• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Handel z sąsiadami

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser68
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser13

Guest
W późniejszych etapach w ogóle nie opłaca się negocjować bo ceny są masakrycznie drogie.
 

DeletedUser95

Guest
Ten system sasiedzki to jakis koszmar,na 38 odkrytych sasiadow aktywnych 2,obaj w 1 epoce,maja po 3-5 manufaktur na 1-2 poziomie wiec szanse na handel zadne(zreszta i tak nie odpisali na moje wiadomosci,pomocy tez nie udzielaja).U kupca 1.5 strony ofert,z czego 9 to bzdury typu 5 stali za 1 klejnot-oferty te wisza odkad odkrylem kupca,czyli od ponad 10 dni.Najblizsi gracze z ktorymi moglbym pohandlowac znajduja sie w odleglosci 8 walk w lini prostej(a raczej lamanej).Oczywiscie wystawiam moje nieszczesne deski w paczkach po 170 np,zadajac 100 stali lub marmuru-czyli pokrywam koszty tradera +maly bonus dla kupujacego.Po 3 dniach 1 udana transakcja:mad::mad::mad:
 

artur87

Rycerz
No dlatego właśnie ja uważam, że konta nieaktywnych powinny zostać jak najszybciej usunięte aby nowi gracze wchodzili na te miejsca, a tak to za 2 tygodnie będą pierwsze usunięcia, z których jak znam życie nie będziemy zadowoleni bo zapewne ktoś kto nie gra może zalogował się np dziś na chwilę, żeby zobaczyć czy może przypadkiem coś się zmieniło. :(
 

DeletedUser68

Guest
A jaką mamy gwarancję że ci co przyjdą będą grali, że znowu nie będą to martwe konta, a i czasu potrzeba żeby się rozbudowali, żeby mieli czym handlować, czyli dalej będziemy na przegranej pozycji. Za mniej więcej 3 dni będę potrzebowała towarów z 2 poziomu i skąd je wezmę ? Mam czekać, aż dojdą nowi gracze i dojdą do drugiego poziomu ? Coś chyba w tej grze jest nie tak. Nie mamy wpływu na nasze sąsiedztwa, a są one bardzo ważne i powodują olbrzymie różnice w poziomie trudności gry.
 

DeletedUser

Guest
co 30 dni robi się u graczów nieaktywnych chyba reset wioski etc, więc co 30 dni martwiaki będą chyba szły do usunięcia
 

DeletedUser95

Guest
Ale przeciez usuwanie nieaktywnych graczy w zaden sposob nie rozwiazuje problemu.Teraz nie mam z kim handlowac,bo ponad 90% sasiadow nie gra,wiec moze ktos mi powie,w jaki sposob ich usuniecie poprawi moja "sytuacje biznesowa":confused:?Tak wiem,moze przyjda nowi gracze,ktorzy moze wyladuja w moim sasiedztwie,i moze jednemu z dziesieciu gra sie spodoba i zostanie,i moze ten jeden za kilka tygodni /miesiecy rozwinie sie na tyle ze bedzie mozna z nim pohandlowac... jezeli akurat bedzie mial inne bonusy do produkcji.
 

DeletedUser11

Guest
Jest to strasznie słabe, musza coś z tym zrobic bo blokuje to rozwój i powoduje dysproporcje. Teraz to czy masz z kim handlowac zależy od szcześcia a chyba nie na losowości ta gra polega. Jeszcze ta je..a prowizja dla kupca ...
 

DeletedUser68

Guest
Już kilka osób z dalszego mojego sąsiedztwa zrezygnowało z gry, właśnie przez brak możliwości handlu. Mnie też przestaje się to podobać. też chcę mieć tylko bonusowe produkcje a miejsce po innych manufakturach wykorzystać tak jak inni gracze, którzy mieli więcej szczęścia z sąsiadami.
 

DeletedUser

Guest
Wystarczy ze zniosa ten chory system oplat kupca i juz bedzie lepiej, dodadza wspolrzedne zeby mozna bylo siebie znalezc i wysylac normalnie surowce!!!!!!
 

DeletedUser95

Guest
Dla mnie zniesienie prowizjii kupca wlasciwie nic nie zmieni-jak pisalem wczesniej,mam od 1.5 do 2 stron ofert,jezeli uda mi sie cokolwiek kupic sprzedac w stosunku 1.7/1 albo nawet 2/1 to dzien uwazam za udany.Zauwazylem ze regularnie handluje(a wlasciwie probuje handlowac ) 2 graczy w moim rejonie(ze mna 3).Jeden "mieszka" 11 hexow na poludiowy zachod,drugi 15/16 na polnoc-czyli w promieniu 15 hexow mam 2 naprawde aktywnych(tzn wystawiajacych wiecej niz 1 oferte,w ilosci wiekszej niz 50)
 

DeletedUser

Guest
Prowizje nie są złe, wystarczy dzielić marżę między sobą. A żeby było więcej ofert wystarczyłoby zwiększyć promień wiosek z których widzimy oferty (nie wiem ile jest teraz, ale +3/4 nie zepsułoby gry).
 

artur87

Rycerz
No to chyba jedyna nadzieja w gildiach, gdzie zbierzemy się wszyscy aktywni i bez względu na sąsiedztwo będziemy mogli sobie handlować bez prowizji. No bo rzeczywiście usunięcie nieaktywnych sytuacji nie zmieni (poniekąd nawet pogorszy bo z nieaktywnego jest chociaż finansowa korzyść jak się mu w ratusz kliknie). Przeniesienie naszych wiosek tak żeby wszyscy aktywni byli w jednej kupie nie da rady ze względów reliktowych, aczkolwiek jakby dobrze pomyśleć pewnie dałoby radę bo układ reliktów na mapie jest chyba powtarzalny.
 

DeletedUser13

Guest
Prowizje prowizjami, ale ja widzę, że tu sami Gracze masakryczne nieraz przeliczniki wystawiają... Wyobraźcie sobie ofkę, gdzie potrzeba jest 150, daje 100 + prowizja 50% (nieodkryte) i wychodzi 225 za 100... Masakra jakaś, a pełno tego na targu...:eek::eek::eek:
 

DeletedUser

Guest
Właśnie zostałem szczerze rozbawiony przez grę.
Od początku rozgrywki mam problem ze sprzedażą desek. Dopiero ostatnio zaczęły się pojawiać oferty zakupu. I dostaję zadanie żeby wystawić 3 oferty na handlu z takim oto uzasadnieniem:
57oLxy.jpg
 

DeletedUser

Guest
Jasne, tak zrobiłem :)
Mnie tylko rozbawiło jak bardzo nietrafiony był opis: "Jest duże zapotrzebowanie na Twoje deski" :)
 

DeletedUser158

Guest
U mnie jest inaczej - co nie znaczy lepiej. Na 31 odkrytych sąsiadów gra chyba 3-4, z tym, że bardzo rzadko zdarza się komuś zmotywować ratusz czy kulturę. Ja motywuję codziennie wszystkich (trochę złota przybywa:))
Jeśli chodzi o handel, to mam trzy strony ofert, ale wszyscy, tak jak ja, próbują sprzedać stal. Jeśli ktoś sprzedaje coś innego, to przeliczniki są bez sensu - żądanie 225 stali za 100 desek czy marmuru.
PS. Czy ktoś wie, dlaczego niektórzy gracze na mapie świata mają niebieskie domki? ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry