• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Jesiennych Zodiakach

Aslana

Tancerz ostrzy
To super się zapowiada bo nadal nie mam tyle kluczy żeby wylosować dość artefaktów do rozwoju choć 1 misia na 10 poziom :-( Gratuluję Wszystkim którym już udało się postawić i rozbudować więcej niż 1 misia. Dużo czasu poświęciliście zarówno swojego jak i przyśpieszaczy ;-)
 

DeletedUser1874

Guest
Czy ktoś orientuje dię od czego zależą ilości wymaganego surowca bonusowego w zadaniach wyprodukuj xxx drewna?
Jestem w 5 rozdziale manu na 11poziomie 335szt/3h po rzuceniu czaru i muszę wyprodukować 9.2k drewna a koleżanka kilka rozdziałów wyżej na manu z 16poziomu 787szt/3h bez czarów ma wyprodukować 8.6k .
Czegoś tu nie rozumiem:-((
To zadanie jest u mnie zadaniem codziennym od 4dni a dziś już 2 razy je dostałam:-(((

Być może Ty jesteś dalej na liście misji. Choć ograniczono ilość kluczy do 80, to podział na te grupy został i po jakimś czasie otrzymuje się bardziej wymagające misje. Poza tym ilość zależy od rozdziału.
Pamiętaj, że wciąż możesz rozbudować te manufaktury, aż do 15 poziomu bez zmiany ich wymiarów, co podniesie im produkcję. Ponadto warto zwrócić uwagę, że w dalszych rozdziałach są one większe. Jeśli chodzi o drewno to wspomniane 11 i 16 poziomowe manufaktury u elfów maja wielkość 6 i 10 kratek, wówczas gdy u ludzi jest to 16 i 18. Porównując elfy na 11 do ludzi na 16 wychodzi że masz 3-krotnie mniejsze budynki! Dlatego poza samym porównaniem produkcji warto porównać powierzchnię.
To że masz je mniejsze, więc możesz mieć ich więcej, akurat działa bardzo mocno na Twoją korzyść w przypadku misji które wymagają wykonania konkretnych produkcji odpowiednią ilość razy. Jak widać w początkowych rozdziałach: szczególnie jeśli jesteś elfem.
 

Aslana

Tancerz ostrzy
Bardzo dziękuję za tak rozszerzoną odpowiedź :)
W poprzednich ewentach kiedy weszło się w pętlę, stopień trudności nie wzrastał, powtarzały się te same zadania, stąd moje zdziwienie co do różnic w ilości surowca który trzeba zdobyć.
Ech, tęsknię za systemem feniksa. I nie chodzi mi o listę zadań ale o umiar który tam jeszcze był zachowany.
Jeszcze raz dzięki :)
 

visit0r

Paladyn
ale przyznacie ze mistrzowsko wybrneli z nierownosci jakie powodowaly o polowe mniejsze rozmiary manufaktur pierwszego poziomu ktore byly problemem podczas poprzedniego ewentu :)
 

DeletedUser2262

Guest
ale przyznacie ze mistrzowsko wybrneli z nierownosci jakie powodowaly o polowe mniejsze rozmiary manufaktur pierwszego poziomu ktore byly problemem podczas poprzedniego ewentu :)
No fakt nie ma już podziału że ktoś ma manufaktury 2x2, a ktoś inny 1x2 :p
 

Koval92

Kapłan
Twierdze, ze takiego algorytmu nie ma. Ten sam turniej, to samo konto, 2 rozne miasta na 2 swiatach. W jednym miescie rzeczywiscie mialem taka serie zadan, ze praktycznie nic mi nie pasowalo pod turniej. W drugim z kolei pasowalo wszystko. Po zadaniu na konflikty (robione metoda 3/4) wypadaly zdania na relikty, przeplatane szkoleniem wojska itp.. Gdyby tego typu algorytm istnial, takie serie sprzyjajace graczowi nie mialyby prawa sie zdarzyc. Mysle, ze to nasza percepcja plata nam tu troche figla. Serii zadan nam sprzyjajacych, ktore mozemy zrobic jedno po drugim, po prostu nie zapamietujemy ;) Najlepiej zapamietujemy to, co zle, czyli serie konfliktow/reliktow/mgiel w sytuacji, kiedy najmniej nam to pasuje.

Ewidentnie natomiast istnieje mechanizm, o ktorym pisalem wczesniej, czyli swego rodzaje mini-grupy i mini-petle zadan. Oprocz tego, ze te najbardziej wredne i zaporowe zadania maja najwieksza szanse pojawienia sie, to na dodatek najczesciej wystepuja seriami.

Ja wczoraj miałem 9x quest z reliktami w sumie :D
Zauważyłem, że często jak się ma quest z reliktami to potem często zdarza się coś z walkami w prowincji
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
@jarq mam pytanko
bo mam misia. Brunatnego misia. Tylko on jakiś taki upośledzony jest... ma jakąś chorobę sierocą czy jakieś inne upośledzenie umysłowe? może autyzm? Miałam nadzieję, ze to tylko z głodu zachowuje sie tak dziwnie, ale po nakarmieniu symptomy nie ustały :( martwię się o niego... a do tego ma jakieś chore łapy. reumatyzm? czy tak jakaś deformacja? Dlaczego ig tak się znęca nad moim misiem? mnie to serce boli jak patrze na tą pokrzywdzoną przez los kalekę z chorobą sierocą
Wiesz u mnie wygląda tak samo, więc to nie jest tak że IG Ciebie nie lubi i tylko na twoim misu się znęca ;)
 

Ovocko

Rycerz
Co do przyspieszaczy, szczerze to dopiero teraz ich zacząłem używać (ewent) tak to od początku jak sie pojawiły zużyłem może razem 100h (w zapasie mam ponad 12000h po ok 100 każdego typu), z prostej przyczyny używanie ich uważałem i uważam za niezbilansowane miasto.

Czy ja wiem? Generalnie gra polega na tym, że każdy rozwój to zaburzenie bilansu. Umiejętnie stosując przyśpieszacze możesz ten brak stosunkowo szybko wyrównać.

Ponadto w życiu by mi nie przyszło ich używać na rozbudowę zwykłego budynku bo to marnotrawstwo,

To znowu zależy od potrzeb i kalkulacji. Jeśli np. rozbudowa istotnego budynku kończy mi się w środku nocy, a skracając ją o kilka godzin sprawiam, że przez noc będzie on już pracował na nowych zasadach, to marnotrawstwem jest moim zdaniem nie skorzystanie z przyśpieszaczy.

To jest jak wiadomości o ewencie, gdzie dla zainteresowanych dwa tygodnie przed było wiadomo że będę potrzebne manu i warsztaty na swoim poziomie, kto zaczął budowę to je miał na rozpoczęcie... (albo w innych ewentach budynki na 13 poziom...)

A mnie to trochę jednak wkurza, bo nie wszyscy biegają po forach czy innych źródłach, albo robią to regularnie. Tutaj zaś siedzenie na forum należy uznać za istotną część gry, co mnie np. do niej zniechęca (OK, teraz tu siedzę sporo, ale za chwilę może się to zmienić i raczej na pewno się to zmieni). Poza tym w grze chyba nie chodzi o to, by biegać i szukać spojlerów, a tu okazuje się, że bez spojlerowania praktycznie niewykonalnym jest zrobienie eventu z jako takim wynikiem.

Uważam bowiem, że IG kłamie, mówiąc, że wszystkie zadania mają takie samo prawdopodobieństwo. Gdyby tak było, niemożliwa statystycznie byłaby sytuacja, że na grubo ponad sto zadań, jakie już zrobiłem, ani razu nie wypadła mi produkcja trunków, czy prostych narzędzi, natomiast dłuższe produkcje wielokrotnie.

Akurat to, że w czasie eventu nigdy nie wypadnie Ci produkcja trunków jest statystycznie możliwe, choć, przy odpowiednio dużej ilości zrobionych zadań, bardzo mało prawdopodobne (tzw. prawo wielkich liczb). Co nie zmienia tego, że zadania nie mają tego samego prawdopodobieństwa, co zresztą przyznało samo IG w komunikacie o tym, że produkcja z warsztatów miała występować - jeśli dobrze pamiętam - 30% rzadziej niż przed "korektą".
 
Ostatnia edycja:

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Teraz
Czy ja wiem? Generalnie gra polega na tym, że każdy rozwój to zaburzenie bilansu. Umiejętnie stosując przyśpieszacze możesz ten brak stosunkowo szybko wyrównać.



To znowu zależy od potrzeb i kalkulacji. Jeśli np. rozbudowa istotnego budynku kończy mi się w środku nocy, a skracając ją o kilka godzin sprawiam, że przez noc będzie on już pracował na nowych zasadach, to marnotrawstwem jest moim zdaniem nie skorzystanie z przyśpieszaczy.


A mnie to trochę jednak wkurza, bo nie wszyscy biegają po forach czy innych źródłach, albo robią to regularnie. Tutaj zaś siedzenie na forum należy uznać za istotną część gry, co mnie np. do niej zniechęca (OK, teraz tu siedzę sporo, ale za chwilę może się to zmienić i raczej na pewno się to zmieni). Poza tym w grze chyba nie chodzi o to, by biegać i szukać spojlerów, a tu okazuje się, że bez spojlerowania praktycznie niewykonalnym jest zrobienie eventu z jako takim wynikiem.
Teraz kwestia co dla kogo jest zadowalającym wynikiem? Bo dla mnie w tej chwili to 2x brunatny na 10 i 2x polar na 9. I ja będę zadowolony. Może gdybym nie wywalił tylu przyspieszaczy na zrobienie amunow w tak krótkim czasie, może by to inaczej wyglądało. Inno zmieniło warunki bo wcale nie potrzebowałem tyle miejsca. Event miał wyrównać szanse żeby niby wszyscy mają mieć podobnie. Tylko jakoś tak średnio wyszło. Najwięcej zyskali Ci po środku drzewka (orki,elfy) A najmniej Ci na początku gry i Ci na końcu
 

Ovocko

Rycerz
Teraz kwestia co dla kogo jest zadowalającym wynikiem? Bo dla mnie w tej chwili to 2x brunatny na 10 i 2x polar na 9. I ja będę zadowolony.

No ja wczoraj zrobiłem 7 artefaktów i sporo przyśpieszaczy, więc zaczynam liczyć na drugiego brunatnego.
Ale w moim bractwie dla wielu wymaksowanie nawet jednego miśka nie jest takie oczywiste.
 

blazius1

Paladyn
Teraz wejdzie cud co na 30 poziomie ulepszy magiczne rezydencje w rozdziale Elvenarów z 8100 na 9720 pop. Będzie jeszcze ciekawiej jaka będzie strategia graczy, bo ten cud tylko rezydencje ulepszy obu rodzajów, a nie dotknie ogólnej populacji czy pracującej populacji, jak hale czy otchłań...

Ten cud będą mieli prawie wszyscy. Podobnie jak dzisiaj większość ma Hale.
 

DeletedUser3975

Guest
@jarq, proszę Cię oficjalnie o zapytanie "w centrali", czy IG może opublikować tabelę z podanymi współczynnikami prawdopodobieństwa poszczególnych zadań. Uważam bowiem, że IG kłamie, mówiąc, że wszystkie zadania mają takie samo prawdopodobieństwo. Gdyby tak było, niemożliwa statystycznie byłaby sytuacja, że na grubo ponad sto zadań, jakie już zrobiłem, ani razu nie wypadła mi produkcja trunków, czy prostych narzędzi, natomiast dłuższe produkcje wielokrotnie.
To samo dotyczy innych zadań, gdzie widać ewidentną przewagę zadań długich i trudnych. Jestem tego pewien, bo od 29 IX zapisuję sobie wszystkie zadania. Z dyskusji na forum wynika ponadto, że to nie jest tylko mój przypadek.
Kolejne pytanie dotyczy tego, czy IG potwierdza, iż przyjęło taką zasadę, że NIE DA SIĘ wykonać eventu i wyewoluować jednego nawet misia na 10 poziom BEZ PRZYSPIESZACZY w sporych ilościach i w takim razie, dlaczego nie było to ogłoszone odpowiednio wczesniej przed eventem?
Przecież jeżeli wypada taka chociażby sekwencja zadań: Wyprodukuj Kosz Zakupów x6, potem: Wyprodukuj Skrzynkę z Narzędziami x5, a za chwilę znowu: Wyprodukuj Skrzynkę z Narzędziami x5, to bez przyspieszaczy to są 2 dni, a raptem 240 kluczy w nagrodę. Zważywszy, że jest dużo większa szansa na takie zadania, niż te krótsze, to w jaki sposób gracz nieprzygotowany (niezaopatrzony w odpowiednią ilość przyspieszaczy) ma zrobić event? Wiem, że można wylosować przyspieszacze w samym evencie, ale jeżeli ktoś nie miał ich wcześniej, to zrobi mało zadań i tym samym będzie miał mniejszą ilość losowań i szans na te przyspieszacze w evencie i koło się zamyka.
Kolejna sekwencja: od wczoraj mam już szósty raz (przedzielone pomiędzy 1-2 innymi zadaniami) produkcję marmuru w takiej ilości, która stanowi 11-krotność trzygodzinnej produkcji. I nie można tego towaru kupić, jak bywało wcześniej, tylko muszę go wyprodukować. Bez przyspieszaczy mógłbym zrobić takie zadanie maksymalnie 2 razy na dzień, czyli zdobyć 160 kluczy.


Podpinam się i poproszę coś takiego na AM i Karmę w Tworzeniu.
Bo u mnie zdarza się raz na dwa tygodnie albo i nie, wierzyć się nie chce, że to nie celowe.
 

visit0r

Paladyn
Teraz

Teraz kwestia co dla kogo jest zadowalającym wynikiem? Bo dla mnie w tej chwili to 2x brunatny na 10 i 2x polar na 9. I ja będę zadowolony. Może gdybym nie wywalił tylu przyspieszaczy na zrobienie amunow w tak krótkim czasie, może by to inaczej wyglądało. Inno zmieniło warunki bo wcale nie potrzebowałem tyle miejsca. Event miał wyrównać szanse żeby niby wszyscy mają mieć podobnie. Tylko jakoś tak średnio wyszło. Najwięcej zyskali Ci po środku drzewka (orki,elfy) A najmniej Ci na początku gry i Ci na końcu
uwazam ze bedac po konstruktach zamiast zyskac ostro dostalem po .....
 

DeletedUser3975

Guest
Teraz
Teraz kwestia co dla kogo jest zadowalającym wynikiem? Bo dla mnie w tej chwili to 2x brunatny na 10 i 2x polar na 9. I ja będę zadowolony. Może gdybym nie wywalił tylu przyspieszaczy na zrobienie amunow w tak krótkim czasie, może by to inaczej wyglądało. Inno zmieniło warunki bo wcale nie potrzebowałem tyle miejsca. Event miał wyrównać szanse żeby niby wszyscy mają mieć podobnie. Tylko jakoś tak średnio wyszło. Najwięcej zyskali Ci po środku drzewka (orki,elfy) A najmniej Ci na początku gry i Ci na końcu

Dla mnie jeden, brunatny misiek na 10, to nie lada wyzwanie :eek:
a codziennie/na bieżąco robię zadania.
Łącznie cztery tak jak Ty? Awykonalne.
 

Ovocko

Rycerz
A ja mam pytanie nieco z innej beczki:
Jeśli mam warsztat na poziomie 20 (minimum dla zaliczenia produkcji w niziołkach) i przeskoczę do żywiołaków, to w którym momencie produkcja z warsztatu przestanie się wliczać do eventu? W momencie odblokowania zwiadu, czy po odblokowaniu rozbudowy warsztatów?
 

Tajniakos

Paladyn
A ja mam pytanie nieco z innej beczki:
Jeśli mam warsztat na poziomie 20 (minimum dla zaliczenia produkcji w niziołkach) i przeskoczę do żywiołaków, to w którym momencie produkcja z warsztatu przestanie się wliczać do eventu? W momencie odblokowania zwiadu, czy po odblokowaniu rozbudowy warsztatów?
@Ovocko jeżeli zakończysz zwiad znajdziesz się w żywiołakach i od tego momentu podwyższy się Tobie poziom wymagań eventu dotyczący poziomu warsztatu. Poziom wymagany dla rozdziału żywiołaki to Leśne Elfy i bez podniesienia warsztatu do minimum 22lvl nie będą zaliczane questy na warsztatach :) Ważny jest obecny rozdział -3 bez względu na badanie, które w tym rozdziale występuje.
 
Ostatnia edycja:

Ovocko

Rycerz
Tego się obawiałem :/
Jestem akurat na granicy ale widzę że aby podgonić, wcześniej muszę podciągnąć część warsztatów :( Chyba że mi magiczny wpadnie z iglicy, ale patrząc na prawdopodobieństwo nie liczę na to jakoś zbyt mocno.
 

Ovocko

Rycerz
Dla mnie jeden, brunatny misiek na 10, to nie lada wyzwanie :eek:
a codziennie/na bieżąco robię zadania.
Łącznie cztery tak jak Ty? Awykonalne.

Tylko nie wiem czy posiadanie wielu brunatnych aż tak wiele daje. Niby można nakarmić dwa (lub więcej) i dostać nie 50% a 100% wojska więcej (czy 50% razy ile tam się tych niedźwiadków posiada), ale raczej nie będzie się karmić niedźwiadków codziennie, a bardziej raz na tydzień czy dwa. W praktyce podobny efekt można osiągnąć jednym, tyle że karmiąc go częściej. Różnica sprowadza się do ilości młotków potrzebnych na bazową produkcję (karmiąc kilka na raz zużywam mniej młotków niż karmiąc jednego często, bo bazową produkcję robię tylko raz), ale z tym sobie można jeszcze poradzić.
Karmienie "mniej a częściej" jest natomiast o tyle dobre, że daje większą elastyczność w doborze wojska, bo łatwiej jest się przerzucić z jednych jednostek na inne.
Co jest natomiast fajne przy posiadaniu wielu brunatnych to to, że one produkują wojsko i bez karmienia, więc jak ktoś miał np. valloriańskie duchy walki i tereny stratega orków, to może je zastąpić niedźwiadkami (o ile rozbudowane będą do odpowiedniego poziomu), dostając jeszcze pewien "gratis" w postaci żab i wojowników orków.

Grrr, jest jakiś sposób by połączyć posty post factum? Bo znowu dostanę ostrzeżenie za pisanie jednego pod drugim :/
 
Do góry