• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy... [SPOILERY] cz.2

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser80

Guest
prawdopodobnie te dzialania maja zniechecic graczy z wiekszym stazem (nie oszukujmy sie, osoby grajace 3 miesiace mało budynkow z ewentow maja), aby odeszli robiac miejsce nowym
Taa, a nie prościej pobanować topowiczów?
Większość z nich i tak ma "za uszami" z multikontami, zamiast pisać ostrzeżenia i kasować małe multi łatwiej i przy mniejszym sprzeciwie graczy pobanować konta główne.
Tu bynajmniej nie chodzi o "zrobienie miejsca" bo jego jest dość. Szukają sposobu by na mikropłatnościach wyciągnąć więcej kasy.
Tyle że mówiąc grzecznie - robią to mało elegancko i prymitywnie.
 

DeletedUser3033

Guest
Super podejście do gry :)
Choć ja uważam że tylko kilka zmian jest pozytywnych i dotyczą tylko usprawnienia gry a cała reszta są bez sensu eventy,schematy i następstwo po nich balans nie są to dobre zmiany w tej grze .
Gram może nie wiele ale jedna podstawowa rzecz na którą patrze to czy ten budynek mogę usunąć a druga to nie mam budynku którego nie chce usunąć więc levelowanie budynków kulturowych za schematy to jakaś bzdura .:cool:
Wybuduje np: taki budyneczek i co kotwica bo ani go usunąć a miejsca niema schematy jak dla mnie to coś nie do zdobycia w tej grze już chyba łatwiej :diamond: zdobyć
A tak jeszcze dodam mogę porobić screen ile sąsiadów grało przed tymi zmianami a ile teraz ma skasowane całe miasteczka i piękny napis "" KONIEC ""
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2264

Guest
To już nie tylko jest hamowanie gry, to jest uwstecznianie...
Czy to jest ta odpowiedź na pomysł upowania budynków iwentowych za schematy?? Gratulacje!!
//
I to jest ten moment, kiedy wszyscy którzy kolekcjonowali piękne budynki z dawnych eventów zostaną uhonorowani. Według mnie to świetne posunięcie.

Co do rebalansu, to uważam że większość chyba nie widziała linku, który zamieścił @Timmy76 - w razie wątpliwości co do tych OGROMNYCH WARTOŚCI NA MINUSIE PO REBALANSIE, proszę zajrzeć na tę stronę i popatrzeć sobie na nowe i stare wartości, bo są ładnie zestawione w tabelce.
Pomimo dużego rozmachu tej zmiany, mam jakieś głębokie przeświadczenie o pozytywnej optymalizacji tych budynków i czymś przemyślanym, dobrym.

Tutaj argumenty za:
- dzięki przyszłej możliwości podniesienia poziomu budynków eventowych, gracze wyjdą dużo, dużo więcej na plus,
- zazwyczaj trzymamy koronne budynki, które dadzą ogromnego kopa do statystyk,
- rebalans dotyczy starych budynków, które posiada mała część graczy,
- rebalans obniża statystyki budynku często tylko w rozdziałach około V-VIII; dla tych starszych rozdziałowo zwykle jest bez zmian - a w dużej części zmiany polegają na wzmocnieniu, lub przynajmniej wyrównaniu tak, aby było bardziej optymalnie

@jakub357, ładnie pięknie, ale.. zakładając, że trzymasz (kolekcjonujesz) budynek(nki) ze starego iwentu bo dodał Ci 1800 populacji i nie usuwałeś go przez tyle czasu właśnie z tego powodu, obawiając się, że wpadniesz na minus, to teraz nawet nie usuwając go i tak ten minus odczujesz.. Stara śpiewka, tak jak z Latarnią, coś masz, a Ci z dnia na dzień zabierają bo za szybko i za dobrze się rozwijasz.. Jakoś nie widzę w tym argumentów za. Dzisiaj ten problem mnie akurat nie dotyczy, ale jutro może..

I kwestia graczy, którzy szans na schemaciki vel czary z wiadomych względów nie mają, co oni mają na tym zyskać??

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3033

Guest
Aj i znowu muszę się poprawić nie sąsiadów raczej przyszłych sąsiadów bo zanim się do nich doczłapie oni już przestają grać :oops::(o_O
Dodam tak monitoruje kilka kręgów dalej ile aktywnych graczy cz raczej sąsiadów mi przybędzie z każdym kręgiem z przejściem od krasnoludów do wróżek przybyło mi aż dwoje graczy aktywnych .
Nie wiem jak dla kogo ale u mnie to cud wręcz szał 120 prowincji a teraz 151 nom sąsiadów mam na pęczki :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Azulena

Rozbójnik
Czytam i oczom nie wierzę....

Zepsują mi budynki eventowe, w tym również ten z któregoś poprzedniego eventu, który właściwie kupiłam za diamenty, bo nie zdołałam ukończyć eventu bez dokupienia czegoś tam, co trzeba było oddawać....

To jest...
"JAKA JA BYŁAM GŁUPIA, ŻE WYDAŁAM PIENIĄDZE NA GRĘ TYCH ............. " - to jedyne, co się ciśnie "pod pióro". W dodatku to nie był jeden raz, kiedy kupiłam diamenty - na samym początku prawie, też trochę kupiłam.

I pewnie bym kupiła więcej, bo doskonale rozumiem, że "za darmo, to można tylko w gębę dostać", a robienie i utrzymywanie gry kosztuje i to nie mało.
Ale...
Po pierwsze, tu waluta gry jest kilka razy droższa, niż w moich innych grach (też niemieckich firm), po drugie i ważniejsze - gra się sypie, stale są błędy, a do tego pomysły całkowicie "od czapy".

W moim Bractwie wszyscy "młodzi" zwerbowani jakiś czas temu, już nie grają.

Kiedy ja ponad 2 lata temu zaczęłam grę, to była naprawdę miła, spokojna, śliczna gra. Gram nadal, bo Bractwo, bo tyle pracy i trochę kasy włożonej... a co ma w grze zatrzymać nowego Gracza?

Ktoś wyżej napisał, że "im" chodzi o to, żeby wywalić starych Graczy i zrobić miejsce dla nowych. Gdyby tak było, to już by dowodziło całkowitego rozmijania się z rzeczywistością projektantów gry.

Koło mojego miasta jest masa martwych miast - większość to miasta nowe.
Tak samo z tych ludzi z mojego Bractwa, którzy przestali grać, 1 osoba jest "stara", 1 "średnia", a 7 osób to grający dość krótko lub całkiem nowi.

Co do samego pomysłu. NIE będę dostawiać rezydencji, nie mam gdzie. Nie będę nic robić teraz. NIC.

Mam serdecznie dość podejścia firmy InnoGames do Graczy.

Zaczekam sobie spokojnie, co będzie dalej.
Ta gra już i tak mnie tylko męczy i nudzi, wejście raz dziennie na motywowanie Graczy z Bractwa i miłych Sąsiadów, to akurat jest to, na co ta gra zasługuje.
 

Azulena

Rozbójnik

DeletedUser2264

Guest
Dzięki za ten link!

Ponieważ nie znam angielskiego, tylko trochę przez "opatrzenie się", nie rozpoznaję tam wszystkich nazw, ale wydaje mi się, że budynki są ułożone w tabeli kolejnością eventów - najnowszych nie ma.

Oby to znaczyło, że najnowszych nie ruszą...
Najnowszych nie ma na liście :) z zimowego głównie drzewka w niektórych rasach stracą, stare haloweenowe też, ale jak widać ktoś tak mocno nad tym myślał i wymyślił, że to powinno zależeć od rasy.. jedni stracą inni wręcz mogą zyskać

A tak serio, to mam to w sumie w nosie, skoro mnie to nie dotyczy to po co się pultać :D czas marnować, i tak będzie jak ma być..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3033

Guest
Hmm świetne spostrzeżenie jesteś graczem a zmiany w grze ciebie nie dotyczą .
Ja również mam podobne zdanie o tych wszystkich zmianach turniej mnie nie dotyczy jestem w małym bractwie więc z czystej zabawy coś tam działam , co również tyczy się schematów wątpię że do końca mojej gry uda mi się zobaczyć co to jest ten schemat .Eventy też mnie nie dotyczą bo nawet już wiem że tego nie wykonam ale też nie mam zamiaru zmieniać coś w miasteczku czy stawać na głowie mnie to nie dotycz . Tylko jedno pytanie się ciśnie dla kogo to jest robione jak nie dotyczy graczy ?
Tak ktoś napisze zrób coś zmień bractwo coś tam coś tam ....
Nie Nie i jeszcze raz Nie jedyne co mogę i zaczyna mnie kusi to napisać KONIEC
A jedyne co mnie jeszcze trzyma to te kilka miłych osób którym mogę pomóc w grze.
 

DeletedUser174

Guest
błagam nie zabijcie... ostatnio nie ma @mimia to postaram się ją jakoś zastąpić. Z pewnością brakuje Wam tego tęczowego słoneczka...

co do samej zmiany to sory Kochani ale możemy tu sobie tupać, gryźć i rejtanować się do woli i tak to nic nie zmieni :( Jedyne co możemy to zwyczajnie sie z tym pogodzić. Pamiętacie latarnię? I co? I ig się pewnie popłakało... ze śmiechu...
'
Poczekajmy na wejście zmiany na naszych serwerkach. Przejrzałam wstępnie te zestawienie - ogólnie rzecz ujmując "plusów" jest więcej niż "minusów", ale jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach. I jest pewnie stosunkowo spora grupa osób, które boleśnie odczują zmianę - bezwarunkowo nie dziwię się ich rozgoryczeniu.
Jak przyjdzie zmiana trzeba będzie przeanalizować statystyki budynków. Jak budynki okażą się mało wydajne to się je usunę a wtedy będzie miejsce na coś innego albo z inwentarza albo trzeba będzie wybudować te dostępne z gry (tak! w grze są dostępne budynki kulturowe jakby ktoś zapomniał). Innego wyjścia nie ma i tak. A może w rezultacie będzie tak jak z rebalansem cudów* (nie mam tu na myśli zmiany latarni dla jasności)... taaa naiwność to taka piekna cecha :D

co oczywiście nie zmienia faktu, że zmiana zasad gry w trakcie trwania rozgrywki (żeby nie powiedzieć ze już po rozdaniu nagród) jest mało fajna i nie powinna mieć miejsca. Ale co możemy z tym zrobić? Przepraszam najwidoczniej mam już tak wyprany mózg że mnie taka zagrywka ig nie dziwi :( nie pierwszy raz robia taki numer i najprawdopodobniej nie ostatni... trzeba się z tym pogodzić i nauczyć się z tym żyć - innej opcji nie ma nie licząc zakończenia przygody z grą

a co najważniejsze: pewnie niebawem nawiedzi nas znowu jakiś nowy event albo co lepsze przygody! ale będzie fajnie :D yyy... prosiłam już o litość? dla pewności błagam nie zabijcie ;)

*słowo wyjaśnienia dla niezorientowanych: pewnego dnia padła zapowiedź rebalansu bonusów z cudów. Wiadomość gruchnęła i zaczęło wrzeć bo wszyscy oczekiwali "dobrej zmiany" a w rezultacie większość była naprawdę zadowolona z ostatecznego wyniku. Oczywiście też była grupka poszkodowanych z minusową kulturą lub populacją, ale musieli sobie jakoś poradzić w nowej sytuacji ze świadomością że będzie lepiej tylko później
 

Nusion

Kapłan
Powiem tak, zmiana wartości budynków eventowych powinna przyjść razem z możliwością ich podniesienia. A teraz to wygląda tak, że spadną u wielu z nas wartości, posypie się kultura i populacja i co? Mamy czekać (nie wiadomo jak długo, nikt tego jeszcze nie wie) na możliwość podnoszenia? Niektórzy pewnie usuną (bezpowrotnie) osłabione budynki eventowe i jak wejdzie możliwość ich podnoszenia okaże się że to był błąd, że trzeba było je zostawić i poczekać. Ale nikt nie wie jak długo. Więc co? Czekać (i być może zatrzymać się w rozwoju)? Wyrzucić i zastąpić czymś..? Ja nie wiem co zrobię
 

DeletedUser2264

Guest
Na becie spora grupa graczy w znacznym stopniu została poszkodowana tą nagłą zmianą. Wiadomo, beta podobno jest do testowania. Mam taką naiwną nadzieję, że na nasze serwery wejdzie jednak komplet - re-balans plus opcja podnoszenia w jednej aktualizacji. Naiwne, prawda?
 

DeletedUser1775

Guest
I tak miałam w najbliższych dniach usunąć Cukierkowe drzewa ojca, teraz mi ich mniej żal będzie ;)
Co do zmiany w ogóle - to ani mnie parzy, ani ziębi... Możliwe, że to dlatego, iż budynki z eventów traktuję jako "miłe urozmaicenie" i jak do tej pory wymieniam z eventu na event, jako że nawet jeśli mają podobne statystyki, to zdobywam je z wyższych epok, więc wymiana mi się po prostu opłaca... Możliwe, że jak utknę na ostatniej rasie, z niewiadomym terminem wprowadzenia kolejnej, to mi się zdanie odmieni, jednak sporo mi jeszcze do żywiołaków zostało ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Tajniakos

Paladyn
Na becie spora grupa graczy w znacznym stopniu została poszkodowana tą nagłą zmianą. Wiadomo, beta podobno jest do testowania. Mam taką naiwną nadzieję, że na nasze serwery wejdzie jednak komplet - re-balans plus opcja podnoszenia w jednej aktualizacji. Naiwne, prawda?
Mnie akurat ta dobra zmiana na becie za bardzo nie dotkneła bo budynków iventowtch miałem mało. Jakbym jednego dnia wraz z aktualizacją stracił 3K populacji to już było by inaczej. Dlatego nie dziwie się wszystkim tym co tyle stracili... Taktyka Inno jest cwana bo nie dając narzędzi do podnoszenia budynków iventowych zmuszą nie jednego do kupna budynków za diamenty bądz do podniesienia ich nie przy pomocy czaru a właśnie diamentów i to nie jest do końca uczciwe.Ja napewno grać dalej będę bo jest tu jeszcze komu pomagać ale zanim kiedykolwiek kupię diamenty to najpierw się ugryzę w pięty :) Nie zadaje się ciosów poniżej pasa tylko po to abyśmy od razu kupowali diamenty:mad:
 

visit0r

Paladyn
Mnie akurat ta dobra zmiana na becie za bardzo nie dotkneła bo budynków iventowtch miałem mało. Jakbym jednego dnia wraz z aktualizacją stracił 3K populacji to już było by inaczej. Dlatego nie dziwie się wszystkim tym co tyle stracili... Taktyka Inno jest cwana bo nie dając narzędzi do podnoszenia budynków iventowych zmuszą nie jednego do kupna budynków za diamenty bądz do podniesienia ich nie przy pomocy czaru a właśnie diamentów i to nie jest do końca uczciwe.Ja napewno grać dalej będę bo jest tu jeszcze komu pomagać ale zanim kiedykolwiek kupię diamenty to najpierw się ugryzę w pięty :) Nie zadaje się ciosów poniżej pasa tylko po to abyśmy od razu kupowali diamenty:mad:
wbrew pozorom to wlasnie przez takie zagrania ludzie sie wstrzymaja z zakupem diamentów, dziś zapłacone, jutro aktualizacja kasuje kupiony za real $ budynek, oczywiście diamenty nie wracają, chcieli zarobić a raczej poniosa straty
 

jakub357

Łucznik
Nie kupujcie żadnych diamentów - rozsądne ilości można zdobyć ze Studni, a jak komuś mało i ma farta, to od wczoraj trwa loteria na facebooku i można wygrać 1000 diamentów
 

DeletedUser174

Guest
ale kto tu coś mówi o diamentach? Sami decydujemy o tym kiedy i w jakim zakresie sięgniemy do swojego portfela. Już dawno... oj dawno nie kupiłam diamentów i raczej nie zamierzam tego zmieniać. Grę oceniamy wg pryzmatu skłonności do wydania realnych pieniędzy... moja ocena jest bardzo niska. Tylko że towar kosztuje tyle ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić... dopóki sa osoby które płacą za obecny poziom gry to znak dla devsów ze jest ok i żadne zmiany na plus nie sa potrzebne. A ja jednak zauważam sporą zmianę polityki ig... o ile trend się utrzyma może za 5 lat bedę nawet skłonna za to zapłacić... hm tylko pytanie czy wytrzymam tu 5 lat... albo czy sama gra wytrzyma :D 5 lat to wieczność przecież :p mimo iż elvenar podobno "jest młodą grą na etapie rozwoju" buahahha zawsze mnie śmieszy ten żart
 

DeletedUser

Guest
Tak czytam i śmieszkuję, bo rozumiem że jak ktoś wygra w lotto i na drugi dzień się dowie że zasady zostały zmienione i dostanie 2 mln kopniaków to będzie dalej szczęśliwy? W sumie ilość się zgadza, nie? A przy okazji już się zapomniało ile trudu kosztowało zdobycie budynków iwentowych, 30 dni życia to mało? Z zasady powinny być lepsze od podstawowych (co to za bonus gorszy/droższy od podstawy?), osobiście to ja już coraz skromniej podchodzę do nich:
- jesienny dłubali przy jaskini orzechów
- zimowy rozpizgali system wymieniając młotki (energia) na towary
- wiosenny ... no kolejny rebalans (kultura i ludki)
to co będzie w letnim? Strach się bać

Ogólnie w grach Beta degradacja czegokolwiek musi mieć poważne powodu, bo to są olbrzymie koszta zaufania a ja tu tych powodów nie widzę, proste pytanie (brzytwa ockhama) co gra przez to zyska? Z mojego punktu widzenia nic, starczyłoby dać nowe budynki a te niech będą unikatami, ale leniuszki w tej firmie, po prostu nie chce im się zaprojektować nowych budynków. A przy okazji to jest wdrażane z tak typową teutońską wraźliwością :), że pewnym ludziom sie łezka z nutką nostalgii w oku kręci.

Budynki antyczne, poza zarżnięciem latarnii, reszta jakoś przetrwałą (+/-) sumarycznie gorzej dla początkujących, lepiej dla starszych graczy - co akurat ma sens młodzi mają jeszcze drzewko do rozbudowy (i nie piszę o tych ",młodych" co maksują antyki)

Ale w sumie po co ja to piszę, IG olewało, olewa i olewać będzie forum. Z mojej strony to jest jedyny produkt IG który tknąłem, aktualnie spadł już na druga pozycję w ważności rozrywki wirtualnej, brawo IG+ oby tak dalej moja lista jest nader krótka więc wkrótce może wpaść w niebyt - konkurencja nie śpi i jest po prostu lepsza (jak nie pomysłowo to przynajmniej frontem do gracza)
 

DeletedUser3240

Guest
jakieś dwa dni temu przeczytałem ciekawy post na forum, nie pamietam na którym us, miedzynarodowy albo bety... obecny rebalans służy wyrównaniu szans graczom tzn teraz udeżają w średniaków bo jednak gracze z krasnaludów wrożek i orków generalnie tracą... po to by młodym stażem graczem było łatwiej do nich dotrzec gdzieś tam w rankingu... za jakiś czas zrobią kolejny rebalans w ktorym stracą gracze bedacy powyzej lesnych elfow tylko po to by gracze z niższych rodziałow mogli się szybciej do nich zbliżyć i jestem bliski zgodzenia się z tą teorią bo na wszystkim zyskują Ci którzy niedawno dołączyli... nie raz czytałem na tym forum że IG robi wszystko by spowolnić starych graczy.... i moim zdaniem to jest ich kolejny ruch... tym razem dotyczy miedzy innymi mnie... szczesliwie mam tylko dwa cukierkowe drzewka... i troszke wolnego miejsca... koncze wrozki wiec bez zalu je wyrzuce i dostawie 3 rezydencje bo na pewno nie widze interesu w podnoszeniu ich za jakies zaklecia ktorych nie mam za duzo gdyz moje bractwo robi 10 skrzynek co 4 tygodnie, ale zal mi graczy ktorzy nie maja miejsca lub traca znacznie wiecej moj sasiad ma 10 cukierkowych drzewek straci ok 2000 populacji i 6000 kultury a wszystko ma na styk a co gorsza jest w orkach... naprawde bardzo brzydka historia ze strony IG... Najlepszym i najprostszym wyjsciem moim zdaniem na spowolnienie graczy skoro na tym im zalezy jest wzbogacenie cudakow duzo lepsze bonusy itd itp by gracze kombinowali jak znalzc miejsce na nastepnego cudaka by sami z wlasnej woli zwalniali by sobie tego cudaczka czy tam kilka podniesc o lvl lub dwa na rozdzial...
 

Tajniakos

Paladyn
jakieś dwa dni temu przeczytałem ciekawy post na forum, nie pamietam na którym us, miedzynarodowy albo bety... obecny rebalans służy wyrównaniu szans graczom tzn teraz udeżają w średniaków bo jednak gracze z krasnaludów wrożek i orków generalnie tracą... po to by młodym stażem graczem było łatwiej do nich dotrzec gdzieś tam w rankingu...
Ja rozumiem, że IG chce nas spowolnić tylko dlaczego łapie się takich chwytów? Skoro ktoś wywalczył w ivencie budynek który dawał mu xxx populacji i xxx kultury to ta wartość nie powinna się zmienić na minus dla gracza!!! rebalans powinien służyć graczom w ten sposób aby można było je podnieść wyżej do poziomu na jakim się w danym momencie jest... A tak idąc po najniższej lini zabiorą a teraz sobie podnoś? ile zużyję czarów bądz "diamentów" aby podnieść go do wartości z iventów? każdy włożył swój wkład i miesiąc czasu bo tyle trwają główne iventy po to żeby po czasie nam to zabrać i po to żebym od nowa je podnosił? totalny absurd :mad:
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser626

Guest
Poprzenosiłam tu posty z tematu o ostatniej aktualizacji. Co do rebalansu - wartości nie są ostateczne, tak samo jak data wprowadzenia na nasze serwery, nie ma więc jeszcze czego ogłaszać.
 
Status
Zamknięty.
Do góry