• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Święcie Majowym.

DeletedUser174

Guest
a na narzekaniu to ja się akurat znam dla odmiany ;P

i nie wiem dlaczego, ale jakoś nie umiem się podniecać perspektywą nagrody na poziomie 1pw czy reliktu... nawet jeżeli jest to event do zrobienia przy okazji i bez wysiłku ,to jakoś mnie to nie raduje. A gra to chyba nie powinna nużyć bądź irytować czy frustrować... raczej powinna wywoływać inne emocje, ale ja się pewnie nie znam...

ale mam pytanie dotyczące tego nowego tworu dziennych zadań po skończeniu linii. Czy ilość tych "dniowych" zadań jest limitowana? Czy jeżeli komuś zalezy na evencie to powinien jak najszybciej uporać się z linią by jak najwięcej móc otrzymac więcej tych dodatkowych? Czy te dodatkowe zadania też sa limitowane? @jarq możesz nam coś powiedzieć na ten temat?
 

mayder

Tancerz ostrzy
-Brak waluty w mistycznym obiekcie

Jak dla mnie to bez różnicy. Skoro event jest "słaby" to i tak nie zamierzałem zużywać mistycznych obiektów teraz, tyłków poczekać na następny event szczególnie że będzie zestaw, a biorąc pod uwagę jaka do tej pory była szansa na zdobycie całego zestawu to lepiej mieć jak najwięcej waluty eventowej.

@Koval92 dzięki za wstawienie ekranu startowego, ale jakoś te strzałki dziwnie mi przypominają ekranów startowe ewentów z FOE. Tam też podczas ładowania planszy ewentu widziałem kilka razy budynki ze strzałkami.

U nas też już tego typu ekran był bodajże jak był event ze Stonehenge.
 

Koval92

Kapłan
a na narzekaniu to ja się akurat znam dla odmiany ;P

i nie wiem dlaczego, ale jakoś nie umiem się podniecać perspektywą nagrody na poziomie 1pw czy reliktu... nawet jeżeli jest to event do zrobienia przy okazji i bez wysiłku ,to jakoś mnie to nie raduje. A gra to chyba nie powinna nużyć bądź irytować czy frustrować... raczej powinna wywoływać inne emocje, ale ja się pewnie nie znam...

ale mam pytanie dotyczące tego nowego tworu dziennych zadań po skończeniu linii. Czy ilość tych "dniowych" zadań jest limitowana? Czy jeżeli komuś zalezy na evencie to powinien jak najszybciej uporać się z linią by jak najwięcej móc otrzymac więcej tych dodatkowych? Czy te dodatkowe zadania też sa limitowane? @jarq możesz nam coś powiedzieć na ten temat?

Masz 38 zadań linii głównej po czym ją kończysz i do każdego dnia jest przypisane jedno zadanie dnia.
Nie przeskoczysz dalej niż jest zaplanowane w linii zadań, ostatni artefakt za 58 quest odbierzesz ostatniego dnia eventu.
My na becie dalej mamy jeszcze 2 questy przed sobą, niedzielny i poniedziałkowy (zostały 2 doby do końca).

Dodatkowo codziennie odbierasz 10 ziaren za darmo.
Za każdy quest też jest 10.

@Koval92 dzięki za wstawienie ekranu startowego, ale jakoś te strzałki dziwnie mi przypominają ekranów startowe ewentów z FOE. Tam też podczas ładowania planszy ewentu widziałem kilka razy budynki ze strzałkami.

Bo to są dwie gry jednego producenta, jedna kopiuje z drugiej
 
Ostatnia edycja:

Nusion

Kapłan
Masz 38 zadań linii głównej po czym ją kończysz i do każdego dnia jest przypisane jedno zadanie dnia.
Nie przeskoczysz dalej niż jest zaplanowane w linii zadań, ostatni artefakt za 58 quest odbierzesz ostatniego dnia eventu.
My na becie dalej mamy jeszcze 2 questy przed sobą, niedzielny i poniedziałkowy (zostały 2 doby do końca).

No i właśnie nie ze wszystkim masz rację. Na przykład tu się mylisz:

ostatni artefakt za 58 quest odbierzesz ostatniego dnia eventu.

Czy jeżeli komuś zalezy na evencie to powinien jak najszybciej uporać się z linią by jak najwięcej móc otrzymac więcej tych dodatkowych?

TAK!

Event trwa 20 dni i mamy 20 zadań dziennych, ja skończyłam główną linię drugiego dnia i dostałam moje pierwsze dzienne zadanie, a więc do końca eventu zgarnę 19 zadań dziennych, a nie 20!
Jeśli skończyłabym główną linię 10 dnia i dopiero wtedy dostała pierwsze zadanie dzienne, to miałabym szansę tylko na 11 zadań dziennych do końca eventu.
A więc jak najbardziej ma znaczenie, jak szybko ukończy się linię główną.
Ja jutro dostanę 57 zadanie. Żebym mogła dostać 58 musiałabym skończyć główną linię pierwszego dnia i wtedy zacząć dzienne.
A więc owszem, nie przeskoczysz dalej niż do 58 zadania, ale jak najbardziej możesz nie zdołać do niego dotrzeć.


EDIT: Ukryłam to pod spoilerem, bo moja teoria jest błędna, a problem z numerem zadań jest gdzieś indziej.

Tak przy okazji dla informacji za komplet zadań na becie uzbierałam ok. 1350 waluty. Pozwoliło mi to zdobyć 2 Majowe Drzewka i 11 artefaktów, na kolejny artefakt już nie zdołam uzbierać do jutra.
Przy okazji wpadło 8 nagród dziennych.
 
Ostatnia edycja:
Nie jestem do konca pewny, ale wydaje mi sie, ze zadania dzienne sie kumuluja. @Nusion, ja skonczylem linie glowna zadan znacznie pozniej, niz Ty, a tez jestem na zadaniu nr. 56. Widze tylko 2 mozliwosci:
1. Zadania dzienne przepadaja, tzn. jesli skonczysz linie glowna powiedzmy dziesiatego dnia, to zaczynasz od zadania dziennego nr. 10
2. Zadania dzienne sie kumuluja i po skonczeniu linii glownej mozna "nadrobic" zalegle zadania dzienne. To wydaje mi sie najbardziej prawdopodobne, bo w kazdym dotychczasowym evencie tak przeciez bylo. Tzn. w tych, w ktorych mielismy tez zadania dzienne.
 

Nusion

Kapłan
Nie jestem do konca pewny, ale wydaje mi sie, ze zadania dzienne sie kumuluja. @Nusion, ja skonczylem linie glowna zadan znacznie pozniej, niz Ty, a tez jestem na zadaniu nr. 56. Widze tylko 2 mozliwosci:
1. Zadania dzienne przepadaja, tzn. jesli skonczysz linie glowna powiedzmy dziesiatego dnia, to zaczynasz od zadania dziennego nr. 10
2. Zadania dzienne sie kumuluja i po skonczeniu linii glownej mozna "nadrobic" zalegle zadania dzienne. To wydaje mi sie najbardziej prawdopodobne, bo w kazdym dotychczasowym evencie tak przeciez bylo. Tzn. w tych, w ktorych mielismy tez zadania dzienne.
No możesz mieć rację, ja pisałam ze swoich obserwacji.
Ale w takim razie nadal coś się nie zgadza, bo dlaczego mam dziś 56 zadanie a nie 57? I Ty również?
Gdzie się podziało zadanie 58?
No chyba, że 58 nie ma wcale.....

@jarq, wiesz coś na ten temat? Jak to w takim razie jest? Warto by to wiedzieć przed eventem :)
 

DeletedUser3033

Guest
tak z ciekawości płacą wam za tą reklamę gry ?
więcej szumu robicie w koło tego kolejnego beznadziejnego eventu niż ten event jest wart uwagi!!!
<...>

usunięto prowokacyjny tekst//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Koval92

Kapłan
No i właśnie nie ze wszystkim masz rację. Na przykład tu się mylisz:





TAK!

Event trwa 20 dni i mamy 20 zadań dziennych, ja skończyłam główną linię drugiego dnia i dostałam moje pierwsze dzienne zadanie, a więc do końca eventu zgarnę 19 zadań dziennych, a nie 20!
Jeśli skończyłabym główną linię 10 dnia i dopiero wtedy dostała pierwsze zadanie dzienne, to miałabym szansę tylko na 11 zadań dziennych do końca eventu.
A więc jak najbardziej ma znaczenie, jak szybko ukończy się linię główną.
Ja jutro dostanę 57 zadanie. Żebym mogła dostać 58 musiałabym skończyć główną linię pierwszego dnia i wtedy zacząć dzienne.
A więc owszem, nie przeskoczysz dalej niż do 58 zadania, ale jak najbardziej możesz nie zdołać do niego dotrzeć.

EDIT: Informacja jest do sprawdzenia, u mnie się zgadza ten brak 58 zadania, ale u Chrisa już nie...

Tak przy okazji dla informacji za tyle zadań na becie uzbierałam ok. 1350 waluty. Pozwoliło mi to zdobyć 2 Majowe Drzewka i 11 artefaktów, na kolejny artefakt już nie zdołam uzbierać do jutra.
Przy okazji wpadło 8 nagród dziennych.

U nas na becie mają 58 zadań i 58 quest dający ostatni artefakt będzie odblokowany o 2 w nocy.

tak z ciekawości płacą wam za tą reklamę gry ?
więcej szumu robicie w koło tego kolejnego beznadziejnego eventu niż ten event jest wart uwagi!!!
pozdro dla wybitnych polonistów od siedmiu boleści urodzonych komunistów !!!

A kto ma robić szum koło tego eventu? Team gry? Oni mają płacone, żeby ci napisać, że 2+2=5 i wszystko jest genialnie super świetnie kup diamenty.
Oni ci nie napiszą, że coś nie działa albo popełnili w czymś błąd.


@Nusion a nie masz w tym okienku co sie artefakty za linię zadań odbiera ile questów zrobiłaś? artefakt ostatni masz tam widoczny za 58 questów
Może coś ci się zepsuło to zgłoś póki możesz
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3033

Guest
Koval92
ja jeszcze nie znam zadań i nawet mnie to nie obchodzi ale to niema znaczenia
tak rzetelnych info można poczytać jak normalny gracz wykonał zadania i ile to trwało
a nie nolife który jeszcze ubarwia temat
ja już jestem pewien że zadań nie wykona bo to jest nie możliwe z pewnych względów
większość tych zadań nie robię normalnie grając
 
tak rzetelnych info można poczytać jak normalny gracz wykonał zadania i ile to trwało
a nie nolife który jeszcze ubarwia temat
No rzeczywiscie, trzeba byc totalnym nolifem, zeby zrobic 38 eventowych zadan w 10 dni ;) A potem jeszcze to ubarwic piszac, ze dalo rade tylko w 9 i pol ;)
@Nusion a nie masz w tym okienku co sie artefakty za linię zadań odbiera ile questów zrobiłaś? artefakt ostatni masz tam widoczny za 58 questów
Na tym wlasnie polega problem, ze dzis, na 1 dzien przed koncem eventu, zarowno u Nusion, jak i u mnie pokazywane jest zadanie nr. 56 na 58 mozliwych. Jutro bedzie numer 57, wiec zadanie nr. 58 jakby... wyparowalo. U Nusion da sie to jeszcze jakos logicznie wytlumaczyc (jesli jej teoria jest sluszna), bo zaczela linie zadan dziennych drugiego dnia eventu, ale u mnie juz nie za bardzo, bo linie glowna skonczylem dopiero po 10 dniach, a tez jestem na zadaniu nr. 56... Stad prosba do @jarq o wyjasnienie, jak to dokladnie dziala z zadaniami dziennymi.
Zglaszanie tego do obslugi gry na becie nie ma najmniejszego sensu, bo czy sie ma 11 czy 12 artefaktow, to nie robi zadnej roznicy. Ale dobrze by bylo, gdyby gracze na serwerach live wiedzieli, czego sie spodziewac.
 

Koval92

Kapłan
A macie zrobione zadanie dzisiejsze? Bo jeżeli jeszcze nie, to 56 wam pokazuje
Jeżeli macie no to ewidentnie jedno wam wcięło :/ Fajnie by było, gdyby to na live nie wyszło z worka
 
Dopoki nie mialem zrobionego dzisiejszego zadania, widac bylo, na ktorym zadaniu jestem (56/58). Po zrobieniu zadania niczego juz nie widac, bo numery zadan widoczne sa wylacznie w okienku zadan, ktore po zrobieniu zadania jest juz nieaktywne.

EDIT: chyba, ze 56/58 nie oznacza numeru zadania, ktore jest aktywne, tylko ilosc zrobionych do tej pory zadan. Wtedy wszystko by sie zgadzalo, 56 zrobionych plus jedno z dzisiaj (ktore bedzie pokazane jako nr. 57 dopiero jutro) plus jutrzejsze zadanie = 58. Jesli ta teoria jest prawdziwa, to z zadaniami wszystko jest w porzadku, ale tak czy inaczej jest to troche mylace. Oznaczaloby to tez, ze zadania dzienne sie kumuluja i nie gra roli, kiedy zacznie sie je robic, pod kreska kazdy ma tyle samo zadan dziennych.
 
Ostatnia edycja:

Nusion

Kapłan
Jest jeszcze taka ewentualność, że gdzieś mi zginęło jedno zadanie w trakcie jak robiłam listę (tzn. nie zapisałam) co przypadkiem idealnie pasowało do mojego rozpoczęcia dziennych drugiego dnia. Ale to by był pierwszy raz, bo ja bardzo tego pilnuję.
Na gemsach są na razie tylko 44 zadania i póki co się zgadzają z tym co ja mam.

EDIT:
@chris07070707 z pewnością ma rację w poście wyżej, jak zawsze ;). Numeracja w okienku z zadaniami wprowadza w błąd i jednocześnie ja coś zgubiłam po drodze...
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
Z tego co się dowiedziałem to zacięła się numeracja po prostu i pokazuje 56/58 nawet jak jest 57/58.
 

DeletedUser3983

Guest
Właśnie robię zadania i niezaliczylo mi opcjonalnego wyszkol jednostki albo wydaj 10pw w antyczny cud,wydałam 20 i nic
 

Nusion

Kapłan
Właśnie robię zadania i niezaliczylo mi opcjonalnego wyszkol jednostki albo wydaj 10pw w antyczny cud,wydałam 20 i nic
U mnie zaliczyło, wrzuciłam we własny cud.

EDIT: W drugim mieście wrzuciłam w cudzy cud i potwierdzam - nie zalicza.
W treści zadania jest "dowolny cud", a więc mamy błąd
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser174

Guest
żeby nie było, że psioczę na zapas

mamy event. Zobaczyłam swoją zdrapkę i... jest w niej teoretycznie 16 nagród. Problem w tym, że żadnej wolałabym nie dostać. Czy tylko mi sie tak wydaje czy coś tu jest nie tak? Nie rajcuja mnie 2 pw, ani relikty, a nawet czary na młotki... Rozumiem, że event miał być prosty, więc i nagrody takie sobie byc powinny, ale żeby już taki chłam? Oczywiście, może mi sie już w (...) poprzewracało, ale jednak można było dac jakieś sensowniejsze nagrody: zamiast reliktów (na które jednak zdecydowana większość kicha) jakieś śmieszne przyspieczacze na 3 / 10 / 15 min, a zamiast czaru na młotki (na który też większość turniejowych graczy kicha, bo liczy je w tysiącach!) dać magiiczną produkcję lub inspirującą medytację -> prawie to samo, ale jednak... Jeszcze te durnowate budyneczki mozna było zastąpić teleportami (nie mylić z portalówkami!) i raczej nikt by nie marudził zbytnio nawet. 2 pw? No ja proszę... więcej pe tracimy na blokadzie paska i resecie zegara

jak patrzę na to nieszczęście w postaci zdrapki to mnie za bardzo mnie kusi, by więcej tego nie oglądac

edytowano//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3983

Guest
Będą czy nie będą te ziarna z maila?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry