba płacić.

    Głosy: 3 10,3%
  • Dobrze, że w następnej rasie nie będzie obowiązkowego badania "usuń jedną z posiadanych ekspansji"

    Głosy: 4 13,8%

  • W sumie głosujących
    29
na razie nie ma takich planów, ale może gdybyśmy mieli fajny pomysł to pewnie wzięliby go pod uwagę.
To sprobuje bez zakladania nowego tematu. Chyba juz przebolalem te budynki eventowe,
ale bezuzytecznosc schematow dalej mnie troche drazni ;) A gdyby tak byla mozliwosc
rozkladania ich w Akademii na zwykle odlamki zaklec ? Oczywiscie nie za 100 czy 200
odlamkow, tylko po kilka tys. za sztuke. No dobrze, troche przesadzilem, ale skoro nawet
scrolle portalowe 5% daja po okolo 500 odlamkow, to schematy powinny dawac o wieeeele
wiecej. Taka opcja wykorzystania schematow mi osobiscie bardzo by odpowiadala, bo
korzystam z Tworzenia praktycznie bez zadnych przerw, ale zdaje sobie sprawe z tego, ze
pewnie nie wszyscy byliby z tego zadowoleni. Tyle, ze lepsze cos, niz zupelnie nic.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser2017

Guest
Schematy w grze są już prawie od dwóch lat i jak do tej pory każdy inny pomysł ich wykorzystania został odrzucony przez IG. Czyżby zakładali, że gracze rzucą się hurtem do wykupywania magicznych budynków stawiając je w swoich miastach w miejsce zwykłych i wtedy schematy jak najbardziej będą im potrzebne ? To chyba jest mylne myślenie twórców.
@jarq napisał, że IG w najbliższym czasie nie wprowadzi innego wykorzystania schematów. No tak dlatego pytam po co mamy myśleć za twórców gry skoro i tak nasze sugestie czy pomysły trafiają do kosza.
Turnieje jednak robimy nie dla schematu ponieważ one są tylko dodatkiem szkoda jednak, że dodatkiem niewykorzystanym w pełni :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Oczywiście możemy podchodzić do tego że nie warto i czekać na to co wprowadzą, ale ja uważam że warto spróbować i poddać im jakieś pomysły, a może coś się spodoba i wejdzie do gry?
 

DeletedUser2474

Guest
Ale schematy są przydatne. Dostaliśmy od IG możliwość zdobycia darmowych diamentów. Od końca eventu zimowego studnie dały mi ponad 5000 diamentów, więc jak ktoś nie chce płacić za grę to zupełnie za darmo może mieć magiczne budynki.
 

DeletedUser174

Guest
mam na stanie jakieś 60-70 schematów (mniej więcej policzyłam ilość tygodni, bo przecież nawet nie ma gdzie tego sprawdzić)
@laress chyba szybciej zdechnę w bardzo sedziwym wieku niż je wykorzystam na up jednego niebieskiego budynku
i przyjmij do wiadomości ze w tej grze nie ma nic za darmo...
ale podobno schematy są przydatne... to moze rozwiń temat i to wyjaśnij. Tylko tak jakoś z sensem... mam 60 schematów i co mam z nimi zrobić w grze?

@jarq sory, ale to same ciołki z ig powinni coś wymyślić na te schematy. Sami je określili jako "super nagroda" a gówno w kiblu jest więcej warte, bo przynajmniej na nawóz się nadaje

co my możemy wymyślić?
up zwykłych budynków? przecież to bez sensu
up ratusza czy koszar które się budują po kilka dni a schemat i budowa 10s... fajnie... przejdzie? wątpię
up cudów? no mi to pasuje jak mam wykorzystać 1k książek a schemat to czemu nie... tylko to nie przejdzie
up kultury eventowej... a to miało być, ale już nie będzie
za schemat zwiad robić i zamiast 5dni mamy 10s... yyy...no własnie...

nie ma na co je wykorzystać...
schematy za expy zostały wprawdzie odrzucone, bo schematy miały znaleźć inne zastosowanie, a nie nie dlatego że to zły pomysł
jak nie expy to zostają te smarki do akademii na tworzenie. Te kilka k za schemat mogłoby być... lepsze to niż nic (a że za dużo? chris już wyjasnił dlaczego tak dużo, bo taki schemat to podobno super mega wypaśna nagroda jest)

w tej chwili ma 5 magicznych rezydek. i od zarabania schematów

chyba ze można zaproponować ich sprzedaż za diaxy na rynku... no własnie...

zaklęcie renowacji było dobre, ale je skopali. Jak strzelili sobie po raz kolejny w kolano to niech sie teraz nie dziwia że ludzie się nerwią. 2 lata od wprowadzenia schematów... było dużo czasu na analizę pomysłów...
 

Nusion

Kapłan
Ja bym chciała móc je przekonwertować na zaklęcia renowacji... (nie wiem, po jakim kursie, jakimś w miarę przyzwoitym, ale też bez przesady) Byłyby przydatne również dla graczy bez niebieskich domków no i w pewnym sensie zostałaby dotrzymana dana nam przez IG obietnica odnośnie wykorzystania ich do podniesienia budynków eventowych
 

blazius1

Paladyn
Niechby zrobili coś ze schematami w ramach istniejących funkcjonalności. Najzgrabniej byłoby za fragmenty zaklęć, bo to akurat funkcjonalność najnowsza.
Za ekspansje - mrzonka, za Zaklęcia Renowacji - mrzonka taka sama, bo tych Zaklęć nie ma. Nie piszmy o czymś, czego nie ma.
 

Hassano

Łucznik
To ja mam propozycje która na pewno IG sie spodoba.

Robimy turniej na 10 skrzynek ale żeby dostać schemat musimy zapłacić za niego 100 diaxów. Już sie problem rozwiąże z gromadzeniem sie i bezużytecznością.
Ponadto jak mamy X schematów już zebranych to co tydzień w dniu startu turnieju jak nie wykorzystaliśmy schematu to musimy zapłacić 100 diaxów albo jeden zniknie. Szybko sie wszystkim wyzeruje stan i nie będzie płaczu co zrobić z zaległymi. Taka propozycja Ci sie @jarq podoba??
 

DeletedUser110

Guest
Oczywiście możemy podchodzić do tego że nie warto i czekać na to co wprowadzą, ale ja uważam że warto spróbować i poddać im jakieś pomysły, a może coś się spodoba i wejdzie do gry?
@jarq, potraktowałem to napisałeś poważnie.
W efekcie prezentuję pomysł.
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Nusion

Kapłan
Zostało wycofane, po czym powróciło w zmienionej (bezsensownej dla mnie) formie i obecnie jak najbardziej jest dostępne na becie (sprawdziłam teraz w trakcie pisania - dla pewności). W turnieju zaklęcie renowacji jest do zdobycia ze skrzynek no i budynki eventowe mają opcję "rozbuduj", tyle, że nie ma za co, bo schematy nie zostały zamienione na zaklęcia, a zaklęć jak kot napłakał...
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Chodziło mi własnie o to że wycofali się z tych schematów.
 

Nusion

Kapłan
Chodziło mi własnie o to że wycofali się z tych schematów.
No i stąd moja propozycja, żeby, powtórzę się, umożliwić nam konwersję schematów na zaklęcia renowacji. To by było przecież tak bardzo fair, a przy okazji nie zabrałoby "z urzędu" nikomu schematów (o to niektórzy mieli żal na forum bety w pierwszej opcji, gdzie wszystkie schematy zostały automatycznie zamienione na zaklęcia...) Każdy miałby wybór czy zatrzyma schemat, czy zrobi sobie z niego kilka zaklęć... (nie wiem ile, jakoś uczciwie)
 

DeletedUser3872

Guest
Żebyś sie nie zdziwił, chodzą słuchy, że obecny nr 1 Felyndrala tak zbzikował na tym punkcie że sprzedał wszystko włącznie z duszą, żeby ich dogonić i dogonił.
jak pograsz z 6 lat i wlozysz kase to i z diablem nic nie musisz podpisywac a nastepny razem takie komentaze to zatrzymaj dla siebie albo konia idz podkuj bo diabel nie ma na czym jezdzic :p
//
Żebyś sie nie zdziwił, chodzą słuchy, że obecny nr 1 Felyndrala tak zbzikował na tym punkcie że sprzedał wszystko włącznie z duszą, żeby ich dogonić i dogonił.
@Koval92 ja się dziwię że oddychasz...

a jak już musisz udowadniać swoje chore teorie to rób to jakoś z sensem (choć trochę)
s3 to najmłodszy serwer. Z tego co mi wiadomo najmniej też zaludniony. Co tu porównywać? jabłko to pomidora bo oba są czerwone? Jak taki jesteś kozak to wpadnij na s1 i spróbuj tam pofikac

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Koval92

Kapłan

@Artur102778 To nie były moje słowa, to usłyszałem od graczy w grze. Mi tam nie przeszkadza, nawet jeśli wydałeś 10 tysięcy złotych na ekspansje. Poza tym, trochę się moja opinia o ekspansjach za schematy zmieniła po tej kłótni na forum. Popieram, bo w końcu będzie więcej dla graczy a mniej dla Inno Games. Również z tego samego powodu możecie zapomnieć, że takie coś kiedykolwiek wejdzie, Niemcy nic nie dają za darmo, nigdy.
 

visit0r

Paladyn
Wiesz, że główny moderator bety elvenaru już pisała, że oni dalej będą myśleli nad rozwiązaniem dotyczącym schematów, bo to co teraz zaproponowali zostało jeszcze bardziej skrytykowane i w ogóle się nie przyjęło? IG myśli a polskim forum ty się nie sugeruj, polska wersja nawet nie ogłosiła jeszcze rasy konstruktów ani daty rozpoczęcia eventa walentynkowego.
//



A dlaczego nagle komuś kto gra 3 lata i ma 50 schematów które są bezużyteczne, te schematy mają być zmienione w ekspansje które są warte na pewnym etapie gry 130 zł (!) za sztukę? I co, on sobie kupi ekspansje dodatkowe za darmo a nowy gracz już w ogóle go nie dogoni tylko dlatego, że nie gra 3 lata albo nie ma 10 tysięcy złotych na kupno ekspansji???


połączono//Urdur
za darmo?? 3 lata "klikania" to darmo? same rachunki za prąd kilka setek realnych pln wyniosły

//


mam odkryte 444 prowincje... jak myślisz, ilu mam aktywnych sąsiadów???
przy ponad 460 zdobytych prowincjach mam cos z 20-30 aktywnych sasiadow

//


@Koval92 tylko na forum masz rejestrację z maja... podejrzewam, ze konto na grze masz dłużej. Grasz prawie rok... to zamiast się ciskac bez sensu na forum moze zacznij grać? a nie zarzucasz innym że coś mają? żeby mieć w tej grze coś są tylko 2 opcje: albo to kupić, albo wyklikać namiastkę tego co można kupić.
Proponuje meliskę. Przyda się
I przyjmij do wiadomości że graczy z topki NIGDY nie dogonisz. NIGDY nie masz takiej szansy choćbyś na rzęsach chodził. No chyba ze możesz wpakować w grę z jakieś 100k zł... to może wtedy zaczniesz ich doganiac. To zawsze była gra p2w. Tylko nie za bardzo jest tu co wygrać...
kazda gra jest p2w, im wiekszy napis f2p tym wiecej okienek mikroplatnosci zaslaniajacych ekran samej gry
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser110

Guest
Proszę Państwa skoro już raz ten pomysł został odrzucony to nie widzę powodów żeby zgłaszać go ponownie, ponieważ decyzja będzie taka sama.
Co prawda we wprowadzenie pomysłu nie wierzę - ale jednak widzę powód, żeby go zgłosić. Chciałbym poznać oficjalną odpowiedź, czy jednak jest planowana jakakolwiek możliwość użycia schematów przez graczy niepłacących, czy nie.
Bo jak nie - to powód poprzedniego odrzucenia jest, jakby to powiedzieć, "inwalidą"....
Niech wprost będzie wiadomo: żadnych ekspansji nie będzie, bo byście mieli za łatwo.

Dodam jeszcze coś.
Odwlekanie pewnych zmian powoduje narastanie problemu. Zapowiedziane mamy, że kiedyś tam, powiedzmy za 3 lata, zostaną odblokowane ekspansje z mapy. Dopiero rozlegnie się płacz diamentowych dzieci, że inni mają za darmo to, za co ja płaciłem!!!111oneonejeden - a im później zostanie odblokowane, tym więcej ekspansji nagle dostaną "niediaksujący". I krzyk będzie większy.
Ze Schematami jest to samo. Im później zostanie wprowadzone cokolwiek, co pozwoli je wykorzystać, tym większy nastąpi "skok" graczy niediaksujących i tym większy płacz diamentowych.
Tak więc opóźnianie pewnych rzeczy w interesie IG nie leży.
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Ekspansji za schematy na pewno nie będzie, jak wiecie jest ograniczona ilość miejsca i na to zgody na pewno nie będzie, ale myślę że warto przedstawić jakiś fajny pomysł na inne wykorzystanie schematów.
 

DeletedUser2017

Guest
Jak nie renowacja to ilość miejsca obiecanki macanki a schematy jak leżały tak dalej leżą i pachną :)
Czy zespół IG nie potrafi sam niczego wymyślić ? Przecież oni i tak nie liczą się z naszymi pomysłami.
 
Do góry