• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy... [SPOILERY] cz.4

Status
Zamknięty.

DeletedUser1874

Guest
No biorąc pod uwagę, że Brunatny wymaga karmienia co 12h, myślę że juz teraz może być wyzwaniem wykarmić jego i feniksa przez cały czas. Z drugiej strony, jeżeli bonus jest naliczany (tak jak chyba wszystkie bonusy w tej grze) w momencie pobrania, to w sumie wcale nie musi być wykarmiony całą dobę.
Zwłaszcza, że po wykonaniu szkolenia 5 grup w Koszarach, można zlecić kolejne 5 w terenach i potem jeszcze obozie i dopiero na koniec wszystko zebrać xD
W sensie nie mówię, że to zawsze najlepsze rozwiązanie... ale się da.

Co do manufaktur mieliśmy dowód, że to nie były żarty, że maja być rozbudowane - teraz kwestia czy warsztatów naprawdę również to będzie dotyczyło?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Nusion

Kapłan
Co do manufaktur mieliśmy dowód, że to nie były żarty, że maja być rozbudowane - teraz kwestia czy warsztatów naprawdę również to będzie dotyczyło?
Tak
34. Wyprodukuj Skrzynkę z Narzędziami 3x (rozbudowany warsztat 1d)*
36. Wyprodukuj Skrzynkę z Narzędziami 3x (rozbudowany warsztat 1d)*

Ja cały czas aktualizuję listę, więc wciąż nowe zadania są :)
 
Ostatnia edycja:

blazius1

Paladyn
Te 12h u Brunatnego są same w sobie OP, bo czas produkcji (bez przyspieszeń czasowych) w Koszarach jest znacznie krótszy niż te pół doby. Jedno karmienie wystarczy co najmniej na dwa zwykłe zbiory, a z wysokimi Iglicami, czy Latającą Akademią to jeszcze lepiej wygląda.
 

visit0r

Paladyn
Te 12h u Brunatnego są same w sobie OP, bo czas produkcji (bez przyspieszeń czasowych) w Koszarach jest znacznie krótszy niż te pół doby. Jedno karmienie wystarczy co najmniej na dwa zwykłe zbiory, a z wysokimi Iglicami, czy Latającą Akademią to jeszcze lepiej wygląda.
upload_2019-9-9_21-11-36.png

koszary i iglice poziom maksymalny
czas znacznie krotszy niz pol doby ??
 
Zgadzam sie, ze uzywajac roznych wspomnianych tu trikow (np. produkcja w Koszarach + w Obozie lub zwiekszenie grupy szkoleniowej tak, by jeden rzut szkolil sie 12h) jedno karmienie Brunnera dziennie powinno wystarczyc. Jeden katalizator produkuje sie w Akademii 6h, czyli mozna wyprodukowac 2 karmy na dobe. Nie jest zle, wprawdzie 3/4 produkcji katalizatorow poszloby wtedy na karme dla Brunnera i Fenka (u tego ostatniego wystarcza 3 karmienia w tygodniu), ale wydaje mi sie, ze da sie wykorzystac pelen potencjal obu budynkow. Nawet po dzisiejszej aktualizacji karma bedzie pewnie w Akademii jedna z najczesciej pojawiajacych sie receptur, wiec nie powinno byc zle. Nie zostanie wprawdzie wiele katalizatorow na inne receptury (jeden dziennie), ale cos kosztem czegos, a +50% produkcji wojska to jest... wow ;)

Przy okazji - nasza niedawna dyskusja na temat Simii chyba wlasnie sama znalazla swoje rozwiazanie. Z tymi ewoluujacymi budynkami jeszcze bardziej niz wczesniej bedzie sie oplacalo inwestowac przede wszystkim w podstawowe cuda wojskowe zwiekszajace predkosc szkolenia, czyli Iglice, Latajaca Akademie i Zrodla Zwyciestwa. Im wieksza podstawowa predkosc szkolenia (z bonusem predkosci z tych cudow), tym wieksza podstawa do naliczania +50% bonusu zarowno Miska, jak i bonusu Simii. Teraz nie bedzie juz nawet o czym dyskutowac w tym temacie ;)
Czyli skrzynka 85 i 18 for life:)?
Yeeeaahhh :D
 

blazius1

Paladyn
Jak widać trikiem dla niektórych graczy będzie wchodzenie do gry żeby zbierać pojedyncze oddziały w trakcie karmienia Brunatnego. Nawet częściej niż co trzy godziny.
 
Jak widać trikiem dla niektórych graczy będzie wchodzenie do gry żeby zbierać pojedyncze oddziały w trakcie karmienia Brunatnego. Nawet częściej niż co trzy godziny.
A co by to mialo dac ? Czy bedziesz zbierac kazdy wyszkolony slot z osobna,, czy wszystkie 5 za jednym razem - w obu przypadkach dostaniesz +50% do calosci wyszkolonego wojska.
 

DeletedUser2348

Guest
a zaklęcie teleportacji też wprowadzono czy zrezygnowano?
 

DeletedUser1874

Guest
Ok, dzięki. To równiez mnie zastanawiało. Choć z tego co widzę, prezentowane wartości dotyczą któregoś konkretnego stadium rozwoju i chyba nie jest to ostatnie (z tego co porównuję ze swoim kontem w 1 rozdziale na becie xD )
 

DeletedUser

Guest
No to Brunner rządzi potem Hans a kung fu panda dla tych co maja miasta stricte manufakturowe (ostały się takie?)

PS nie wiem jak u was ale u mnie od wejścia poprawki 1.87 ani razu nie miałem karmy w Akademi no wiec „częściej i taniej” Nawet budynków na przemiał czy mgły nie chce robić bo to już za drogie
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
No to Brunner rządzi potem Hans a kung fu panda dla tych co maja miasta stricte manufakturowe (ostały się takie?)

PS nie wiem jak u was ale u mnie od wejścia poprawki 1.87 ani razu nie miałem karmy w Akademi no wiec „częściej i taniej” Nawet budynków na przemiał czy mgły nie chce robić bo to już za drogie
U mnie cały czas karma. Masakra jakaś. Tak patrzę na te miski to fajnie by było dwa postawić
 

KociMord

Zwiadowca
Co do trików to można jeszcze nie zamykać budynku szkoleniowego - np ustawić kolejkę 5, to co się wyprodukuje zwalnia kolejkę - a w cały czas otwartym oknie koszar można dodawać do kolejki, bez zbierania :D
przykład zastosowania - odpalamy grę, puszczamy kolejkę i zostawiamy włączonego kompa na noc, albo na czas pracy i potem zbieramy z 10 kolejek
 

DeletedUser2264

Guest
Miśki mają staty dla kolejnej rasy :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
No to Brunner rządzi potem Hans a kung fu panda dla tych co maja miasta stricte manufakturowe (ostały się takie?)
Zgadzam sie. Plus 50% wojska to ten sam kaliber co +50% sily ataku Fenka. Kto poprzednio zdecydowal sie na innego Feniksa - teraz zaluje. Tym razem bedzie pewnie tak samo. Obawiam sie tylko, ze patrzac na te przeliczniki ten i ow pewnie sie jednak skusi na Pande. Natychmiastowe, dorazne korzysci przemawiaja do wyobrazni bardziej, niz korzysci dlugofalowe. Jesli dobrze licze Panda dawalaby u mnie ok. 80k surowcow za jedno uzycie karmy, a to juz nie w kij dmuchal. Swoja droga IG samo juz na wstepie znerfilo Pande. Po co dawac budynki dajace T1 tuz po Syrenkach ? Oby jak najmniej graczy zrobilo ten blad i polakomilo sie na troche surowcow. Co do Hansa (podoba mi sie to okreslenie polarnego ;) ) to bedzie on fajnym uzupelnieniem turniejowym nawet na niskim poziomie, a jedna karma w tygodniu to przeciez nie majatek.

Napisalem wczoraj o maksowaniu tego eventu na przyspieszaczach i pewnie tak zrobie, ale wiekszosci graczy nic by to pewnie nie dalo. Drugi Brunner przyda sie pewnie tylko mocno wyspecjalizowanym graczom turniejowym, ktorzy czesto szkola wojsko na przyspieszaczach. W normalnym, codziennym rytmie gry i tak nie da sie na biezaco wykarmic dwoch budynkow, bo po prostu nie starczy na to karmy. Ale dla wyspecjalizowanych turniejowcow drugi Brunner to raj na ziemii - majac na przyklad normalna predkosc szkolenia na poziomie 2.6 oddzialu /h wystarczy nakarmic dwoch Brunnerow i za kazda godzine przyspieszaczy otrzymujemy ponad 5 oddzialow. Mysle, ze IG znowu strzela sobie troche w stope. Znowu zaburzaja balans gry dajac nagrody, ktore sa totalnie OP (tym bardziej z nieskonczona lista zadan). Juz w poprzednim evencie wydawalo im sie, ze wprowadzili wystarczajace zabezpieczenia (czyli zaporowe zadania), co okazalo sie oczywiscie bzdura. Chyba znow wykazuja sie brakiem wyobrazni i nie doceniaja kreatywnosci graczy, bo pewnei znowu calkiem spora liczba graczy znajdzie sposob, by uzywac listy zadan jako perpetum mobile. Moim zdaniem nieskonczona lista zadan ma sens, ale tylko w przypadku, gdy ich trudnosc progresywnie rosnie i gdzie praktycznie nikt nie moglby zdobyc wiecej niz powiedzmy 20 artefaktow. A w tej formie znow wywalaja balans gry do gory nogami. Wlasnie z tego powodu uwazam ten event za nastepny z kategorii "overpowered". Czyli sami tworza problem, ktory niedlugo pewnie trzeba bedzie rozwiazac (na przyklad jakims rebalansikiem albo dwoma). Jesli ten event wejdzie na serwery live w niezmienionej formie to nie powiem, postaram sie wyciagnac z niego maksimum korzysci, ale naprawde wolalbym cos slabszego. Event w formie podobnej do Feniksa w pelni by wystarczyl, tzn. zeby prawie kazdy mogl podniesc jeden wybrany budynek na maksymalny poziom, ale zeby ilosc waluty eventowej byla ograniczona.
 

visit0r

Paladyn
Co do trików to można jeszcze nie zamykać budynku szkoleniowego - np ustawić kolejkę 5, to co się wyprodukuje zwalnia kolejkę - a w cały czas otwartym oknie koszar można dodawać do kolejki, bez zbierania :D
przykład zastosowania - odpalamy grę, puszczamy kolejkę i zostawiamy włączonego kompa na noc, albo na czas pracy i potem zbieramy z 10 kolejek
ten numer nie przejdzie, gra wywali samoczynnie
 
Status
Zamknięty.
Do góry