• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Karnawale

DeletedUser2017

Guest
A wy dalej te studnie wałkujecie no nie ma ich akurat za wiele w tym evencie 1 może 2 i tyle. Za to są inne fanty no taka to specyfika tego wydarzenia :)
Wiem ciężko niektórym się do tego przyzwyczaić ale co zrobić nie zawsze jest tak samo.
 

DeletedUser

Guest
W dłuższej perspektywie tutaj to jedynie nazwa gry jest niezmienna :p, pamiętam jak zaczynałem to był wyścig kulturowy pomiędzy ludźmi i elfami a teraz...

Co nie znaczy że nie należy takich tematów wałkować inaczej IG będzie coraz bezczelniejsze
 

DeletedUser2017

Guest
W dłuższej perspektywie tutaj to jedynie nazwa gry jest niezmienna :p, pamiętam jak zaczynałem to był wyścig kulturowy pomiędzy ludźmi i elfami a teraz...

Co nie znaczy że nie należy takich tematów wałkować inaczej IG będzie coraz bezczelniejsze
Tutaj przyznam szczerze że masz rację. Jednak zauważ że ten event ma inną specyfikę jak każdy zresztą i o to mi chodziło :)
A co do bezczelnosci i niedotrzymanych obietnic przez IG to już inny temat i jak najbardziej należy o tym pisać.
 

Christo

Rozbójnik
Wy to macie jakieś szczęście.. ja to nawet nie zdobędę wszystkich nagród głównych jeśli chodzi o zestaw karnawałowy :mad:
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
@Mighty Garoth Powiem szczerzę że nie wiem, sam losowałem i kilka mam, więc nie wiem czy masz aż tak dużego pecha, czy to może jakiś błąd, napisz do supportu sprawdzimy to z twojego konta w grze.
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
@Mighty Garoth Powiem szczerzę że nie wiem, sam losowałem i kilka mam, więc nie wiem czy masz aż tak dużego pecha, czy to może jakiś błąd, napisz do supportu sprawdzimy to z twojego konta w grze.

To on ma fest pecha, bo ja zdobywając 201 flag, wylosowałem ok. 2500 dodatkowych cukierków i ponad 15 nagród dziennych. Nie wierzę, żeby otwierając fioletowe skrzynki lub te za 47-48 cukierków, nie mógł wylosować ani jednej nagrody dziennej, to wręcz niesprawiedliwe.
 

blazius1

Paladyn
Losowość losowością, ale ustalenie dobrych nagród na najniższych poziomach rzędu 5-15% przekreśla ten event. Z uwagi na te niskie prawdopodobieństwa trafienia nagród, bardzo kiepskim pomysłem było obcięcie ilości łakoci za zadania.

Brakuje do zestawów, ale będzie oczywiście promocja łakoci za złotówki. I się event uratuje. Głównie finansowo.
 
Przypadek @Mighty Garoth jest rzeczywiscie ekstremalny i
rowniez mi przykro, ale tak ogolnie nie rozumiem niezadowolenia
z obecnego systemu skrzynek. 5-15% wydaje sie niewielka
szansa, ale za to skrzynki sa tanie i znajduja sie w nich nie tylko
smieci. Jest tez skrzynka z szansa 30% za 71 (w standardowym
systemie 25% za 140) Jesli trafi sie dodatkowe cukierki, wystarczaja
one na przynajmniej 2 dodatkowe losowania, a czasem i na 4.
Co do szans na nagrody dzienne, tak dla porownania:
W eventach ze standardowym systemem skrzynek 50/90/140
mialem w roznych wioskach od 5 do 12 nagrod dziennych, a
oprocz tego mase smieci w inwentarzu, np. deszczu monet, o
odlamkach run nawet nie wspomne.
W obecnym evencie w roznych wioskach trafilo sie od 12 do 19
nagrod dziennych, a w inwentarzu mam po kilkaset h
w przyspieszaczach, 150-200% w zysku portalu (tylko ze skrzynek)
i troche scrolli na pw i mlotki. A to jeszcze nie koniec eventu. Aha,
nie wspomnialem nawet o nagrodach glownych, ktore moze nie u
kazdego sa przydatne, ale u wiekszosci sa i to nawet bardzo,
niezaleznie od epoki. Do 150-200% w scrollach portalowych
dochodzi jedna placowka "z automatu" (dodatkowe 100-120%) i kilka
malych, ale uzytecznych budynkow. Moim zdaniem naprawde
nie jest zle nawet ze zredukowana iloscia cukierkow.

Co do szans na caly zestaw, tu niestety przylacze sie do krytyki,
potrzebne jest troche szczescia, ktore nie powinno moim zdaniem
o tym decydowac. Krytykuje sposob zdobywania nagrod glownych
pomimo tego, ze mi samemu wbrew oczekiwaniom uda sie
skompletowac set na kazdym swiecie. Uwazam, ze powinien
nastapic powrot do wyzszych kosztow zdobycia setu w zamian
za przynajmniej jeden dzien x2. Wtedy zdobycie kompletu nagrod
glownych zalezaloby tylko od decyzji gracza.
 

visit0r

Paladyn
mniej wiecej w pierwszych 10 losowanich fioletowych skrzynek wypadla nagroda dzienna, dopiero pozniej myslem ze mnie *** strzeli gdy caly czas mnie obdarowywala deszczem monet
 

DeletedUser

Guest
Przypadek @Mighty Garoth jest rzeczywiscie ekstremalny i
rowniez mi przykro, ale tak ogolnie nie rozumiem niezadowolenia z obecnego systemu skrzynek. 5-15% wydaje sie niewielka
szansa, ale za to skrzynki sa tanie i znajduja sie w nich nie tylko smieci.
O ile to jest rzeczywiście 5-15% - zbyt duża losowość w grze jest zawsze zła i nadużywana przez większość wydawców, a ja po prostu nie wierzę w podawane wartości.
To co widzimy obecnie bardzo zaczyna mi przypominać klasyczne loot-box'y , wraz z wszystkimi ich wadami, problemami i zagrożeniami - w końcu skrzynkę możesz otworzyć za diamenty czyli pośrednio kupić za realne pieniądze.
Osobiście mam nadzieję, że doczekamy się kiedyś porządnych regulacji prawnych w Europie w tym aspekcie - jak na razie w każdej grze możesz wpisać jakąkolwiek szansę w % - nikt tego nie kontroluje.
 

DeletedUser2262

Guest
Zostawiłem jeszcze trochę losowań na później, z myślą że może coś się zmieni, aktualnie wygląda to tak:
>>> losowane skrzynie 5% (50%), 10% (42%), 15% (8%)

126 losowań 5 nagród dziennych. Nadal podtrzymuję pytanie WFT???
 

visit0r

Paladyn
O ile to jest rzeczywiście 5-15% - zbyt duża losowość w grze jest zawsze zła i nadużywana przez większość wydawców, a ja po prostu nie wierzę w podawane wartości.
To co widzimy obecnie bardzo zaczyna mi przypominać klasyczne loot-box'y , wraz z wszystkimi ich wadami, problemami i zagrożeniami - w końcu skrzynkę możesz otworzyć za diamenty czyli pośrednio kupić za realne pieniądze.
Osobiście mam nadzieję, że doczekamy się kiedyś porządnych regulacji prawnych w Europie w tym aspekcie - jak na razie w każdej grze możesz wpisać jakąkolwiek szansę w % - nikt tego nie kontroluje.
w jednej z gier bylo urządzenie o nazwie chaos maschine które podając szanse na sukces 100 % potrafilo tą szanse zamienić w porażke ;)
 

DeletedUser

Guest
@chris07070707 nie przesadzaj z chwaleniem

To nie problem z losowością tylko wyszło przycięcie ilości cukierków w stosunku do bety i wyszlo teraz że brakuje, kiepsko liczą w tym IG albo przesada z w jedną lub w drugą stronę

Aha i nie porównuj skrzynek za 140 z normalnego ewentu jako przykład ewent zimowy, w nich lista zadań sekwencyjnych jest :
- dłuższa, ostatnia miałą 100 zadań nie 85 jak tu
- zbieraczy było o 1/3 więcej z zadania (jak i tutaj przed przycięciem)
- najdroższe skrzynki 145 płatków dawały 20 pierników, cały zestaw nagród głównych 900 (900/20 czyli 45 skrzynek)
tutaj mamy 71, daja 3 flagi cały zestaw dzięki sprzytnemu zabiegowi to 180 flag (180/3 czyli 60 skrzynek)

Jak widać na czystych danych te nowe skrzynki nie są takimi cudami, reszta to detale bo jakby wrzucili bonusy portalowe do starszych skrzynek też byłoby fajnie :)
 
chris07070707 nie przesadzaj z chwaleniem
Chwaleniem ? Stwierdzam fakty, a jesli chodzi o ilosc nagrod plasuje sie raczej
w sredniej bractwa. Czy to, ze napisalem, ze ze starym systemem mialem
o wieeele mniej nagrod dziennych odebrales jako przesade w narzekaniu ?
To tez bylo tylko stwierdzenie faktu.
Aha i nie porównuj skrzynek za 140 z normalnego ewentu jako przykład ewent zimowy
Nie, to Ty nie mieszaj prosze roznych rzeczy ;) Nic nie mam przeciwko systemowi skrzynek
z eventu zimowego. System obecnego eventu porownywalem do "standardowych" skrzynek
50/90/140 z szansami odpowiednio 7%, 13% i 25% (jak w evencie jesiennym), ktory byl
beznadziejny jesli chodzi o nagrody dzienne. Pod kazdym innym wzgledem zreszta tez.
Co do wiekszej ilosci waluty z zadan, pewnie, tylko co z tego, skoro majac 50% waluty wiecej
trafialo sie o 50% nagrod mniej ? Ten schemat powtarzal sie zreszta nie tylko u mnie,
nie znam nikogo, kto wylosowalby wtedy chocby 16 nagrod dziennych. A w obecnym evencie
to wrecz srednia, ktora pod koniec bedzie zreszta wyzsza, jeszcze pare zadan dziennych
i troche cukierkow do pozbierania zostalo ;)
Tak ogolnie, nie ma co narzekac na obecny event jeszcze z jednego powodu. Nie mozna go
porownywac do eventu np. zimowego, w ktorym bylo wszystko. Obecny jest z gatunku tych
krotszych, mniejszych, ogolnie "biedniejszych". Moge sie mylic, ale czy nie ma tu pewnego
schematu ? Przeciez co drugi event jest wlasnie taki "biedny". Woodelvenstock byl silny, Harvest
festival slaby, event zimowy znowu bardzo silny i teraz znow mamy cos mniejszego. Zgodnie z
tym schematem wychodzi na to, ze nastepny bedzie... kiedys tam ;) (nie chce zapeszac) :D
 
Ostatnia edycja:

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Ja gram jakoś normalnie, może trochę więcej, ale nie spinam się, w sumie wygląda na to że spokojnie zdobędę nagrodę główną. Sumując wygrane dodatkowe cukierki chyba 3 czy 4 razy już trafiłem, dodając do tego skrócenia czasu, które też w tym evencie wylosowałem i też w nim wykorzystałem to spokojnie można dojść do końca eventu bez użycia diamentów.
 

DeletedUser

Guest
@chris07070707 chcesz to porównam do starszych :) tam była jeszcze dłuższa lista zadań sekwencyjnych...

Piszę o tym że trzeba na to spojrzeć kompleksowo, ok były droższe ale i materiału było więcej. Nagrody dzienne? Czyli porównujesz wyciągnięcie 11 studni (ostatni ewent) z 16 portalowymi doładowaniami? Toż to jakbym obecnie zrobił 11 nagród głównych...

I nie Harvest też był dla mnie silny (8 studni), słabe to są mini czyli walentynkowy itp, gdzie jest jedna nagroda główna. To że ci teraz spasowały nagrody dzienne... nie bronię ci się cieszyć, ale sam piszesz o "śmieciach" w sensie doładowania monet itp dla mnie portalowe są ledwo oczko wyżej od tego. No cóż ja raczej równam w górę i nie widzę nic przełomowego w dziennych
 
Do góry