• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 6

Status
Zamknięty.

xEasyRiderx

Rycerz
Statki statkami ale pamiętacie w orkach i goblinach to klikanie farm grzybków ? Ile tego trzeba było ponastawiać (całą masę) żeby szybko zakończyć ten rozdział a to przecież tylko budynki 2x2 :)
 

blazius1

Paladyn
Statki statkami. Co naklikałem, to moje.

Jenak niektóre nastawienia produkcji wiążą się z konkretnym kosztem jakiegoś skladnika. Niekiedy nastawiając hurtem narazimy się na wyczyszczenie zapasów tego składnika. Np. dotąd zakładałem że w manufakturach tego nie wprowadzą, żebyśmy jednym kliknięciem nie mieli szansy wyczyścić się z narzędzi. I nie musieli cofać całej operacji nastawiania, bo narzędzi możemy potrzebować do innego celu.
 

Charlene

Szef kuchni
Statki statkami. Co naklikałem, to moje.

Jenak niektóre nastawienia produkcji wiążą się z konkretnym kosztem jakiegoś skladnika. Niekiedy nastawiając hurtem narazimy się na wyczyszczenie zapasów tego składnika. Np. dotąd zakładałem że w manufakturach tego nie wprowadzą, żebyśmy jednym kliknięciem nie mieli szansy wyczyścić się z narzędzi. I nie musieli cofać całej operacji nastawiania, bo narzędzi możemy potrzebować do innego celu.
Przecież to takie samo ustawienie co w warsztatach i nie jest obowiązkowe. Jak ktoś chce to ustawia wszystko jednym kliknięciem a jak nie to może to zrobić ,, po staremu”. Jedynie jak ktoś chce z tego korzystać a nie ma manufaktur rozbudowanych na tym samym poziomie to może mieć problem- narazie nie wiadomo czy tak ma zostać, czy to testowa wersja.
 

blazius1

Paladyn
Przecież to takie samo ustawienie co w warsztatach i nie jest obowiązkowe.

Właśnie. Tylko, że nie takie samo. W warsztatach kosztem produkcji jest jedynie jej czas. Nie ma składników do produkcji.
To że jest nieobowiązkowe w zasadzie nie ma tu znaczenia.

Dla mnie nastawienia hurtem w manufakturach to swego rodzaju niespodzianka. Większa niż skrócenie czasu produkcji trunków.
 

Charlene

Szef kuchni
Właśnie. Tylko, że nie takie samo. W warsztatach kosztem produkcji jest jedynie jej czas. Nie ma składników do produkcji.
To że jest nieobowiązkowe w zasadzie nie ma tu znaczenia.

Dla mnie nastawienia hurtem w manufakturach to swego rodzaju niespodzianka. Większa niż skrócenie czasu produkcji trunków.
Nie rozumiem w czym tkwi problem. Zmieni się jedynie ilość klikania. Mam obecnie 15 manufaktur i zamiast klikać 15 razy to kliknę tylko 3 razy, nie mówiąc o tym, że zdarzało mi się ustawić niewłaściwe produkcje- zamiast 3h kliknęło mi się 9h i miałam niespodziankę przy zbiorze. Dzięki nowej funkcji mam pewność, że wszystkie mają to samo(gorzej jak trzeba to odkliknąć bo wystąpiła pomyłka, ale tak samo jest w warsztatach)Wykorzystuje tyle samo zasobów co przy klikaniu każdej manki z osobna. Przykład bardziej uciążliwy - wystawiłam do przygód 100 manufaktur i niestety trzeba było to wszystko poustawiać ręcznie, więc jak jest opcja 1 kliknięcia zamiast 100, to oczywiste co większość wybierze.
 

BlossomValvi

Łucznik
Właśnie. Tylko, że nie takie samo. W warsztatach kosztem produkcji jest jedynie jej czas. Nie ma składników do produkcji.
To że jest nieobowiązkowe w zasadzie nie ma tu znaczenia.

Dla mnie nastawienia hurtem w manufakturach to swego rodzaju niespodzianka. Większa niż skrócenie czasu produkcji trunków.
Bez przesady w późniejszych epokach koszt produkcji jest pomijalny (chyba ze ktoś puszcza na raz 10x t3 wymaksowane)
 

blazius1

Paladyn
Przecież nie sam koszt będzie tu problemem, a to w jaki sposób wdrożą tę funkcję.

Koszt produkcji czegokolwiek, co będziemy ustalać hurtowo może mieć znaczenie dla każdego gracza, ale najczęściej dla małego. Wystarczy, że danego składnika będzie mało w momencie kliknięcia funkcji hurtowej. Nie wiem czy tym pomyśleli. Warto było pomyśleć i dać jakieś ostrzeżenie, że jednym ruchem czyścimy cały zapas składnika.
W późniejszej epoce taki psikus może przydarzyć się przy produkcji z osady, a słyszymy że funkcja ma działać także w osadzie.
Nawet nie marzyło mi się że to w osadach też będzie hurtem działało. Zwłaszcza w najmłodszej epoce, gdzie zapotrzebowanie na składniki jest zupełnie różne i jeszcze mocno zmienia się wraz z postępem w drzewku.
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
Przecież nie sam koszt będzie tu problemem, a to w jaki sposób wdrożą tę funkcję.

Koszt produkcji czegokolwiek, co będziemy ustalać hurtowo może mieć znaczenie dla każdego gracza, ale najczęściej dla małego. Wystarczy, że danego składnika będzie mało w momencie kliknięcia funkcji hurtowej. Nie wiem czy tym pomyśleli. Warto było pomyśleć i dać jakieś ostrzeżenie, że jednym ruchem czyścimy cały zapas składnika.
W późniejszej epoce taki psikus może przydarzyć się przy produkcji z osady, a słyszymy że funkcja ma działać także w osadzie.
Nawet nie marzyło mi się że to w osadach też będzie hurtem działało. Zwłaszcza w najmłodszej epoce, gdzie zapotrzebowanie na składniki jest zupełnie różne i jeszcze mocno zmienia się wraz z postępem w drzewku.
Doszukujesz się czegoś, czego nie ma. Rozszerzyli funkcję, którą dobrze znamy z warsztatów na manufaktury i jeszcze na budynki rasowe. Mniej klikania= szczęśliwsi gracze. Ten pomysł był nawet zgłaszany 16 kwietnia 2020 roku na naszym forum, więc można mieć jedynie pretensje, że Twórcy tak się z tym guzdrali i dopiero po roku czasu wzięli się za tą funkcję. Co my niby mamy na tym tracić? Nic.
 
Status
Zamknięty.
Do góry