• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Wydarzenie: Wzrost Eldrasilów

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser629

Guest
hmm nie wiedziałam o tym ... ciekawe ile jeszcze nie wiemy o tej grze :confused:
wiedziałam że dana nagroda przypisana jest do obecnego rozdziału w którym obecnie jesteśmy ...
czy to samo tyczy się ... kultury ?

a ja jeszcze z innej beczki .... @Dragomira czy jest jakaś możliwość żeby ... został ten ekran powitalny ? - jest przepiękny :rolleyes: ... elficzka mi się już znudziła ... a zmiana ekranu byłaby przy każdym evencie, przygodzie ... :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1220

Guest
Wydaje mi się, że jeśli już odebrałeś nagrodę i otworzyłeś zakładkę Budynki, to rozdział w którym zdobyłeś budynek został zapamiętany i już zawsze ten budynek będzie dawał ilości surowców właściwe dla tego własnie rozdziału. Jeśli jednak odbierzesz nagrodę i nie zajrzysz do zakładki budynki, a następnie ukończysz rozdział(y), to budynek przyjmie poziom właściwy dla rozdziału, w którym właśnie jesteś. Dlatego będąc blisko końca rozdziału nie warto zaglądać do zakładki Budynki.

Wprowadzasz w błąd. Nic takiego nie ma miejsca. Czy otworzysz zakładkę Budynki czy nie. Jeśli nagrodę zdobyłeś w danym rozdziale, to poziom nagrody pozostaje taki jaki został przypisany do tego danego rozdziału. Jeśli jednak UKOŃCZYSZ BADANIE z ZAAWANSOWANYM ZWIADEM kolejnego (nowego) rozdziału i odbierzesz nagrodę, to wtedy nagroda będzie miała parametry przypisane nowemu rozdziałowi.
 

visit0r

Paladyn
View attachment 246


mam pytanie co do tego budynku, czym później go postawię ( w wyższym rozdziale) tym większy będzie profit?
W tej chwili nie pokazuje jaka jest produkcja na godzinę.
profit zalezy od momentu uzyskania budynku, nie postawienia, jesli zobaczysz odpowiednia zakladke to na kazdym budynku jest mala ikonka epoki z ktorej pochodzi, aktualnie w pasku postepu glownej nagrody eventu mam 240/250 ale wiecej nie otwieram zanim nie wejde w kolejna epoke
 

DeletedUser2391

Guest
To wie ktoś w końcu co ile czasu spadają orzechy? Jest to jakiś regularny okres czasu czy losowy w jakiś granicach?
 

DeletedUser629

Guest
Teraz nie sprawdzałam ... nie wiem czy taki sam jest mechanizm jak przy innych eventach ...
kiedyś dawno temu liczyłam ... pojawiają się co godzinę ... a ilościowo było ich 35 ...
 

Deleted User - 172852

Guest
A ja odnoszę dziwne wrażenie, że w tym evencie "spady" pojawiają się rzadziej niż w poprzednich. Ale może to tylko takie wrażenie. Uczciwie przyznaję, że nie mierzyłam czasu :)
 

Azulena

Rozbójnik
A ja odnoszę dziwne wrażenie, że w tym evencie "spady" pojawiają się rzadziej niż w poprzednich. Ale może to tylko takie wrażenie. Uczciwie przyznaję, że nie mierzyłam czasu :)

Też mam takie wrażenie, ale jestem poza domem i nie mam czasu bawić się w sprawdzanie czasu. Jednak za mało orzechów zastaję po wejściu... tak, "na oko". ;)
 

DeletedUser1921

Guest
Orzechy spadają co godzinę(tak jak w przypadku kultu Feniksa i spadających jaj) i tym więcej zrobisz zadań to jest więcej orzechów,które spadły.
 

DeletedUser2391

Guest
Zmierzyłem czas od zebrania orzechów (zaraz po ich pojawieniu się) do pojawienia się kolejnych i wyszło mi pomiędzy 47 a 50 minut (47 jeszcze nie było, 50 już były). Więc jest to mniej niż godzina, prawdopodobnie 50 minut, tylko czy to stały okres czasu?. Mam jeszcze pytanie czy pojawiają się pojedynczo i kumulują (bo czasem jest ich więcej), czy od czasu do czasu wysypują w większej ilości. I (w tym drugim przypadku) czy się kumulują?
 

Falantir

Ex-Team
Jak już spadają po jednym to są wysypane po całym obszarze i zwykle "na swoich miejscach", ale zdarza się, że jak Cię nie ma dłużej to się sypią, po 2, 3, tak jak w normalnych orzechach.
 

DeletedUser626

Guest
@Christo , Sprawdzałam po prostu statystyki w innych rozdziałach. Wygląda na to, że Niziołki są wyjątkiem, gdzie faktycznie jest odwrotnie - zgłoszę to do sprawdzenia, czy tak powinno być. Nie było moim celem wprowadzanie Cię w błąd.

Bonus budynku zależy od momentu jego uzyskania, decyduje rozdział jaki mamy aktywny. Rozpoczęciem rozdziału jest odblokowanie zaawansowanego zwiadu, a nie ukończenie ostatniego badania w poprzednim rozdziale.

Orzechy spadają w przedziałach czasowych, ale w losowym momencie. Tzn. przykładowo, jedna osoba dostanie go po 5min, a druga po 15 min, ale sumarycznie po ok. 3h oboje będziecie mieli po jakieś 6 orzechów. Nie wiem czy dla tego eventu liczby są identyczne, ale mechanika w poprzednich eventach tak działała. W jednej "ikonce" orzecha może być od 1 do 3 sztuk, to również jest losowe.
 

DeletedUser629

Guest
co do tych 6 orzechów to .... nie o sztuki tu chodzi tylko miejsca występowania orzechów ... bo jest ich maxymalnie 6 ... a ilości orzechów w nich różna :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Azulena

Rozbójnik
A ja całkiem nie na "poważny" temat...

Przyglądam się i przyglądam tym "orzechom" i dla mnie to jest chyba tłumaczenie nie do końca właściwe... Może gdzieś są takie orzechy...

ale dla mnie, to są KASZTANY i nie "skorupki" tylko ŁUPINKI KASZTANÓW. ;)

Właśnie zbierałam kasztany po drodze i musiałam już to napisać. ;) Cudne, lśniące kasztanki wypadające z kolczastych łupinek... ;)
 

DeletedUser1953

Guest
Wydaje mi się, że jeśli już odebrałeś nagrodę i otworzyłeś zakładkę Budynki, to rozdział w którym zdobyłeś budynek został zapamiętany i już zawsze ten budynek będzie dawał ilości surowców właściwe dla tego własnie rozdziału. Jeśli jednak odbierzesz nagrodę i nie zajrzysz do zakładki budynki, a następnie ukończysz rozdział(y), to budynek przyjmie poziom właściwy dla rozdziału, w którym właśnie jesteś. Dlatego będąc blisko końca rozdziału nie warto zaglądać do zakładki Budynki.

Niezależnie czy zajrzysz do zakładki budynki czy nie zajrzysz budynek będzie miał statystyki takie jak wtedy kiedy go zdobyłeś. Sprawdziłem to osobiście przy okazji maskarady. Nagrodę 2 zdobyłem w 5 rozdziale zajrzałem do zakładki budynki w 6 rozdziale. Budynek miał staty z 5 rozdziału
 

DeletedUser2038

Guest
Przyglądam się i przyglądam tym "orzechom" i dla mnie to jest chyba tłumaczenie nie do końca właściwe... Może gdzieś są takie orzechy...

ale dla mnie, to są KASZTANY i nie "skorupki" tylko ŁUPINKI KASZTANÓW. ;)

Dla mnie też są to kasztany ;)
 

Falantir

Ex-Team
Połączenie łupinki kasztana z orzechem to norma żeby powstało coś odmiennego co zainteresuje. Jednak w świecie roślin jak coś jest orzechem i ma inną łupinkę to nadal jest to orzech, a nie jak tutaj kasztan. Mózg lubi kategoryzować według zarysu, jak widzisz łupinkę kasztana, powiesz, że to kasztan.
Co do budynków, jaki budynek wylosujesz taki będzie w danej chwili.
 

DeletedUser2076

Guest
Jak już tak się czepiacie...

To, co zbiera się naokoło miasta oraz dostaje się z zadań to SĄ orzechy laskowe. Widać to jednoznacznie (no dobra - mnie z kolei chory mózg tworzył iluzję, że to jakieś ślimaki winniczki...). Tak czy inaczej jak dajecie określoną ilość orzechów laskowych temu centaurowi, to on je chrupie, ale żeby nie było, że szamie na krzywy ryj daje Wam kasztany. Kasztany sadzicie i CIACH - rośnie sadzonka. Dużo sadzonek i możecie sobie odebrać nagrody.

Nie chcecie wiedzieć co brałem by rozgryźć meandry umysłowe twórców gry ale powiadam Wam - bardzo się poświęcają dla sprawy:D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser626

Guest
W magicznym świecie Elvenaru istnieją inne orzeszki niż u nas ; )

A poważniej: w kilku miejscach w grze oraz w e-mailach promocyjnych jest ogólna i niejasna informacja o "orzechach", bez informacji, że chodzi o orzechy laskowe. Maile są wysyłane również do nieaktywnych osób, a więc nieorientujących się w aktualnym wydarzeniu. Nie mam wpływu na tamte linie tekstu, a gdyby zostawić kasztany, mogłoby dojść do nieporozumień. Nazwa "łupinka kasztana" jest za to zbyt długa i nie zmieściłaby się w ograniczeniu znaków, jakie obowiązuje dla tego pola, dlatego ostatecznie zostały "skorupki". Fakt, że łupinka kasztana (skorupka) jest otwierana orzechami laskowymi to już czysta kreatywność naszych projektantów. Nie wiem co oni biorą, ale możliwe, że to samo co @LordHaart ; )
 

DeletedUser1174

Guest
Niezależnie czy zajrzysz do zakładki budynki czy nie zajrzysz budynek będzie miał statystyki takie jak wtedy kiedy go zdobyłeś. Sprawdziłem to osobiście przy okazji maskarady. Nagrodę 2 zdobyłem w 5 rozdziale zajrzałem do zakładki budynki w 6 rozdziale. Budynek miał staty z 5 rozdziału

Widać zostało to zmienione przy okazji którejś z aktualizacji. Jakiś czas (dawno) temu, gdy nie miałem jeszcze skończonego drzewka nauk, działało to dokładnie tak, jak napisałem.
 
Status
Zamknięty.
Do góry