• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Handel z sąsiadami

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser68
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
To zależy, w której są erze. Kiedy wchodzą w nową erę, zmienia się wygląd ich miasta na mapce.

Tu masz rozpiskę:

982_elfy.png


To samo jest na Wiki.
 

DeletedUser14

Guest
Ponieważ są na wyższym poziomie rozwoju, po pewnym badaniu ;) Wraz z rozwojem wygląd Twojego miasta się zmienia :p
 

DeletedUser80

Guest
Jeśli chodzi o handel, to mam trzy strony ofert, ale wszyscy, tak jak ja, próbują sprzedać stal. Jeśli ktoś sprzedaje coś innego, to przeliczniki są bez sensu - żądanie 225 stali za 100 desek czy marmuru.
Bo to takie mało bystre myślenie niektórych graczy.
Widzi ofkę 100 za 150 to też taką wystawia, nie zwraca uwagi na to, że te 150 bo jest prowizja.
I gdy wystawi 100 za 150 wychodzi 100 za 225:)
 

DeletedUser14

Guest
Albo widzi, że trudno pozbyć się stali, więc chce zyskać jak najwięcej oferując pożądany towar za wygórowaną cenę :p
A skoro trudno się pozbyć, to pewnie niektórzy mają duże zapasy, więc te +50% niewiele im robi :p
 

DeletedUser48

Guest
I zamiast robić odwrotne proporcje, żeby towar schodził to wolą żeby leżał i gnił:)
 

DeletedUser95

Guest
Wyglad miasta na mapie swiata zmienia sie kiedy przejdziesz do nastepnej epoki-np ludzie maja bladoczerwonoceglaste w 1szej,po przejsciu do 2giej blekitne
 

DeletedUser80

Guest
Żeby zmieniło dachy trzeba zaliczyć badanie "ulepszony zwiad"
 

DeletedUser

Guest
mam już je dawno ukończone, będę kończył już teraz ulepszony ratusz i przechodził do manufaktur kryształu i jedwabiu etc.

2zjaxsh.jpg
 

DeletedUser80

Guest
Chyba jednak się zmienił:)
Porównaj wygląd swojego miasta i (jeśli dobrze wiedzę) gracza Rivierra
A niebieskie dachy mają ludzie, nie elfy (patrz prawo skos)
 

DeletedUser14

Guest
Kolor dopiero w 3 erze, teraz miasto się trochę rozrosło i nabrało głębokiej czerwieni ;)
 

DeletedUser

Guest
Cześć, widzę że rozmowa się klei to aż się zarejestrowałem :)
Mam pytanie odnośnie handlu, nigdzie nie mogę wyszperać odpowiedzi.
Wiem że za handel z nieodkrytymi miastami muszę zapłacić prowizję 50% kupcowi.
Ale dzisiaj odkryłem że nawet taki handel z prowizją dla kupca ma ograniczony zasięg. I tu pytanie - jaki? :) Wie ktoś? Bo też mam mały problem z aktywnością graczy w okolicy
 

DeletedUser95

Guest
200 najblizszych sasiadow to limit kupca,jest to okreslone jako"maximum number of trading partners",wiec czesciowo liczbowo(max 200)czesciowo terytorialnie(200 najblizszych),z zasiegiem na mapie nie ma wiele wspolnego:).
 

DeletedUser

Guest
to chyba nawet wśród tych 200 mam mało aktywnych graczy :/ wystawiam oferty 1 za 1 (po odliczeniu podatku) i nic :/
 

DeletedUser95

Guest
No niestety,gra nas rzuca w momencie kreacjii konta tam gdzie chce i nic nie mozemy na to poradzic,ale wkrotce wejda gildie i bedzie handel bez granic i bez prowizjii wsrod czlonkow tego samego bractwa:)>
 

DeletedUser

Guest
No to fajnie, że będą usuwane te konta po 30 dniach. Powinno to poprawić aktualną sytuację :p
 

DeletedUser14

Guest
To w przeciągu najbliższych dni może się sąsiedztwo trochę odświeży i pojawią się nowi gracze :p
 
Status
Zamknięty.
Do góry