• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Wioska Iglicowa robiona Surowcem?

Poziomek

Rycerz
Otoz tak sobie z Koleżanka nazwijmy ja X rozmawialismy i postanowilismy sprawdzic jak to wychodzi w praktyce. I Musze powiedziec ze iglica robiona za surowiec wychodzi rownie latwo i przyjemnie co robiona wojskiem.

Moje miasteczko na s1 ma powierzchnie 24 kratek (bonus 200% 186% (3ci nie odkryty)
Dziennie moje miasteczko produkuje lacznie 5568 surowca co w skali tygodnia daje mi prawie 39tysiecy surowca.

Na 2 pieterko negocjacjami zużylem
2652 marmur 1312 stal 3294 drewno 1408 krysztal 2461 zwoj 1609 jedwab 380k monet 6k mlotkow (wiekszosc skrzynek byla za 3 proba- wiec ilosc jest raczej maxymalna jaka zuzylem surowca)
1 pietra nie zrobilem screenow niestety, ale 3 zrobie.

Reasumujac
Jakbym usunal:wszystkie budowle ktora sa wojskowe, daja wojsko lub szkola wojsko a w to miejsce wstawil budynki produkcyjne - to jak to mowia z paluszkiem w tyłku mozna robic iglice . Produkcje surowca mialem ustawiona i liczona tylko 2x9h (na manufkach) pozostaly surowiec z budynkow eventowych/ewolucyjnych.

Plusem grania surowcem jest to ze nie musimy polowac na wzmocnienia z AM, nie musimy kombinowac uzywajac systemu 2 iglice na 1 wzmocnieniach.
Kolejnym plusem jest ze mozemy od czasu do czasu pusic produkcje na wzmacniaczach i wtedy mamy jeszcze wiecej surowca.

Minusem moze i pewnie bedzie to ze trzeba bedzie poswiecic troche czasu aby wymienic sobie surowiec t1 +t2 ktory robimy/produkujemy na ewentualnie potrzebny surowiec t3 do iglicy.

Wiadomo trzeba rozbudowac miasteczko do okreslonego poziomu manufek - zebrac troche surowca aby zaczac iglice - ale podobnie przeciez jest z iglica robiona wojskiem (najpierw wiekszosc robi ja za surowiec pozyczony) by pozniej robic tylko wojskiem . Takze ciekawy pomysl dla tych co chca robic iglice a nie chca korzystac z wojska :)

Oczywiscie turniej robiony takze za surowiec bedzie (beda podane wyniki) ale tam sa jego naprawde male ilosci,
 
Ostatnia edycja:

Poziomek

Rycerz
jestem w 3 rozdziale (do tej pory gralem wojskiem/na czas eventu wojsko surowiec ze wzgledu na brak miejsca) Dzis tj teraz przeszedlem calkiem na surowiec. Wiec maly update:
Produkuje 9033 surowca dziennie x7 dni to daje ponad 63000 (a jeszcze mam sporo wolnego miejsca do wykorzystania) mysle ze koniec koncow bede robil ponad 70tys surowca co w zupelnosci starczy i na iglice i turniej.
Miasto czlowiek : Badania jakie zrobilem w 3 rozdziale
Kaplan+ratusz +powiekszenie oddzialu +ekspansja Miasta 6. Teraz mysle o odkryciu zaawansowanego jedwabiu aby miec manufki dajace duzo wieksza produkcje skok pomiedzy 5lvlem a 6 u mnie jest 92>140 (podstawa).

Nie wiem niestety jak to moje wyliczenia i zalozenia sprawdzily by sie na mniejszym miescie/bez budynkow ewolucyjnych : ja mam Samotnie lvl 7 i Syrenke lvl 8
Postawiona biblioteka aby dawala surowiec +katalizator
 
Ostatnia edycja:

blazius1

Paladyn
W mniejszym mieście ale też w trzeciej epoce? Brak budynków ewolucyjnych miałby znaczenie, ale jeszcze większe znaczenie miałaby powierzchnia całego miasta. Przy rezygnacji ze Zbrojowni i pełnej zabudowie manufakturami efekt jest zawsze ten sam - zrobisz całą Iglicę towarami. Najwyżej z początku grając bardziej aktywnie, czyli ze zbiorem częstym niż dwa zbiory na dobę.

Odkryj zaawansowany jedwab i możesz stanąć w drzewku badan.

Z czasem Iglica będzie coraz łatwiejsza i mniej czasochłonna. Ze zbiorem tylko 9h.
Takie miasto to też dobra baza pod Przygody, tylko porób ten zestaw Pielgrzymowy w całości żeby robił drugi Katalizator.
Z podniesioną akademią Magii jest idealne pod eventy.

W tym układzie Feniks Złoty, nie Ognia. I nawet wszelkie turnieje możesz odpuścić.
 
Ostatnia edycja:

Poziomek

Rycerz
a powiedz mi czy jak mam nieodkryty surowiec t3 - to on sie zalicza mi do nazwijmy w uproszczeniu trudnosci, czy skoro jest zablokowany to tak jakby go nie bylo?

Tak poczynilem przygotowania do odkrycia jedwabiu - dalej jak napisales, nie ma po co isc.
Wrozke postaram sie ukonczyc do 10 lvlu, i jak RNG pozwoli Syrenke na 10.
 

ryjuwka

Rozbójnik
witam
A mi brakuje informacji ile zużyłeś diamentów
ponieważ nie chce mi się wierzyć że diamenty Ci nie były potrzebne
brakuje mi też informacji o kosztach trzeciego pietra ( bractwa iglicowe wchodzą na szczyt )
 

Poziomek

Rycerz
zuzylem diamenty na 2 bosie 25 sztuk (1 proba). .Diamentow nie uwzglednilem ani w zyskach ani stratach ze skrzynek/z bossa/ani ewentualnych nagrod koncowych). Nie mniej bede chcial zuzywac ich jak najmniej.

screen ponizej jak wyglada negocjacja dla mojego miasta:
Obecnie 25 kratek 214 % drewna 200 jedwabiu. (ale widze w miasteczku ze 3 kratki mam obecnie nie wykorzystane) wiec co postawic a zarazem zyskiwac surowiec moge.
 

Załączniki

  • iglica1.jpg
    iglica1.jpg
    117,3 KB · Wyświetlenia: 31
Ostatnia edycja:

blazius1

Paladyn
Sądzę że już masz odpowiednie przychody żeby zużywać towary, w ten sposób, który inny gracz uzna za marnotrawstwo. Żeby przyoszczędzić na diamantach.

Jeśli nie odkryjesz T3 to one nie będą kosztem w Iglicy.

Patrząc na drzewko, to odkryłbym jeszcze Doskonałe Rezydencje oraz Ekspansje nr 6 i 7.
 

Poziomek

Rycerz
Patrząc na drzewko, to odkryłbym jeszcze Doskonałe Rezydencje oraz Ekspansje nr 6 i 7.
Myslisz ze warto? po drodze do odkrycia sporo innych rzeczy zbednych:>
Jesli to ma byc iglicowka - to moze zamiast isc az do rezydencji lepiej postawic otchlan i ja rozwijac?- jako ze jestem w bractwie nazwijmy je normalnym czyli grajacym i turniej i iglice pw nie bedzie problemem.
 

blazius1

Paladyn
Zakładałem, że Otchłań już masz i podnosisz. Otchłań nigdy nie przeszkadza.

Skoro turnieje też masz robić, to opłaca się się zrobić nie tylko Doskonałe Rezydencje, ale też równoległe Cudy Antyczne i postawić Iglice. I na tym zakończyć drzewko.
W przyszłości mógłbyś nawet odkryć T3 ale nie stawiać żadnych manufaktur T3. Za produkcję T3 odpowiadać wtedy będą budynki eventowe. Wszelkie eventowe, nie tyko wybrane ewolucyjne. Zestaw Pielgrzymowy po odkryciu T3 np. da ci prawdopodobnie też T3, zamiast T1 (lub zamiast narzędzi).
 

Poziomek

Rycerz
nie nadazam za twoim tokiem myslenia:) Nie otchlani nie potrzebowalem bo to byla wioska iglicowa wiec mi byla ona zbedna.Otchlan daje ludkow i monetki ktore zawsze sie przydaja a do czego mi sie przyda iglica burzy? - skoro nie bede walczyl wojskiem bo zlikwidowalem wszystkie zbrojownie?
 

blazius1

Paladyn
Otchlań to jest budynek uniwersalny. Stawiasz zawsze jeśli tylko masz PW do zainwestowania na określony poziom. Np. na szósty. I podobnie jest z Iglicami.

Ale wszystko zależy jak duże turnieje masz robić? Jakiś podstawowy limit w turnieju ogarniesz oczywiście również towarami.
Jak wypadnie ci robić powiedzmy 3-3,5k w turnieju - to raczej z Iglicami, niż bez. Jeśli limit niewielki - to tylko niewysoka Otchłań. Popatrz sobie zresztą jaka Otchłań zastąpi ci dwie Rezydencje.

Piszesz, że PW będą a Iglice są w zasięgu wzroku.

PS. Dla grających tylko na elfach - drzewko nauk na elfach w III epoce ma zupełnie inny układ niż na ludziach. Powyższa dyskusja tylko dla Ludziów.
 
Ostatnia edycja:

Poziomek

Rycerz
Um nie wiem czy sie dobrze zrozumielismy to jest typowa wioska iglicowa z roznica ze zamiast wojska w gre idzie surowiec. pozostale rzeczy sie nie zmieniaja, tzn nie chce sie za daleko rozwijac. w Turnieju mysle ze moge miec odkrytych max okolo 8-10 skrzynek to ta mi okolo 2tys pktow za negocjacje robione(bez wojska), wiec iglica jest mi zbyteczna..Czy warto odkrywac mi droge az do rezydencji? co One mi dadza?, ok wiecej populacji ale jakim kosztem - np kosztem wiekszego zuzycia miejsca (budynki sa juz 4x3). kosztem zuzycia pw na badania (204 PW chyba), a sam rozwoj badan? - aby sie nie okazalo ze nagle jak na zdjeciu skrzyneczka ma 90 surowca- by po tych kilku badaniach nie zrobilo sie np 120. Niby nie wiele ale, powiedzmy 45 skrzynek w iglicy x roznica w surowcu obecnym a docelowym po badaniach (x3 kazda proba). ..Czy zle mysle, i moze odkrycie tych badan nie zwiekszy mi ilosci surowca?bo juz sie calkiem zagubilem
 
Ostatnia edycja:

blazius1

Paladyn
Nie wiem jak tam działa algorytm w tej epoce*, ale tych kilka badań nie zwiększy ci znacząco kosztów.

Otchłań potrzebna do złota, a złoto do Iglicy. Jeśli miałoby czegoś w Iglicy zbraknąć, to raczej złota niż T1 lub T2.

A jeśli porobisz kolejne eventy i postawisz cokolwiek sensownego, co w nich będzie, z zestawem Pielgrzymkowym na czele, to te szacunki i tak stracą na znaczeniu. Zaczniesz zbierać wszystkiego z coraz większą górką.

* Głupio mi się napisało, bo ja w ogóle nic nie wiem o tym algorytmie.
 
Ostatnia edycja:

Poziomek

Rycerz
no wiec 3 pietro zrobione. Troszke zaszalalem na 3 bosie bo chcialem zrobic go tylko surowcem a koniec koncow poszlo 50 diaxow. ale wczesniej wpadlo 20 i 15 (wiec koniec koncow nie najgorzej, to troche loteria)

Zuzylem
5910 Marmur
5550 Stal
8280 Drewno
4151 Krysztal
3640 Zwoje
3000 Jedwab
T3 nie byl wogole potrzebny.
500tys monet, 50tys mlotkow

Lacznie poszlo surowca na 3 pietro
30500

Na 2+3 pietro lacznie poszlo 30500 +12736- co daje 43200 surowca. -
zakladajac ze 2 pietro kosztowalo 12700 - 1 wnioskuje ze moze kolo 8000. co razem da 51200.

Mysle ze produkjac te bezpieczne 70tysiecy tygodniowo mam wystarczajacy zapas na iglice +turniej . + zawsze od czasu do czas mozna surowiec podpompowac uzywajac boosta
Wpadla 9 syrenka - :)
 

Załączniki

  • iglica2.jpg
    iglica2.jpg
    149,6 KB · Wyświetlenia: 21

Poziomek

Rycerz
mozna tak to ujac, na gorsze czasy jak np nie wypadaly wzmocnienia z am:). Nie mniej wracajac do tematu - fajnie ze to przetestowalem i dziala, dzis dostalem informacje ze niektorzy tak od dawna graja - co jest mile dla uszu.
 
fajnie ze to przetestowalem i dziala
@Poziomek, wszystko jak najbardziej sie zgadza. Nikt nigdy nie przeczyl, ze w niskich epokach zrobienie Iglicy surowcami nie sprawia w wiosce iglicowej wiekszych trudnosci. Problem tylko w tym, ze robienie jej wojskiem sprawia tych trudnosci jeszcze mniej :)
No bo zobaczmy:

Plusem grania surowcem jest to ze nie musimy polowac na wzmocnienia z AM
To zaden plus, bo trzeba za to "polowac" na surowce, czyli regularnie je zbierac i startowac produkcje. Czyli i tak trzeba regularnie zagladac do wioski. Zuzycie mlotkow i zlota rowniez jest znacznie wyzsze, niz w przypadku opcji militarnej.

nie musimy kombinowac uzywajac systemu 2 iglice na 1 wzmocnieniach.
To akurat zadne kombinacje. Iglice i tak najlepiej jest robic jednym ciagiem. Dla wygody i dla oszczednosci czasu.

Kolejnym plusem jest ze mozemy od czasu do czasu pusic produkcje na wzmacniaczach i wtedy mamy jeszcze wiecej surowca.
Wojsko tez mozna przeciez dorabiac na przyspieszaczach.

Tak pod kreska opcja ekonomiczna ma kilka roznych minusow, ale wymienie tylko 2 najwazniejsze.
- koniecznosc robienia bonusowych turniejow, zeby choc troche zwiekszyc bonus produkcji za relikty
- czas potrzebny na robienie Iglicy. Nie wiem jak jest u innych, ale u mnie zrobienie calej Iglicy wojskiem trwa maksymalnie 15 minut, a surowcami przynajmniej godzine. Gram na 2 kontach, co oznacza 4 wioski iglicowe. Czyli w moim przypadku oszczednosc czasu na samo przejscie Iglicy w wioskach iglicowych wynosi 3h w tygodniu.

Jedynym przypadkiem, w ktorej opcja ekonomiczna ma przewage nad militarna jest sytuacja, w ktorej gracz po prostu lubi te minigierke, sprawia mu ona frajde i robi to dla wlasnej przyjemnosci :) W kazdym innym przypadku nie ma zadnego logicznego powodu, zeby sobie wszystko utrudniac.
 
Do góry