• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 5

Status
Zamknięty.

Sorcha

Rycerz
Ja też uważam, że troszkę przesadzili z fragmentami zaklęć w iglicy, szczególnie ze skrzynkami, które dają ich 2000, mogło by być coś innego zamiast tego.
Jestem w stanie zrozumieć, że są osoby, które nie mają 5 zestawów bibliotek, nie robią każdej iglicy do 2-3 poziomu i nie mają aż takiego doładowania, natomiast też wiele osób jakby chociaż trochę się postarało, to by miało niedługo to samo, a z doświadczenia z niektórymi graczami to mają wąty, że muszą 500 punktów w turnieju zrobić po roku czasu gry, jednocześnie krytykując tych rozwiniętych, że "mają za dużo i by chcieli żreć, aż pękną".

@Koval92 jak odnoszę wrażenie , że @SandDiuna właśnie pęka, i wręcz przeciwnie nie chce żreć dalej, ale wręcz przeciwnie chce dostosować tak grę, żeby zmniejszyć ilość tego co się nażarł. Tylko co z resztą co się tak nie nażarli ? Bo pomagając jednym można zaszkodzić drugim. Co z balansem gry :rolleyes: ?
 

Koval92

Kapłan
@Koval92 jak odnoszę wrażenie , że @SandDiuna właśnie pęka, i wręcz przeciwnie nie chce żreć dalej, ale wręcz przeciwnie chce dostosować tak grę, żeby zmniejszyć ilość tego co się nażarł. Tylko co z resztą co się tak nie nażarli ? Bo pomagając jednym można zaszkodzić drugim. Co z balansem gry :rolleyes: ?

No dlatego ja dodaję, że dostrzegam opinię drugiej strony, żeby mi nikt nie zarzucił bycia "nienażartym", co się niestety już stało, bo zostałem oskarżony o bycie nienażartym za skrytykowanie tego, że feniks o rozmiarze 4x4 daje 1615 populacji i mi się efekt karmienia nie podoba. Nie wiem jak zmniejszenie dwukrotnie populacji i kultury budynku ewolucyjnego ma pomóc w rozwoju tym nowym graczom.

Ja w tym momencie w ogóle nie przepalam nic na fragmenty zaklęć, tworzę w akademii non stop a fragmentów przybywa szybciej niż ubywa, nie narzekam ale w takim tempie licznik osiągnie po jakimś czasie milionowe rozmiary, a można by to np wykorzystać, dając możliwość graczom stworzyć np. elementy starych zestawów z przeszłości jeżeli nie mają ich w mieście, za jakieś większe ilości fragmentów zaklęć i katalizatorów, może nawet za schematy dodatkowo, nie raz proponowałem to ale nie ma odzewu społeczności.
 

Sorcha

Rycerz
Ja w tym momencie w ogóle nie przepalam nic na fragmenty zaklęć, tworzę w akademii non stop a fragmentów przybywa szybciej niż ubywa, nie narzekam ale w takim tempie licznik osiągnie po jakimś czasie milionowe rozmiary, a można by to np wykorzystać, dając możliwość graczom stworzyć np. elementy starych zestawów z przeszłości jeżeli nie mają ich w mieście, za jakieś większe ilości fragmentów zaklęć i katalizatorów, może nawet za schematy dodatkowo, nie raz proponowałem to ale nie ma odzewu społeczności.
Ja też nic nie przepalam, a fragmenty idą na robienie karmy i od czasu do czasu na czasowe budynki do turniejów. Z tymi starymi budynkami zestawów z przeszłości to dobry pomysł, brakuje mi jednego budynku z zestawu karnawałowego, jakby była taka możliwość to wtedy czekasz na recepturę, dorabiasz i masz komplet.
 

jakub357

Łucznik
Przy zdobyciu nawet jednego starego Artefaktu z zadań, nowym graczom pojawią się stare Feniksy w Akademii. Takim sposobem każdy będzie mógł mieć Feniksa Ognia, co wyrównuje dysproporcje w sile pomiędzy graczami.
Jest to świetna zmiana i wypadałoby zaakcentować wdzięczność za te dobre działania ze strony IG; nie musieli tego robić. Pewnie nienażarci się tu uruchomią.
Myślę, że z Miśkami może być podobnie; jednak z zaostrzeniem, że bez takiej możliwości jeśli ktoś już jednego miśka danego typu ma.

Z Bażanta, te 20PW to już jest przyzwoita ilość, zwłaszcza jeśli na wcześniejszych etapach zwiady trwają krótko.

Co do nowej epoki, to Cuda dają możliwość ciekawej rywalizacji pomiędzy graczami. Taki jest ich cel, bo ten element rywalizacyjny, pięcia się w rankingu, jest dość mocno zarysowany. Bardzo dobry pomysł, bo nie wzmacnia grywalności u starszych graczy. A że odlecą w rankingu? Niech odlecą, przecież o to właśnie chodzi.
 

Koval92

Kapłan
Ja też nic nie przepalam, a fragmenty idą na robienie karmy i od czasu do czasu na czasowe budynki do turniejów. Z tymi starymi budynkami zestawów z przeszłości to dobry pomysł, brakuje mi jednego budynku z zestawu karnawałowego, jakby była taka możliwość to wtedy czekasz na recepturę, dorabiasz i masz komplet.

To by mogła być np opcja eventowa, w czasie eventu w akademii elementy starego zestawu do wytworzenia z większą szansą na trafienie recepty, po evencie z minimalną szansą na receptę, żeby dać alternatywę dla tych ewolucyjnych bo graczom, którzy nie zdobyli ewolucyjnych to dają szansę je wytworzyć i artefakty zdobyć, a graczom, którzy zestawów nie mogli zdobyć to już nie dają szansy na to!

Przy zdobyciu nawet jednego starego Artefaktu z zadań, nowym graczom pojawią się stare Feniksy w Akademii. Takim sposobem każdy będzie mógł mieć Feniksa Ognia, co wyrównuje dysproporcje w sile pomiędzy graczami.
Jest to świetna zmiana i wypadałoby zaakcentować wdzięczność za te dobre działania ze strony IG; nie musieli tego robić. Pewnie nienażarci się tu uruchomią.
Myślę, że z Miśkami może być podobnie; jednak z zaostrzeniem, że bez takiej możliwości jeśli ktoś już jednego miśka danego typu ma.

Z Bażanta, te 20PW to już jest przyzwoita ilość, zwłaszcza jeśli na wcześniejszych etapach zwiady trwają krótko.

Co do nowej epoki, to Cuda dają możliwość ciekawej rywalizacji pomiędzy graczami. Taki jest ich cel, bo ten element rywalizacyjny, pięcia się w rankingu, jest dość mocno zarysowany. Bardzo dobry pomysł, bo nie wzmacnia grywalności u starszych graczy. A że odlecą w rankingu? Niech odlecą, przecież o to właśnie chodzi.

To nie zależy od zdobycia artefaktu tylko od tego, czy masz takiego feniksa w ekwipunku albo w mieście czy nie, możesz mieć 0 artefaktów i będą ci wyskakiwać recepty na stare feniksy, na czas eventu wyskakują częściej.

Z zarażonego koronawirusem bażanta jest 14 PW max jak go nakarmisz. Starsi gracze sobie postawią drugiego feniksa z 3200-3500+ pop i znaczącym efektem a nowsi niech mają tego 1600, smacznego. Zawsze jest opcja trzymania artefaktów na przyszłość, nie wiedząc czy się kiedykolwiek przydadzą.

Cuda dają tyle, że nowi gracze już zawsze będą do tyłu za starszymi, bo nim odblokują cuda z 16 rozdziału to minie 1.5 roku albo grę zamkną, a w tym czasie starsi gracze już sobie nabiją punktów rankingowych za jakieś 50-80 turniejów i 50-80 iglic. Na szczęście te punkty do niczego poza lansem nie służą.
 
Ostatnia edycja:

jakub357

Łucznik
@Koval92 dziękuję za poprawę mojego błędu, kiedy stare Feniksy są w akademii, a kiedy nie.
Co do Bażanta, to już nie mam ochoty słuchać tego marudzenia - i tak źle i tak niedobrze.
Cuda są dobrze pomyślane i jak mówiłem, ranking ma się różnić u starych graczy; coś się należy za lojalność względem gry i długi staż.
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
@Koval92 dziękuję za poprawę mojego błędu, kiedy stare Feniksy są w akademii, a kiedy nie.
Co do Bażanta, to już nie mam ochoty słuchać tego marudzenia - i tak źle i tak niedobrze.
Cuda są dobrze pomyślane i jak mówiłem, ranking ma się różnić u starych graczy; coś się należy za lojalność względem gry i długi staż.
try harder...
 

blazius1

Paladyn
W całej tej hecy związanej z Feniksami możliwość postawienia Ognistego to na pewno plus dla całej operacji.
Tylko dlaczego musiało to się odbyć kosztem Bażanta?

To nie można było dać pierwszego Ognistego młodszym graczom bez zawracania nam głowy Bażantem?
Ja z kolei nie mogę patrzeć jak jakiś projektant zza Odry stale się meczy z tym samym tematem!!

Co do fragmentów to one są zapchajdziurą o wartości upominkowej. Takiej waluty nie trzeba balansować lub na coś przeznaczać. Jest słabo wymienialna i w zbyt dużej ilości. Podobnie jako złoto.
 

DeletedUser3489

Guest
Powinien być jeden rodzaj artefaktów do podnoszenia poziomu feniksów, bażantów, chatek piernikowych, platform walentynkowych i wszystkich poprzednich wymysłów. Każdy podnosi co chce. Inno robi nakładkę na grę i ile kto ma różnych artefaktów tyle dostaje jednego uniwersalnego. Jedni robią ognistego feniksa a inni budowlę dającą surowce. A tak mamy masę nieużywanych śmieci a ewenty stają się bezsensowne.
Pozdrawiam
 

Koval92

Kapłan

Cuda się nazywają biblioteka iglicy (spire library) i arena turniejowa (tournament arena - sorry literówka, najpierw area napisałem, arena powinno być).

Z tego co widzę, to większość badań wymaga od 400 do 700k 3 rodzajów różnych towarów, badanie portalu chyba najwięcej bo 880k drewna i 660k zwojów i jedwabiu.

Żywe towary w ilościach 140-250k za niektóre badania, zazwyczaj 3 różne naraz. Jeszcze nie ma kosztów niektórych.

Powinien być jeden rodzaj artefaktów do podnoszenia poziomu feniksów, bażantów, chatek piernikowych, platform walentynkowych i wszystkich poprzednich wymysłów. Każdy podnosi co chce. Inno robi nakładkę na grę i ile kto ma różnych artefaktów tyle dostaje jednego uniwersalnego. Jedni robią ognistego feniksa a inni budowlę dającą surowce. A tak mamy masę nieużywanych śmieci a ewenty stają się bezsensowne.
Pozdrawiam

Oni powiedzieli, że to by szkodziło tym graczom co wcześniejsze ewolucyjne podnosili i pracowali na to, żeby zdobyć ich osobne artefakty...
 
Ostatnia edycja:

jakub357

Łucznik
Tylko dlaczego musiało to się odbyć kosztem Bażanta?
Rzeczywiście tak się stało. Jednak za darmo też nie mogli dać, bo byłoby to po prostu dziwne. Chyba, że masz jakiś pomysł jak można by to rozwiązać inaczej?
Powinien być jeden rodzaj artefaktów do podnoszenia poziomu feniksów, bażantów, chatek piernikowych, platform walentynkowych i wszystkich poprzednich wymysłów. Każdy podnosi co chce.
Dobry pomysł! Może pojawi się w przyszłości taki ekskluzywny, uniwersalny Artefakt; ale raczej na pewno byłby w ilości szczątkowej.
Żywe towary w ilościach 140-250k za niektóre badania, zazwyczaj 3 różne naraz. Jeszcze nie ma kosztów niektórych.
Może to spowolni należycie zbyt szybki progres. Ostatnie Rozdziały były już bardziej zgodne z tym założeniem.
 

Koval92

Kapłan
Rzeczywiście tak się stało. Jednak za darmo też nie mogli dać, bo byłoby to po prostu dziwne. Chyba, że masz jakiś pomysł jak można by to rozwiązać inaczej?

Dobry pomysł! Może pojawi się w przyszłości taki ekskluzywny, uniwersalny Artefakt; ale raczej na pewno byłby w ilości szczątkowej.

Może to spowolni należycie zbyt szybki progres. Ostatnie Rozdziały były już bardziej zgodne z tym założeniem.

Pewnie jak w 15 rozdziale spowolnią go "półprodukty", bo cały rozdział ma wiele różnych towarów. Pewnie nie da się wszystkiego przeskoczyć na zyskach portalu i dobrze.

Są takie towary jak: piwo truskawkowe, fioletowa(purpurowa) herbata, projekty ustaw, propozycje krasnoludów, poprawki krasnoludów, propozycje wróżek, poprawki wróżek, statuty, inspiracje

baner 16 rozdziału:
1584445429584.png
 
Ostatnia edycja:

Midi67

Rozbójnik
biorąc pod uwagę przymusową kwarantannę to IG mogłoby trochę zagęścić ruchy z wprowadzaniem nowych rzeczy, @jarq czy coś słychać nt. XVI rozdziału i jego wprowadzenia? kiedy? lub Feniksy - kiedy?
 

Koval92

Kapłan
biorąc pod uwagę przymusową kwarantannę to IG mogłoby trochę zagęścić ruchy z wprowadzaniem nowych rzeczy, @jarq czy coś słychać nt. XVI rozdziału i jego wprowadzenia? kiedy? lub Feniksy - kiedy?

Jak startował karnawał równo 2 tygodnie po becie to było ogłoszenie 5 dni przed, tu już niecałe 2 doby zostały do 2 tygodni i nie ma więc może przesuną...
 

Midi67

Rozbójnik
Jak startował karnawał równo 2 tygodnie po becie to było ogłoszenie 5 dni przed, tu już niecałe 2 doby zostały do 2 tygodni i nie ma więc może przesuną...

wiele firm oferujących rozrywkę online daje dodatkowe bonusy, otwiera część usług płatnych a IG jak widać ma to w nosie....
 

Koval92

Kapłan
wiele firm oferujących rozrywkę online daje dodatkowe bonusy, otwiera część usług płatnych a IG jak widać ma to w nosie....

W grach takie coś widziałeś? Nie gram w nic innego w przeglądarce, dlatego pytam
Ale co tu dadzą? Koronawirusowego jednorożca którego przepalisz ? :p
Event maseczkowy? :D Pandemia szaleje w świecie elvenaru, Gaelagil do Burukbraka "leć do niziołków po eliksir odkażający i do goblinów po proszek na gorączkę, Feniks już zarażony, staty mu spadły o połowę, wszędzie kwarantanna" :D
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
biorąc pod uwagę przymusową kwarantannę to IG mogłoby trochę zagęścić ruchy z wprowadzaniem nowych rzeczy, @jarq czy coś słychać nt. XVI rozdziału i jego wprowadzenia? kiedy? lub Feniksy - kiedy?
U nich też większość jest na pracy z domu więc nie jest łatwo, ale przygotowane już są te rzeczy, za nie długo będzie ogłoszenie o feniksie.
 

Midi67

Rozbójnik
W grach takie coś widziałeś? Nie gram w nic innego w przeglądarce, dlatego pytam
Ale co tu dadzą? Koronawirusowego jednorożca którego przepalisz ? :p
Event maseczkowy? :D Pandemia szaleje w świecie elvenaru, Gaelagil do Burukbraka "leć do niziołków po eliksir odkażający i do goblinów po proszek na gorączkę, Feniks już zarażony, staty mu spadły o połowę, wszędzie kwarantanna"

@Koval92 gdybyś przeczytał ze zrozumieniem mój post to zapytałem o coś co już jest zaplanowane - nie będę wchodził w dalsze dyskusje nt. temat i mam nadzieję,, że @jarq coś odpowie.

O wiedzę, że @jarq odpisał :) szkoda że w tej informacji nie za wiele wynika :/
 
Status
Zamknięty.
Do góry