• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Święcie Majowym.

BettyTheCat

Zwiadowca
@Nusion to akurat było ironia, bo naprawdę nie rozumiem, jak można oczekiwać, że budynek, który się rozwija i zmienia dodatkową produkcję, nagle tą dodatkową wrzuci w podstawowe, stałe korzyści. Tym bardziej, że podgląd dokładnie pokazuje, co dany etap rozwoju daje i żadnej ukrytej produkcji nie ma. No chyba, że są jakieś kody do Elvenara czy coś, a ja o tym nie wiem... :D
 

DeletedUser4737

Guest
Trochę rozwiń miasto, będzie Ci łatwiej dołączyć do bractw. Każdy kiedyś zaczynał i był pozbawiony możliwości komunikacji ;) skoro jesteś na Forum, to zerknij w poradniki, zajrzyj na wiki, dowiesz się, jak się rozwijać, czym są turnieje etc. Na początek możesz nawet założyć swoje bractwo i sam zrobić turniej. Zobaczysz swoje możliwości i będziesz wiedzieć, czy spełnisz wymagania. Wraz z podbojem mapy odkryjesz więcej graczy i bractw, być może one będą miały mniejsze wymagania, niż góra rankingu widoczna w aplikacji

Miałem 2 gildie swoje, ale parkowały konta dodatkowe innych graczy, po 2 tygodniach kasowałem, prócz tego byłem w 4 innych, można sprawdzić na ElevenStats, że piszę prawdę.

@pulchny o ile się nie mylę w podglądzie budynku, w zakładce "ewoluuj" (czy tam "ewolucje") jest podgląd, jakie towary/surowce budynek będzie produkował na danym etapie ewolucji...

Zgadza się, jest napisane Dodatkowa Produkcja -pisałem o tym wcześniej...
Nie mylisz się :)
Budynek nawet nie musi stać w mieście, żeby to sprawdzić. Staty każdego poziomu ewolucji można podejrzeć w budynku w inwentarzu.


Macie rację, można podejrzeć, dałem przecież screena

Przykro mi, że się zawiodłeś tym. Ale to był tylko fragment runy. Całe runy zdobywasz z turniejów i fragmenty też, to jest główne źródło run.
Będziesz jeszcze mieć zatrzęsienie tych run, a PW nigdy nie ma dość, bo cuda pożerają tony. Rozważ nieusuwanie, jeżeli to darmowe PW.

To najbardziej trafiona odpowiedź :) Dziękuję, w ekwipunku mam drugie drzewo, więc będę miał drugą szansę, po prostu człowiek uczy się nie błędach.
 

DeletedUser4737

Guest
No to teraz nie rozumiem, dlaczego skoro podejrzałeś i zobaczyłeś, że nie satysfakcjonuje Cię 8 poziom to mimo to ewoluowałeś... :rolleyes:
Już nawet nie spytam, dlaczego miałeś potem o to pretensje :p
Wyjaśnię jak Krowie na Rowie, jak pisze, że do tankowania za 20 PLN masz dodatkowo 10 PLN na zakupy to oznacza, że wydajesz 20 PLN na paliwo i masz 10 PLN na wydanie na co chcesz, ale w ELVENAR to znaczy, że masz 10 PLN w sumie i musisz dopłacić 10 PLN w kasie!
 

DeletedUser174

Guest
Wyjaśnię jak Krowie na Rowie, jak pisze, że do tankowania za 20 PLN masz dodatkowo 10 PLN na zakupy to oznacza, że wydajesz 20 PLN na paliwo i masz 10 PLN na wydanie na co chcesz, ale w ELVENAR to znaczy, że masz 10 PLN w sumie i musisz dopłacić 10 PLN w kasie!
próby bycia złośliwym też ci nie wychodzą

już mieliśmy tutaj swego czasu kolegę, który za wszelką cenę chciał zwrócić na siebie uwagę innych i w tym celu robił z siebie ofiarę losu... źle się skończyły te jego podrygi, więc może nie idź tą drogą? kolega udowodnił, że ten sposób jest wyjatkowo nieskuteczny
 

BettyTheCat

Zwiadowca
Ty tak serio? Bo mam wrażenie, że sobie z nas żarty stroisz.
Na każdym etapie w podglądzie jest jasno pokazane, jaka jest produkcja danego etapu. Jest produkcja stała, oznaczona jako KORZYŚCI (wartość produkcji stałej rośnie wraz z rozwojem) i produkcja zmienna, oznaczona jako DODATKOWA PRODUKCJA (dodatkowa zmienia się przy rozwoju i jest DODATKOWĄ w stosunku do stałych KORZYŚCI)
 

DeletedUser4737

Guest
Ty tak serio? Bo mam wrażenie, że sobie z nas żarty stroisz.
Na każdym etapie w podglądzie jest jasno pokazane, jaka jest produkcja danego etapu. Jest produkcja stała, oznaczona jako KORZYŚCI (wartość produkcji stałej rośnie wraz z rozwojem) i produkcja zmienna, oznaczona jako DODATKOWA PRODUKCJA (dodatkowa zmienia się przy rozwoju i jest DODATKOWĄ w stosunku do stałych KORZYŚCI)

Pytam się Was starych wyg, gdzie jest to napisane ? Gram i na forum nie muszę zaglądać, wszystko powinno być w grze!

próby bycia złośliwym też ci nie wychodzą

już mieliśmy tutaj swego czasu kolegę, który za wszelką cenę chciał zwrócić na siebie uwagę innych i w tym celu robił z siebie ofiarę losu... źle się skończyły te jego podrygi, więc może nie idź tą drogą? kolega udowodnił, że ten sposób jest wyjatkowo nieskuteczny

Tak serio! Straszyć możesz kolegę jeśli chcesz, zgłaszam problem i oczekuję rozwiązania, bo opis spowodował, że ulepszyłem budynek, wierząc, że coś jest dodatkowo! Nie zależy mi na ulepszeniu a na 7 lvl ! tak ciężko zrozumieć ? Support niestety nic nie może, pewnie jak nawet płatność pójdzie nie tak to każą do banku reklamację składać!
 
jest napisane Dodatkowa Produkcja
Dotychczas sie nie odzywalem, ale widze, ze nikt jeszcze nie uzyl wlasciwego argumentu i nie wytlumaczyl Ci, na czym polegal Twoj blad i to cale nieporozumienie, a Ty dalej uwazasz, ze opisy wprowadzaja w blad. Otoz nie wprowadzaja i chodzi tu po prostu o zwykle nieporozumienie.

W wielu budynkach eventowych (miedzy innymi w ewolucyjnych) mamy cos takiego, jak produkcja podstawowa na danym poziomie budynku, oraz produkcja dodatkowa, zalezna od kilku czynnikow (np. od epoki, od ilosci elementow w przypadku zestawu itp.). Ta dodatkowa produkcja bywa zmienna, dlatego jest wyszczegolniona osobno.
Patrzac na statystyki budynku na kolejnym poziomie ewolucji widac calosciowa produkcje na danym poziomie, a nie dodatki do poprzedniego poziomu. Ta calosciowa produkcja na danym poziomie jest po prosty rozdzielona na tych kilka czynnikow skladowych. Chodzi o dodatek do produkcji podstawowej, a nie o dodatek do produkcji z poprzedniego poziomu.

Edit: widze, ze @BettyTheCat byla odrobine szybsza :)
 
Ostatnia edycja:

mayder

Tancerz ostrzy
Straszyć możesz kolegę jeśli chcesz, zgłaszam problem i oczekuję rozwiązania, bo opis spowodował, że ulepszyłem budynek, wierząc, że coś jest dodatkowo!

Problem który sam stworzyłeś, opis nic nie spowodował bo wystarczyło przeczytać ze zrozumieniem, albo wejść na forum przed ewolucją i dopytać jak to dokładnie wygląda żeby mieć pewność.

Dodam jeszcze do tego screena którego wkleiła @BettyTheCat żeby nie było nieporozumień, sprawdza się dany poziom ewolucji więc nagrody dodatkowe są na poziom który się sprawdzało one się nie dodają do siebie z każdą nową ewolucją.
 

DeletedUser4737

Guest
Dotychczas sie nie odzywalem, ale widze, ze nikt jeszcze nie uzyl wlasciwego argumentu i nie wytlumaczyl Ci, na czym polegal Twoj blad i to cale nieporozumienie, a Ty dalej uwazasz, ze opisy wprowadzaja w blad. Otoz nie wprowadzaja i chodzi tu po prostu o zwykle nieporozumienie.

W wielu budynkach eventowych (miedzy innymi w ewolucyjnych) mamy cos takiego, jak produkcja podstawowa na danym poziomie budynku, oraz produkcja dodatkowa, zalezna od kilku czynnikow (np. od epoki, od ilosci elementow w przypadku zestawu itp.).
Patrzac na statystyki budynku na kolejnym poziomie ewolucji widac calosciowa produkcje na danym poziomie, a nie dodatki do poprzedniego poziomu. Ta calosciowa produkcja na danym poziomie jest po prosty rozdzielona na tych kilka czynnikow skladowych.

Edit: widze, ze @BettyTheCat byla odrobine szybsza :)
Ja to wszystko już po wpadce rozumiem! Ale bardzo dziękuję za posta Kochani, nie muszę grać, już obeznałem się z narzędziem goodbye, nawet już zaliczyłem 2 etapy i naprawdę chyba przejdę do 3 i zakończę Mój i Wasz "Armagedon" bo widzę nikt nie rozumie o co mi chodzi, (no prawie), Także dziękuję i cóż, chyba lepiej skasować profil, będzie wilk syty i owca cała, myślałem, że ta gra to coś fajnego. Mam 44 lata gram od 28 lat w wiele gier, już nie jedno widziałem, no ale spoko, "szlachta wsiądzie i wygryzie, póki na koniu siedzi" Miłego Weekendu, widać ta gra nie jest dla mnie, poszukam innej. Kasuję wszystko z Innogames ☹
 

astoN-

Rozbójnik
skoro nie wiedziales jakie bonusy ma ten budynek to po co go stawiales? skoro dla Ciebie jest bezuyteczny bo nie produkuje fragmentu runy ktory jest tylko na 7 poziomie? to albo wiedziales ze tam jest, czyli sprawdziles wszystkie poziomy, albo nie widziales i stawiales w ciemno dla tych wlasnie niepotrzebnych ci monet i mlotkow, a teraz placzesz ze tracisz fragment runy ktory jest najbardziej bezuzytecznym bonusem w tym budynku...
 

DeletedUser174

Guest
@pulchny nikt cię z gry/forum nie wygania. Prawdopodobnie nikt nawet nie zauważy twojej nieobecności, więc te szumnie zapowiadanie zakończenia armagegonu są zupełnie nie potrzebne.

Popełniłes błąd w interpretacji i możesz mieć pretensje tylko do siebie. Każdy z nas nie raz i nie dwa też się pomylił /oszukał, ale to nie powód do obarczania wina gry za własną głupotę.

Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że robisz szum o runy... Śmiać się nie będę, ale spojrzenie politowania mogę rzucić. Zamiast się ciskac poczytaj kilka poradników na temat gry, popytaj trochę w bractwie czy na forum jak grać... Jednym slowem: naucz się grać i będziesz kichać na runy. Tak, wiem to trzeba odrobiny wysiłku, w tym też trochę myślenia o zgrozo...
 
Dajcie juz spokoj ;) Nowy gracz poczul sie z jakiegos powodu rozczarowany gra, nawet jesli w ogolnym rozrachunku to on sam popelnil blad. Tyle, ze powod nie gra az tak duzej roli, mysle, ze w takiej sytuacji rola tych starszych graczy powinno byc raczej samo sprostowanie pomylki, ale na spokojnie i po przyjacielsku, bez prob uswiadamiania komus na sile, ze to jego wlasna wina... Mysle, ze nowemu graczowi mozna wybaczyc nawet te odrobine negatywnych emocji. W tej systuacji na miejscu bylaby raczej odrobina wyrozumialosci i pozytywnej zachety ;) Mniejsza z tym, teraz i tak juz na to za pozno.

Moze krotko podsumuje event z mojego subiektywnego punktu widzenia. Byl dokladnie taki, jak sie spodziewalem - zadania zrobily sie praktycznie same w zwyklym trybie gry, dodatkowych zyskow z eventu nie bylo za wiele, ale i tak wpadlo kilkanascie budynkow pop/kul, ktorymi moglem zastapic budynki z poprzednich epok. Dodatkowo postawilem majowe drzewko, ktore moze nie jest jakas super nagroda, ale pasuje do mojego stylu gry i kierunku rozwoju miasta. Biorac pod uwage minimalny naklad sil potrzebny na jego zrobienie i przydatne (w moim przypadku) nagrody, uwazam event za calkiem udany.
 

Sorcha

Rycerz
Ja to wszystko już po wpadce rozumiem! Ale bardzo dziękuję za posta Kochani, nie muszę grać, już obeznałem się z narzędziem goodbye, nawet już zaliczyłem 2 etapy i naprawdę chyba przejdę do 3 i zakończę Mój i Wasz "Armagedon" bo widzę nikt nie rozumie o co mi chodzi, (no prawie), Także dziękuję i cóż, chyba lepiej skasować profil, będzie wilk syty i owca cała, myślałem, że ta gra to coś fajnego. Mam 44 lata gram od 28 lat w wiele gier, już nie jedno widziałem, no ale spoko, "szlachta wsiądzie i wygryzie, póki na koniu siedzi" Miłego Weekendu, widać ta gra nie jest dla mnie, poszukam innej. Kasuję wszystko z Innogames ☹
@pulchny co to ma być? Chcesz doradzać ludziom którzy graja kilka lat (takich jest większość na forum) w Elvenar a sam grasz zaledwie 2 miesiące? I jeszcze się swoim wiekiem zasłaniasz. Nie wiń innych za to, że sam nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Też jestem w podobnym wieku i ze zrozumieniem nie mam problemu. Ja mam czasem problem z nadmiarem odłamków run, bo mam kilka budynków, które je dają, dlatego strata kilku jest do przeżycia.
 

DeletedUser3033

Guest
pulchny
cześć napisz gdzie się ewakuujesz ?
jakby tu nom fakt popełniłeś kilka błędów
pierwszy to liczyłeś że ktoś ci tu pomoże
forum(zerknij zasady) służy tylko i wyłącznie do reklamy gry "by happy"
zacieszanie z wszystkiego co by to nie było lecz wymuszony grymas to nie uśmiech :)
jak już tyle grasz to już widziałeś kilka upadków i instynktownie reagujesz lecz nie potrzebnie taka kolej rzeczy
coś się musi skończyć by było coś nowego może lepszego
"szlachta wsiądzie i wygryzie, póki na koniu siedzi"
tu to żeś trafił w gre taką jak ta samemu nieda się grać
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Sorcha

Rycerz
pulchny
cześć napisz gdzie się ewakuujesz ?
jakby tu nom fakt popełniłeś kilka błędów
pierwszy to liczyłeś że ktoś ci tu pomoże
forum(zerknij zasady) służy tylko i wyłącznie do reklamy gry "by happy"
zacieszanie z wszystkiego co by to nie było lecz wymuszony grymas to nie uśmiech :)
jak już tyle grasz to już widziałeś kilka upadków i instynktownie reagujesz lecz nie potrzebnie taka kolej rzeczy
coś się musi skończyć by było coś nowego może lepszego

tu to żeś trafił w gre taką jak ta samemu nieda się grać
@Shadows Dragon niech się ewakuuje do Forge of Empires ( tam też są przecież budynki ewolucyjne) albo do Grepolis jeżeli bogowie pozwolą ;) ?
Ale tak poważnie to pomóc można komuś kto tego chce i rozumie co się do niego mówi.
 
Do góry