• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Wyniki wyszukiwania

  1. Edit: "Blokada cudów dla graczy spoza bractwa" możliwość zamknięcia Antycznych Cudów

    Czytaj ze zrozumieniem. W pomyśle chodzi o możliwość blokady wrzucania run przez graczy spoza bractwa na twoje własne życzenie. Chcesz to blokujesz nie chcesz to nie blokujesz.
  2. Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 6

    Co często dla wioski iglicowej będzie oznaczało nie turnieje a pojedynki. Nie przejdzie się do trzeciej prowincji nie ukończywszy drugiej.
  3. Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 6

    Miś koala. Jako że lubi eukaliptusy, a zwoje są do nich odrobinę podobne, będzie zjadał zwoje. W zamian po strawieniu będzie dawał małe zielone katalizatorki. To oczywiście tylko wyobraźnia.
  4. Antyczne cuda

    Zbadanie technologii "Powiększenie oddziału" działa trochę inaczej. Wpływa na początkową bazową wielkość oddziału w turnieju i iglicy ale jako kolejna zbadana technologia w drzewku. Przy czym nieobowiązkowe badania nie mają wpływ na turniej. Nieobowiązkowe badanie powiększenia oddziału ułatwi...
  5. ulepszenia do woja z akademii magii

    Wzmocnienia pojawiają się w tym samym slocie co budynki. Więc jeśli tworzysz budynek, albo budynek wisi niezebrany to przy zmianie receptur tracisz szansę na teoretyczne pojawienie się wzmocnienia.
  6. Co wpływa na trudność iglicy?

    Dobrze też mieć świadomość tego, że ostateczny wzrost kosztów jest wynikiem mnożenia poszczególnych czynników, nie powinno się go rozpatrywać jako jeden wyodrębniony przypadek. Więc podniesienie poziomu cudów np o 30 poziomów spowoduje większy wzrost kosztów u osoby posiadającej np więcej ekspansji.
  7. Co wpływa na trudność iglicy?

    Podsumowując zmagania Jasia z poziomem cukru we krwi. Dodatkowo, formuła do obliczeń nie jest funkcją liniową, więc nie da się określić, o ile wzrosną koszty w iglicy jeśli dowolny gracz podniesie swoje cuda np o 30%. Każdemu wzrosną inaczej.
  8. Co wpływa na trudność iglicy?

    Tak w skrócie. Na początkową wielkość oddziału zarówno w turnieju jak i iglicy, a co za tym idzie na koszty wpływa: Ilość zrobionych obowiązkowych badań w drzewku, bonus od ilości posiadanych reliktów, ilość wstawionych do miasta ekspansji zwykłych i premium przy czym premium mają mniejszą wagę...
  9. Wioski iglicowe w epokach III-IV

    Wszystko da się dokładnie policzyć, z uwzględnieniem wszystkich możliwych czynników wpływających na początkowa wielkość oddziału. Można sobie zrobić różne symulacje. W linku od BlossomValvi jest link do stronki minmaxgamera, gdzie można znaleźć kalkulator iglicy w formie google sheet. Kiedyś to...
  10. Notatnik

    W pracy się pracuje a nie gra :). A na poważnie, notatnik zapewne by się przydał, choć osobiście pewnie bym nie używał, ponieważ taką funkcję i to nie tylko dla elvenaru spełnia chmura zapewniająca dostęp z dowolnego urządzenia a oprócz notatnika również przestrzeń dyskową, maila itp itd.
  11. Nowe nagrody w Iglicy Wieczności

    S1-1 S2-4 S3-0
  12. Potwierdzone Turniej - aplikacja zmienia rodzaj wystawionego przeze mnie wojska

    Dzisiejszy turniej, pierwsza prowincja, 4*. Jak widać na załączonych obrazkach zamieniło nie tylko moje wojsko: magiczne na lekkie strzelajace, ale również jednostki wroga. Z jednogwiazdkowych na trzygwiazdkowe, lekką strzelajacą na lekką.
  13. Potwierdzone Turniej - aplikacja zmienia rodzaj wystawionego przeze mnie wojska

    Na pewno nie chodzi o zmianę kolejności. Za pierwszym, drugim razem zrzucałem to na roztargnienie, ale po zwróceniu uwagi na każdą walkę okazuje się że czasami aplikacja zmienia typ jednostek. Kilka osób w bractwach gdzie gram również to potwierdzało. W większości przypadków po zamianie straty...
  14. Potwierdzone Turniej - aplikacja zmienia rodzaj wystawionego przeze mnie wojska

    Myślałem, że coś mi się przewidziało, ale nie. Kilka razem, na różnych światach wystawiłem do turnieju tylko jednostki magiczne. Po zakończonej walce na aplikacji wyskakuje okienko ze stratami wroga i moimi. I tu jest niespodzianka, bo okazuje się że walczyłem samymi lekkimi strzelcami a nie...
  15. Zmiany w turniejach

    Tak, wiem, że chodzi o obniżenie trudności nowej edycji turnieju, który będzie trudniejszy. Mimo wszystko, potrzebne są różne punkty widzenia, pozytywne i negatywne, jak wszędzie. Łatwiej jest wtedy wyciągnąć jakieś wnioski. Choć nie nie jestem pewien czy projektanci gry takowe wnioski...
  16. Zmiany w turniejach

    Oby zmiana była zauważalna. Ale tu nasuwa mi się refleksja odnośnie narzekających graczy. Są oni równie potrzebni jak i Ci widzący same pozytywy. Bo czy IG byłoby skłonne choć odrobinę obniżyć poziom trudności turnieju czytając jedynie pozytywne opinie?
  17. Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 5

    Ponieważ jeśli ktoś nie ma żadnego miśka, to by mu się przydała waluta z AM. Wymiana 2:1 artefaktów, może można się i z tego cieszyć, ale w euforię to niestety nie wpadnę.
  18. Zmiany w turniejach

    Zgadza się, ekspansje są niezbędne. Wszystko wyjdzie w praniu. Ale jeśli ekspansja premium będzie miała znacznie mniejszy wpływ od zwykłej to jednak może warto będzie się na nich skupić, albo na magicznych budynkach. Dodatkowo jeśli trudność w turnieju będzie szybko wzrastała i dla większości...
  19. Zmiany w turniejach

    Bardzo wstępne dane z bety od MinMax Gamer, opracowane na podstawie danych od graczy z bety i serwerów EN dotyczące najnowszych zmian w turniejach. Do dokładniejszej analizy potrzebują więcej i bardziej różnorodnych danych wsadowych: - Wpływ zwykłych ekspansji spadł, ale nieznacznie - Koszt czy...
  20. Dyskusja o aktualizacji 1.111

    To może jeszcze jedno pytanie dotyczące ekspansji. Czy na trudność iglicy i w przyszłości turnieju będą miały wpływ ekspansje umieszczone w mieście czy również te zbadane w drzewku badań bądź z mapy ale pozostające w inwentarzu? Edit: To samo tyczy się zakupionych ekspansji premium...
Do góry