• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o aktualizacji 1.133

MDS Krakow

Zwiadowca
Czy wiadomo coś na temat sensowniejszych poprawek gry ? Wprowadzenia czegoś ciekawszego ? Jak narazie to sama kosmetyka...
 

kikimora

Rozbójnik
Dodaliśmy grafiki nowych, tętniących życiem drzew, które będą się pojawiać w nowo rozpoczętych grach zamiast szerokiego, pustego pola. Ta funkcja nie będzie dostępna od razu po aktualizacji. Zostanie ona najpierw przetestowana u pewnej liczby Graczy, zanim zostanie udostępniona wszystkim kontom.
pozwolę sobie postawić zdawałoby się proste pytanie: a co to mnie obchodzi jak wygląda nowe miasto??? Jakie to ma znaczenie? naprawdę chciałabym wiedzieć dlaczego jesteśmy informowani o rzeczach, które kompletnie nie mają żadnego wpływu na naszą rozgrywkę! Po co?
Bo generalnie to co mamy z tą wiedzą zrobić? Podbić statystyki logowań, żeby sprawdzić czy mamy farta być w gronie wybrańców? To jest już aż tak źle, że ig ucieka się do takich manewrów?

Nie ogarniam tego komunikatu. Do kogo on ma niby być skierowany? Zainteresowani to nowinki na grze, które nawet nie zauważą różnicy! Że niby ktoś ma przeczytać ogłoszenie na forum i skłoni go to do zalogowania się? Już dawno nie czytałam większych bredni!

oczywistym jest, ze trzeba coś napisać w ogłoszeniu -> liczba znaków musi się zgadzać. Ale takie coś? kiedyś była aktu, bo ludziki wpadały na siebie, więc przez prawie miesiąc gra była sparaliżowana (bo ig nie mogło zająć się w tym czasie niczym innym tylko tym palącym problemem), a teraz do ogródka absurdów ig można dodać jeszcze drzewka... gdyby to nie było tak brutalnie prawdziwe, to nawet byłoby śmieszne.

jezeli w ig brakuje pomysłów na interfejs to mam propozycję tak od ręki: poprawa widoczności czasu tworzenia w akademii. 4h to nie to samo co 4,5h przykładowo. I zaokrąglenia czasu też sa do poprawy. bo jak widzę 1min z której nagle w magiczny sposób robi się 1,59 to mnie coś bierze... ale oczywiście nowo posadzone drzewka (których nawet nie będzie mi dane popodziwiać) zamiast pustego obszaru są ważniejsze...
 

MDS Krakow

Zwiadowca
Zgadzam się z tym Panem :) moze poprosimy moderatorów forum aby nie pisali o aktualizacjach które nic sensownego do gry nie wnoszą?:) Szkoda czasu na klikanie i czytanie tego...
 

BlossomValvi

Łucznik
Raczej to kobieta proszę pana :)
I to powrót w dobrej formie ;)

@kikimora może cię to ominęło ale obecnie iG robi jeszcze lepszy cyrk, bo poprawki mające wpływ na mechanikę są wpuszczane cichcem* a w aktualizacjach … właśnie mamy te bzdety wiec jak popatrzysz już od dłuższego czasu mało kto tu komentuje

* mam na myśli:
- wprowadzenie multi produkcji w wybranych budynkach (przy czym przeglądarka nadal nie ma guziczka dla zbrojowni - sic!)
- niewiele brakowało a byłaby wprowadzona zmiana turniejowa (wszystkie relikty w każdym turnieju) opór materii spowodował zatrzymanie. Tutaj nawet beta czy międzynarodowy nie pomaga bo chcieli na żywca w 24h na live puścić
- są jeszcze dwie - trzy takie akcje ale trudno to teraz wyłapać

Dlatego traktuje ten dział jako taki listek figowy iG
 

kikimora

Rozbójnik
Tęskniliście? No proszę :)

O tym, że kreatywność Ig jest nieograniczona to można by książki pisać. To, że aktu są po to, aby w nich liczba znaków się zgadzała to też już nie od dziś wiadomo. Ale mimo wszystko są (a przynajmniej powinny być) jakieś granice zdrowego rozsądku... chociaż symboliczne...

Pocieszające jest to, że kolejne mury niedasienizmu zostają zburzone. Pisaliśmy elaboraty o tym, że się nie da zrobić automatycznej produkcji w manu, ale Ig postanowilo zrobić psikusa głupim graczom i się okazało że jest to realne i wykonalne, a co gorsza nawet działa. Oczywiście nie można było ujednolicić systemu (w fabrykach z automatu jest zaznaczona produkcja grupowa, a w warsztatach zostało po staremu), bo by tym graczom w doopkach by się poprzewracalo. Nie! To by było bez sensu. Zbrojownie też by były bez sensu... A pozatym to Ig w swojej wyrozumiałości dla nedznego podmiotu graczy pozwala nam kreować kolejne teorie dlaczego nie da się w zbrojowniach zrobić "ptaszka". Dobry Pan... A mógł zabić... Trza docenić...

Nie wiem czy milczenie w temacie aktu to dobry pomysł. Jarq wtedy nie ma co napisać w raporcie, a do tych ciolkow w Ig dociera informacja:ludki są zadowolone... idziemy w dobrym kierunku... posadzmy więcej drzewek i dodajmy jeszcze kwiatka i śpiew słownika czy innej kukułki to nas doceniom jeszcze bardziej

Genialne pomysły w zakresie turniejow też mi się obily o oczy. Chyba szkoda klawiatury żeby to komentować. Można się cieszyć nad refleksja Ig, ale mam dziwne przeczucie, że jeszcze nas zaskoczą...

Niedawno zakończył się konkurs przecież. Niby prosty. Wystarczyło napisać kilka zdań i grze. Początkowo nawet napadła mnie myśl, aby wziąć w nim udział, bo przecież tych kilka diamencikow piechota nie chodzi, a wysiłek wystukania kilku liter w klawiaturze w założeniu niewielki... Ale po głębszym namyśle zrezygnowałam. Stwierdziłam, że nie będę robić z siebie idiotki. Po zmianach w turniejach moje miasto zamarło, a nawet przeszło ewolucję wsteczna... Jak na ten moment nic nie wskazuje aby kierunek "rozwoju" zmienił kurs. Teoretycznie jest to proces nieakceptowalny w grach rozwojowych, ale Ig dalo radę. Dokonali niemożliwego!
 

YCKRUL

Wędrowiec
Niedawno zakończył się konkurs przecież. Niby prosty. Wystarczyło napisać kilka zdań i grze. Początkowo nawet napadła mnie myśl, aby wziąć w nim udział, bo przecież tych kilka diamencikow piechota nie chodzi, a wysiłek wystukania kilku liter w klawiaturze w założeniu niewielki... Ale po głębszym namyśle zrezygnowałam. Stwierdziłam, że nie będę robić z siebie idiotki.
Haha dokładnie! Też niemiłosiernie się śmiałem do monitora jak widziałem te usilne słodzenie i układanie wierszyków by zdobyć 100 czy 200 darmowego diaxu. Żenujące! :D W ostatnim konkursie nawet chciałem wziąć udział i opisać co mi się najbardziej podoba w tej grze, ale stwierdziłem, że post wytykający głupotę innych graczy, brak taryfikatora kar, brak jakichkolwiek konsekwencji czitowania/multikontowania raczej nie przejdzie...

PS. Kiki, zauważ, że w ostatnim konkursie co drugi post zachwalał jak cudowną grafikę ma Elvenar. Biorąc to pod uwagę, te nowe drzewka na mapie to nie taki głupi pomysł. xD
 

Magyrna

Zwiadowca
Hmmm... @kikimora @YCKRUL to po co gracie?

No bo skoro wszystko jest be, IG rzuca same kłody pod nogi, gracze są głupi... To po co? Jest tyle innych gier, nie trzeba się męczyć z tą?

Szkoda, że konkurs już zakończony, bo Wasze odpowiedzi na moje pytanie (bo na pewno jakieś są, inaczej by Was tu nie było) z powodzeniem możnaby było wkleić właśnie tam :)
 

BlossomValvi

Łucznik
Bez przesady, faktycznie ta gra ma bardzo dobra grafikę a to ze tego nie reklamują cóż po co przecież są ważniejsze rzeczy (np siwa elfka) natomiast czy jest to warte opiewania poezją to inna sprawa

Z mojej strony już kilka razy miałem złamać zasadę f2p i zasponsorować iG największa skrzynia (za te lata gry) ale za każdym razem coś takiego odwalają ze mi przechodzi - ostatni raz to miałem sobie kupić na gwiazdkę ->wprowadzili nowy turniej i po przemyśleniu stwierdziłem ze nie będę miał na co wydac te diamenty wiec kupiłem sobie dobrą książkę :)
 

kikimora

Rozbójnik
@Magyrna po pierwsze nigdy nie twierdziła, że gracze są głupi. To tak w kwestii sprostowania.

A odpowiadając na Twoje pytanie trzeba najpierw zdefiniować to całe granie. Teoretycznie jest to gra polegająca na rozwoju/budowie miasta. Jeżeli przyjąć to za definicje gry, to ja nie gram - >po dobrej zmianie moje miasto nie tylko zmarło, ale nawet uległo drobnej regresji (z ciężkim sercem, ale poleciało kilka cudów). I jak na ten moment nic nie wskazuje, aby ten stan rzeczy się zmienił. Moje "granie" zmieniło się tylko w logowanie, a to jest kolosalna różnica. Jestem tu tylko i wyłącznie dlatego, że lubię ludzi, których miałam przyjemność poznać na grze. Na grze jako takiej nie zostawiła bym suchej nitki.
 

Magyrna

Zwiadowca
nigdy nie twierdziła, że gracze są głupi
ależ oczywiście, Ty nie (nie będę pogrążać kolegi ;) )

Jestem tu tylko i wyłącznie dlatego, że lubię ludzi, których miałam przyjemność poznać na grze.

Za taki tekst na konkursie ja bym dała darmowe diaxy :D Ale żeby nie było, jeśli chodzi o samą grę, jej mechanikę, wprowadzanie zmian itd. no to myślę, że odpowiedź "bo czerpię masochistyczną przyjemność z rozkminiania jak żyć wbrew niesprzyjającym okolicznościom" byłaby bliska Twojemu, mojemu i sercom wielu innych graczy ;) Moim zdaniem też dobra odpowiedź na konkurs, warta diamentów.

Z mojej strony już kilka razy miałem złamać zasadę f2p i zasponsorować iG największa skrzynia (za te lata gry) ale za każdym razem coś takiego odwalają ze mi przechodzi
jeszcze nie jestem w tym miejscu, na razie się zastanawiałam nad mniejszą skrzynką, ale... wtedy ogłosili, że zostawiają artefakty do starych kur w AM a ja właśnie przemieliłam całego popielatego żeby je mieć. Nic sobie nie kupiłam, będzie na potem.

To teraz pytanie: czy wolimy żyć w ustroju, gdzie jest kiepsko, ale stabilnie, czy w takim, gdzie się dzieją rzeczy straszne i rzeczy wspaniałe i nigdy nie wiadomo co się czai za rogiem? Ja na ten przykład cały czas z utęsknieniem czekam na te receptury w AM, które będą używać reliktów T1 i T2, których mam w mieście całą hałdę i chętnie przerobię na coś sensownego (aktualizacja 1.128). No cóż, może kiedyś ;)
 

BlossomValvi

Łucznik
(…)
To teraz pytanie: czy wolimy żyć w ustroju, gdzie jest kiepsko, ale stabilnie, czy w takim, gdzie się dzieją rzeczy straszne i rzeczy wspaniałe i nigdy nie wiadomo co się czai za rogiem? Ja na ten przykład cały czas z utęsknieniem czekam na te receptury w AM, które będą używać reliktów T1 i T2, których mam w mieście całą hałdę i chętnie przerobię na coś sensownego (aktualizacja 1.128). No cóż, może kiedyś ;)
Problem raczej leży w tym ze po krótszym - dłuższym graniu okazuje się ze żyjemy w technokracji :) bo na nic nie masz wpływu i widzimisie Tforcy zdecyduje czy to co pisza (lub nie pisza) będzie lub nie. Smutne ale tak to tu wyglada

Dlatego ten wątek staje się martwym wątkiem o czym tu dyskutować? Będzie albo nie, sprzeciwisz sie? A jakie to ma znaczenie jak najwyżej biorą pod uwagę wstępny feedback z bety i/lub international i najlepiej by był zgodny z oczekiwaniami :) reszta to może najwyżej pomysły zgłaszać, które będą sobie wisieć jako zgłoszone bo takie animowane drzewka maja wyższe priorytety…
 

kikimora

Rozbójnik
@Magyrna ja akurat wiem co się czai za rogiem. Nic. Po prostu tam nic nie ma (a przynajmniej nie w tej chwili). Dzięki wspaniałej polityce ig moje miasto w żaden sposób się nie zmieni. Nie chcę przekreślać swojej pracy ostatnich lat, więc szkoda mi kasować inne cudy. To infantylne, ale niestety prawdziwe. Aktualizacje, które teoretycznie powinny być powiewem świeżości i zapowiedzią zmian informują nas jak zwykle o zmianie kształtu okienek, bo literki się nie mieszczą, albo jak w aktualnej o drzewkach w nowych miastach. Potrzeba by cudu, aby ten stan rzeczy zmienić... cuda w wykonaniu ig? mam złe doświadczenia...

Może jeszcze słówko w kwestii sprostowania. Nie napisałam, że gracze biorący udział w konkursie to idioci. Jeżeli kto odniósł takie wrażenie (a jest przynajmniej jedna wiadoma mi osoba) to zapewniam, iż nie taka była moja intencja. Poinformowałam tylko o swoim odczuciu w odniesieniu do konkursu i uzurpuję sobie prawo do własnej opinii w tej sprawie.
Może wyjaśnię :)
Pytanie z konkursu brzmiało:
Tym razem zapytamy Was o to dlaczego Elvenar jest dla Was wyjątkowy, co najbardziej podoba się Wam w naszej grze i co spowodowało, że jesteście razem z nami.
Elvenar dla mnie osobiście nie jest już wyjątkowy i w dniu dzisiejszym nie ma żadnego elementu, który by mi się podobał na grze jako takiej. Gra jest nudna i przewidywalna. Urokliwa grafika? Hm... miasto które kompletnie się nie zmienia jakoś traci swój urok...
Jak zaczynałam grać to byłam oczarowana grą. To była wspaniała odskocznia od tych wszystkich gier pvp. Miła odmiana po prostu. Ten komfort gry, pełna dobrowolność czasu pędzonego na grze, brak przymusu zarywania nocek bo coś tam... Wsiąkłam. Do tego przyjemna dla oka oprawa graficzna też miała swój urok. Swoisty klimat elfiej wioski mnie po prostu urzekł. Gra miała bardzo dużo braków i nie było kolorowo, ale było bardzo przyjemnie.
I teraz słowo klucz: było!
... było jakieś 5 lat temu... wspomnienie dinozaura :(
od tego czasu gra zmieniła się nie do poznania. To jest już zupełnie inna gra niż ta, w która mnie zachwyciła. Gdybym dzisiaj trafiła na Elvenar nie zatrzymałabym się tutaj zbyt długo. Czyli wracając do pytania konkursowego to bym musiała skłamać i silić się na sztuczne wychwalanie gry. Nie chciałam tego robić i z pełną premedytacją nie wzięłam udziału w konkursie. Wszystkim, którzy nie mieli takiego problemu szczerze gratuluję, a nawet w pewnym stopniu zazdroszczę
 

Poziomek

Rycerz
Tym razem zapytamy Was o to dlaczego Elvenar jest dla Was wyjątkowy, co najbardziej podoba się Wam w naszej grze i co spowodowało, że jesteście razem z nami.
Gra byla fajna i wciagajaca przez pierwsze powiedzmy 3miesiace. Im dalej - tym mialem mniejsza radosc z logowania. Teraz sobie powiedzialem ze przygoda i koniec. Wciagnela mnie lacznie na jakies 8mc. Z kazdym nastepnym tygodniem czulem ze powoli zmuszam sie do logowania, ze to wszystko jest takim perpetum mobile, ze ciagle robie to samo, wydluzajac jedynie przejscie pomiedzy rozdzialami i ze w nastepnym rozdziale znowu jest to samo, a na samym koncu nie ma nic takiego porywajacego nowewgo aby to bylo warte poswiecenia 2-3 lat czy wiecej. Sa fajni ludzie nie powiem, ale w kazdej grze znajdziemy fajnych i mniej fajnych tu Elvenar sie nie wyroznia niczym szczegolnym.

I szkoda ze wlasnie tworcy zajmuja sie takimi malymi 'pierdółkami' jak wyglad budynku badz jego animacja a nie przyspiesza prac na poprawkami ktore znaczaco poprawily by przyjemnosc klikania w ta gre.
 

xEasyRiderx

Rycerz
Hmm z dyskusji o aktu nagle zrobił się wątek anty elvenarowy tylko my tutaj sobie możemy pisać a i tak twórcy zrobią co im pasuje motywując to jak ostatnimi czasy dobrem początkujących graczy. Rzecz to już znana bardzo dobrze i wielokrotnie przerabiana przez graczy z większym stażem gry a przykładów można tutaj podać wiele ;)
Nowe aktualizacje nic nie wnoszą sensownego do gry ale jak widać taki o to kierunek obrała aktualna ekipa tworząca tą grę, zamiast naprawić błędy oni robią retusz i zmiany kosmetyczne :)
 

Serengeti

Szef kuchni
Kwestia filozoficzna ;) po co gracze grają?
Nie, nie po to, żeby budować miasto :p
Każde z nas zaspokaja sobie przy pomocy grania jakieś potrzeby.
Ta akurat gra nie daje specjalnie ekscytacji, fajerwerków, słabo się też sprawdza, gdy ktoś potrzebuje ego boost ;) Jest stabilna, spokojna i niespecjalnie zaskakująca.
Dlatego jest bardzo dobra dla osób, którym potrzebę urozmaicenia, atrakcji i intensywnych doznań w pełni (a czasem aż z nawiązką ;) ) zaspokaja codzienne życie, a po grę sięgają dla chwili relaksu. Po prostu lubią sobie poklikać, w przyjemnym dla oka otoczeniu :) a aspekt wizualny, atrakcyjność grafiki jest właśnie tym, co wyróżnia tę grę na plus spośród innych. Dlatego właśnie tak często wspominana była w odpowiedziach na konkurs.
Rozumiem frustrację osób o innych potrzebach, ale jak to mówią, jak coś jest dla każdego, to jest dla nikogo :)

Po drugie - po co firma tworzy grę?
Nie, nie po to, żeby robić dobrze graczom :p
Nie wiem czy to kogoś zaskoczy ;) ale firma tworzy grę, żeby a niej zarabiać.
I chwała jej za to, że gra jest bardzo, ale to bardzo f2p. Nie ma reklam, nie ma obowiązku ani przymusu inwestowania prawdziwych pieniędzy, można spokojnie grać nie wydawszy ani złotówki.
Że pojawiają się różnorodne ZACHĘTY do płacenia? Oczywiście.
Że nowy, początkujący gracz, który nie ma jeszcze zakumulowanych tysięcy diamentów jest dla firmy bardziej wartościowym i rokującym klientem niż gracz z dłuższym stażem? Oczywiście.
Jedyne więc co mnie dziwi, to to, że was to dziwi ;)

I żeby nie było, że tylko wsadzam kij w mrowisko :p wracając do tematu wątku :)
Też uważam, że błędy gry, które ujawniają się na becie powinny być naprawione zanim zostaną załadowane na serwery live.
Że gdyby informacje o zmianach w kolejnej wersji programu nie były pisane przez developerów tylko przez osobę o jakimkolwiek, choćby bladym, pojęciu o budowaniu relacji z klientem i kształtowaniu wizerunku marki to wszyscy byśmy na tym zyskali. I twórcy, i gracze.
Że byłoby lepiej gdyby Product Ownerzy używali formuły spotkań live do zbierania feedbacku od graczy, a nie do wyjaśniania po raz fafnasty mechaniki gry osobom, którym się nie chciało zajrzeć do wiki.
Że stworzenie grupy zaangażowanych graczy, którzy braliby udział w tworzeniu i priorytetyzowaniu backlogu dla zespołu programistycznego, skoro z regularną częstotliwością powtarza się temat nie uwzględniania perspektywy gracza we wprowadzanych zmianach, byłoby dobrą zmianą.
I że jest ogromne pole do poprawy w wielu obszarach, zaczynając od samego produktu, a na obecności w mediach społecznościowych kończąc.

Mam nadzieję, że nasze tu pisanie jest kroplą, która drąży skałę. Tak jak udało się powstrzymać zapowiadane zmiany w turniejach, tak może uda się wypromować inne korzystne rozwiązania ( OPTYMIZM MODE ON). Tak że ducha nie gaście :)

Z pozdrowieniami,
Serengeti
 

BlossomValvi

Łucznik
@xEasyRiderx nie sadze by to był wątek anty elvenarowy po prostu piszemy jak jest, ale nadal nikt tu nie oczernia gry czy twórców ;)

@Serengeti ciekawa wypowiedz, bo popatrz każdy pisze o grafice i spokoju a firma usilnie wciska turniej i iglice jako oś gry… ja tu mam dysonans. Przy czym potwierdzam, tak urzekło mnie to ze jak się wyloguję i zaloguje ponownie to jestem tam gdzie skończyłem a nie ze ktoś mi przerobił miasto na zgliszcza tu się wypełni zgadzam z @kikimora ze gra poszła w dziwna stronę i bez problemu bym wyciął turniej i iglice zastępując to inna metoda pochłaniania zasobów np. powrót do korzeni czyli wyścig gospodarczy elfy vs ludzie

z drugim punktem masz racje tak firma ma zarabiać i jak pokazują wyniki finansowe Elvenar zarobił na jeszcze długie lata pracy serwerów, jednak zarabianie to nie wszystko firma by się utrzymać na rynku powinna pracować nad swoją marką a z tym kuleje co widać po dalszej części twojego postu z którą całkowicie się zgadzam :)

Na koniec, o czym mamy tu pisać o animacji drzewek? Właśnie to pokazuje jak bezużyteczny stał się dział aktualizacje…

Przy okazji dziekuje za miła rozmowę, pomimo różnicy w zdaniach i poteznego oftopu ;) nikt nie robi takiej muki jak w innych wątkach wiec proszę modów o wyrozumiałość
 

xEasyRiderx

Rycerz
@BlossomValvi pisząc anty elvenarowy nie miałem wcale na myśli oczernianie twórców tylko że piszemy tutaj otwarcie co nam nie pasuje i to jest dobre, przynajmniej @jarq będzie miał co pisać w tygodniowym raporcie, że Polacy znowu są niezadowoleni ze zmian typowo kosmetycznych i nadal czekają na coś konkretnego w aktualizacji np. rozwiązanie długoletniego sporu o zwoje i tutaj kilka ciekawych naszych pomysłów w załączniku.
Zgadzam się również z tobą, że ten dział stał się bezpłciowy i można go ożywić kilkoma sensownymi wpisami jak również zgadzam się częściowo z wypowiedzią @Serengeti ale to nadal są tylko nasze pomysły które trafiają na stertę innych i są zapomniane :)

Tutaj jednak IG to nie jest koncert życzeń dla graczy ale firma która wypuściła produkt na którym chce zarobić czyli zyski myszą być większe jak nakłady na grę to chyba oczywiste :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry