• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Wydarzenie: Trzech Lodowych Gigantów

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

Azulena

Rozbójnik
Azulena, jak już robisz 86 zadanie to spokojnie się wyrobisz do końca :) a jak sama piszesz nagrody słabe to tym bardziej nie trzeba się spieszyć... jak już ktoś gdzieś pisał ta gra polega głównie tylko na klikaniu więc generalnie nuda ;) w ładnej oprawie
Mnie ten budynek kombo moze sie przyda (wywalę wykopaliska plus jeden duży budynek na kulturę i będzie zysk z pw) i co do mnie pw to jedyny surowiec o który mi się warto bić, bo mam niemal nielimitowane zapotrzebowanie na niego przez antyki :rolleyes:

Niestety, to było zadanie nr 31. :(
W ciągu tych dwóch dni była jedna nagroda dzienna, która była nie taka najgorsza. Za to teraz, jak wreszcie skończyłam to zadanie, nagroda dnia jest denna....
 

DeletedUser

Guest
Faktycznie przegapiłem 31, ale że to tylko 2x to miałem nastawione jeszcze przed eventem. Co do nagrody jeśli masz na myśli zamrożone drzewko, to ciut słabszy budynek będzie wkrótce zamrożony staw z lampionami czy cuś takiego to tak na pocieszenie. Ogólnie lista zadań jest dłuższa niż w jesiennym evencie, ale ok można powiedzieć że to "korekty". Dla mnie zbrodnią jest ładowanie do listy zadań z produkcją surowców spoza bonusowych to jest zaprzeczenie samej idei gry, bo:
- nie dość że przymuszają do militariów (brak możliwości usuwania koszar) i czarów (akademia) a budynki towarowe czy antyki to jednak można gdzie tu konsekwencja? Albo raczej brak równowagi pomiędzy rozwojem "militarnym" a "pacyfistycznym"
- podczas samego ładowania gry często jest jeden z "tipsów" żeby inwestować tylko w budynki bonusowe (dla mnie oficjalna porada)
- ba na samym forum można znaleźć sporo porad od przedstawicieli firmy jakie to bonusowe są fajne i unikać ładowania się w budynki niebonusowe

A tu paaanie znajdź pan miejsce bo trzeba wybudować marmur/stal/drewno w sumie nie wiadomo po co bo i tak nikt tego nie będzie rozwijał powyżej poziomu minimum. Efekt to tylko trzymanie trochę nieużytków w mieście :mad: (to samo jak z obcymi rasami). Obym był złym prorokiem ale pewnie za jakiś czas będzie rozwinięcie typu towary 2 i 3 tieru jako mus ...

Co do 100 kluczy u mnie w bractwie różnie, kilka osób nie mogło ich znaleźć na poczcie (powiedzmy 1/3 z aktywnych na czacie)
 

DeletedUser2518

Guest
Ja dostałem te 100 sztuk kluczyków na pocztę wp ;)

P.s według mnie to najlepiej jednak zdobyć III nagrodę główną zwłaszcza jak ma się mało miejsca i trzeba ''konkretne'' budowle ;)
 

DeletedUser1174

Guest
@Dragomira
Mam pytanie - dlaczego w obecnym evencie osłabiono znacząco "moc" nagród dziennych w zakresie kultury?
W poprzednich dwóch eventach najlepszy budynek będący nagrodą dzienną dawał 588 kultury na kratkę, podczas gdy w obecnym evencie najlepszy budynek kulturowy o jakim do tej pory wiemy daje tylko 433 (25% mniej).
Proszę również o prostą odpowiedź TAK lub NIE na pytanie - czy do końca tego eventu pojawi się jeszcze budynek, który będzie dawał tyle samo lub więcej kultury na kratkę co budynki z poprzednich eventów?
Pytam, bo mam jeszcze masę niepostawionych takich budynków zdobytych w przeszłości, nie ma więc sensu nastawiać się na losowania dzienne, skoro wszystkie budynki są gorsze od tych co mam.

Ponawiam pytanie.
 

DeletedUser626

Guest
Statystyki budynków eventowych mają być lepsze od statystyk budynków zwykłych, wiele z nich jest nawet lepszych od budynków premium - nie mogą być jednak co event tylko wzmacniane, gdzieś musi być granica. Ponadto, w każdym wydarzeniu jest zbiór budynków przeciętnych i lepszych, zwykle tymi lepszymi były nagrody główne, ew. kilka dziennych, teraz jednak dodano zestaw budynków, które zyskują dopiero po ich skompletowaniu, nie widać więc tych bonusów, gdy patrzy się na pojedyncze budowle.

Do pełnej listy nagród niestety odnieść się nie mogę, ani statystyk budynków jeszcze Wam nieznanych - mogę się ograniczyć do tego, co wiecie z bety, ale to nie da odpowiedzi na Twoje pytanie. W zamyśle projektantów powinna to być od początku do końca zgadywanka i loteria - albo losujemy coś, co nam się podoba, albo chomikujemy Klucze na później, nie wiedząc co się trafi. Skoro masz zapas dobrych budynków, po prostu się pobaw, albo celuj w zebranie nagród głównych i dni na bonusowe korony, albo zestawu.
 

DeletedUser1174

Guest
Nikt nie sugeruje, aby co event budynki były mocniejsze, ale osłabienie ich o 25% w stosunku do budynków z poprzednich eventów to zupełnie co innego. Odpowiedź nie jest więc przekonywująca.
Co do wartości nagród głównych budynków zyskujących po skompletowaniu zestawu, przedstawiłem powyżej wyliczenie, które wykazuje, że ich wartość jest niewspółmiernie mała do miejsca, które zajmują, w związku z tym mają wartość wyłącznie "kolekcjonerską":
No cóż, jeżeli nie mam informacji, że w evencie będzie jakakolwiek przydatna nagroda do zdobycia, to średnio mnie on bawi.
 

Azulena

Rozbójnik
W zamyśle projektantów powinna to być od początku do końca zgadywanka i loteria - albo losujemy coś, co nam się podoba, albo chomikujemy Klucze na później, nie wiedząc co się trafi.

To ja już wiem, co mi się w tej grze NAJBARDZIEJ NIE PODOBA.... Projektanci!!!

Organicznie wręcz nie znoszę wszelkiego "zgadywania", obojętne w jakiej sprawie. Lubię wiedzieć z góry wszystko, co jest możliwe.

Życie było by nie do wytrzymania, gdyby wszystko trzeba było zgadywać, gdyby wszystko było jedną wielką niewiadomą - na samą myśl słabo mi się robi.
A są ludzie, którzy w sytuacji, gdy ich życie staje się taką niewiadomą, posuwają się do ostateczności.....

Jeżeli ktoś ma osobowość taką a nie inną, wielką wartością jest dla niego wiedza co go czeka (w zakresie możliwym oczywiście i przy stałym założeniu, że elementu nieprzewidywalności nie da się wykluczyć), to tego samego szuka w rozrywce.

Nawet więcej - w rozrywce ta przewidywalność ma być większa niż w życiu, bo tutaj to jest możliwe. Tutaj "ktoś" ma wpływ na to co będzie i może to opisać w Wiki, zapowiedziach eventów, itd.

Samo czekanie na wieści z Bety jest dla mnie irytujące i upokarzające - nie zrobię eventu bez tego, co przekazują Gracze równolegle grający na Becie, a oni mają tę możliwość, dzięki "łasce" twórców, którzy muszą sprawdzać czy wszystko gra i pozwalają, aby te informacje były przekazywane.

A jak do tego dochodzi czekanie na wieści o kolejnych nagrodach...

W ub. roku event był niezły, event jesienny był dobry a grafika przeurocza, co osładzało resztę...
A tego aktualnego to ja już mam dość. :(
Teraz weszłam najpierw na Forum, bo aż mi się nie chce wchodzić do gry...

Mam dodatkowe zajęcie akurat od początku eventu jeszcze do jutra, nie mam czasu na wertowanie z wyprzedzeniem listy zadań, więc miałam dwudniową przerwę w evencie, nie dostałam jeszcze żadnej przyzwoitej nagrody i nie mogę się nawet dowiedzieć, czy jakakolwiek będzie... :(
A końcowej nie chcę (brak miejsca) a i tak nie mam już żadnych szans. Super. :(
 

DeletedUser1174

Guest
Niespodzianki są fajne, jeśli są przyjemne :) Jeżeli na proste pytanie - czy wśród nagród znajdują się jakieś przydatne (w domyśle równie dobre jak w poprzednich eventach, a nie same gorsze) nie można uzyskać odpowiedzi, szkoda fatygi zarówno pytać jak i grać.
 

Vernixen

Wędrowiec
Chyba wszystkich... U mnie w bractwie parę osób powiedziało, że dostało, w tym ja (reszta nic nie pisała, o ile pamiętam) - mam konto na gmailu i mail był w zakładce "oferty" (razem z większością newsletterów/subskrypcji).

niestety u mnie w żadnym z katalogów nie ma takiej wiadomości
 

Miroslaw78

Zwiadowca
W zadaniu 55 - 1 x 3 h stal, drewno, marmur powinno być 3 x 3 h , przypuszczam że 56 będzie podobne 3 x 9 h z rodzaju a nie po 1 x 9 h. Pozdrawiam.

PS. nie wiem od kogo pobrałem listę zadań... poprawne także krążą ;)
 

DeletedUser

Guest
(...)W zamyśle projektantów powinna to być od początku do końca zgadywanka i loteria - albo losujemy coś, co nam się podoba, albo chomikujemy Klucze na później, nie wiedząc co się trafi. Skoro masz zapas dobrych budynków, po prostu się pobaw, albo celuj w zebranie nagród głównych i dni na bonusowe korony, albo zestawu.

Zaraz zaraz, a czy to nie ty piszesz, że w tej grze planowanie to podstawa dlatego na przykład NIE MA I NIE BĘDZIE schowka na budynki podczas przebudowywania miasta? To ponawiam pytanie gdzie tu konsekwencja? Z jednej strony ma być długofalowe planowanie co z zasady wyklucza ryzyko losowości a z drugiej losowość ma być, tylko tyle że w tej grze jest ona niezwykle kosztowna ... Poza tym ta gra z zasady celuje w ludzi z profilem planisty to czego oczekujecie? Zwariowanych emocji, gdzie? W momencie jak walczę, co wygląda jak partia szachów? Podczas przesuwania budynków, bo mi się może kursor omsknie? Czy może podczas budowania jak patrzę na zegar budowy, czy zwiadu przez parę godzin? Albo teraz wykluczone patrzenia czy animowane ludziki się zderzą czy nie ... No po prostu szalona zabawa jak gapienie się na pralkę podczas wirowania. Pomyślcie trochę, bo chyba zaczynacie się gubić pomiędzy ideą a wykonaniem

Dla mnie wystarczającą losowością jest samo losowanie nagrody bo nie wiem ile za nią zapłacę (5 czy 10 losowań) a nie czy budynek bedzie "dobry" czy "słaby" a nuż się znowu dowiem po ewencie że kiszenie kluczy na ostatni dzień to była kicha bo statystyki budynku się zmienią ... uff to dopiero były emocje jak trzeba było dobudować drogi do jaskini orzechów ( a chwilę później ją wywalić po zobaczeniu co daje)

W zestaw celuję bo wiem że na obecnym etapie opłaca mi się poświęcić antyk+duży budynek kulturalny jako rekompensata gdyby nie ta wiedza "naprzód" niezbędna do planowania to sorki marnie by ewent wyglądał (jak każdy w ciemno), bo główne nagrody są po prostu słabe (pierwsza znośna bo mała, druga bo można podbić staty linkowaniem a trzecia szkoda kluczy nawet na moim etapie)
 

DeletedUser1174

Guest
No proszę - i już wiemy, że zwoje pomocnik będą, w dniu 17. A wystarczyło napisać TAK a nie udawać Szeherezady ...
 

Azulena

Rozbójnik
Dzisiaj nagroda dnia nie rewelacja, ale może być, więc losowałam.

Niestety, same bzdety. Jeden "Pomocnik" 14 godzin, a tak to "strumienie" (z przyjemnością osobiście zwymyślałabym odpowiedzialnych) i PW.

W Jesiennym evencie 140 sztuk odpowiednika kluczy trafiałam często, w tym jeszcze ani razu!

Czyli do wszystkich zjawisk negatywnych dochodzi jeszcze to. :(
 

DeletedUser2553

Guest
Dzisiaj nagroda dnia nie rewelacja, ale może być, więc losowałam.

Niestety, same bzdety. Jeden "Pomocnik" 14 godzin, a tak to "strumienie" (z przyjemnością osobiście zwymyślałabym odpowiedzialnych) i PW.

W Jesiennym evencie 140 sztuk odpowiednika kluczy trafiałam często, w tym jeszcze ani razu!

Czyli do wszystkich zjawisk negatywnych dochodzi jeszcze to. :(

Pretensje, że Ci losowania nie wychodzą powinnaś mieć raczej do losu ;) No chyba, że projektanci akurat na Ciebie się uwzięli i przeszkadzają Ci w uzyskaniu najlepszych nagród :cool: Jak grasz w lotka to też za każdym razem narzekasz, że nie trafiłaś szóstki?
 

Azulena

Rozbójnik
Pretensje, że Ci losowania nie wychodzą powinnaś mieć raczej do losu ;) No chyba, że projektanci akurat na Ciebie się uwzięli i przeszkadzają Ci w uzyskaniu najlepszych nagród :cool: Jak grasz w lotka to też za każdym razem narzekasz, że nie trafiłaś szóstki?

Porównanie z Totolotkiem nie jest trafne.
Tam mamy do czynienia z losowością rzeczywistą a w programach komputerowych w tym w grach, jest to "losowość" sterowana przez człowieka - programistę.
W Totku jest 49 zmiennych (kul do losowania) a tutaj zmiennych jest tylko 8. (osiem). Już to jest nieporównywalne.

Ponadto, w Totku wszystkie kule (liczby) wpadają do maszyny i nikt nie decyduje o przewadze jednej kuli nad pozostałymi - a tutaj prawdopodobieństwo trafienia określone jest dokładnie w procentach, czyli "ktoś" zdecydował.

Polecam artykuł z Wiki o Totku: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lotto_(gra_liczbowa)
oraz rozmowę (na Forum dot. programowania) o "generatorach liczb pseudolosowych" : http://cpp0x.pl/forum/temat/?id=11706

Do tego jeszcze: w evencie Jesiennym i wcześniejszych, a nawet tym na Halloween, którego prawie nie robiłam, często trafiałam te nagrody (140 sztuk lub nawet 200 sztuk "czegoś"), a w tym ani razu. Dziwne, czyż nie?

A na koniec polecam zapoznanie się gdziekolwiek z zasadami savoir-vivre....

Dla ułatwienia podam tę, która ma zastosowanie w tej sytuacji:
- nie zgadzając się z zdaniem innej osoby, odnosimy się w odpowiedzi wyłącznie do tego zdania a nie do osoby, która je wypowiedziała, nie drwimy, nie wyśmiewamy, bo to jest bardzo przykre dla tej osoby, czyli niegrzeczne.
 

DeletedUser2553

Guest
Dziękuję, nie skorzystam ;)
Napisz do supportu, może prawdopodobieństwa u Ciebie różnią się od prawdopodobieństw innych graczy ;)
 

DeletedUser2553

Guest
Grymasisz jak mała dziewczynka, że Ci losowania nie wychodzą. Wylewanie żali na forum nic Ci nie da, żaden gracz nie może nic z tym zrobić. Napisz do supportu, że widzisz problem, podejrzewasz, że coś jest nie tak - oni mogą to sprawdzić.
 

DeletedUser

Guest
Azulena więc merytorycznie ;), bo jak Cię (z szacunkiem z dużej litery) lubię tak tu trochę przegiełaś (dopiero ostatni post nie jest zgodny z twoim savoir-vivrem ale tu obowiązuje regulamin i netykieta)

1.
Porównanie z Totolotkiem nie jest trafne.
Tam mamy do czynienia z losowością rzeczywistą a w programach komputerowych w tym w grach, jest to "losowość" sterowana przez człowieka - programistę.
W Totku jest 49 zmiennych (kul do losowania) a tutaj zmiennych jest tylko 8. (osiem). Już to jest nieporównywalne.

Błąd, oba korzystają z tego samego rachunku prawdopodobieństwa, różnica jest tylko w liczbie zmiennych i rzędu wielkości rachunku prawdopodobieństwa. Tym neimniej nagroda też inna...

2,
Ponadto, w Totku wszystkie kule (liczby) wpadają do maszyny i nikt nie decyduje o przewadze jednej kuli nad pozostałymi - a tutaj prawdopodobieństwo trafienia określone jest dokładnie w procentach, czyli "ktoś" zdecydował.

Błąd w obu przypadkach losowanie opiera się na wzajemnym zaufaniu, w totolotku że nikt nie majstruje z wagą piłeczek (ba nawet sam ich układ można traktowaś jako "seed" bo są zawsze ułożone według wartości) a tu na generatorze liczb - w obu przypadkach ktoś decyduje o zastosowanej technice

EOT

Wracając do gry, w moim przypadku (3 podejścia - różne dni) zawsze losowanie za 140 czyli 25% szans
1. Dopiero za 10 razem nagroda dzienna, ale 4x klucze, 2x pw, 2x strumienie, 1x runy i nagroda dzienna
2. Strzał za pierwszym razem i nagroda dzienna :)
3. Za 4 razem nagroda dzienna, poza tym 1x klucze, 1 x pw i 1x pomocnik

Na razie sumarycznie wszystko sie mieści w statystyce błędu, zobaczymy co będzie dalej mam tylko dwie nadzieje (nadzieja matką głupich):
a) że nie walną w ostatni dzień budynku z linkami
b) że dadzą jakiś fajny budynek pod koniec aby było warto wydać te klucze

EDIT
dziś z ciekawości zrobiłem kolejne losowanie:
4. Nagroda dzienna za 9 razem, ale 3x klucze, 2x pw, 2x runy i 1x pomocnik

Zużyłem przeznaczone na to klucze, dopiero za tydzień kolejne fajne losowanie, powinienem znowu trafić za pierwszym razem :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry