• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

[propozycja]Społecznościowa mapa graczy

  • Rozpoczynający wątek thek
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

Lamiiaa

Zwiadowca
to żeby mnie znaleźć to, Ty masz 6 a ja -62 czyli 68/2= 34 osady w lewo i u Ciebie -2 u mnie -81 - czyli 79 osad w górę :D prosta droga

chyba się jakoś tak... :) jak się nie pomyliłam

znaczy że ja mam odwrotnie - idę sprawdzić
 

Lamiiaa

Zwiadowca
a pomyłek -2, 6 jesteś ... czyli ja muszę iść 30 osad w prawo i 87 w dół... ide sprawdzić :D jak znajdę to wkleję :D

98bw5z.jpg
 

DeletedUser

Guest
Jeśli ktoś chce się sam pobawić, to czemu nie ułatwić mu tego? ;) Jeśli są tu kumaci nieco to podrzucę Wam wspomagacz... Weźcie sobie jeźdźcie po mapie mając otwarte requesty i zapisujcie sobie response z serwera do plików o rozszerzeniu json. Jako kopiuj-wklej zwyczajne. Ja napisałem sobie skrypt w php, który mi potem ładnie dane wyciąga. Zarówno prowincje z surowcami jakie już odkryłem, jak i graczy. Kto sobie chce zobaczyć o co chodzi niech podejrzy kod jaki zamieściłem w archiwum. Są tam losowe pliki json odnośnie graczy jakie mi gra zwraca z mapy, jak i sam skrypt (univ_ext.php), który po prostu odpalam z linii komend w interpreterze php, co generuje odpowiednie pliki tekstowe (są także w zip) :) Nie bawiłem się w cudowanie i zabezpieczanie, więc nie powinni mieć ludzie problemu z rozkminką co jak działa. Chętni mogą sobie skrypt odpalić jeśli zainstalują php minimum 5.4, bo niektóre rzeczy tam tego wymagają (skrócony zapis tablic).

A tak przy okazji, jeśli ktoś się obawia jakiegoś syfu czy coś to w zip znajdziecie tylko to co napisałem a niestety w zip, bo nie można części typów plików załączyć do posta normalnie z przyczyn bezpieczeństwa i ja rozumiem dlaczego tak jest i się nie oburzam :) Gdyby zaś ktoś nie chciał mimo wszystko ściągać zip-a ale interesuje go sam skrypt, to proszę bardzo zerknąć na pastebin i sobie kod obejrzeć i ewentualnie skopiować :) Co prawda ja wiem, że kod nie jest zabezpieczony przed pewnymi atakami (konkretnie część odnośnie tworzenia plików), ale przecież nie uruchamia go nikt oprócz Was. Nie wystawiacie skryptu nigdzie na zewnętrznym serwerze, więc nie musicie się obawiać.
http://pastebin.com/FSU37nXB

Siadłem chwilkę i pogrzebałem, by skrypt z php do exe przerobić. Pod podanym niżej linkiem macie kilka moich przykładowych plików json z gry i plik wykonywalny wyciągający dane z nich do dwóch plików: extractedPlayers.txt i extractedGoods.txt , które powstają same jeśli wstawicie ten plik wykonywalny do katalogu z plikami json i dwuklik zrobicie. Swoją drogą jak dla mnie 6MB jako plik wykonywalny to nieco dużo zważywszy co skrypt robi... W każdym razie działa mi a z tymi plikami jakie jako przykładowe Wam wrzuciłem, to nie wiem czy całość zajmuje sekundę, bo to w sumie operacje proste na obróbce tekstu bazujące.
https://goo.gl/9FfYtT
Wstawcie swoje i się bawcie w wyciąganie koordynatów sąsiadów :)
 

Załączniki

  • requests.zip
    19,1 KB · Wyświetlenia: 2
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser9

Guest
Dopiero to znalazlem i chyba sam sie w to zaglebie bo pewnie mozna i inne ciekawe informacje wyciagnac z serwera a chociazby z uzyciem fiddlera mozna nadpisac pewne requesty w innych celach..... :D
 

DeletedUser9

Guest
Sprawdzilem sobie co nieco, kwestia tylko zrobienia skryptu i jednym buttonem np "Ustawienia gry" mozna sobie zebrac cala produkcje, zasadzic nowa itd :)
 

DeletedUser

Guest
Owszem... Z gry da się wiele wyciągnąć lub "wyklikać" skryptami. Ale czy to jest sens gry, by sobie automaty popisać? Da się jak najbardziej, a biblioteki typu cURL Twoim przyjacielem, ale osobiście nie po to chyba grasz. Prawda? Gra w requestach wiele rzeczy przeprowadza. Także to o czym piszesz. Ale osobiście wątpię, byś samym Fiddlerem wiele zdziałał. Jak znam sensowne produkcje, to po stronie serwera są skrypty weryfikujące i cheatowanie jest mocno utrudnione, a wychwytywanie i logowanie takich działań daleko posunięte.
 

DeletedUser9

Guest
No pewnie ;) A fiddlerem naprawde mozna cuda zdzialac, w innej grze, dzieki niemu bylem w stanie zbudowac budynki, ktore dopiero byly planowane do wypuszczenia ale nigdy nie wyszly, jednak w moich lochach juz stał, zbieranie jednym kliknieciem jakis produkcji itd itp Oczywiscie nie wszystko mozna nim zrobic, ale rzeczy takie typu dla prostego gracza - to zaden problem a nawet dostep do danych i mozliwosci jeszcze nie wprowadzonych - nie zdziwie sie jakbym sie zaglebil bardziej i bym znalazl mozliwosc zalozenia gildii ktorych tu jeszcze nie ma - tak jak nie bylo jeszcze budynkow w tamtej grze :)
No i ja tlyko powiedzialem co jest mozliwe, nie oznacza to ze bede z tego korzystal bo bez sensu bylaby wtedy gra. Zwlaszcza ze ona nie jest tak duza i nei wymaga tak wielu klikniec zeby automatyzowac cokolwiek co innego jakby bylo jak w tamtej grze, gdzie samo wyslanie atakow PVE oznaczalo ~300klikniec myszka + produkcje i inne to 20minut zajmowalo reczne wyklikanie wszystkiego. Tutaj to kwestia 2 minut - wiec nie masensu :)
Moj znajomy korzysta jzu od dawna, ale osobiscie dla mnie to bez sensu przy tak malych ilosciach klikniec ;)
 

DeletedUser9

Guest
A czy wyciagniecie z serwera danych na temat koordynatow nie podlega pod ingerencje w tym wypadku? Bo jesli nie to sa rzeczy "ulatwiajace gre" ktore TEZ wtedy pod to nie pdoglegaja ;)
 

DeletedUser14

Guest
Akurat koordynaty ułatwiają grę, z drugiej strony - bez nich niezmiernie trudno jest ustalić, jak daleko od nas jest gracz, a błądzenie od miasta gracza do naszego raczej mija się z celem :)
 

DeletedUser9

Guest
Idac twoim tokiem myslenia Hikari - skrypt JAKIKOLWIEK ulatwia gre, bez niego TRUDNO jest cos zrobic np wyklikac 100produkcji.

Tak o to niektore zasady sa smieszne, jesli nie sa DOKLADNIE okreslone. Skoro boty,skrypty i wszelkie oprogramowanie dobierajace sie do gry i w jakis sposob w nai ingerujace, umozliwiajace takze zdobycie pewnych informacji sa zabronione, to i za wybranie kordow powinien byc ban - jest to informacja nie dostepna bezpsorednio w grze, wyciagana z serwera, wiec jak nic jest to nie legalne - podazajac oczywiscie za obecnymi zasadami ;)

Wiec czekam na oficjalna informacje czy te kordy sa dozwolone - jesli tak to DLACZEGO + doprecyzowanie zasad gry w tym kierunku w przeciwnym wypadku uzycie jakiegos tam skryptu tez jest leglane i mozecie.... ;)
 

DeletedUser14

Guest
Chodzi mi o to, że współrzędne nie są jawne i trzeba zaingerować, by je wydobyć. Więc w pewnym sensie jest to ingerencja niechciana. Z drugiej strony koordynaty są wprost konieczne na tego typu mapie, bo szukanie w ciemno danego gracza strzelając, w jakiej może być odległości, nie ma sensu, więc pomagają ustalić odległość.
 

DeletedUser9

Guest
Chodzi mi o to, że współrzędne nie są jawne i trzeba zaingerować, by je wydobyć.
No wlasnie ;)

Skoro nie sa jawne tzn ze NIE SĄ potrzebne wg osob odpowiedzialnych za gre, wiec wybranie ich na wlasna reke w tym momencie jest karane banem :) To ze dla nas graczy cos jest potrzebne nie znaczy ze wg devsow itd jest, skoro tego nie ma tzn ze nie jest - prosta logika :p A jesli nie jest to widocznie zasady nie obowiazuja to i skrypty mozna smigac ;)
 

DeletedUser

Guest
Tu jest sprawa dyskusyjna. Koordynaty nie są wyświetlane w grze, ale... nie są informacją niejawną. Czemu? Ponieważ są jawnie przesyłane, zwykłym tekstem, bez szyfrowania i tak dalej. Tak samo jak wiele identyfikatorów i informacji. Ogólnie to skrypty, boty i inne tego typu oprogramowanie przechwytuje i preparuje żądania tak, by wyglądały jak wytworzone przez klienta gry, choć nie są. Przykładowo ja myślałem o rozszerzeniu do Chrome'a, który by komunikację dla mapy nasłuchiwał i sam koordynaty wyciągał. Trudno to nazwać oszustwem czy skryptem ułatwiającym. Czemu? Ponieważ to działanie na zasadzie stania obok grupy ludzi i wychwytywanie wypowiedzi jednej osoby. Nie zmieniamy ich, nie przekręcamy i nie rozsiewamy plotek :) A to, że to co ja spisuję sobie nie jest widoczne normalnie dla innych? Drobiazg tak naprawdę. Inna sprawa, że Chrome we wtyczkach nawet nasłuch utrudnia. Tak naprawdę te najbardziej interesujące dane (nagłówki odpowiedzi można dorwać, ale nie samą odpowiedź z serwera) są dostępne tylko przy włączonej konsoli dla developerów.

A nie są potrzebne do wyświetlania... W grze jak najbardziej, bo to na ich podstawie mapa się generuje :D
 

DeletedUser14

Guest
Jawne, ale pozostaje kwestai, czy takie samowolne wyszukiwanie jest dozwolone przez Team, żeby się nie okazało, że ktoś banana dostanie ^^
 

DeletedUser

Guest
Łamałeś zabezpieczenia by się do tego dobrać? Dekompilowałeś? Używałeś inżynierii wstecznej? Dorwałeś się w jakiś sposób do kodu i wyszukiwałeś luk by je wykorzystać? Analizowałeś ruch sieciowy by wykryć błędy i je wykorzystywałeś? Nie. Więc Nie możesz o włamanie czy cheatowanie być posądzony. Czy mając ewentualną wiedzę o ruchu sieciowym, requestach, ich strukturze i tak dalej stworzyłeś własne skrypty i narzędzia by udawać oryginalnego oraz manipulować requestami z Twojego softu tak, by wykonywać określone działania w grze? Nie sądzę :) Czy gdybyś sobie alarmy poustawiał ktoś, które ostrzegały by go na minutę czy dwie przed końcem produkcji, to była by to już automatyzacja i działanie niepoządane? Zaczynasz rozumieć różnicę jaką ja widzę w interpretacji regulaminu?

A uwierz, że się da. Możesz sobie nawet własną stronę napisać, która by zasymulowała dużą ilość funkcjonalności klienta flashowego gry. Mógłbyś przestawiać budynki, zbierać zasoby, mapę monitorować, czy czytać powiadomienia. Wystarczy kilka drobiazgów przechwycić podczas logowania do klienta i potem sesję flashową udawać. Do tego jest wiele narzędzi.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry