• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

RENOWACJA BUDYNKÓW

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3983
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser3983

Guest
Cześć,niedawno dzięki wprowadzeniu zaklęcia królewska renowacja, mamy możliwość renowacji starszych budynków i tu pojawia się pytanie,jakie budynki opłaca się poddać renowacji? Jak ktoś ma propozycje wartościowych budynków to zapraszam do dyskusji.
 

DeletedUser3575

Guest
Ja podałam renowacji chatke many i choinkę z zestawu zimowego po wejściu w elfy tak żeby dawały manę. No i zestaw jesienny który daje duuuużo t1 - jestem w trakcie podnoszenia kolejnych elementów.
 
Nie ma jednej slusznej odpowiedzi na to pytanie, poniewaz (i tu kilka standardowych banalow ;) )
wszystko zalezy od indywidualnego stylu gry, epoki etc., etc. Wydaje mi sie, ze
te kwestie zawsze trzeba rozpatrywac indywidualnie.

W moim przypadku na pierwszy ogien poszly 2 elementy zestawu z jesiennego
eventu (Kirit i Krarak), ktore podnioslem z epoki Orkow do Lesnych Elfow. Statystyki
budynkow (kultura, populacja) wzrosly o ok. 90%, do tego zwiekszyla sie produkcja
surowcow. W drugiej kolejnosci bede podnosil 2 budynki z populacja. Nie bede
podnosil budynkow czysto kulturowych, poniewaz kultura interesuje mnie najmniej
(mam jej nadmiar) i prawdopodobnie calkiem je usune, przynajmniej te starsze.

Moja strategia na przyszlosc to: zaoszczedzic dosc zaklec renowacji, by po przejsciu
do nastepnej epoki moc podniesc jak najwiecej wybranych silnych budynkow z kilku
zestawow eventowych. Mam na mysli budynki dajace surowce, mane, w przyszlosci
ziarna. Nie bede podnosil budynkow pop/kul, tylko zastepowal je sukcesywnie
budynkami zdobytymi w przyszlych eventach.
 

nonpix

Wędrowiec
jestem na tym etapie gry, że nie potrzebuję towarów (również żywych) bo mam tego w nadmiarze, nie potrzebuję też populacji czy jakiegokolwiek innego dobra ... jedyne co by mi się przydało, to diaxy więc ... do d**y ;)
 

DeletedUser3575

Guest
Extra, przynajmniej nie będziesz miał kłopotu w szukaniu nowego bractwa, które zrobi 10 skrzynek :p
 

Koval92

Kapłan
po podniesieniu zestawu sów śnieżnych (2 z 3 budynków) zamiast eliksirów zyskałem ponad 14k many na dobę. Najlepiej zbierać na podnoszenie zestawów, potem na podnoszenie budynków pop + kult i pamiętać, że ulepszanie studni i budynków czasowych nie odnawia czasu pracy, jaki im pozostał.

nonpix trudno, nie każdy wypróżnia się populacją i towarami tak jak diamentowe dzieci z top 100.
 

DeletedUser

Guest
Mam na mysli budynki dajace surowce, mane, w przyszlosci
ziarna. Nie bede podnosil budynkow pop/kul, tylko zastepowal je sukcesywnie
budynkami zdobytymi w przyszlych eventach.
Zgadzam się - obejrzałem sobie co mam w mieście i na pierwszy rzut poszedł kupiec festiwalowy (mana/ziarna) i chatka many.
Rozbudowę chatki mogę spokojnie polecić każdemu - jeden z najbardziej wydajnych budynków w przeliczeniu na pole
https://www.elvenarchitect.com/buildings/mana/
Co do zestawów nie mam wyrobionego zdania - w przypadku niewielkich zestawów z 1-2 budynkami wiodącymi (np. śnieżna sowa czy wspomniany słońca i księżyca) wydaje się to bardzo opłacalne, w przypadku wielkich (karnawałowy na 54 pola) mam wątpliwości.

Budynki populacja kultura są praktycznie zawsze w eventach , więc prościej wymieniać, te o bardzo wysokim indeksie populacji zdarzają się sporadycznie (np. zimowa gwiazdka - nad tym akurat się poważnie zastanawiam, ale na pewno nie na pierwszy rzut)
https://www.elvenarchitect.com/buildings/population/

Zawsze warto rzucić okiem na architekta przed podjęciem decyzji o rozbudowie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

visit0r

Paladyn
Zgadzam się - obejrzałem sobie co mam w mieście i na pierwszy rzut poszedł kupiec festiwalowy (mana/ziarna) i chatka many.
Rozbudowę chatki mogę spokojnie polecić każdemu - jeden z najbardziej wydajnych budynków w przeliczeniu na pole
https://www.elvenarchitect.com/buildings/mana/
Co do zestawów nie mam wyrobionego zdania - w przypadku niewielkich zestawów z 1-2 budynkami wiodącymi (np. śnieżna sowa czy wspomniany słońca i księżyca) wydaje się to bardzo opłacalne, w przypadku wielkich (karnawałowy na 54 pola) mam wątpliwości.

Budynki populacja kultura są praktycznie zawsze w eventach , więc prościej wymieniać, te o bardzo wysokim indeksie populacji zdarzają się sporadycznie (np. zimowa gwiazdka - nad tym akurat się poważnie zastanawiam, ale na pewno nie na pierwszy rzut)
https://www.elvenarchitect.com/buildings/population/

Zawsze warto rzucić okiem na architekta przed podjęciem decyzji o rozbudowie.
chatka many jest dobra w przeliczeniu na pole, osobiscie bym jednak radzil jako pierwszy budynek rozbudowac fontanne hulakow z ostatniego ewentu wymaga 9 zaklec co nie jest az tak duza iloscia w stosunku do 4 wymaganych przez chatke a w przypadku pelnego zestawu dzienny zysk many bedzie o wiele wiekszy niz w przypadku podbicia 3 chatek many
 
Co do zestawów nie mam wyrobionego zdania - w przypadku niewielkich zestawów z 1-2 budynkami wiodącymi (np. śnieżna sowa czy wspomniany słońca i księżyca) wydaje się to bardzo opłacalne, w przypadku wielkich (karnawałowy na 54 pola) mam wątpliwości.
Wydaje mi sie, ze wiem co masz na mysli. Rozwine to troche, bo sam mam podobne
watpliwosci. W przypadku tych wiekszych podnoszenie calosci kosztowaloby raczej
zbyt wiele zaklec i byloby nieoplacalne, ale i w nich bywaja budynki wiodace. Nie widze
na przyklad sensu w podnoszeniu teraz czy w przyszlosci elementow dajacych zloto czy
mlotki, ale (jesli wezmiemy zestaw karnawalowy) podniesienie wspomnianej przez @visit0r
fontanny hulakow taki sens mialoby juz jak najbardziej. Dobrym przykladem takiego
elementu wiodacego moze byc tez choinka z zestawu zimowego. W moim przypadku
odczekam pewnie i zobacze, jakie sety beda w nastepnym/nastepnych eventach, byc
moze ze wzgledu na miejsce rzeczywiscie bardziej bedzie sie oplacac zastapic calosc,
zamiast podnoscic wybrane elementy. Problem z podnoszeniem tylko niektorych elementow
bylby taki, ze bylyby one wprawdzie znowu bardzo silne, ale reszta budynkow sluzacych
tylko jako linki moglaby byc juz zbyt slaba uwzgledniajac zajmowane przez nie miejsce.
Byc moze w nastepnej epoce bardziej bedzie sie kalkulowac pozbyc sie calosci, ale
to juz pewnie kazdy sam przeliczy i oceni uwzgledniajac czynniki indywidualne.
 

DeletedUser

Guest
Dokładnie o to mi chodziło - dzięki za rozwinięcie tematu, bo rzeczywiście wyraziłem się dość lakonicznie.

chatka many jest dobra w przeliczeniu na pole, osobiscie bym jednak radzil jako pierwszy budynek rozbudowac fontanne hulakow z ostatniego ewentu wymaga 9 zaklec co nie jest az tak duza iloscia w stosunku do 4 wymaganych przez chatke a w przypadku pelnego zestawu dzienny zysk many bedzie o wiele wiekszy niz w przypadku podbicia 3 chatek many
Zależy jak policzymy zysk i koszty - jeżeli policzymy przyrost many na liczbę zaklęć to fontanna hulaków jest oczywiście lepszym wyborem.
Jeżeli przyrost many na pole to już niekoniecznie (dla zestawu - 54 zajęte pola w mieście - czyli w teorii 13 chatek many).

Zmierzam do tego, że chatek many się raczej nie pozbędę do końca gry - wyspecjalizowany, bardzo efektywny budynek , niski koszt , mało miejsca, więc zainwestowane zaklęcia na pewno nie będą stracone.

Co do zestawu - wystarczy, ze wejdzie lepszy albo mniejszy o zbliżonej efektywności (o tym chris napisał) i będę miał dylemat - zamieniać, czy trzymać stary (na który już poświęciłem zaklęcia więc szkoda wywalać)
 

visit0r

Paladyn
Dokładnie o to mi chodziło - dzięki za rozwinięcie tematu, bo rzeczywiście wyraziłem się dość lakonicznie.


Zależy jak policzymy zysk i koszty - jeżeli policzymy przyrost many na liczbę zaklęć to fontanna hulaków jest oczywiście lepszym wyborem.
Jeżeli przyrost many na pole to już niekoniecznie (dla zestawu - 54 zajęte pola w mieście - czyli w teorii 13 chatek many).

Zmierzam do tego, że chatek many się raczej nie pozbędę do końca gry - wyspecjalizowany, bardzo efektywny budynek , niski koszt , mało miejsca, więc zainwestowane zaklęcia na pewno nie będą stracone.

Co do zestawu - wystarczy, ze wejdzie lepszy albo mniejszy o zbliżonej efektywności (o tym chris napisał) i będę miał dylemat - zamieniać, czy trzymać stary (na który już poświęciłem zaklęcia więc szkoda wywalać)
chodzilo o podnoszenie juz stojacych budynkow, dlatego lepiej rozwijac 1 posiadana fontanne hulakow niz 13 chatek many o ile ktos je posiada w takich ilosciach) nie chce sie liczyc ale chatki many wymagaja drogi wiec calkiem mozliwe ze aby wszystkie dzialaly to troszke mniej ich wejdzie na pole zajmowane przez zestaw z ostatniego ewentu, oczywiscie zestaw jako zestaw poza mana daje tez inne profity ale to nie o tym wątek
 

jakub357

Łucznik
Najpierw podnoszę Lodową Wiedźmę, potem Święte Sale Eldrasilów, Bezgłowe Halloween.
Najlepiej podnosić przestarzałe nagrody główne.
 

DeletedUser

Guest
chodzilo o podnoszenie juz stojacych budynkow, dlatego lepiej rozwijac 1 posiadana fontanne hulakow niz 13 chatek many o ile ktos je posiada w takich ilosciach) nie chce sie liczyc ale chatki many wymagaja drogi wiec calkiem mozliwe ze aby wszystkie dzialaly to troszke mniej ich wejdzie na pole zajmowane przez zestaw z ostatniego ewentu, oczywiscie zestaw jako zestaw poza mana daje tez inne profity ale to nie o tym wątek
Z uwzględnieniem dróg będzie oczywiście mniej - w miejsce zestawu zmieścisz ok 11 chatek

W tym konkretnym przypadku fontanna może się bardziej opłacać (pod warunkiem, że się udało zebrać cały zestaw, wiem ze nie wszyscy zebrali) - ten budynek jest chyba najlepszy pod względem many na pole w całej grze - tyle, że już jesteś "uwiązany" do dość dużego zestawu (alokujesz na stałe 54 pola)

Dużo zależy też od rozdziału na którym jesteś - jak masz 2-3 do końca to trzymanie całego zestawu i nawet powolne podnoszenie wszystkich budynków może mieć sens.
Jeżeli zdobywasz go np. na leśnych elfach to korzystniejsze może być zostawienie go na obecnym poziomie (produkcja many nadal będzie bardzo duża) i poczekanie na lepszy zestaw na wyższych rozdziałach, w międzyczasie podnosząc mniejsze budynki lub mniejsze zestawy.
Na pewno zależy to od ilości posiadanych i zdobywanych w turniejach schematów/zaklęć.

W/g mnie nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na pytanie: co podnosić za zaklęcia - dla niektórych priorytetem mogą być ziarna zamiast many. Dla innych wzrost statystyk przeliczony na koszt zaklęcia - tutaj podniesienie budynku z orków na wersję z leśnych elfów = +90% statystyk.
 

visit0r

Paladyn
Z uwzględnieniem dróg będzie oczywiście mniej - w miejsce zestawu zmieścisz ok 11 chatek

W tym konkretnym przypadku fontanna może się bardziej opłacać (pod warunkiem, że się udało zebrać cały zestaw, wiem ze nie wszyscy zebrali) - ten budynek jest chyba najlepszy pod względem many na pole w całej grze - tyle, że już jesteś "uwiązany" do dość dużego zestawu (alokujesz na stałe 54 pola)

Dużo zależy też od rozdziału na którym jesteś - jak masz 2-3 do końca to trzymanie całego zestawu i nawet powolne podnoszenie wszystkich budynków może mieć sens.
Jeżeli zdobywasz go np. na leśnych elfach to korzystniejsze może być zostawienie go na obecnym poziomie (produkcja many nadal będzie bardzo duża) i poczekanie na lepszy zestaw na wyższych rozdziałach, w międzyczasie podnosząc mniejsze budynki lub mniejsze zestawy.
Na pewno zależy to od ilości posiadanych i zdobywanych w turniejach schematów/zaklęć.
W/g mnie nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na pytanie: co podnosić za zaklęcia - dla niektórych priorytetem mogą być ziarna zamiast many. Dla innych wzrost statystyk przeliczony na koszt zaklęcia - tutaj podniesienie budynku z orków na wersję z leśnych elfów = +90% statystyk.
wlasnie o to mi chodzilo, o osoby ktore juz maja ustawiony caly zestaw i brakuje tylko many wystarczy podniesc jeden budyneczek o wymiarach 3x3, podnoszenie ilus tam chatek many wielokrotnie zwieksza ilosc potrzebnych czarow ktore de facto są aktualnie towarem deficytowym
 

Tajniakos

Paladyn
Wiadomym jest że na różnym poziomie gry są inne potrzeby rozbudowy budynków iventowych.
Ja osobiście rozpocząłem od platformy Elfów, którą zdobyłem w ivencie jeszcze w żywiołakach.
Teraz rozpocznę podnosić budynki z zestawu sów śnieżnych i karnawałowego ale na razie tylko budynki dające manę i ziarenka oraz chatki many, które zastąpiły u mnie wielkie winnice :)
Resztę budynków pop/kul nie będę podnosił zaklęciami renowacji a raczej będę je wymieniał pozyskując te z lepszymi statami w przyszłych iventach :)
 

DeletedUser110

Guest
A ja podniosłem Lodową Wiedźmę (jak @jakub357 ), a potem Kult Feniksa. Renowacje się skończyły. Rozważam też potem Święte Sale Eldrasilów. Potem to się zobaczy. Priorytet to oczywiście populacja.
Generalnie nie wiem po co podnosić budynki produkujące manę. Jak się dorobicie Smoczego Opactwa to je powywalacie, a Renowacji w nie wpakowanych będzie szkoda.
 

DeletedUser

Guest
Generalnie nie wiem po co podnosić budynki produkujące manę. Jak się dorobicie Smoczego Opactwa to je powywalacie, a Renowacji w nie wpakowanych będzie szkoda.
Z 2 powodów:
1) Smocze opactwo Ci nie wystarczy, nie wyprodukujesz tylu zaklęć, żeby w 100% zastąpiło te budynki (jeszcze jak doszła konieczność produkcji katalizatorów)
2) Budynek z menu budowy o porównywalnej produkcji many na pole, co chatka zdobyta na leśnych elfach (ok. 23 many /pole /godz.) masz dostępny dopiero pod koniec niziołków (winorośl - ok. 25 z produkcją maks 6 godz, więc efektywnie będzie mniej, bo mało kto zbiera co 6 godz. i część produkcji się traci), czyli prawie 3 rozdziały dalej, a budynek ze znacząco większą produkcją pod koniec żywiołaków (płonąca fontanna - też na 6 godz.)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry