• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Handel z sąsiadami

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser68
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
jest takie ryzyko ;)
Aczkolwiek tutaj (na polskim serwerze) ludzie rejestrują się wciąż chyba często więc luki będą szybko zastępowane. A też nie będzie tak, że nagle zniknie naraz połowa sąsiadów
 

DeletedUser14

Guest
No, może zniknąć, nawet więcej niż połowa :p

Plus dla nowych, że od razu będą mieli sąsiadów z magazynami pełnymi surowców i gotowych do handlu :p
 

DeletedUser

Guest
Ale, że jaki plus do nowego?
No chyba, że taki, że będzie miał na starcie aktywnego (-ych) gracza (-y). Co zasadniczo jest faktycznie dużym plusem
 

DeletedUser14

Guest
Nie tylko aktywnych, ale i bardzo skorych do handlu, skoro poprzednio mieli problemy z wymianą, to teraz nowy gracz ułatwi i im handel, a sobie oszczędzi takich problemów :p
 

DeletedUser95

Guest
Tylko trzeba poczekac az ten nowy gracz bedzie mial czym handlowac,pewnie zanim zacznie produkowac cos z 1 poziomu w rozsadnych ilosciach ja bede porzebowal juz dobr z lvl 3.
 

DeletedUser

Guest
Głównym plusem będzie sąsiad motywujący robotników lub polerujący drzewa
 

DeletedUser171

Guest
Witam. Mam wystawioną ofertę za 100 szt. stali poproszę 75 drewna. Czy ktoś widzi moją ofertę, bo mam wrażenie , że jest niewidzialna.
 

DeletedUser14

Guest
Jeżeli nikt nie kupuje to albo nie ma drewna, albo stal jest mu niepotrzebna, albo nie ma aktywnych sąsiadów :(
 

DeletedUser171

Guest
Mam odkrytych 17 sąsiadów, ale tylko jeden aktywny, czyli co zdana na siebie samą.
 

DeletedUser95

Guest
Elva,niestety wiekszosc graczy jest w takiej samej sytuacjii-sami na oceanie nieaktywnych/nie uzywajacych kupca/oferujacych ten sam towar.Polecam zainvestowanie w warsztaty-czyli max 5-6 fabryk do ktorych masz boosta,i maximum warsztatow,upgradeowanych tak szybko i tak wysoko jak tylko sie mozna.Nie oplaca sie w zadnym wypadku stawiac fabryk do ktorych nie mamy bonusu,lepiej zainwestowac w warsztaty,i robic questa typu "zbierz 2000 zasobow" tak czesto jak sie da.Mamy z tego duza ilosc zlota i zasobow,nadwyzke wydajemy na towary u kupca.W moim przypadku sie sprawdzilo,o wiele bardziej oplacalne niz budowa nieoplacalnych fabryk czy tez wymiana bonusowego towaru na inne w stosunku 5/1.Acha,warsztatow nie wiecej niz 10-12(tyle bedziesz zawsze potrzebowac),I ulepszac jak szybko sie da,nie stawiac nowych,chyba ze 1-2 lvlu jako "zapchajdziury" ,do wyburzenia po kilku dniach.
 

DeletedUser171

Guest
Ivangrozny dzięki za odpowiedź, tylko, że ja jestem takim prawdziwym żółtodziobem i to jest moja pierwsza gra tego typu. Czytałam Wasze posty na forum i nie wszystko jest dla mnie zrozumiałe, ale może się doszlifuję. Tylko nie bardzo rozumiem tego kupca, mam 2 strony ofert, czyli to ludzie z okolicy ?, bo chyba nie są to oferty z całości graczy, wtedy byłoby ich bez liku.
 

DeletedUser14

Guest
Nie, to tylko 200 najbliższych osób (niestety, nie możesz powiększyć ich liczby, ale nie martw się, wprowadzą Bractwa to handel powinien być o wiele prostszy ;))

A jeśli nie wiesz niektórych rzeczy, to zajrzyj do poradników, może akurat tam będą odpowiedzi i podpowiedzi :)
 

DeletedUser95

Guest
Niestety kupiec jest ograniczony ,pokazuje tylko oferty 200 najblizszych graczy,obojetnie,czy sa aktywni i czy wogole cos wystawiaja.Oferty tych 200 widzisz od momentu wybudowania kupca i raczej nic sie nie zmieni(tzn nie zobaczysz nic od graczy ktorzy sie w tym 200 nie mieszcza,jest tylko mozliwosc ze jak sie beda niektorzy z nich rozwijac,budowac wiecej fabryk itd to zaczna wystawiac swoje towary).Dlatego proponuje maxymalna inwestycje w warsztaty,ja sam z powodu martwego sasiedztwa prawie nic nie moglem kupic i sprzedac przez tydzien,po czym rozbudowalem warsztaty i teraz jest ok,moge kupic za zasoby ponad 1000 towarow 1 lvlu dziennie,+200 towarow 2lvl na badania.Dlugo tak pociagnac sie nie da,ale prawie ze do konca 3 epoki powinno zdac egzamin,a wkrotce beda gildie i handel bez granic :).
 

DeletedUser171

Guest
Przeczytałam poradniki, jak również Wasze wypowiedzi na forum. Tylko widzę, że tu sami wyjadacze macie wprawę w takich grach. Ja dopiero raczkuję i niestety popełniłam sporo błędów , które teraz teraz się na mnie mszczą. ale co tam damy radę powoli do przodu. Dziękuję za Wasze odpowiedzi.
 

DeletedUser14

Guest
Wiesz, jeśli masz z czymś problem, to śmiało pytaj, zawsze ktoś pomoże i doradzi ;)
 

DeletedUser13

Guest
Hmmm... zauważyłem ostatnio zmianę deficytu marmuru na stal... Łats gołing an?:eek::eek:
 

DeletedUser14

Guest
Może dlatego, że w sąsiedztwie ktoś wystawił ofki na łącznie ponad 13 tys. marmuru, czyli pewnie wypełnił marmurem kupca, a teraz wszyscy chcą stali :eek:
 
Status
Zamknięty.
Do góry