• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Wydarzenie: Wzrost Eldrasilów

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser2054

Guest
Jak dzieci w piaskownicy.
"Czemu nikt mi nie powiedział, że z suchego piasku babki się rozsypują, a z wilgotnego nie? No przecież nie będę patrzeć jak inni robią. Macie mi to powiedzieć."
I o ile dziecko w piaskownicy mogę zrozumieć, to osoby dorosłej już niekoniecznie...
 

DeletedUser80

Guest
Jak dzieci w piaskownicy.
"Czemu nikt mi nie powiedział, że z suchego piasku babki się rozsypują, a z wilgotnego nie? No przecież nie będę patrzeć jak inni robią. Macie mi to powiedzieć."
I o ile dziecko w piaskownicy mogę zrozumieć, to osoby dorosłej już niekoniecznie...
Touche
upup.gif
 

Deleted User - 172852

Guest
Ogólnie mi sie event bardzo podobał, a szczególnie nagrody dzienne i główne :)
Jednocześnie jestem zaskoczona takim nagromadzeniem jadu i żali w tym wątku. Zupełnie nie rozumiem skąd to się bierze. I zanim mnie zjecie, wyjaśnię dlaczego :)
Gdy zaczynałam grę, nie istniały żadne eventy. Żeby nieco popchnąć rozgrywkę do przodu, kupiłam mały pakiet diamentów i postawiłam sobie kulturkę, która na ówczesne czasy wydawała mi się wypasiona. Potem zaczęła się era eventów i sypnęło budynkami kulturowymi, o jakich wcześniej nie śmiałam nawet pomarzyć. Te za diamenty są ubożuchne w porównaniu z eventowymi. Czyli w grze nastąpiła zmiana na duży plus :)
Po pewnym czasie wprowadzono do gry manę, ale w eventach zabrakło budynków kulturowych z maną i podniósł się hałas ze strony graczy (też hałasowałam) :) Wkrótce i to naprawiono. Mamy w eventach budynki z maną i to nie byle jaką. Czyli znowu coś tam zmieniło się na korzyść graczy.
No to pojawiły się krzyki, że trzecia z głównych nagród jest dostępna tylko za diamenty. I znowu wysłuchano graczy i zmieniono również to. W bieżącym evencie trzecia nagroda była jak najbardziej do zdobycia bez diamentów. Komu zależało, ten ją ma.
Ale nadal jest źle: wieje nudą, budynki są za słabe albo za duże itp. Ciągle ktoś się czuje pokrzywdzony.
No mi po prostu ręce opadają. Czego Wy oczekujecie po grze, która z założenia ma być taka, że nic się w niej nie dzieje? A budynki eventowe zawsze będą lepsze lub gorsze Na tym polega urozmaicenie. A poza tym nikt tu nikogo nie zmusza do brania udziału w evencie. Nie chcesz - nie rób. Nie podobają się nagrody - nie odbieraj ich.
No to się nagadałam :)
 

blazius1

Paladyn
Oficjalnie o dniach podwojenia sadzonek na początku eventu mowy nie było. Był tylko przeciek z bety po angielsku.
IG wyszło pewnie na swoje, bo najpierw była przecież promocja diamentowa, a potem stało się dla wszystkich jasne, że w niedzielę będą podwojenia.
Przeciętnie ogarnięty gracz zauważył to dopiero w pierwszą niedzielę eventową.

Dalej. Podwojenia przeczą promocji i potem, tj. po pierwszym podwojeniu promocji IG już nie było. Ale zyski IG pewnie zrealizowała. Dopiero potem dali podwojenie
Dodatkowo : Działo się to wszystko w samym środku afery z Latarniami/Dzwonnicami lub tuż po niej. Afery, która zwróciła uwagę wielu graczy w przeddzień eventu i napsuła nam krwi jak nigdy żadna z reform dotąd. Graczy nawet niedzielnych. Wielu z graczy źle odebrało kłamstwo ukryte w info na trąbce. To było coś fatalnego i to w przeddzień eventu i pojawienia sie stronki angielskiej ze szczegółami z bety.

Ja się więc rozżaleniu niektórych graczy wcale nie dziwię, bo jest całkiem zrozumiałe.

Bo oprócz IG, per saldo z sadzonkami, ,na plusie są tylko uważni czytelnicy stronki po angielsku.

Jak to mówią: "ostatnich gryzą psy", ale czy na pewno o to chodzi w grach przeglądarkowych?
 

DeletedUser1496

Guest
Hej :)
Dałam już post w tym wątku, w którym napisałam co mi się podobało a co nie w tym evencie, więc nie będę się powtarzać.
Pod tym co napisał @blazius1 podpisuje się obiema rękami. Niestety, to o czym pisze kolega powyżej spowodowało bardzo dużą frustrację na Forum i myślę, że jej wynikiem są niektóre mocno "zaczepne" posty.
Bardzo bym sobie i pozostałym uczestnikom Forum życzyła, żebyśmy w przyszłości pamiętali, że jesteśmy po tej samej stronie i w świetle ostatnich wydarzeń raczej się jednoczyli w próbach wpłynięcia na IG (jeśli to w ogóle możliwe) i żeby nasze dyskusje nikogo nie obrażały.
Po prostu spróbujmy przynajmniej ... "być ponad to" co funduje nam IG. Tym bardziej, ze tylko łagodną aczkolwiek "upierdliwą" i długą perswazją możemy coś osiągnąć - tak przynajmniej było w kwestii budynków z maną w eventach czy też wreszcie danie możliwości zdobycia wszystkich 3 nagród bez kupowania diamentów - bo to jednak miało miejsce, chociaż forma przynajmniej dla niektórych była trudna do zaakceptowania.
Pozdrawiam :)
 

Azulena

Rozbójnik
Bardzo bym sobie i pozostałym uczestnikom Forum życzyła, żebyśmy w przyszłości pamiętali, że jesteśmy po tej samej stronie i w świetle ostatnich wydarzeń raczej się jednoczyli w próbach wpłynięcia na IG (jeśli to w ogóle możliwe) i żeby nasze dyskusje nikogo nie obrażały.
Bardzo, bardzo mądre słowa, podpisuję się pod tym "wszystkim co mam". ;)
IG doskonale sobie poradzi bez pochwał i słów poparcia, szczególnie, że polskiego Forum nie czytają, ;) za to my nic nie uzyskamy bez mówienia "jednym głosem".
Dawno temu, dla wielu to już odległa historia, powstał ruch o nazwie Solidarność, który zrzeszał blisko 10 mln Polaków. To była absolutnie wyjątkowa sytuacja, chyba jedyna w dziejach, niestety.

Na co dzień jest tak, że "gdzie dwóch Polaków, tam co najmniej trzy różne zdania".
No i dobrze, można się różnić w poglądach, w opiniach, dyskutować do upadłego - ale niech w tych dyskusjach nie będzie jadu, złośliwości mniejszych i większych.

Kłóćmy się o pomysły, opinie, koncepcje rozwiązań - ale nie kłóćmy się ze sobą.
 

blazius1

Paladyn
Od jakiegoś czasu, żeby ogarniać na bieżąco, trzeba śledzić dodatkowe materiały, które w samej grze w naszej wersji językowej ujawniane są później niż w angielskiej, czyli czasem dla wielu zbyt późno.

Im dalej tym będzie trudniej. To normalne, że przegapimy jeszcze nie raz, nie dwa takie niuanse, jak z tym podwojeniem.

Po prostu IG musi działać co raz ostrożniej, a my w zasadzie nie mając specjalnie wyjścia, być coraz uważniejsi. Albo co raz złapiemy jakieś tyły.

Więc wszelkie złośliwości pod adresem graczy są zupełnie nie na miejscu.
A już najgorsze są te uwagi, że "zawsze można nie grać". Albo, że "nie chcesz, nie rób".
 

DeletedUser2054

Guest
Aura.jpg

A czemu ja jakiś Sferyczny Pieniek i Święte SALE dostałam?
Ja chce Aurę gałązki i Korytarze...
 

Azulena

Rozbójnik
SPHERIC STUB i ELDRASILS HOLY HALLS ... każdy tłumaczy jak mu "się wydaje"? ;) ;)


A ja przy tej okazji dowiedziałam się, że niestety straciłam dobrą nagrodę. Wiadomo, że informacje na tej stronie, to informacje od Graczy - grających na Becie.
Zajrzałam tam teraz, bo zaciekawiła mnie kwestia nazw tych nagród.

A tam....
"DAY 26 - UPDATED!" - i zupełnie, ale to zupełnie inne statystyki tej nagrody, niż były jeszcze wczoraj, bardzo marne. Owszem, daje kulturę, ale mało (było podane 367K/1 pole), więcej daje narzędzi/ many.
Odkładałam orzechy, zamiast starać się o "Zagrodę przy Niebieskim Drzewie", bo Zagroda ma 3x3 a to 2x3 i łatwiej wpasować.
Czyli zostałam z niczym. I pewnie nie tylko ja.
Podawałam informacje z tej strony w Bractwie.
InnoGames powinno podawać nagrody, oficjalnie, bo inaczej są frustracje i rozczarowania.

No cóż, przynajmniej grafika w tej grze jest śliczna... jak dla mnie, gusty są różne.
 

DeletedUser2455

Guest
No to pojawiły się krzyki, że trzecia z głównych nagród jest dostępna tylko za diamenty. I znowu wysłuchano graczy i zmieniono również to. W bieżącym evencie trzecia nagroda była jak najbardziej do zdobycia bez diamentów. Komu zależało, ten ją ma.
Ja zaprzeczę temu jest jeszcze czas ponad 27 godzin a zadania się skończyły wykonane ostatnie za 90 orzechów - koniec - nie ma kolejnego zadania tylko jeszcze jedno dzienne - i czy każdy może zdobyć ??? czy może tylko u mnie nie ma więcej zadań ??? chyba że trzeba było zakończyć wcześniej bo do ostatniej chwili nie można zbierać lub wszystkie orzechy zostawiać na dni bonusowe - może gdybym czekał na bonusy też bym miał 3 nagrody :(
 

Azulena

Rozbójnik
No nie.....

42783b_fa08e7ac956b482ea52fba9de07dfc49~mv2.jpg


Właśnie wylosowałam ten budynek. Nawet 3 razy.

Ma 2200 Kultury i ZERO MANY!!! I po co ja czekałam z losowaniem?!

NAPRAWDĘ INNO powinno OFICJALNIE podawać listę nagród i NIE zmieniać budynków w czasie trwania eventów!!!
 

DeletedUser80

Guest
"DAY 26 - UPDATED!" - i zupełnie, ale to zupełnie inne statystyki tej nagrody, niż były jeszcze wczoraj, bardzo marne. Owszem, daje kulturę, ale mało (było podane 367K/1 pole), więcej daje narzędzi/ many.
Odkładałam orzechy, zamiast starać się o "Zagrodę przy Niebieskim Drzewie", bo Zagroda ma 3x3 a to 2x3 i łatwiej wpasować.
Czyli zostałam z niczym. I pewnie nie tylko ja.
Ma 2200 Kultury i ZERO MANY!!! I po co ja czekałam z losowaniem?!
Nigdy nie zrozumiem kobiet:)
 

DeletedUser1174

Guest
Event dobry dlatego, bo od razu wiedziałem, że nie chcę 2 i 3 nagrody, więc totalnie nie zależało mi na wykonaniu wszystkich zadań z listy :p Zero spiny, nerwów, liczenia, przygotowań.
Bardzo dobry pomysł z podwójnymi sadzonkami, ale z powyższego powodu nie skorzystałem. Gdyby budynki nagród głównych dawały też manę, skorzystałbym być może.
Z nagród dziennych losowałem wyłącznie w dniach gdy były do wygrania zwoje 20 i 14 godzinne, udało się zdobyć ich sporo i to jedyna w praktyce korzyść dla mnie z tego eventu. Wylosowałem sporo bezużytecznych zwojów dających złoto i młotki, których naprawdę nie mam na co wydawać. Los tym razem nie dał ani zbyt wiele książek, ani zbyt wielu odłamków run.
Zdecydowanie nie lubię zadań które wykonuje się stawiając masę małych niepotrzebnych później budyneczków, uważam że takie zadania powinny zniknąć.
Szkoda że nie ma żadnych zadań promujących interakcje między graczami, polegających np, na daniu motywek lub pomocy w budowie cudu.
Szkoda, że to już kolejny event według dokładnie tego samego schematu. Wieje nudą.
 

Azulena

Rozbójnik
Zdecydowanie nie lubię zadań które wykonuje się stawiając masę małych niepotrzebnych później budyneczków, uważam że takie zadania powinny zniknąć.
Szkoda że nie ma żadnych zadań promujących interakcje między graczami, polegających np, na daniu motywek lub pomocy w budowie cudu.
Szkoda, że to już kolejny event według dokładnie tego samego schematu. Wieje nudą.
Oj tak, 100 razy tak.... ;)
I to trzymanie pustego miejsca w mieście pod te małe budyneczki, bo może znowu będą w Przygodach no i w następnych eventach. Wrrrr... ;)
I tak, szkoda, że nie ma zadań na motywowanie (jak jest w FoE :p ) - to jest zadanie pożyteczne i miłe. :)

I tak, szkoda, że eventy są identyczne.
Dlatego zaczęłam grać w FoE - starsza gra, trochę lepiej wszystko działa, lepiej wszystko jest "zorganizowane" (na przykład jest lista "Pereł" - ichnich Cudów - w które inwestuję, tu tego brak bardzo), no to dla odmiany sąsiedzi mogą atakować moje miasto. :(
A i grafika nie ma porównania z tą.
"Jak nie kijem go to pałką." ;)
 

Deleted User - 172852

Guest
No to pojawiły się krzyki, że trzecia z głównych nagród jest dostępna tylko za diamenty. I znowu wysłuchano graczy i zmieniono również to. W bieżącym evencie trzecia nagroda była jak najbardziej do zdobycia bez diamentów. Komu zależało, ten ją ma.
Ja zaprzeczę temu jest jeszcze czas ponad 27 godzin a zadania się skończyły wykonane ostatnie za 90 orzechów - koniec - nie ma kolejnego zadania tylko jeszcze jedno dzienne - i czy każdy może zdobyć ??? czy może tylko u mnie nie ma więcej zadań ??? chyba że trzeba było zakończyć wcześniej bo do ostatniej chwili nie można zbierać lub wszystkie orzechy zostawiać na dni bonusowe - może gdybym czekał na bonusy też bym miał 3 nagrody :(

Możliwość była. Jeśli ktoś z niej skorzystał, to posiada wszystkie trzy nagrody główne. Była jedna maleńka trudność polegająca na sztuce wyboru. Trzeba było zdecydować czy chcesz nagrody dzienne, czy wolisz te główne :)
Osobiście zdecydowałam się na dzienne, a mimo to i tak dwie główne zdobyłam.
 

DeletedUser2548

Guest
Witam wszystkich dla mnie bardzo podobało się nowe wydarzenie Wzrost Eldrasilów i już czekam na kolejne. Grafika gry też mi się podobała ja bym dodał jeszcze wiewiórkę co biega i zbiera orzechy na zimę.
 

DeletedUser

Guest
SPHERIC STUB i ELDRASILS HOLY HALLS ... każdy tłumaczy jak mu "się wydaje"? ;) ;)


A ja przy tej okazji dowiedziałam się, że niestety straciłam dobrą nagrodę. Wiadomo, że informacje na tej stronie, to informacje od Graczy - grających na Becie.
Zajrzałam tam teraz, bo zaciekawiła mnie kwestia nazw tych nagród.

A tam....
"DAY 26 - UPDATED!" - i zupełnie, ale to zupełnie inne statystyki tej nagrody, niż były jeszcze wczoraj, bardzo marne. Owszem, daje kulturę, ale mało (było podane 367K/1 pole), więcej daje narzędzi/ many.
Odkładałam orzechy, zamiast starać się o "Zagrodę przy Niebieskim Drzewie", bo Zagroda ma 3x3 a to 2x3 i łatwiej wpasować.
Czyli zostałam z niczym. I pewnie nie tylko ja.
Podawałam informacje z tej strony w Bractwie.
InnoGames powinno podawać nagrody, oficjalnie, bo inaczej są frustracje i rozczarowania.

No cóż, przynajmniej grafika w tej grze jest śliczna... jak dla mnie, gusty są różne.

Mam dokładnie ten sam problem. Pasowała mi ta nagroda do miasta, a tu dzięki dobrej zmianie nadaje się jedynie do kasacji. Jak można zmieniać statystyki budynku post factum?!
 

DeletedUser626

Guest
Cały poniedziałek, gdy nagroda była do wylosowania, oraz do południa następnego dnia wisiało w grze ogłoszenie informujące o błędzie w statystykach i planowanej zmianie w tym właśnie budynku. Niewłaściwe statystyki były naszym błędem, za który przeprosiliśmy, niestety poprawka nie była gotowa na czas i dlatego wszyscy zostali o tym poinformowani za pomocą trąbki, do tego trąbki wyświetlającej się obowiązkowo, aby nikt jej nie przegapił przed losowaniem nagrody.
 
Status
Zamknięty.
Do góry