• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Wydarzenie: Wzrost Eldrasilów

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser2010

Guest
dodał bym budynki z nagród z innym wojskiem niż orkowie i strażnicy
ps kiedy nowa rasa podobno wszystko jest zaplanowane na tyle do przodu że nic zmieniać nie można a tu już miesiąc spóżnienia
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
Ogólnie event fajny. Plus za to, że ok. 1/4 zadań dawała 'wymierne' nagrody poza orzechami - z drugiej strony, dlaczego nie wszystkie je dawały? Plus za dodatkowe sadzonki w niedziele. Plus za pomocników czasowych.
Minus za szybki bonus 100% - kto będzie specjalnie zerował magazyny, żeby użyć bonusu? Szczególnie w drugiej połowie drzewka rozwoju (a nawet wcześniej)? Jasne, jak ktoś nie chce, to nie musi, problem w tym, że daliście taki bonus w dzień z podwójnymi sadzonkami.
Drugi minus za statystyki. Rozumiem, że 2 i 3 nagroda mają podobne, bo da się obie zdobyć bez wydawania kasy - to jest ok. Problem jest w tym, że mam wciąż budowlę z Halloweenowego eventu, która daje populację i kulturę 50:50, a wtedy byłam 1 lub nawet 2 epoki wstecz, niż teraz, i dorównuje ona głównym z obecnego. Ba, niektóre dzienne z zimowego są lepsze, niż jakiekolwiek dzienne z tego, a przypominam o zmianie epoki.
 

Azulena

Rozbójnik
/../ Duży PLUS za dni w których można było zdobyć 2x więcej sadzonek co umożliwiło zdobycie 3 budynku z nagród głównych bez inwestycji diamentów - BRAVO :)

Naprawdę?
Dziś (to znaczy już wczoraj) oddałam tylko 1 partię orzechów, licząc, że może trafię 200 sztuk - no i te podwójne listki kusiły. Ale dostałam najgorszą nagrodę, uzupełnienie skarbca. Czyli ewentualność oddania kolejnej partii orzechów za podwójne sadzonki przepadła.

Podliczyłam orzechy za nagrody dobowe, plus to co zbieram z miasta (wchodzę co 3 godziny - ale oczywiście NIE w nocy...) i w żaden sposób nie wychodzi 3 nagroda główna.
Nawet się do niej nie zbliżę.
Aktualnie mam 420 z 800 sadzonek, orzechów uzbieram jeszcze przez te 7 dni ok. 600, czyli na 4-5 wpłat, co daje 80-100 sadzonek. Jeśli wpłacę wszystko w niedzielę, to będzie 160-200 sadzonek.
Zabraknie 200 lub więcej.
 

DeletedUser80

Guest
Za pierwsze zadania (91) dostajemy 3571 orzechów, za dzienne 875 (liczę na przedostatni dzień eventu) co daje w sumie 4446 orzechów, co w przypadku niedzielnych losowań absolutnie wystarczy na wszystkie 3 główne nagrody. A nie liczę wygranych losowań czy orzechów zebranych z odwiedzin miasta.
Tyle tylko, że w niedziele są byle jakie nagrody.
Albo decydujemy się na 3 główne nagrody i fajne dzienne przepadają albo decydujemy się na fajne dzienne ale trzeciej głównej już nie dostaniemy.
Osobiście z trzeciej nagrody zrezygnowałem, wolę wybrać z dziennych.
Ale to była moja decyzja i pretensji o to do Inno nie mam.
 

Midi67

Rozbójnik
Naprawdę?
Dziś (to znaczy już wczoraj) oddałam tylko 1 partię orzechów, licząc, że może trafię 200 sztuk - no i te podwójne listki kusiły. Ale dostałam najgorszą nagrodę, uzupełnienie skarbca. Czyli ewentualność oddania kolejnej partii orzechów za podwójne sadzonki przepadła.

Podliczyłam orzechy za nagrody dobowe, plus to co zbieram z miasta (wchodzę co 3 godziny - ale oczywiście NIE w nocy...) i w żaden sposób nie wychodzi 3 nagroda główna.
Nawet się do niej nie zbliżę.
Aktualnie mam 420 z 800 sadzonek, orzechów uzbieram jeszcze przez te 7 dni ok. 600, czyli na 4-5 wpłat, co daje 80-100 sadzonek. Jeśli wpłacę wszystko w niedzielę, to będzie 160-200 sadzonek.
Zabraknie 200 lub więcej.

@Azulena - ja już mam 3 główne budynki a jeszcze 7 dni... dlatego tak jak napisałem, tym razem można było bez problemu zdobyć główne nagrody - oczywiście wykorzystałem dublowane sadzonki i oszczędzałem orzechy nie tracąc orzechów na inne nagrody dzienne,
 

Azulena

Rozbójnik
Za pierwsze zadania (91) dostajemy 3571 orzechów, za dzienne 875 (liczę na przedostatni dzień eventu) co daje w sumie 4446 orzechów, co w przypadku niedzielnych losowań absolutnie wystarczy na wszystkie 3 główne nagrody. A nie liczę wygranych losowań czy orzechów zebranych z odwiedzin miasta.
Tyle tylko, że w niedziele są byle jakie nagrody.
Albo decydujemy się na 3 główne nagrody i fajne dzienne przepadają albo decydujemy się na fajne dzienne ale trzeciej głównej już nie dostaniemy.
Osobiście z trzeciej nagrody zrezygnowałem, wolę wybrać z dziennych.
Ale to była moja decyzja i pretensji o to do Inno nie mam.

A ja dopiero TERAZ naprawdę mam pretensję do INNO!!!
Jeśli GDZIEŚ są podane te liczby, to dlaczego ja ich nie znam??! Dlaczego nie mam pojęcia, że tak dokładne dane istnieją??!
DLACZEGO nikt nie napisał czarno na białym, że ALBO-ALBO???!
DLACZEGO JA nie miałam możliwości dokonać świadomego WYBORU???!!

O CO CHODZI INNOGAMES????!!!

Dlaczego są Gracze "wtajemniczeni" i gorsi???

Naprawdę, dopiero teraz jestem tak wściekła, że miałabym ochotę albo wytrzaskać kogoś po ... twarzy, albo natychmiast rzucić grę.
Jestem wściekła wręcz do białości, bo NIE MOGĘ zrobić ani jednego ani drugiego i czuję się teraz jak pies na łańcuchu, którego ktoś z bezpiecznej dla siebie odległości drażni na wszelkie sposoby.

Łańcuch - to moje Bractwo. Nie po to je założyłam, nie po to namawiałam ludzi, aby teraz ich porzucać.
Nie mogę tu napisać co myślę o Inno więc sami sobie uzupełnijcie ........ ........... ............. ........... ........... ........... .............!!!!!!!!!!!
 

Deleted User - 172852

Guest
A ja dopiero TERAZ naprawdę mam pretensję do INNO!!!
Jeśli GDZIEŚ są podane te liczby, to dlaczego ja ich nie znam??! Dlaczego nie mam pojęcia, że tak dokładne dane istnieją??!
DLACZEGO nikt nie napisał czarno na białym, że ALBO-ALBO???!
DLACZEGO JA nie miałam możliwości dokonać świadomego WYBORU???!!

To nie są informacje dla wtajemniczonych. Gracze po prostu zaobserwowali to zjawisko i je wykorzystali. Z resztą, ja też doszłam do tych samych wniosków na podstawie zwykłych spostrzeżeń i odrobinki matematyki. I jak moi przedmówcy - dokonałam świadomego wyboru :)
Nie wściekaj się, bo nie ma o co :)
 

DeletedUser80

Guest
Są gracze którzy dostarczają informacji, są gracze którzy tych informacji szukają i są gracze, którzy czekają aż te informacje poda się na tacy najlepiej z komentarzem co będzie dla niego najlepsze.
Dane które podałem są ogólnodostępne (link do nich jest na forum) więc wściekanie się, że się nie doczytało jest śmieszne i żałosne.
Jedyna osoba do której możesz mieć pretensje jesteś Ty sama BO CI SIĘ NIE CHCIAŁO.
 

Azulena

Rozbójnik
Są gracze którzy dostarczają informacji, są gracze którzy tych informacji szukają i są gracze, którzy czekają aż te informacje poda się na tacy najlepiej z komentarzem co będzie dla niego najlepsze.
Dane które podałem są ogólnodostępne (link do nich jest na forum) więc wściekanie się, że się nie doczytało jest śmieszne i żałosne.
Jedyna osoba do której możesz mieć pretensje jesteś Ty sama BO CI SIĘ NIE CHCIAŁO.

Zawsze szukam informacji o eventach i proszę nie pisz, że "mi się nie chciało" bo nie możesz tego wiedzieć.
Ani tego, co robiłam lub nie robiłam.

NIGDY a gram blisko 2 lata, nie widziałam tu na Forum takiej informacji. NIE widziałam nigdzie takiego linku - a jeśli jest to link do anglojęzycznej strony, to i tak by mi się nie przydał.
Jestem bardzo rozżalona, nie chciałam tu zaglądać, ale wróciłam, żeby właśnie Tobie podziękować, że jako pierwszy wreszcie zdradziłeś "tajemnicę", dlaczego jedni zdobywają nagrody główne z eventów, a inni nie.

Swoim stwierdzeniem, licho wie czemu tak kategorycznym, jak byś siedział w mojej głowie, ostudziłeś moją chęć do podziękowań - ale tak czy tak, sprawiedliwość musi być.
Dziękuję za tę informację, nie omieszkam wykorzystać jej w przyszłości.
 

DeletedUser2022

Guest
Bo tak zawsze jest że jak ktoś ma informacje od operatorów gry, to będzie zgrywał bohatera że on taki wszechwiedzący a reszta głupia, ciemna, zacofana i ograniczona w rozwoju. - Cóż byście wiedzieli, gdyby nie Ci którzy was informują? Na przykład taka Dragomira ustawia event, więc jest wtajemniczona w to jakie są nagrody, oraz kiedy będzie jakiś bonus, podwojenie etc. - Dragomira etc. Mają zespół lokalny, który jest wtajemniczany. A potem tacy udają na forum wielce oświeconych, bo zamiast szukać dowiedzieli się od admina, a sami podkreślają, że inni nie wiedzą bo nie szukają. A informacji o dziennych nagrodach nie dadzą na pewno, bo wtedy gracze przebierali by w tych nagrodach aby poczekać na te najlepsze, a nie losować byle chłamu.
Wy, mody, jak macie choć odrobinę godności, zachowajcie sobie te "pouczenia" dla siebie. Bo sami nie szukaliście informacji, a innym każecie szukać.
 

DeletedUser783

Guest
Za pierwsze zadania (91) dostajemy 3571 orzechów, za dzienne 875 (liczę na przedostatni dzień eventu) co daje w sumie 4446 orzechów, co w przypadku niedzielnych losowań absolutnie wystarczy na wszystkie 3 główne nagrody. A nie liczę wygranych losowań czy orzechów zebranych z odwiedzin miasta.
Tyle tylko, że w niedziele są byle jakie nagrody.
Albo decydujemy się na 3 główne nagrody i fajne dzienne przepadają albo decydujemy się na fajne dzienne ale trzeciej głównej już nie dostaniemy.
Osobiście z trzeciej nagrody zrezygnowałem, wolę wybrać z dziennych.
Ale to była moja decyzja i pretensji o to do Inno nie mam.
 

DeletedUser783

Guest
Nie wiedziałam że w niedzielę będa podwójne nagrody za otworzenie orzechów i się w ogóle nie przygotowałam nie mam szans na trzecią nagrodę -szkoda
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
A ja dopiero TERAZ naprawdę mam pretensję do INNO!!!
Jeśli GDZIEŚ są podane te liczby, to dlaczego ja ich nie znam??! Dlaczego nie mam pojęcia, że tak dokładne dane istnieją??!
DLACZEGO nikt nie napisał czarno na białym, że ALBO-ALBO???!
DLACZEGO JA nie miałam możliwości dokonać świadomego WYBORU???!!

O CO CHODZI INNOGAMES????!!!

Dlaczego są Gracze "wtajemniczeni" i gorsi???
NIE widziałam nigdzie takiego linku - a jeśli jest to link do anglojęzycznej strony, to i tak by mi się nie przydał.

Praktycznie rzecz biorąc nie znasz tych liczb, bo nie wysiliłaś się, żeby chociaż orientacyjnie przejrzeć stronę, ewentualnie przetłumaczyć kilka słów translatorem. Link był podany do strony, na której informacje są gromadzone przez graczy z Bety. Takie od graczy dla graczy. Nikt z Teamu, ani Dragomira, ani Mod, ani nikt inny, raczej takich informacji nie udostępni, bo samo IG ich nie udostępnia do publicznej wiadomości.
A, liczby na w/w stronie są arabskie, czytelne niezależnie od języka. O podwójnych sadzonkach też nie każdy wiedział od początku.
Link do tejże listy z podanymi liczbami za każde zadanie osobno i obok podliczone łącznie.
Następny event też pewnie zrobią, może więc następnym razem "wtajemniczysz się" na czas. (;
 

DeletedUser80

Guest
Wy, mody, jak macie choć odrobinę godności, zachowajcie sobie te "pouczenia" dla siebie. Bo sami nie szukaliście informacji, a innym każecie szukać
Dziękuję za awans
laie_67.gif

@Azulena - dalej uważam, że Ci się nie chciało. Tak się składa, że również nie znam angielskiego ale informacje tam przedstawione są w takiej formie, że bez znajomości tego języka można się domyśleć o co biega. Trzeba tylko chcieć. I się nie bać.
A skoro już tam nie zaglądasz nie miej pretensji do tych, którzy się nie boją że są lepiej poinformowani od Ciebie.
 

jakub357

Łucznik
Event ładny, to na pewno.
Drugi plus, to że został lepiej wyważony, pod kątem trudności zadań, niż ten ostatni. Jest możliwe, aby wyrobić się z linią zadań.

I to tyle dobrego. Teraz minusy.
  1. Beznadziejny scenariusz. Brak jakiegokolwiek sensu, czy fabuły. Tak też już było ostatnio. Po prostu zaprzepaszczony ogromny potencjał. Graficy zrobili swoje - wielgachna łodyga fasoli w tle jest, ale co z opowieścią? W późniejszych zadaniach pozorów już nie ma żadnych i po prostu zadanie w zadanie, tośka w tośkę, opis jest ten sam.
  2. Brak jakiegokolwiek urozmaicenia odnośnie poprzednich eventów - każdy jest taki, wszystko na jedno kopyto. Żonglerka jajami, burakami, czy teraz orzechami, to nie jest żadne urozmaicenie.
  3. Za mało nagród dziennych z maną. Był jeden budynek, ale dnia pierwszego - praktycznie nie możliwy do zdobycia. A oprócz tego był manowy Młyn i manowy Tartak. Tartak z żałosnym bonusem, a Młyn chyba w 10 dniu eventu, gdzie człowiek nie zdążył nazbierać jeszcze Orzechów. Mi wypadł z losowań z dużych skrzyń tylko 1x, a potem, cudem tuż przed północą, wypadł mi drugi ze skrzynki za 50. Bez komentarza.
 

Azulena

Rozbójnik
Praktycznie rzecz biorąc nie znasz tych liczb, bo nie wysiliłaś się, żeby chociaż orientacyjnie przejrzeć stronę, ewentualnie przetłumaczyć kilka słów translatorem. Link był podany do strony, na której informacje są gromadzone przez graczy z Bety. Takie od graczy dla graczy. Nikt z Teamu, ani Dragomira, ani Mod, ani nikt inny, raczej takich informacji nie udostępni, bo samo IG ich nie udostępnia do publicznej wiadomości.
A, liczby na w/w stronie są arabskie, czytelne niezależnie od języka. O podwójnych sadzonkach też nie każdy wiedział od początku.
Link do tejże listy z podanymi liczbami za każde zadanie osobno i obok podliczone łącznie.
Następny event też pewnie zrobią, może więc następnym razem "wtajemniczysz się" na czas. (;

Za link dziękuję - widzę, że to ta sama strona, na której są nagrody z eventu. NIE WIEDZIAŁAM, że są tam również te liczby, bo wcale nie znam angielskiego.
W moich szkolnych czasach był to język u nas mało popularny, a ja z braku miejsc na francuskim, wylądowałam na łacinie.
Aby korzystać z Translatora Google, trzeba chociaż trochę znać język.
Cyfry widzę, jest jedna, którą podał Pan Gry, reszty nadal nie wiem, do następnego eventu może ktoś z Bractwa z opanowanym angielskim jakoś pomoże.

Wielka szkoda, że podając link do bardzo przydatnej informacji, nie oszczędziłaś sobie złośliwości. :(

W tym tego samego zarzutu, co przedmówca. "Nie wysiliłaś się". Może nie potrafię? Może z jakiegoś powodu to dla mnie trudniejsze, niż dla Was młodych?
Cóż, jesteście zdecydowanie lepsi w grach, ale ja za to mam więcej empatii, zrozumienia dla innych i... dobrego wychowania.
Nie przyszło by mi nawet na myśl, powtarzać komuś tego "nie wysiliłaś się". To jest stwierdzenie oceniające - a nikt nie powinien oceniać innych.

W dyskusji możemy odnosić się do słów wypowiedzianych, ale absolutnie nie należy mówić/ pisać nic o osobie, która je wypowiedziała.
To żelazna zasada dyskusji na poziomie.

Jestem osobą bardzo emocjonalną, a nie lubię firmy InnoGames, więc firmie się obrywa często. Ale nigdy nie obraziłam tutaj żadnej z osób, które się ze mną nie zgadzają.
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
Aby korzystać z Translatora Google, trzeba chociaż trochę znać język.
Może Cię zaskoczę, ale nie trzeba. Bierzesz pierwsze lepsze słowo, wpisujesz lub kopiujesz i już masz znaczenie. Ba, nawet w ograniczonym stopniu zdania (raczej proste) potrafi dobrze przetłumaczyć. Jednak żadnych zdań specjalnie nie musisz sobie tłumaczyć, najważniejsza część jest napisana hasłowo, jak nagłówki w gazetach (np. Daily Quest List to Lista Dziennych Zadań bądź Zadań Dziennych, jak kto woli). Same zadania też nie powinny być zbyt skomplikowane do przetłumaczenia, a jak translator wyrzuca jakieś dziwy, to zawsze można słowo po słowie, w ten sposób pokazuje inne możliwe znaczenia danego słowa.

Przepraszam bardzo, ale czego oczekujesz? Najpierw krzyczysz, jakie to niesprawiedliwe, że są ludzie, którzy wiedzą więcej niż Ty na temat eventu, do tego mówisz, że szukałaś, ale tylko po polsku? Mimo że w spoilerach była podana strona jak na tacy, wystarczyło tylko potłumaczyć sobie. (Tym bardziej, że na logikę - takie info tworzą gracze z Bety, a tam jest wszystko po angielsku.) Więc de facto odrzuciłaś tę możliwość stwierdzając, że jak nie znasz języka, to nic nie pomoże.
Wiesz, ja rozumiem tłumaczenie się wiekiem, jak przychodzi do nauki obsługi laptopa, tabletu czy czego tam jeszcze, bo kiedyś tego nie było. Ale słowniki istnieją od dawien dawna, a skoro się uczyłaś języka - nie angielskiego, ale to nie ma nic do rzeczy - to powinnaś wiedzieć, jak to działa. Nie miałam na celu Cię urazić, ale dla mnie takie są fakty - nie podjęłaś wysiłku zajrzenia na stronę i użycia słownika/translatora, za to od razu założyłaś, że ktoś ma "tajne" informacje od kogoś "z góry", jakby inaczej się nie dało, a Ty jesteś pokrzywdzona... To też świadczy o kulturze.

Edit: Do tego mówisz, że nikt nie powinien oceniać, a sama bardziej lub mniej bezpośrednio piszesz, że brakuje mi empatii i dobrego wychowania. Ładna hipokryzja. :)
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry