• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Za kulisami: Przebudowa systemu walk

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser968

Guest
Nowy system walki jest beznadziejny. Czas produkcji wojska w koszarach niedorzeczny. Gracz jest zmuszany do ciągłego odwiedzania gry. W moim przypadku pełna armia szkoli się w 4h więc produkcja towarów lub młotków w czasie 9h i wyższym całkowicie ogranicza rozwój wojska. Zbrojownia jest niemalże bezużyteczna. Potyczki na wyższych prowincjach nie mają sensu, wyłącznie negocjacja. Jak to mówią: "Lepsze jest wrogiem dobrego." Gratuluję popsucia gry.
 

astoN-

Rozbójnik
  • Nigdzie nie napisałam, że każdą walkę da się wygrać. Napisałam "nowy system jest zaprojektowany tak by nawet na najwyższym poziomie prowincji turniejowej była ona możliwa do wygrania." Prowincje Turniejowe, a Mapa Świata to dwie różne kwestie.
a walczylas chociaz? czy tylko rozpowiadasz bzdury, ktore Ci napisali? aby wygrac turniej ktory sie wlasnie zakonczyl musialem wydac ponad 500k surki, bo bylo wiele walk nie do wygrania na 6 poziomie gdzie jedna walka nawet 50k surki kosztuje... 4x lucznik, 2x mozdzierz i 2x skalny, zabunkrowani na koncu mapy gdzie prowadzi 1 sciezka, nawet polowy woja nie bylo szans ubic, takich walk bylo mnostwo...
 

DeletedUser728

Guest
626 akrobatów ostrzy w 1h i 11 minut, myślę sobie super
626 łuczników II w 1h i 13 minut, myślę WOW
104 granitowe golemy w 1h i 18 minut, o jak super
104 trentów II w 1h i 18 minut, miodzio
156 !!!! tajemniczych czarodziejek w 1h i 18 minut !!!

A pozniej wchodzę do prowincji.... 14 krąg... a tam :

531 okrutny bagienny potwór
3183 paskudny zlodziej
2x 796 dzielny rycerz
3x 796 diabelska wiedzma

906 moich lekkich vs 3183 lekkie wroga... 151 ciezkich strzelajacych vs 796 ciezkiej piechoty... itd
20838 vs 66843 pkt obrażeń... 20234 vs 83580... itd

Negocjacje : 10.000 stali, 5.800 kryształow, 10.000 pyłu +80 orków....

Ani walczyć ani negocjować się nie chce... czas opuścić okręt.
 

DeletedUser968

Guest
Sam jestem w szoku, bo nie spodziewałem się, że ktoś tak nakombinuje żeby całkowicie zniszczyć system walki. Wystarczyło pójść dawno sprawdzoną drogą rozwoju takich gier jak "Might & Magic Heroes". Dodać nowe jednostki i zostawić sprawdzone rozwiązania. Przy tej ilości protestów to obecny pomysłodawca nie dostanie raczej premii :rolleyes:
 

Hassano

Łucznik
Ciekawi mnie czy twórcy mają już srakę czy wogóle sie nie przejmują tym co ludzie piszą i myślą że są najlepsi na świecie bo wprowadzili jakieś tam zmiany..
 

DeletedUser1183

Guest
Serio to co zrobili z walkami to jakaś tragedia, nie dość że szkolę teraz beznadziejne jednostki to ilość armii wroga w konflikcie jest parę razy większa niż to co mogę ja zaoferować. Nie gram długo ale już staje się to irytujące ( a z tego co czytam dalej jest jeszcze gorzej) jak mam wygrać gdy armii wroga nie pokonałbym w 2 atakach gdyby była taka możliwość. Rozwaliliście cały sens w walkach jaki był, bo jak ja mogę pokonać dajmy na to 70 czarownic ? gdy ja mogę wystawić maksymalnie 190 lekkich( z tego co wynika z pięciokąta to powinienem lekkich użyć)
upload_2016-10-16_8-3-40.png
Dziękuję ale chyba czas zakończyć z tym przygodę zwłaszcza żę dalej jest jeszcze gorzej...
 

DeletedUser652

Guest
Ciekawe jak im wyjdzie balans pomiędzy ilością grających, a wartością sprzedawanych diamentów?
Po zmianie systemu walk, nie mam możliwości wygrania walki w prowincji ( VIII , 279 prowincji , 25 powiększenie) pozostają tylko negocjacje, a to jest dla mnie po prostu nudne. Lubiłem w niedzielę przy porannej kawie coś podbić. Poczekam do końca zmian i jeśli nic się nie zmieni to będzie doskonały argument do pożegnania się z Elvenarem.
 

DeletedUser1088

Guest
a ja mam na to wszystko zlewozmywak;)
jeśli nic się nie polepszy to armia będzie służyć do walk turniejowych
nieważne że straty ogromne (te kilkaset k młotków jakoś się wyprodukuje)
a manufaktury dadzą surowce na wykup prowincji.

jeśli tak ma to wyglądać według założenia twórców to będę tak sobie grał i tyle. A skończę wtedy jak odejdą stąd moi przyjaciele. Bo gra to nie tylko ranking, ale przede wszystkim ludzie z którymi się gra.

czytam też w wielu wypowiedziach o ludziach , którzy zainwestowali kasę w diaxy. Mam z tego niezły ubaw, ponieważ ktoś kto miał ochotę wydać kasę to ją wydał, a najbardziej przejmują się tym osoby, które jej nie wydały. Nie kryję się z tym, że sponsoruję IG kwartalnie. Jeśli sprawiam mi to przyjemność (a takie chyba jest założenie każdej z gier (chyba że ktoś jest masochistą;)) to będę to robił dalej, i tyle;)

pozdro
sleep
 

DeletedUser1057

Guest
Serio to co zrobili z walkami to jakaś tragedia, nie dość że szkolę teraz beznadziejne jednostki to ilość armii wroga w konflikcie jest parę razy większa niż to co mogę ja zaoferować. Nie gram długo ale już staje się to irytujące ( a z tego co czytam dalej jest jeszcze gorzej) jak mam wygrać gdy armii wroga nie pokonałbym w 2 atakach gdyby była taka możliwość. Rozwaliliście cały sens w walkach jaki był, bo jak ja mogę pokonać dajmy na to 70 czarownic ? gdy ja mogę wystawić maksymalnie 190 lekkich( z tego co wynika z pięciokąta to powinienem lekkich użyć)
View attachment 126
Dziękuję ale chyba czas zakończyć z tym przygodę zwłaszcza żę dalej jest jeszcze gorzej...
Właśnie to, co wynika z pięciokąta, można o kant dupy potłuc. Możesz wybierać na chybił trafił, bo i tak przegrasz ;) Za dobrze nam było, więc musieli to ukrócić.
 

astoN-

Rozbójnik
Serio to co zrobili z walkami to jakaś tragedia, nie dość że szkolę teraz beznadziejne jednostki to ilość armii wroga w konflikcie jest parę razy większa niż to co mogę ja zaoferować. Nie gram długo ale już staje się to irytujące ( a z tego co czytam dalej jest jeszcze gorzej) jak mam wygrać gdy armii wroga nie pokonałbym w 2 atakach gdyby była taka możliwość. Rozwaliliście cały sens w walkach jaki był, bo jak ja mogę pokonać dajmy na to 70 czarownic ? gdy ja mogę wystawić maksymalnie 190 lekkich( z tego co wynika z pięciokąta to powinienem lekkich użyć)
View attachment 126
Dziękuję ale chyba czas zakończyć z tym przygodę zwłaszcza żę dalej jest jeszcze gorzej...

wojo.jpg

a co my mapy powiedziec, jak wrog ma okolo 15x wieksze oddzialy?? to jest najlatwiejsza walka w prowincji a i tak nie ma szans ubic 1 oddzialu, a co z walkami gdzie jest 7-8 oddzialow i 4 rodzaje jednostek?
zadne wasze zmiany nie sprawia, ze ja jestem cos tutaj wygrac do poki nie zmienicie calego systemu, juz nie jestem w stanie nic wygrac, a co bedzie dalej? 1k vs 30k???
 

Romi1

Zwiadowca
@Dragomira
Faktycznie się nie rozumiemy..... mam ukończone 229 prowincje i od ostatniej aktualizacji poza turniejami nie wygrałem ani jednej bitwy ( pewnie za dużo prowincji mam odkryte )... ale też nie mogę kupić bo potrzebne są jakieś małpy, których nie posiadam ( pewnie za mało studiuję :( ) a w poprzednim systemie nie zawsze się wygrywało i różnie bywało :(
 

DeletedUser878

Guest
U mnie jest podobnie, jak u was. Niestety od tej aktualizacji nie mogę nic podbić, próbowałem różnymi sposobami, na automatycznej walce i bez. To jest kpina. Nic więcej nie mogę o tym powiedzieć, ale twórcy gry mają graczy za półgłówków chyba.
O ile to się nie zmieni, to jako stały gracz, który wspierał również finansowo gre (a szkoda), będzie musiał odejść, bo nie mam zamiaru tracić nerwów na to.
 

DeletedUser1183

Guest
Czy tylko ja mam wrazenie ze zrobilismy Sobie tuaj, taki kacik zalow a admini leja na nas (i nie tylko) Moze ktorys laskawie by odpisal co zamierzaja. Mogli by albo ograniczyc im ilosc jednostek, porownywalnie do naszych lub nam zdjac wgle ogranicznik na jednostki, chociaz to drugie wiazalo by sie z walka jednostkami w tysiacach lub wiecej. Bo ewidentnie kazdy widzi regres tej gry a postepuje jedynie frustracja
 

DeletedUser964

Guest
Moze ktorys laskawie by odpisal co zamierzaja
Przecież wiadomo, co zamierzają zrobić - przeczekać frustracje i dać nam event na zamknięcie ust. Do tej pory nie dokonano żadnych większych zmian na prośbę graczy. Akademia Magii miała być wzmocniona i mieliśmy podawać propozycje na nowe czary, a doszedł cały jeden, choć muszę przyznać, że jedyny przydatny. Dodatkowo wydłużono czas działania "starych". Narzekania na Antyczne Cuda nie przyniosły żadnego efektu. Za to (ponoć) na prośbę graczy wyłączono automatyczne wyśrodkowanie mapy na Cudzie po kliknięciu na jego wizerunek na skarpie, co z kolei niezbyt mi się podoba.
Skoro na becie nie zmieniono w żaden sposób systemu walk (poza wprowadzeniem kolejnej części, ale to wiele nie poprawia), nie ma szans, że coś takiego wejdzie na serwery polskie. Na decyzje projektantów gry może wpłynąć tylko miażdżący spadek przychodu z diamentów, czyli odejście tych graczy, którzy wydawali kasę regularnie.
 

DeletedUser1031

Guest
Lenowo ma w 100% rację i jedyne co możemy zrobić to :)

PRPONUJĘ NIE ZASILAĆ FIRMY WPŁYWAMI ZA DIAMENTY ITD

do momętu unormalizowania gry, moze wtedy pójda po rozum do głowy
Prosze przekazac to dalej :):):):)

Pozdrawiam
 

DeletedUser1057

Guest
Ja kupowałem co jakiś czas diamenty na rozszerzenia. Niedużo, ale jednak. Nie powiem, że żałuję, bo do teraz nawet fajnie się grało. Przeczekiwać nie mam zamiaru, bo i tak nic się nie zmieni, robią co chcą a opinie graczy mają gdzieś. Na becie pewnie podobne były reakcje i co to zmieniło? Domknę sprawy w bractwie i do widzenia.
 
Status
Zamknięty.
Do góry