• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Handel z sąsiadami

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser68
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Noremi fakt rynek tutaj to porażka , ja mam bonus na stal potrzebuję marmur a na rynku same oferty stali:mad: no ni cholerki nie uświadczysz nic innego :( graczy odkrytych ponad 30-stu z tego może 5 osób aktywnych.Mam też nadzieje że coś szybko się zmieni:)O pomocy sąsiedzkiej już nie wspomnę, zero :eek:
 

DeletedUser68

Guest
Ja już się nie denerwuje, tylko sobie czekam. Spadam, no trudno, nie będę kupowała diamentów żeby naprawiać braki gry :p
Jak powstaną gildie, to sobie odbije :rolleyes:
 

DeletedUser68

Guest
Inaczej nie widzę sensu grania :confused: ale jak wejdą gildie to będzie można znowu zacząć grać :cool:
 

DeletedUser14

Guest
Jedyna nadzieja w Bractwach, pewnie nie takie były założenia devsów :p ^^
 

DeletedUser95

Guest
No niestety,skoro nie ma sie absolutnie zadnego wplywu na bonusy i aktywnosc sasiadow,to gildie albo mozna poszukac innej gry.
 

DeletedUser68

Guest
Widać mieli błędne założenia, bo sporo część graczy nie może w zasadzie normalnie grać, ale oczywiście jest i grupa która nie ma problemu i gra normalnie. Na początku w FoE było to samo, dlatego miałam nadzieję że tu nauczeni doświadczeniem pójdą po inne rozwiązania, ale .........
 

DeletedUser95

Guest
Zalozenie handlu z sasiadami bylo fajne-trzeba dbac dobre stosunki nie tylko w grupce znajomych(gildia),ale i o sasiadow>Niestety rozbilo sie sie to o rzeczywistosc-darmowa gra browserowa,ktora mozna zaczac bez zaplaty,bez downloadu,wiec ok 80% tylko odwiedza i nigdy nie wraca,i nawet nie wiedza o tym jak bardzo utrudniaja nam handel,i cala podstawa ekonomii gry poszla w las.
 

DeletedUser37

Guest
Zalozenie handlu z sasiadami bylo fajne-trzeba dbac dobre stosunki nie tylko w grupce znajomych(gildia),ale i o sasiadow>Niestety rozbilo sie sie to o rzeczywistosc-darmowa gra browserowa,ktora mozna zaczac bez zaplaty,bez downloadu,wiec ok 80% tylko odwiedza i nigdy nie wraca,i nawet nie wiedza o tym jak bardzo utrudniaja nam handel,i cala podstawa ekonomii gry poszla w las.

Może i masz racje ale system przydzielania bonusów też nie jest bez wad. W obecnym systemie, w najbliższym kręgu od naszego miasta mamy 7 graczy (wliczając nas), trzech ma taki sam bonus a co druga prowincja pozostaje "pusta" czyt. nikt z tych 7 graczy nie ma takiego bonusu. Co samo z siebie już utrudnia handel a dodać do tego jeszcze nieaktywnych graczy.

Screen jak to wygląda teraz:
2wme8af.jpg

Może nie rozwiązanie problemu handlu ale usprawnienie gdzie nie ma pustych prowincji i w naszym kręgu mamy tylko dwóch sąsiadów z takim samym bonusem + 1 exslusiv ;), zamiana z obecnego systemu Północ-Pd Wsch-Pd Zach na mieszankę Północ-Pd Wsch-Pd Zach i Pn Zach-Pn Wsch-Południe.
Na obrazku lepiej będzie to wyglądać:
b843yo.jpg

Obawiam się że na taką zmianę jest już za późno.
 

DeletedUser

Guest
Zauważ, że gracz Maarrlena (2 heksy na SW) i Nunki (2 heksy na NE) - bardzo blisko Ciebie znajdujący się sąsiedzi mają pozostałe 6 surowców. Gdyby byli aktywni to handel mielibyście doskonały. A kombinacje takich samych 3 bonusowych surowców powtarzają się co dwa heksy w kierunkach NW-SE (z tego co na szybkiego przyuważyłem u siebie na mapie, mogę się mylić)***. Więc ludzi, którzy mają zestaw surowców innych od Ciebie w promieniu, powiedzmy, 5-6 heksów powinno być całkiem sporo.
Tak jak wspomniano wyżej - założenia są dobre, tylko w praktyce to nie zadziałało.
Problem się rozwiąże:
a) z bractwami (omówione już wielokrotnie)
b) z czasem - coraz więcej nieaktywnych będzie zastępowane i statystyka każe sądzić, że po jakimś czasie każdy* będzie miał aktywnych sąsiadów handlujących pozostałymi 6 surowcami

*to się tyczy graczy "obecnych" - zawsze będzie tak, że im ktoś bliżej środka** tym większą będzie miał szansę na aktywnych graczy
** zważcie, że aktualne obrzeża za jakiś czas (sądzę, że bardziej parę miesięcy niż tygodni) będą już relatywnym środkiem mapy
***sytuacja u mnie: mam dwóch w miarę aktywnych graczy (bufują średnio co 1,5 dnia, pare ofert na handlu). Jeden jest dokładnie 2 heksy ode mnie na NW, czyli ma dokładnie ten sam zestaw bonusów co ja. Drugi jest moim najbliższym sąsiadem na wschodzie - różnimy się tylko bonusem 3 poziomowego surowca. Tak oto teoria działa w praktyce. Ale mam nadzieję, że te pola z zupełnie odmiennymi ode mnie bonusami zostaną wkrótce zastąpione przez aktywniejszych graczy - zobaczymy za już niecały tydzień (tak, wiem - nie od razu 7. wszyscy nieaktywni sąsiedzi znikną)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser37

Guest
Gdyby byli aktywni to handel mielibyście doskonały.

Nie narzekam, trafiłem blisko środka mapy (nie wiem dokładnie gdzie on jest) jestem bodajże 74 zarejestrowanym graczem a ofert na rynku +/- 30 stron. Ale też jest kilka osób w bliskim sąsiedztwie nieaktywnych.
 

DeletedUser

Guest
Mi bardziej chodziło o ukazanie, że w teorii ten system jest naprawdę b. dobry. Nie, że wprost do Ciebie się odnosiłem (użyłem tylko Twoich screenów jako przykładu :oops: )
A za parę miesięcy, jak już każdy (większość) będzie miał więcej aktywnych graczy zapomni się o tych aktualnych problemach z handlem (bo tego problem w większości nie będzie). A od 7.VII (jeżeli dobrze pamiętam start serwera - poprawcie mnie jeśli się mylę) wymiana graczy będzie się już odbywała na bieżąco - to tylko ten pierwszy miesiąc na serwerze wydaje się być taki okropny.

P.S.
Tak, jesteś 74 graczem na serwerze, a Twoje współrzędne to 6, -6, czyli całkiem blisko środka :)
 

DeletedUser

Guest
rowniez mam problem z handlem (nieaktywne konta dookola mnie i pare ofert niewiele rozniacych sie od kupca) i z ciekawosci zajrzalam na bete zeby zobaczyc czy i jak ten problem zostal rozwiazany i...
ieaktywne konta rzeczywiscie sa usuniete a w ich miejscu sa.... puste pola bez nazwy gracza i mozliwosci motywacji.
zastanawiam sie jak bedzie wygladalo wysylanie zwiadu i ilu aktywnych graczy bedzie mozna odkryc biorac pod uwage koszty zdobywania prowincji. mam nadzieje ze wprowadzenie gildii rozwiaze problem handlu i motywacji :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser110

Guest
Dałem zdjęcie z testowego kiedyś, gdzie były puste pola. Na to miejsce prawdopodobnie zostają wrzucani nowi gracze. To lepsze, niż gracz nieaktywny z ratuszem w rozbudowie, bo takiego nawet zmotywować się nie da.
 

DeletedUser68

Guest
Fredziu, jak mu się ratusz buduje, to znaczy że jest aktywny, albo ktoś wrócił do gry, albo ktoś nowy tam się znalazł. Ktos musiał nastawić rozbudowe, a po jej ukończeniu ratusz sam, bez pomocy stoi sobie normalnie :D
 

DeletedUser

Guest
Tylko, że budowa się skończy jak się ten ktoś znowu zaloguje. A jak zaczął rozbudowę, wyszedł z gry i już nie wrócił to nie budowa będzie trwała wiecznie
 

DeletedUser14

Guest
Za późno na zmianę jest dla nas, ale dla nowych graczy zawsze mogą zmienić system przydzielania bonusów, przynajmniej w pewnej części zostałoby to zmienione i powstałaby prawdziwa mieszanka :confused:
 

DeletedUser110

Guest
Niekoniecznie, rozejrzyjcie się po najbliższych sąsiadach, z pewnością każdy zauważy, że mają bonusy na deficytowe towary. Tyle, że nie grają.
 

DeletedUser

Guest
To że będzie nowy w okolicy nie znaczy że będzie zbędny,wystarczy pomóc i szybko będzie stanie dogonić resztę. Ważne żeby poprawili komunikacje między graczami bo jak na razie same wiadomości (nie zawsze widać znaczek że wiadomość przyszła) jest mierna jak na możliwości tej firmy...
 

DeletedUser13

Guest
Na blisko 50 sąsiadów zagląda do mnie obecnie około 10. Nieaktywnych widzę 3-4 sztuki... ale handel powoli zaczyna kwitnąć, choć jak zawsze multum jest ofert.... zgadnijcie czego? :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry