• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Wydarzenie: Letnie Przesilenie

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Zacznę od tego że od 2 lat gram w Forge of Empires które ma tego samego wydawcę co elvenar (InnoGames). I dzisiaj zakończyłem wszystkie zadania z eventu "letnie przesilenie". Podsumowanie- żal nie event, podejście do graczy- żal, zorganizowanie eventu- żal. Jak to możliwe że po skończeniu wszystkich zadań nie otrzymałem wszystkich nagród? Powtarzające się w kółko zadania? Aby zdobyć główną nagrodę muszę wydawać diamenty? Twórcy elvenar'u wiele mogliby się nauczyć od swoich kolegów tworzących Forge a przede wszystkim szacunku dla graczy...
 

DeletedUser580

Guest
Na dwóch światach, na których gram zatrzymałam się gdzieś w połowie drogi do Skały II.
Sądząc po farcie, który ma @PanGry to pewnie ma ze dwie skały III? ;)
 

DeletedUser446

Guest
Skały skałami, ale to niebieskie drzewko jest po prostu wypasione graficznie.. :D
 

DeletedUser449

Guest
Nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie. Już wygrane budynki w inwentarzu nie znikną? Nie trzeba ich stawiać przed końcem eventu?
 

DeletedUser80

Guest
Osobiście jestem zadowolony z eventu. I nie tylko dlatego że miałem farta w losowaniach chociaż III ani nawet II skały nie mam.
To, że niektórzy są tak pazerni, że chcieli by mieć wszystkie nagrody i to oczywiście za darmo a nie mają i teraz płaczą nie świadczy że event był zły.
To znaczy że część graczy ma złe podejście i do gry i do życia. Bo to się przenosi na real. Ci sami ludzie w realu z jednej strony nie chcą płacić podatków i ZUSu z drugiej chcieliby jak najwięcej od Państwa (darmowe leczenie, szkoły, wysokie emerytury, opiekę socjalną itd. itp.).
Event jest swego rodzaju promocją, trochę za darmo (a jak ma się szczęście to nawet więcej niż trochę) a reszta kosztuje.
W sklepie masz promocję - kup 4 butelki napoju piłkę dostaniesz darmo - idź teraz do sprzedawcy i powiedz - piłka tak ale bez kupna napoi.
To rozwiązanie dedykuję wszystkim tym co płaczą, że nie mają za darmo wszystkich nagród.
Generalnie było fajnie, parę rzeczy do poprawki i będzie całkiem fajnie.
 

DeletedUser449

Guest
Skoro chcesz wracać do tego tematu...
W sklepie masz promocję - kup 4 butelki napoju piłkę dostaniesz darmo
Gdy już idziesz z czterema butelkami napoju i cieszysz się z piłki, to nagle przy kasie dowiadujesz się, że promocja jest dla posiadających kartę stałego klienta, którzy w przeciągu roku wydali co najmniej 20 tysięcy złotych.
To byłby o wiele lepszy przykład tego, co zrobiło Innogames.
Problemem jest to, że o tym że gracze dowiedzieli się że II i III skała Venara jest dostępna praktycznie tylko dla płacących wiele dni po rozpoczęciu eventu, gdy okazało się że ilość zadań jest żałośnie mała.
 

DeletedUser80

Guest
Dla tych z obrotem 20 tys zł są 2 piłki - druga z autografem Lewandowskiego a dla tych z obrotem 100 tys nawet 3 - ta trzecia z autografem Ronaldo.
Rozumiem w takim razie, że gdybyś wiedział, że praktycznie nie ma szans na II i III skałę za darmo to nie brałbyś udziału w evencie?
Bajki to wciskaj biednym dzieciom w Etiopii.
 

DeletedUser449

Guest
Nie robiłbym sobie nadziei na to, na co nie mam szans. Tylko tyle i aż tyle.
 

DeletedUser626

Guest
Wszelkie Wasze obiekcje zostały przekazane, może dzięki temu następny event bardziej Wam się spodoba. :)
 

Osteres

Zwiadowca
Osobiście jestem zadowolony z eventu. I nie tylko dlatego że miałem farta w losowaniach chociaż III ani nawet II skały nie mam.
To, że niektórzy są tak pazerni, że chcieli by mieć wszystkie nagrody i to oczywiście za darmo a nie mają i teraz płaczą nie świadczy że event był zły.
To znaczy że część graczy ma złe podejście i do gry i do życia. Bo to się przenosi na real. Ci sami ludzie w realu z jednej strony nie chcą płacić podatków i ZUSu z drugiej chcieliby jak najwięcej od Państwa (darmowe leczenie, szkoły, wysokie emerytury, opiekę socjalną itd. itp.).
Event jest swego rodzaju promocją, trochę za darmo (a jak ma się szczęście to nawet więcej niż trochę) a reszta kosztuje.
W sklepie masz promocję - kup 4 butelki napoju piłkę dostaniesz darmo - idź teraz do sprzedawcy i powiedz - piłka tak ale bez kupna napoi.
To rozwiązanie dedykuję wszystkim tym co płaczą, że nie mają za darmo wszystkich nagród.
Generalnie było fajnie, parę rzeczy do poprawki i będzie całkiem fajnie.
Nie przesadzaj. Ja akurat należę do tych osób co płacą i podatki i ZUS-y i mam wszystkie gry na PC legalne oraz legalny system bo nie uznaję piractwa. Płacę również w grze kupując Diamenty. Ale to jakieś nieporozumienie gdy okazało się, że jedna linia zadań skończyła się w niecałe 3 dni a z kolejnej nie można uzyskać nagrody II poziomu (przepraszam, teoretycznie można ale szanse są takie pewnie jak wygrana w totka) nie wspominając o III poziomie. Coś tu nie tak. Grałem w dziesiątki różnych gier i wszędzie jest czytelna informacja jaką można mieć nagrodę za udział w ewencie a za coś ekstra trzeba zapłacić. Nie przypominam sobie aby tu ktoś podawał taką informację. Rozumiem więc rozgoryczenie innych bo oceniając ewent w skali ocen dałbym max 3- za niego.

Dla tych z obrotem 20 tys zł są 2 piłki - druga z autografem Lewandowskiego a dla tych z obrotem 100 tys nawet 3 - ta trzecia z autografem Ronaldo.
Rozumiem w takim razie, że gdybyś wiedział, że praktycznie nie ma szans na II i III skałę za darmo to nie brałbyś udziału w evencie?
Bajki to wciskaj biednym dzieciom w Etiopii.
Nie chodzi o to, że nie brałby udział ale wiedziałby, że te nagrody są do zdobycia tylko za diamenty...
 

DeletedUser80

Guest
Nie chodzi o to, że nie brałby udział ale wiedziałby, że te nagrody są do zdobycia tylko za diamenty...
To po 3 dniach wiedział i co to zmieniło?
Nie robiłbym sobie nadziei na to, na co nie mam szans. Tylko tyle i aż tyle.
A świstak zawija w te sreberka:)
Event ruszył 7 sierpnia, od 10 sierpnia była lista na forum z zadaniami i było wiadomo że bez diamentów II i III skały się nie da zdobyć a od 8 sierpnia wiadomo było, że nie da rady zdobyć wszystkich dziennych a ilość zadań wynosi 21.
Więc marudzenie że się czegoś nie wiedziało jest po prostu marudzeniem.
Mam wiele zastrzeżeń do samej realizacji, błędów i bilansowania ale czepianie się że nie zdobyło się wszystkich nagród za darmo czy nie miało się pewnej wiedzy od samego początku jest śmieszne.
I żałosne.
 

DeletedUser

Guest
Osobiście jestem zadowolony z eventu. I nie tylko dlatego że miałem farta w losowaniach chociaż III ani nawet II skały nie mam.
To, że niektórzy są tak pazerni, że chcieli by mieć wszystkie nagrody i to oczywiście za darmo a nie mają i teraz płaczą nie świadczy że event był zły.
To znaczy że część graczy ma złe podejście i do gry i do życia. Bo to się przenosi na real. Ci sami ludzie w realu z jednej strony nie chcą płacić podatków i ZUSu z drugiej chcieliby jak najwięcej od Państwa (darmowe leczenie, szkoły, wysokie emerytury, opiekę socjalną itd. itp.).
Event jest swego rodzaju promocją, trochę za darmo (a jak ma się szczęście to nawet więcej niż trochę) a reszta kosztuje.
W sklepie masz promocję - kup 4 butelki napoju piłkę dostaniesz darmo - idź teraz do sprzedawcy i powiedz - piłka tak ale bez kupna napoi.
To rozwiązanie dedykuję wszystkim tym co płaczą, że nie mają za darmo wszystkich nagród.
Generalnie było fajnie, parę rzeczy do poprawki i będzie całkiem fajnie.

Wybacz ale po raz kolejny odwołam się do Forge of Empires (przypomnę tylko że wydawcą tej gry jest również InnoGames)- twórcy tej gry organizują eventy aby przyciągnąć graczy do gry, wiadomo im więcej spędzasz czasu przy grze tym lepiej dla jego twórców bo się angażujesz, a więc i pewnie prędzej czy później zakupisz diamenty. Jest tylko jedna różnica- jeśli w Forge jest organizowany event i twórcy pokazują że za wykonanie wszystkich zadań zdobędziesz pokazane nagrody to wiem że po wykonaniu wszystkich zadań dostanę te nagrody. Tymczasem Elvenar zastosował bardzo brzydką i tanią sztuczkę która wywołała u mnie niesmak bo poświęciłem czas grze, wykonałem wszystkie zadania a okazało się że nic to nie dało, bo twórcy gry zrobili ze starego konia głupka niczym 5-letnie dziecko któremu się obiecuje złote góry jeśli wykona nasze polecenia...
 

DeletedUser449

Guest
@PanGry
Człowieku, wyluzuj. To, że czegoś nie rozumiesz nie oznacza, że nie istnieje. Jeśli na nielicznych użytkowników forum, zwłaszcza tych wypowiadających się, 6-8 graczy uważa że takie rozwiązanie to brak szacunku wobec gracza, to znaczy że wielu ma takie odczucia - a każdy rozumie, że gra powinna na siebie zarabiać. Sam gram w różne gry od wielu lat, mniej lub bardziej nastawionych na zysk i potrafię wyczuć granicę, gdy twórca gry przesuwa granicę od zarobku ku zachłanności. Istnieje wiele metod na zwiększenie zysku gry (np. pozwolenie na handel diamentami za towary - bogatsi gracze wydają jeszcze więcej, a mimo to nawet niepłacący gracz ma dostęp do opcji premium), które dałyby o wiele więcej niż podła sztuczka, jakiej dopuścili się w tym przypadku marketingowcy. Ta sztuczka jest szeroko powszechna w oszustwach.
Oszustwo, wyłudzenieprzestępstwo polegające na doprowadzeniu innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem własnym lub cudzym za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania jej błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.
Znasz może taki internetowy test IQ? Jeśli go rozwiążesz, to znaczy że oblałeś. Po wykonaniu kilkunastu/kilkudziesięciu zadań masz wysłać SMS za 30+ zł, by otrzymać wynik. Tu zostało wdrożone podobne rozwiązanie. Każdemu zabrakło minimum do II skały Venara. Jednym jedna złota skrzynka, innym trzy... może kilku szczęściarzy trafiło w swojego totka. Ale w Innogames mają matematyków i statystyczny gracz jej nie zdobył. Mają również psychologów. Gdy człowiek jest tak blisko celu, jest gotów wykorzystać "okazję"... i wyda pieniądze, nawet jeśli jest to nieopłacalne. Niektóry pewnie to zrobili, choć gdyby pomyśleli, woleliby kupić ślimaka. To jest przykład niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania pod wpływem emocji. To naprawdę często wykorzystywana słabość umysłu mniej zdyscyplinowanej części społeczeństwa. Do sądu z tym nie pójdziesz, ale ja wykorzystanie takiego tricku uważam za podstawowy brak szacunku. Jeśli tego nie rozumiesz - cóż. Przynajmniej spróbowałem wyjaśnić.

Gracze zgłosili swoje obiekcje, zostały one przyjęte i przekazane wyżej. Jak dla mnie, temat skończony.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser37

Guest
może dzięki temu następny event bardziej Wam się spodoba.
A mogłabyś uchylić jakiś rąbek tajemnicy co do następnego eventu? ;)
Kiedy mniej więcej będzie/czego będzie dotyczył? Bo na jakieś duże zmiany w zadaniach nie ma co liczyć.
 

DeletedUser580

Guest
Znasz może taki internetowy test IQ? Jeśli go rozwiążesz, to znaczy że oblałeś. Po wykonaniu kilkunastu/kilkudziesięciu zadań masz wysłać SMS za 30+ zł, by otrzymać wynik. Tu zostało wdrożone podobne rozwiązanie. Każdemu zabrakło minimum do II skały Venara. Jednym jedna złota skrzynka, innym trzy... może kilku szczęściarzy trafiło w swojego totka. Ale w Innogames mają matematyków i statystyczny gracz jej nie zdobył. Mają również psychologów. Gdy człowiek jest tak blisko celu, jest gotów wykorzystać "okazję"... i wyda pieniądze, nawet jeśli jest to nieopłacalne. Niektóry pewnie to zrobili, choć gdyby pomyśleli, woleliby kupić ślimaka. To jest przykład niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania pod wpływem emocji. To naprawdę często wykorzystywana słabość umysłu mniej zdyscyplinowanej części społeczeństwa.
Nie wiem, czy to prawda, czy kolejna spiskowa teoria dziejów, ale muszę przyznać, że całkiem zgrabnie napisane. ;)
 

DeletedUser80

Guest
Nie jest ważne że event był niedopracowany, z błędami jeszcze z testowego i część graczy bez pomocy supportu nie miała szans go ukończyć.
Nie jest ważne że gracze na niższych poziomach mieli trudniejsze zadania niż ci na wyższych (choć zdrowy rozsądek podpowiada że powinno być odwrotnie) otrzymując w zamian gorsze nagrody.
Nie jest ważne że nagrody zdobyte na niższych poziomach z czasem będą tracić na wartości by stać się w końcu praktycznie ozdobą.
Nie jest również ważne że większości graczy zostało kilkadziesiąt do w skrajnych przypadkach prawie 200 słonecznych błysków często zakupionych za diamenty czyli de facto za pieniądze i za które nic nie można kupić jeżeli nie wyda się kolejnych pieniędzy.
Ważne jest to, że za darmo nie ma wszystkich nagród i że nie było od początku o tym informacji jakby kilkudniowa zwłoka w tej wiedzy coś zmieniła.
Gratuluję gradacji ważności.
 

DeletedUser1103

Guest
Nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie. Już wygrane budynki w inwentarzu nie znikną? Nie trzeba ich stawiać przed końcem eventu?
Nie znikną w inwentarzu, jednak budynek zniknie jeżeli go postawisz i zburzysz... co akurat jest głupotą, skoro nawet nie można ich zalajkować, to czemu by nie zrobić czegoś takiego jak w innych grach tego typu aka: bezpieczny powrót do inwentarza. Od lepszych powinni się uczyć.
 

DeletedUser1104

Guest
Witam, od wczoraj jest ta sama nagroda codzienna, mianowicie obserwatorium, jednak za 11 h ma być już niedostępna, natomiast event kończy się za 13h. Czy to znaczy, że na ostatnie 2h pojawi się nowa codzienna nagroda, czy nie będą już dostępne?
 

DeletedUser968

Guest
Z tego co wiadomo z Bety to na koniec jest możliwe do wygrania jedynie obserwatorium więc czym prędzej zacznij losować skrzynki żeby Ci nie przepadły nagrody :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry