• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

NIE BIERZEMY UDZIAŁU W PRZYGODACH

PRZYGODY BRACTW??


  • W sumie głosujących
    125

DeletedUser2014

Guest
A jak liczba jest według Ciebie reprezentatywna?
100? 200? 500?
Jedna sprawa, że niewiele osób wchodzi na forum, jeszcze mniej się wypowiada

No właśnie o tym mowie. Że Elvenar to jest ŻADNA społeczność. To jest ileś osób z których każdy gra sobie sam. bractwo to tylko zlepek 25 osób. Nieliczne są przypadki, że w bractwie cały czas coś się dzieje a już chyba na palcach jednej ręki można policzyć osoby znające się osobiście. I wcale nie twierdzę, że to źle, że gra umiera i takie tam. Taka jest po prostu specyfika tej gry. Nic tak naprawdę nie motywuje do zakładania bractw, do wspólnego grania czy do siedzenia wieczorami na chacie w oczekiwaniu aż ktoś wpadnie zebrać produkcje. Tak, mogę patrzeć jak się drzewka wiuchają ale naprawdę są inne gry, które bardziej motywują do grania RAZEM. Tak, bo o tym tu mówię. O graniu razem. Jeśli bractwo chce i ma możliwość coś zrobić razem to przecież nic to nie kosztuje. Produkcje i tak się robią, młotki i tak się zbiera, a że nagrody takie a nie inne? Nagroda to tylko "truskawka na torcie" cytując klasyka, sednem przygód jest wspólna gra. Dla małego gracza jest to fajne, naprawdę. A że kiedyś będę duży? Może będę, a może nie. Jak gra przestanie mnie interesować to ją zmienię. Bez jakiegoś większego żalu. To że IG podchodzi tak a nie inaczej to jest ich polityka firmy i to że 60 osób (a może 100, 200 czy 500) czuje się pominiętych wśród tysięcy innych to raczej nie zrobi na IG większego wrażenia.
 

DeletedUser1496

Guest
To czy Elvenar stanie się społecznością - zależy tylko od nas, a właściwie od naszej aktywności, zaangażowania w ulepszanie tej gry.
I jest faktycznie pewna grupa (niestety nieliczna), która stara się coś poprawić. Prawdą jest, że ostatnio jest dość nerwowo, ale czy w tym temacie IG nie ma sobie nic do zarzucenia ?
Marketingowo każdej firmie by pomogło, gdyby jakakolwiek gra spowodowała powstanie społeczności - takiej grupy ludzi dbającej o własne interesy (właściwie wspólny interes) - oczywiście w przypadku gry jest to wirtualne, ale to nie znaczy, że nie można byłoby się tym cieszyć.
I to przykre co napisał @elfmietek :
... To że IG podchodzi tak a nie inaczej to jest ich polityka firmy i to że 60 osób (a może 100, 200 czy 500) czuje się pominiętych wśród tysięcy innych to raczej nie zrobi na IG większego wrażenia.
ale niestety wygląda na to, że prawdziwe :(
 

DeletedUser2042

Guest
I tak wygląda Nasza polska solidarność, teraz "Ci trochę słabsi" widzą swoją szansę na wybicie się w przygodzie ..i jak tu nie być dosadnym i nie nawciskać im :D....Niektórzy nie rozumieją, że tylko solidarność ludzi mogłaby coś zmienić :p
Ale cz y to znowu nie jest bład ??
 

Midi67

Rozbójnik
Jak IG olało graczy i nie zmieniło nic w PB (czyli skorzystało z tego co już miało gotowe) to może niech poświęcą czas na przyspieszeniem prac nad 12 rozdziałem.... bo coraz większe dziadostwo wychodzi droga Pani @Dragomira (Dragomiro)

edit:
Nawet nagrody za pierwsze 3 miejsca .... słabo wyglądają.... tylko nr 1 ludzie + kultura
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Nagrody są znowu te same :( czyli deszcz monet, strumień zasobów, gniazdo orków i chatka wiedźmy....
Niestety te nagrody są mało zachęcające i wręcz nieciekawe, z tego względu ja również nie wezmę udziału w tym wydarzeniu.

Uprzejmie proszę twórców gry o rozważenie jakiś alternatyw w tej kwestii.
 

Midi67

Rozbójnik
na winyandorze, ruszyły bractwa 2 z górnej półki i kilka mniejszych... :( mam jednak nadzieję, że to tylko "wybryk" pojedynczych graczy - pw poszło :) bo nie wierzę, że zależy im na nagrodach, które już mają
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser2264

Guest
ruszyły bractwa z górnej półki... mam jednak nadzieję, że to tylko "wybryk" pojedynczych graczy - pw poszło :)
Wyższa półka ma duuużo miejsca na warsztaty i manu i pewnie umierają z nudów. Dla nich przygoda to w końcu jakaś atrakcja, niezależnie od nagród..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2622

Guest
ciekawi mnie tylko jedno: jaką krzywdę zrobimy twórcom gry, bojkotując przygodę? Myślicie że coś się zmieni? bo ja twierdze, że nic
 

Midi67

Rozbójnik
ciekawi mnie tylko jedno: jaką krzywdę zrobimy twórcom gry, bojkotując przygodę? Myślicie że coś się zmieni? bo ja twierdze, że nic

może krzywdy Im nie zrobimy (jednak statystykami CM się nie pochwali => może wreszcie Panią Dragomirę ktoś zapyta w czym problem :) ) zobaczą też, że gracze z polskiego serwera nie wszystko łykają co im się daje.... poza tym może dzięki temu zbudujemy "społeczność" wokół gry o czym pisała koleżanka wyżej a to już byłby sukces :)

edit:
na winyandorze - każdy arcy z bractw, które wystartowały otrzymał wiadomość :)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser2128

Guest
dokładnie jak wszyscy nie dołaczymy do turnieju to przemyślą sytuacje bo gra schodzi na psy:)
 

DeletedUser1174

Guest
ciekawi mnie tylko jedno: jaką krzywdę zrobimy twórcom gry, bojkotując przygodę? Myślicie że coś się zmieni? bo ja twierdze, że nic

A po co komuś od razu robić krzywdę? Sobie robisz przysługę, nie tracąc czasu i środków na nagrody, które nie rekompensują Twoich wysiłków. Zobacz, na tą chwilę około połowa bractw z top 30 w ostatniej przygodzie w tej nie uczestniczy, to są ludzie którzy na pewno wiedzą o grze wszystko i potrafią ocenić, czy warto w czymś brać udział, czy nie. Sygnał jest bardzo wyraźny - co najmniej połowa najaktywniejszych bractw przestaje być pelikanami i już nie łyka wszystkiego, co im się rzuci ;)
 

Midi67

Rozbójnik
dlaczego kasowane są moje posty?
-----------------------------

edit:
Czy boli Naszą CM - prawda? że polscy gracze przestają łykać wszystko jak pelikany...... a może bardziej tego, że buduje się "społeczność" aktywnych i rozgarniętych graczy wokół gry?

Pani @Dragomira - czy boi się Pani, ze statystyki PB będą słabe i będzie "po premii" jak gracze nie pograją w PB?
-----------------------------
oj... chyba jednak - widzę uparcie kasowane są posty ale czy to coś zmieni? od teraz będę robił zrzuty ekranu z postami :) więc coś pozostanie i ponowię pytania do Naszej CM Pani @Dragomira

1) dlaczego kasowane są moje posty? gdzie łamie regulamin?
2) czy słaby wynik w PB jednak nie odbije się na Pani jako CM - może wreszcie ktoś Panią zapyta, co tak słabo w Polsce ??
3) czy jak nie włożono wysiłku w PB cz.2 to może ktoś przyspieszy prace nad 12 rozdziałem - bo jakoś cisza od wielu tygodni.....
4) czy przeszkadza komuś, że tworzy się jednak świadoma grupa graczy wokół elvenaru (do czego IG i Pani się przyczyniliście)?

liczę na odpowiedzi :)

serdecznie pozdrawiam Naszą CM
-----------------------------
lipa z tymi nagrodami :/
straszna lipa.... licze, ze wszyscy to zobaczą i wyciągną wnioski
-----------------------------
edit: 14:49 - moje posty wróciły (nie ma to jak kontakt na pw z załącznikiem) ! czekam na odpowiedzi :)
 
Ostatnia edycja:

visit0r

Paladyn
niekotre bractwa osdtro sie napalily na miejsce w pierwszej dziesiatce aktualnych przygod, patrzac na ranking jedno mnie zastanawia, pozostale bractwa maja jakas tam niby nagrode przypisana majac zerowy wynik w przygodzie ;)
 

Midi67

Rozbójnik
niekotre bractwa osdtro sie napalily na miejsce w pierwszej dziesiatce aktualnych przygod, patrzac na ranking jedno mnie zastanawia, pozostale bractwa maja jakas tam niby nagrode przypisana majac zerowy wynik w przygodzie ;)

jakie napaliły.... na Naszym serwerze Husaria 1200pkt.... co to za rywalizacja jak większość bractw nie wystartowała
 

Pantherapardus

Wędrowiec
he,he tak, jest kilka takich bractw - no nic niech walczą. Powiem więćej, niech harują na kieszenie właścicieli gry bo za tydzień siedzenia przy kompie propozycja takowych nagród jest wręcz obraźliwa - jak dla mnie. Generalnie to chyba w ogóle spadam już z tej gry - czas odpocząć, potem rozejrzeć się za czymś nowym, tu już nic nie jestem w stanie osiągnąć.
 
Do góry