• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Wydarzenie: Wzrost Eldrasilów

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

jakub357

Łucznik
Według mnie, Elvenar jest grą, która toczy się powoli, do której zawsze jest czas na przygotowanie się. Ja to uważam za duży plus.
Większość rzeczy jest oczywista. Informacja o sadzonkach, mogła być oczywista, bo można było podać do ogólnej informacji, że podczas eventu, czegoś takiego można się spodziewać. Brzmi to jako rozwiązanie logiczne, naturalne i konkretne.

Jednak tak się nie stało. Promocja na sadzonki została wykorzystana jako część marketingu. Osoby pragnące zdobyć 3. nagrodę główną, powinny w dniu z promocją na sadzonki, kupić orzechy za walutę premium i takim sposobem zdobyć brakującą ilość sadzonek do upragnionej nagrody.

Zdobycie wcześniejszej informacji o tym, że wystąpi taka promocja, oraz ciułanie specjalnie na nią orzechów - jest nadużyciem z punktu widzenia Inno.
 

DeletedUser629

Guest
nie wiem już jaki jest punkt widzenia IG :( ... ale My mogliśmy pisać o tych dodatkowych sadzonkach-kiełkach ... ja w ogóle nie brałam ich pod uwagę, bo nie korzystałam z nich ... a tu ostatnio było za duże zamieszanie z cudami i ten temat poszedł jakoś w "odstawkę"
poza tym nie wszyscy muszą być bystrzachami , niektórzy nie biorą pod uwagę pewnych rzeczy - wytycznych co u innych jest to oczywiste ... to tak jak ze zrozumieniem wypowiedzi ... każdy ją analizuje po swojemu ... niedawno mieliśmy taki przypadek ...
tak że Azulenko spokojnie ... głęboki oddech ... szkoda nerw ... po prostu znajdź kogoś w Bractwie kto będzie ten temat ogarniał ... Ty nie musisz robić wszystkiego :)
Lisa troszkę dyplomacji ... niepotrzebny był ten "cięty języczek" ... Azulena nie pisała do Ciebie .. tylko do IG ... także dziwię się że ten wątek był dalej ciągnięty przez forumowiczów :confused:
ja osobiście nigdy nie liczyłam na 3 nagrodę ... była wcześniej nieosiągalna ... a teraz wielka gabarytowo ... mam nadzieję że u Tych co ją zdobyli to już stoi gratulki :)
 

jakub357

Łucznik
Agafi, świetnie Cię rozumiem - i tę tęsknotę za życzliwością, prostotą i sprawiedliwością. Również tego pragnę. Jednak tak nie jest.
Jest firma iG. Czyli wyzysk, karkołomny marketing, chamstwo i opierdalactwo. Do tego pełno niedomówień, skąpstwo i brak komunikacji. Jest jak jest. Nic dziwnego, że takie działania ze strony firmy G. generują takie nastroje na forum.
 

DeletedUser2022

Guest
Może Cię zaskoczę, ale nie trzeba. Bierzesz pierwsze lepsze słowo, wpisujesz lub kopiujesz i już masz znaczenie. Ba, nawet w ograniczonym stopniu zdania (raczej proste) potrafi dobrze przetłumaczyć. Jednak żadnych zdań specjalnie nie musisz sobie tłumaczyć, najważniejsza część jest napisana hasłowo, jak nagłówki w gazetach (np. Daily Quest List to Lista Dziennych Zadań bądź Zadań Dziennych, jak kto woli). Same zadania też nie powinny być zbyt skomplikowane do przetłumaczenia, a jak translator wyrzuca jakieś dziwy, to zawsze można słowo po słowie, w ten sposób pokazuje inne możliwe znaczenia danego słowa.

Przepraszam bardzo, ale czego oczekujesz? Najpierw krzyczysz, jakie to niesprawiedliwe, że są ludzie, którzy wiedzą więcej niż Ty na temat eventu, do tego mówisz, że szukałaś, ale tylko po polsku? Mimo że w spoilerach była podana strona jak na tacy, wystarczyło tylko potłumaczyć sobie. (Tym bardziej, że na logikę - takie info tworzą gracze z Bety, a tam jest wszystko po angielsku.) Więc de facto odrzuciłaś tę możliwość stwierdzając, że jak nie znasz języka, to nic nie pomoże.
Wiesz, ja rozumiem tłumaczenie się wiekiem, jak przychodzi do nauki obsługi laptopa, tabletu czy czego tam jeszcze, bo kiedyś tego nie było. Ale słowniki istnieją od dawien dawna, a skoro się uczyłaś języka - nie angielskiego, ale to nie ma nic do rzeczy - to powinnaś wiedzieć, jak to działa. Nie miałam na celu Cię urazić, ale dla mnie takie są fakty - nie podjęłaś wysiłku zajrzenia na stronę i użycia słownika/translatora, za to od razu założyłaś, że ktoś ma "tajne" informacje od kogoś "z góry", jakby inaczej się nie dało, a Ty jesteś pokrzywdzona... To też świadczy o kulturze.

Edit: Do tego mówisz, że nikt nie powinien oceniać, a sama bardziej lub mniej bezpośrednio piszesz, że brakuje mi empatii i dobrego wychowania. Ładna hipokryzja. :)
Och, nawijaj dalej makaron na uszy, mów dalej że to co piszesz ma coś wspólnego z tematem.
A może to wy się nie wysililiście? czy ktoś z was zrobiłby taką stronę po polsku?
Przykładowo człowiek 12 godzin pracuje, raz na 8 godzin wejdzie coś kliknie, jest zmęczony.. To potem na ten event ma wchodzić na forum, sprawdzać czy był ktoś na tyle łaskaw, by mając dużo wolnego czasu zrobić coś dla innych, np dając tutaj (jak niektórzy) gotowe odpowiedzi po Polsku?
Jak jeszcze będę za parę miesięcy grał, to może walnę sobie konto na becie i sam będę prowadził taki blog, po polsku..
Ktoś musi, samo się nie zrobi..
Dziękuję za awans
laie_67.gif
@PanGry btw, przepraszam ale masz czerwoną kartkę i czuj się zwolniony. :)
Masz nick tak ten, podobny do MistrzGry (GM-GameMaster) więc tak jakoś skojarzyło mi się że możesz być w teamie, skoro tak wszystko wiesz.
Taki mamy klimat przyjacielu. Jeśli uważasz że wiesz wszystko, to nie strugaj pajaca, tylko podziel się swoją wiedzą z innymi.
 

DeletedUser2022

Guest
Agafi, świetnie Cię rozumiem - i tę tęsknotę za życzliwością, prostotą i sprawiedliwością. Również tego pragnę. Jednak tak nie jest.
Jest firma iG. Czyli wyzysk, karkołomny marketing, chamstwo i opierdalactwo. Do tego pełno niedomówień, skąpstwo i brak komunikacji. Jest jak jest. Nic dziwnego, że takie działania ze strony firmy G. generują takie nastroje na forum.
odpowiem w osobnym poście: InnoGames samo w sobie nie jest złe.. mają bardzo dobre ekipy produkcji Plemiona czy Grepolis.. Oni na prawdę idą ugodowo z graczami, dzięki czemu mają zysk większy.
Obecne zespoły tych nowych gier ów firmy, to jakieś nieogarnięte typy, co jedynie pokończyli studia informatyczne, i udają że na wszystkim się znają najlepiej.. Bo żeby gra była udana, potrzebna jest relacja między producentem a użytkownikiem. Pomiędzy nadającym a odbierającym powinna być jakaś sympatia..
Te nowe zespoły powinny mieć doświadczoną osobę, która rozumie graczy, osobę która negocjuje między producentem a graczami wysługując się miejscowymi Menadżerami Komunikacji, którzy będą niczym łącze: Gracz+Producent proponować oferty graczom, nowościom, i bedzie przekazywać opinię graczy do producenta który liczy się z opinią graczy, co z zespołem elvenaru nie ma nic wspólnego. Bo wprowadzają co chcą, kiedy chcą, nie robią żadnych ankiet, a jedyne propozycje biorą od ludzi z bety.. Chociaż z tym moim zgłoszeniem szybkiego motywowania, zrobili i wprowadzili, co prawda na aplikacji tylko, no ale i to mnie cieszy, że choć drobinka przechodzi, jednak to za mało.. IG powinien rozumieć swoich graczy, docierać do nich, zadawać im pytania/ankiety..
 

DeletedUser580

Guest
Fajny event, chociaż znowu kalka z poprzednich.
Zadania nie były hiper trudne.
Jest realna szansa na 3 nagrodę.
Szybkie bonusy jako nagrody - bardzo spoko. Na pewno każdy z nich wykorzystam. Te na złoto chociażby przetopię sobie na PW, jak gdzieś mi będzie brakowało (taka podpowiedź dla twierdzących, że to nagroda bez sensu). ;)

Szkoda, że wątek z dyskusją znowu zmienił się w zbiorowe płacze (podobno) dorosłych ludzi.
Gra jest do D, Inno jest do D, event jest do D, @Dragomira jest na D i do D, a mimo to ciągle te same buzie tutaj widzę. Nie pojmuję, po co na to cholerstwo tracicie czas, skoro taki ból Wam sprawia. No, ale co kto lubi. ;)
 

DeletedUser80

Guest
@PanGry btw, przepraszam ale masz czerwoną kartkę i czuj się zwolniony. :)
Najpierw mnie awansował a teraz wyrzuca
36_1_38.gif

Według Ciebie podanie linku do strony gdzie można znaleźć większość informacji dotyczących eventu to za mało, powinienem przetłumaczyć i podać na tacy?
Wydawało mi się, że pomoc jest dobrowolna wynika z chęci, czasu i możliwości.
Według Ciebie (i nie tylko) to obowiązek a już zwłaszcza nick mnie do tego obliguje.
Weź się chłopie puknij w głowę zanim zaczniesz takie bzdury wypisywać.
36_1_42.gif
 

DeletedUser2014

Guest
@Azulena naprawdę nie rozumiem twojego bulwersu. jedna nagroda 35, druga rośnie o 1 codziennie, naprawdę ostatecznie można wziąć kalkulator. Sorry ale gra to nie tylko wszystko podane na tacy, to także odrobina myślenia.
A co do podwojenia sadzonek to pomysł ciekawy, choć wydaje mi się, że wprowadzony w ostatniej chwili, jak zaczął się płacz o trzecią nagrodę. Czasem śmieszy mnie ten płacz o to, że coś jest takie a nie inne. Takie są zasady eventu i już. To nie jest trudne zaakceptować, że zamiast 3 nagród zdobędę dwie. Nie wiem jaka była ta gra wcześniej, nie wiem co dostają ci w topce ale to co ja dostaję podoba mi się i to mi wystarczy. Miłego grania i więcej luzu wszystkim życzę :)
 

Azulena

Rozbójnik
Takie są zasady eventu i już. To nie jest trudne zaakceptować, że zamiast 3 nagród zdobędę dwie
Zasady?? To czemu nic o nich nie wiem?
Mnie o to właśnie chodzi - że to nie jest uczciwie ogłoszone.
Nie przez Graczy przecież, tylko oficjalnie, przed rozpoczęciem eventu.
I nie chodzi o podawanie liczb w takim przypadku - tylko, używając stylu ich ogłoszeń, coś w rodzaju:

"Zbierając orzechy i wydając je na nagrody, pamiętaj, że ich ilość jest ograniczona i nie wystarczy na nagrody główne i dzienne jednocześnie"
I było by OK - nie miałabym żadnych "żalów".
A tak mam żal o: psucie zabawy (bo to ma być zabawa, a nie lekcje matematyki oraz prawie że "szpiegostwa gospodarczego". A, prawda - tu trzeba wyraźnie podkreślać - to jest ŻART) a tym samym psucie atmosfery w Bractwach (nie ja jedna jestem zła, że znowu nie zdobędę trzeciej nagrody) oraz tu na Forum.

Miałam się już tu nie odzywać, bo irytuje mnie brak umiejętności czytania całego tekstu u części dyskutantów (i wyjmowanie zdań z kontekstu) oraz częste odnoszenie się do osób, zamiast wyłączenie do treści wypowiedzi - ale wywołałeś mnie po nicku, więc odpowiadam.
 

DeletedUser80

Guest
"Zbierając orzechy i wydając je na nagrody, pamiętaj, że ich ilość jest ograniczona i nie wystarczy na nagrody główne i dzienne jednocześnie"
Problem w tym, że to byłaby nie do końca prawda.
W niedzielę miałem ponad 4.700 orzechów.
Spokojnie zdobyłbym wszystkie 3 główne nagrody (potrzeba było 4.390 orzechów) i jeszcze by mi zostało.
Plus orzechy które wpadły by w losowaniach plus orzechy z zadań dziennych plus orzechy zebrane w mieście - powinienem jeszcze coś załapać z nagród dziennych (tu już szczęście w losowaniach).
Widzę, że jest grupa graczy których można nazwać mianem kawoszy.
Trzeba im kawę na ławę i zwolnić od myślenia
foodsmiley010.gif
 

DeletedUser2022

Guest
Zasady?? To czemu nic o nich nie wiem?
Mnie o to właśnie chodzi - że to nie jest uczciwie ogłoszone.
Nie przez Graczy przecież, tylko oficjalnie, przed rozpoczęciem eventu.
I nie chodzi o podawanie liczb w takim przypadku - tylko, używając stylu ich ogłoszeń, coś w rodzaju:

"Zbierając orzechy i wydając je na nagrody, pamiętaj, że ich ilość jest ograniczona i nie wystarczy na nagrody główne i dzienne jednocześnie"
I było by OK - nie miałabym żadnych "żalów".
A tak mam żal o: psucie zabawy (bo to ma być zabawa, a nie lekcje matematyki oraz prawie że "szpiegostwa gospodarczego". A, prawda - tu trzeba wyraźnie podkreślać - to jest ŻART) a tym samym psucie atmosfery w Bractwach (nie ja jedna jestem zła, że znowu nie zdobędę trzeciej nagrody) oraz tu na Forum.

Stawiając się na miejscu IG, można stwierdzić dlaczego nie dają informacji takich.
Bo po pierwsze: Gracze wybieraliby sobie najlepsze terminy na losowanie nagród, zamiast zużywać orzechy na byle jakie nagrody, żeby zachęcić ich do zakupu orzechów za hajs gdy nagrody będą super i niektórzy skuszą się na zakup orzechów gdy nie będą mieli tych darmowych, a nagroda dzienna będzie super.
Po drugie: Gdyby tak nie robili, to ich "promocje" nie byłyby tak "atrakcyjne" aby zachęcić graczy do zakupu dodatkowych orzechów, czyli jeśli do trzeciej nagrody na ostatni dzień zabraknie ci te 40listków, to będą cię kusić abyś dokupiła te dodatkowe orzechy, bo na tym polega marketing.
A jak możemy się domyślać (nie jest to żadna informacja) to pod koniec eventu, powiedzmy że na ostatni dzień dadzą "promocje do zakupów" czyli jak kupisz diamenty, to otrzymasz gratis orzechy. Zazwyczaj wtedy, kiedy nagroda dzienna jest dużo lepsza, co powinno tym bardziej zachęcić ludzi do zakupów.
W marketingu zasady są proste: Nadawca > Oferta Nadana > Ogłoszenia typu "przynęta" > Zachęcenie > Oferta Przyjęta < Nadawca zyskuje po skuszeniu swoją ofertą "przynętą" ludzi, którzy chętnie z niej korzystają.

Widzę, że jest grupa graczy których można nazwać mianem kawoszy.
Trzeba im kawę na ławę i zwolnić od myślenia
foodsmiley010.gif
Jak mieszkasz we Wrocławiu, to możemy się spotkać i pogadać o życiu.
Zobaczymy wtedy czy w realnym świecie patrząc mi w twarz, również powiedziałbyś to samo co piszesz.
A o grach możemy pisać, szacunku nie da się pozyskać, trzeba się go nauczyć.
A jeśli ty uważasz się za osobę myślącą, która pozjadała wszelkie rozumy, to Ci powiem co powiedziała starożytna mądrość: Mądry uczy się i nabywa poznania, głupi uważa że wie już wszystko.
Pomyśl człowiek.
 

DeletedUser80

Guest
A jeśli ty uważasz się za osobę myślącą, która pozjadała wszelkie rozumy(...)
Zanim napiszesz taki tekst popatrz w lustro. Nie twierdzę, że mam świetne pomysły których Inno nie docenia, nie piszę autorytatywnym tonem często z nutą wyższości. Twierdzę tylko, że są ludzie którzy chcą żeby ktoś ułatwiał im grę korzystając ze swojej wiedzy, doświadczenia kosztem swojego czasu a gdy tego nie robi to nie dość że płaczą jacy są pokrzywdzeni to jeszcze obrażają.
A kawosz to takie łagodne określenie:)
Ciekawe przy tym jest to, że nie odniosłeś się do mojej odpowiedzi na twój poprzedni atak na mnie.
 

DeletedUser2022

Guest
Zanim napiszesz taki tekst popatrz w lustro. Nie twierdzę, że mam świetne pomysły których Inno nie docenia, nie piszę autorytatywnym tonem często z nutą wyższości. Twierdzę tylko, że są ludzie którzy chcą żeby ktoś ułatwiał im grę korzystając ze swojej wiedzy, doświadczenia kosztem swojego czasu a gdy tego nie robi to nie dość że płaczą jacy są pokrzywdzeni to jeszcze obrażają.
A kawosz to takie łagodne określenie:)
Ciekawe przy tym jest to, że nie odniosłeś się do mojej odpowiedzi na twój poprzedni atak na mnie.

Patrzę w lustro i widzę Super Osobę. :) Miej super pomysły, pisz autorytatywnym tonem z nutą wyższości, ale nie oceniaj ludzi własną miarą..
Miarą jaką osądzasz innych, sam zostaniesz osądzony.
A osądzasz że wszyscy tutaj płaczą, ale nie widzisz niczyjego płaczu a więc osądzasz.
Nikt nie twierdzi tutaj że płacze, albo że są wielce pokrzywdzeni, więc to twoja filozofia.
I ja cię nie będę sądził. - Po prostu zacznij odnosić się do innych tutaj z szacunkiem, bo nie masz małolatów przed sobą.
Nie wiesz kim są osoby które mówisz że płaczą, narzekają, że są leniwi że im się nie chce, albo że są pokrzywdzeni.. Nie wiesz!
Znaczna ilość użytkowników, mogłaby być zapewne twoimi rodzicami czy też nawet dziadkami.
Zobaczę szacunek od Ciebie, to sam ci go okażę.. To bardzo proste! - Bo ciekaw jestem, co by było jakbyś zamiast siedzieć całe dnie na forum i komentować jacy to inni są "głupi, zacofani i leniwi" - Ktoś może z własnej suwerennej woli, udostępnić informacje i to po Polsku, ale nikt nie napisał że musi!
Pomagając innym dobrze czynimy. - Postaw się w sytuacji osoby pracującej 12 godzin dziennie, która przychodzi z pracy zmęczona, wchodzi na chwilę dla relaksu na grę, i niekoniecznie ma czas siedzieć cały dzień i szukać po forach i stronach odpowiedzi na event i jego wyjaśnienie..
Masz 30minut dziennie na grę, szukaj teraz odpowiedzi i rozwiązań na zadania w wydarzeniach, aby już nastawić więcej produkcji itp.
wyjdź do parku miejskiego, ochłoń proszę..
 

DeletedUser80

Guest
Pomagając innym dobrze czynimy.
To się zastosuj. Wejdź na stronę z informacjami o evencie - jak nie wiesz gdzie to skorzystaj z linka który podałem na samym początku eventu - i opisz wszystko tak, jak by chcieli kawosze. Nie będzie płaczu, narzekań, marudzenia.
Twierdzę tylko, że są ludzie
W przeciwieństwie do ciebie nie uogólniam, pokazuję palcem na konkretnych ludzi, więc twoje stwierdzenie że "wszyscy tutaj płaczą" jest zwykłym nadużyciem.
I tak na koniec, bo nie chce mi się więcej z tobą dyskutować napisałem ci:
Weź się chłopie puknij w głowę zanim zaczniesz takie bzdury wypisywać.
36_1_42.gif
Ale nie sądziłem, że przyniesie to taki efekt:
Patrzę w lustro i widzę Super Osobę
Za mocno to zrobiłeś, za mocno.
 

DeletedUser2022

Guest
To się zastosuj. Wejdź na stronę z informacjami o evencie - jak nie wiesz gdzie to skorzystaj z linka który podałem na samym początku eventu - i opisz wszystko tak, jak by chcieli kawosze. Nie będzie płaczu, narzekań, marudzenia.

W przeciwieństwie do ciebie nie uogólniam, pokazuję palcem na konkretnych ludzi, więc twoje stwierdzenie że "wszyscy tutaj płaczą" jest zwykłym nadużyciem.
I tak na koniec, bo nie chce mi się więcej z tobą dyskutować napisałem ci:

Ale nie sądziłem, że przyniesie to taki efekt:

Za mocno to zrobiłeś, za mocno.
No dobrze, a ty spojrzałeś w lustro cwaniaku?
Myślisz że jesteś pierwszy "wyjątkowy" który tak cwaniaka zgrywa w necie a w rzeczywistości przypomina wrak?
Rozmowa nie mój poziom, tak więc kończę.
 

Azulena

Rozbójnik
Problem w tym, że to byłaby nie do końca prawda.
W niedzielę miałem ponad 4.700 orzechów.
Spokojnie zdobyłbym wszystkie 3 główne nagrody (potrzeba było 4.390 orzechów) i jeszcze by mi zostało.
Plus orzechy które wpadły by w losowaniach plus orzechy z zadań dziennych plus orzechy zebrane w mieście - powinienem jeszcze coś załapać z nagród dziennych (tu już szczęście w losowaniach).
Widzę, że jest grupa graczy których można nazwać mianem kawoszy.
Trzeba im kawę na ławę i zwolnić od myślenia
foodsmiley010.gif

ZGADZA SIĘ, że to "nie do końca prawda". To co widzę u siebie, policzyć umiem.
Gdyby nie orzechy dodatkowe z losowań (chociaż tym razem u mnie bardzo rzadko były) oraz te zbierane z miasta, do trzeciej nagrody brakowało by mi znacznie więcej niż brakuje.

Ale TO NIE MA ZNACZENIA.
Istotne jest to, że nikt z InnoGames nie informuje Graczy o "zasadach" eventu.
I nie chodzi o aptekarskie wyliczenie co do orzecha - tylko o zwrócenie uwagi Graczy na fakt, że jest to pomyślane inaczej, niż by Gracze oczekiwali.

Ja w grach nie oczekuję okazji do maksymalnego wysiłku umysłowego (grałabym w gry logiczne a nie tu), przeciwnie - to ma być odskocznia, rozrywka, zabawa.

A jak zabawa, to eventy mają być jeszcze lepszą zabawą niż codzienna gra, czyli mają być fajne nagrody, a nie tylko śliczna grafika.
Jeśli Gracze grający dłużej ode mnie (i od wielu innych) wyczaili już, że tak nie jest i jaka jest zasada ogólna, mogliby się tą prostą wiedzą podzielić bez żadnego wysiłku.
Bez cyfr, linków, itd. (ale za te co były podane, wielkie dzięki!!) - zwykłe ostrzeżenie: "nie spodziewajcie się za wiele".

W odwrotnej sytuacji ja bym to zrobiła, tak samo jak w Bractwie chętnie dzielę się tym, co już wiem o grze, jednocześnie uczciwie mówiąc, że czegoś nie wiem.
Kiedy wyczytam coś na Forum, natychmiast się dzielę, bo w Bractwie wszyscy pracują lub studiują, więc po co każdy ma szukać informacji sam?
Takie ostrzeżenie było by sygnałem, że trzeba szukać dalszych informacji, aby ustalić jak jest - jeśli nie jest fajnie i zabawowo.
A więc proszę, nie pisz o "kawoszach" - bo skąd człowiek ma wiedzieć, że czegoś nie wie, jeśli nie ma żadnej wskazującej na tę niewiedzę informacji???

I jeszcze taki drobiazg - czy sądzisz, że np. poeta, pisarz, historyk - nie potrafią myśleć? A jednak przeważnie nie myślą "matematycznie". :p Talenty są różne (i dobrze) i należy o tym pamiętać. Nigdy nie czuję się "zwolniona od myślenia", ale matematykę miałam zawsze na mocny średni stopnień, nie wyżej. :p

Na marginesie -
dość często daję "lubię" do Twoich wpisów, wypowiadasz się rzeczowo i zwięźle, a zrozumiale dla każdego.

Niestety, dość często mieszasz do konkretnej wypowiedzi swoje opinie o ludziach - to psuje cały efekt.
Zamiast zbierać pochwały za pomoc lub trafne uwagi, spotykasz się z odzewem nie zawsze sympatycznym.

Już tu raz napisałam, powtórzę się - żelazna zasada dobrej dyskusji jest taka :
- zawsze odnoś się wyłącznie do treści wypowiedzi, nigdy nie mów o dyskutantach.
 

DeletedUser629

Guest
I z igły wyszły widły ehhh proszę Was nie naskakujcie na Siebie wzajemnie ... to tylko daje niesmak tej "potrawie forumowej" :confused:
a wystarczyło tylko podać link ... a z docinankami sobie zbastować :mad:
 

DeletedUser174

Guest
@Azulena przykro mi to stwierdzić, ale niestety zasady były jasne i takie same dla wszystkich. A tez "wybór" był chyba rzeczą tak oczywistą, ze nikt prawdopodobnie nie wpadł na pomysł żeby to ogłaszać

Zasadą każdego eventu było, że 3 nagroda była zarezerwowana dla "diamentowych dzieci". Mogło sie to nam podobać lub nie, ale musieliśmy to zaakceptować. Na podstawie wcześniejszych doświadczeń mogłaś wywnioskować, ze i tym razem tak będzie. Drugą prawidłowością eventów było to, że przy mozolnym zbieraniu tych pizdrygałek takich czy innych oraz w zależności od szczęścia przy aktywnym graniu byliśmy w 1/4-1/2 drogi do trzeciej nagrody. To akurat musiałaś wiedzieć

Tym razem pojawiła się nowość czyli dni podwójnych sadzonek. O ile mogłaś nie wiedzieć, ze takie okoliczności będą mieć charakter cykliczny to bez żadnej dodatkowej ściągi mogłaś sie domyślić, ze korzystając na tej sposobności możesz przybliżyć się do 3 nagrody. A przy odwiedzaniu miasteczek i klikaniu łapek mogłaś zwrócić uwagę że ktoś już ma postawioną pierwszą nagrodę dość szybko. Nawet jeżeli nie wzbudziło to Twojej ciekawości tematem to już pojawienie się 2 nagrody eventowej powinno zapalić jakąś żaróweczkę "ale dlaczego i jak?"

To nie żadna wiedza tajemna. To nie matematyczne wyliczenia. To nie niedogodności związane z korzystaniem z anglojęzycznej strony (faktycznie nietakt ze strony graczy z bety - zero wychowania żeby tłumaczenia nie zrobić:eek:). To nie karkołomne logiczno-strategiczne dywagacje. Wystarczyło zatrzymac sie na chwilę i przez chwilę zastanowić się.

A IG jest jakie jest. I się raczej nie zmieni. A ze nie można mieć ciastka i zjeść ciastka... i tak trzeba docenić ukłon IG w naszą stronę odnośnie tej 3 nagrody. szkoda tylko, ze dzienne nagrody są takie marne :(

ps.
Niestety, dość często mieszasz do konkretnej wypowiedzi swoje opinie o ludziach - to psuje cały efekt.
Zamiast zbierać pochwały za pomoc lub trafne uwagi, spotykasz się z odzewem nie zawsze sympatycznym.

Już tu raz napisałam, powtórzę się - żelazna zasada dobrej dyskusji jest taka :
- zawsze odnoś się wyłącznie do treści wypowiedzi, nigdy nie mów o dyskutantach.
inna żelazna zasada dobrej dyskusji mówi o tym aby samemu stosować się do reguł, a potem wymagać od innych ich przestrzegania.
Przepraszam:oops:
 

Azulena

Rozbójnik
inna żelazna zasada dobrej dyskusji mówi o tym aby samemu stosować się do reguł, a potem wymagać od innych ich przestrzegania.
Kiki,
nie złamałam zasady, o której pisałam. Nie mówiłam o Panu Gry, a tylko o jego wypowiedziach. :p
Nie powiedziałam że on jest taki lub inny, nie ogłosiłam wszem i wobec mojej opinii o nim - napisałam tylko, że mówi to co mówi.

Różnica polega na tym, że kiedy odnosisz się do słów wypowiedzianych, to mówisz o faktach. Każdy może przeczytać, że dana osoba napisała to co napisała.
A kiedy mówisz o osobie, że np. jest leniwa i nie chce jej się czegoś zrobić (czyli np. jest "kawoszem") , to jest to Twoja opinia, całkowicie subiektywna i nie sprawdzalna dla innych.

A co do zasad eventu, które nie wiadomo czemu powinny być znane, chociaż były nie znane, to już mam zupełnie dość tego tematu, wybacz. :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry