• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy... [SPOILERY] cz.2

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
@PanGry W kulturze mikropłatnościowej pod szyldem GmBH nie kupujesz produktu tylko i wyłącznie usługę dostępu do serwera. To jeden z powodów dla których dla GmbH będę tylko F2P.

@Nostormo Tu nie chodzi o zakres zmian tylko o ich sam fakt, w bardziej przyjaznych systemach są wprowadzane nowe przedmioty a stare stają się unikatami - w skali serwera to żaden problem. Tutaj nie, ale już o tym pisałem mam wrażenie że się pogubili lub zmienili strategię rozwoju stąd takie problemy. Ten ma bardzo proste wytłumaczenie, spowolnili (i spowalniają stąd ten rebalans) wprowadzanie nowych ras więc nie ma takiej zastępowalności budynków jak wcześniej
 

DeletedUser1530

Guest
właściwie to jest i dobra wiadomość bo z tego co przeczytałem na forum bety to planują już ulepszanie eventowej kultury na wyższe rozdziały diamencikami, jakimś nowym czarem i schematami. poza tym oni ograniczają w większości wartości kultury a populacje w mniejszym zakresie
 

DeletedUser2264

Guest
Całe szczęście lista re-balansowanych budynków nie jest długa, mam tylko 2 bałwanki i na nich w zasadzie zyskam, ale jak komuś ma spaść populacja o kilkadziesiąt % bo tak i już, to jest to kolejny beznadziejny pomysł.
Obniżają wartości kultury i popa z eventów, a w zamian dadzą możliwość ich podnoszenia za diaksy lub schematy???
yyyy
 

Hassano

Łucznik
Ja uważam że jeżeli ktoś ma nagle ludzi na minusie to znaczy że ma źle zbalansowane miasto. Budynki eventowe z założenia powinny być miłym urozmaiceniem gry a nie głównym dostawcą populacji i kultury. Ja np nie mam ani jednego budynku eventowego (ANI JEDNEGO) i mam ponad 15k ludzi oraz 55k kultury na plus. Po prostu gracze z topki jak zawsze pokombinowali i policzyli że na kratkę dostaną pół ludzika więcej i 13 kultury i ich miasta opierają sie głównie na takich budynkach..
 

DeletedUser2264

Guest
Ja uważam że jeżeli ktoś ma nagle ludzi na minusie to znaczy że ma źle zbalansowane miasto. Budynki eventowe z założenia powinny być miłym urozmaiceniem gry a nie głównym dostawcą populacji i kultury. Ja np nie mam ani jednego budynku eventowego (ANI JEDNEGO) i mam ponad 15k ludzi oraz 55k kultury na plus. Po prostu gracze z topki jak zawsze pokombinowali i policzyli że na kratkę dostaną pół ludzika więcej i 13 kultury i ich miasta opierają sie głównie na takich budynkach..

ok, ale jeśli losujesz lub wygrywasz w evencie budynek o określonych wartościach to możliwość re-balansu ok, oczywiście, ale nie na minus!

Mam sporo budynków z eventów, ale wszystkie, jeśli nadal stoją, były ustawione pod względem korzyści, to chyba jest oczywiste..
 

Hassano

Łucznik
ok, ale jeśli losujesz lub wygrywasz w evencie budynek o określonych wartościach to możliwość re-balansu ok, oczywiście, ale nie na minus!

To prawda że nie powinni cofać statów budynków do tyłu ale weź teraz taką możliwość pod uwagę. Zrobili by rebalans od następnego eventu i nagle by sie okazało że wszystkie budynki są słabsze niż te z wcześniejszych eventów i znowu były płacz i lament..
 

jakub357

Łucznik
I to jest ten moment, kiedy wszyscy którzy kolekcjonowali piękne budynki z dawnych eventów zostaną uhonorowani. Według mnie to świetne posunięcie.

Co do rebalansu, to uważam że większość chyba nie widziała linku, który zamieścił @Timmy76 - w razie wątpliwości co do tych OGROMNYCH WARTOŚCI NA MINUSIE PO REBALANSIE, proszę zajrzeć na tę stronę i popatrzeć sobie na nowe i stare wartości, bo są ładnie zestawione w tabelce.
Pomimo dużego rozmachu tej zmiany, mam jakieś głębokie przeświadczenie o pozytywnej optymalizacji tych budynków i czymś przemyślanym, dobrym.

Tutaj argumenty za:
- dzięki przyszłej możliwości podniesienia poziomu budynków eventowych, gracze wyjdą dużo, dużo więcej na plus,
- zazwyczaj trzymamy koronne budynki, które dadzą ogromnego kopa do statystyk,
- rebalans dotyczy starych budynków, które posiada mała część graczy,
- rebalans obniża statystyki budynku często tylko w rozdziałach około V-VIII; dla tych starszych rozdziałowo zwykle jest bez zmian - a w dużej części zmiany polegają na wzmocnieniu, lub przynajmniej wyrównaniu tak, aby było bardziej optymalnie
 
Ostatnia edycja:

Nusion

Kapłan
Jeśli chodzi o schemat to zostanie on zamieniony na nowy rodzaj zaklęcia, którym będzie można rozbudować magiczne budynki oraz podnieść eventowe
 

DeletedUser2264

Guest
Kattina to prawda że to jest akurat dobra zmiana tylko jak będą podnosić budynki iventowe słabsze bractwa którym daleko jest do 10 skrzynki? Jak populacja i kultura wskoczy im na minus to niestety na długo przystopuje im się rozwój w miastach.

dokładnie tak, trzeba na to spojrzeć od strony graczy, którzy na tej zmianie tylko stracą, bo na schematy nie mają szans..
Na becie jest głośno, ja akurat nie zauważyłam u siebie żadnych strat, ale na forum widać, że dużo ludzi zostało na minusach..
 

DeletedUser629

Guest
Ja uważam że jeżeli ktoś ma nagle ludzi na minusie to znaczy że ma źle zbalansowane miasto. Budynki eventowe z założenia powinny być miłym urozmaiceniem gry a nie głównym dostawcą populacji i kultury. Ja np nie mam ani jednego budynku eventowego (ANI JEDNEGO) i mam ponad 15k ludzi oraz 55k kultury na plus. Po prostu gracze z topki jak zawsze pokombinowali i policzyli że na kratkę dostaną pół ludzika więcej i 13 kultury i ich miasta opierają sie głównie na takich budynkach..
Zauważ że każdy ma swoją "politykę" gry i rozwoju miasta :) i przy moim lepiej rozwiniętym Grodzie moi sąsiedzi też będą mieli łatwiej :) bo ja osobiście współpracuję z każdym kto tego chce :)
Nigdy nic na kratki nie przeliczam, raczej patrzę na to ile mogłabym dostawić manufaktur z towarami, żeby wymieniać się z innymi graczami i pomóc Im w łatwiejszym rozwoju miasta ( młode Grody )... ale także by nasze turnieje były bardziej "owocne" :)
Jeżeli "gra" daje nam takie możliwości to dlaczego mamy z tego nie skorzystać ? wydaje mi się że po to, to jest żeby wypróbować wszystkie możliwe sposoby gry i rozwijać przy tym naszą wyobraźnię :)
Co do re-balansu kultury... no cóż powtórka z rozrywki z cudami :( ale co tam i TAK DAMY RADE - BO KTO JAK NIE MY hehe :D
//
@jakub357 hmm też dobry tok myślenia :)... jak widzicie ile Nas tyle możliwości dodatnich i ujemnych z tych "przemian" w grze :)
"Pożyjemy - zobaczymy " :)

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2264

Guest
index.php


Na becie propozycja upowanego jednorożca :DD
 

Hassano

Łucznik
Zauważ że każdy ma swoją "politykę" gry i rozwoju miasta :) i przy moim lepiej rozwiniętym Grodzie moi sąsiedzi też będą mieli łatwiej :) bo ja osobiście współpracuję z każdym kto tego chce :)
Nigdy nic na kratki nie przeliczam, raczej patrzę na to ile mogłabym dostawić manufaktur z towarami, żeby wymieniać się z innymi graczami i pomóc Im w łatwiejszym rozwoju miasta ( młode Grody )... ale także by nasze turnieje były bardziej "owocne" :)
Jeżeli "gra" daje nam takie możliwości to dlaczego mamy z tego nie skorzystać ? wydaje mi się że po to, to jest żeby wypróbować wszystkie możliwe sposoby gry i rozwijać przy tym naszą wyobraźnię :)
Co do re-balansu kultury... no cóż powtórka z rozrywki z cudami :( ale co tam i TAK DAMY RADE - BO KTO JAK NIE MY hehe :D

Aga ja nie twierdze że tylko moja droga jest słuszna i chce wszystkim wmówić że powinni grać jak ja :) mówie tylko że jeżeli ktoś nagle ma -3k ludzi to prosty wniosek ma za mało rezydencji :) te wszystkie budynki kultura+ludzie powinni być tylko uzupełnieniem a nie głównym dostawcą bo nagle robi sie taki problem jak teraz :)
 

DeletedUser629

Guest
@hassano - tak wiem :) a ja pisze dlaczego tak się dzieje że nagle jest -3k ludzi :) bo sama tak będę miała, gdyż w miejsce tych rezydek mam kulturę i mankę i ludziki ... po ... będę miała tylko kulturę i ludziki ... nie starczy miejsca na manki :(
 

Tajniakos

Paladyn
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że wraz z rebalansem budynków iventowych nie wprowadzono narzędzi do ich podnoszenia. Czar który ma zastąpić schemat jest dopiero w planach tak więc do podnoszenia tych budynków będziemy musieli użyć diamentów albo czekać aż wprowadzony zostanie ten czar. Na forum bety admini nie wiedzą kiedy to nastąpi wiec i u nas takiej wiedzy pewnie i Dragomira nie będzie miala;)
 

Miroslaw78

Zwiadowca
Wielu graczy / wiele bractw... olało już przygody bractw... uwsteczniająca modyfikacja budynków z eventów... doprowadzi do olewki kolejnych wydarzeń tego typu... po co zdobywać "coś" - skoro ktoś za chwile przy tym będzie manipulował... bo co... bo dał za dużo ???
Tego typu "pomysły" powodują u mnie odruch wymiotny... Po takich "zagrywkach" wiem już dziś... że nigdy więcej nie wciągnę się w żadną inną grę tego typu.. bez względu na producenta... Pozdrawiam.
 

DeletedUser2667

Guest
Jednego dnia stracę 1900 populacji i 6030 kultury. Wszystko będę miał na minusie. Nie będę miał też miejsca ani czym to zastąpić. Nie będę miał miejsca bo długofalowo planowałem miasto pod budynki, które mam. Nie będę miał czym, bo nie losowałem na darmo ozdób z poprzedniego eventu wiedząc, że mam lepsze. Zostanę po prostu ukarany za bycie dobrym graczem. Ruszanie - u niektórych po kilkanaście - postawionych budynków w grze, która polega w gruncie rzeczy na budynków stawianiu, to według mnie naruszanie jakiś bardzo podstawowych zasad przyzwoitości. Jakbyście grali w piłkę, wygrali 5-0, a po meczu nagle powiedziano wam, że chodziło o to, żeby stracić jak najwięcej bramek, a nie strzelić.
 

visit0r

Paladyn
Aga ja nie twierdze że tylko moja droga jest słuszna i chce wszystkim wmówić że powinni grać jak ja :) mówie tylko że jeżeli ktoś nagle ma -3k ludzi to prosty wniosek ma za mało rezydencji :) te wszystkie budynki kultura+ludzie powinni być tylko uzupełnieniem a nie głównym dostawcą bo nagle robi sie taki problem jak teraz :)
problem sie nie robi nagle ze wzgledu na zly dobor budynkow, problem beda mieli gracze na skutek dzialan administracji gry, prawdopodobnie te dzialania maja zniechecic graczy z wiekszym stazem (nie oszukujmy sie, osoby grajace 3 miesiace mało budynkow z ewentow maja), aby odeszli robiac miejsce nowym, gracz majacy pol rok doswiadczenia z ta gra widzi ze nie ma sensu inwestowac real $, mlody, zielony to jeszcze moze cos wrzuci na konto
 
Status
Zamknięty.
Do góry