• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o aktualizacji 1.133

BlossomValvi

Łucznik
No nie akurat cały czas pisze ze wolę PB od turnieju jest ciekawszy i bardziej wymagający. A to ze wołanie na puszczy turniejowcow…
A nagrody zostały znerfione poza ożywieniem przez artefakty teraz znowu nie ma no i jak widać kolejny kamyczek do tezy ze turniej-iglica to ma być sens tej gry :/. Jakby w PB były unikalne jak w turnieju czy iglicy to byłaby inna sprawa

Jak widać wszystko pod turniejowcow ;)

Ja bym chętnie zobaczył większe przerwy pomiędzy turniejami np co drugi tydzień
Ciekawe jaki byłby feedback

Poza tym już większość robi turnieje pod limit bractwa i tyle czyli podobnie jak wy w PB
 

blazius1

Paladyn
Przygody to w ogóle najciekawsza cześć gry. Więc zdumiewa fakt, że akurat tam nie ma nagród, a są tam, gdzie od dawna wieje tylko nudą.
 
Przygody to w ogóle najciekawsza cześć gry. Więc zdumiewa fakt, że akurat tam nie ma nagród, a są tam, gdzie od dawna wieje tylko nudą.
Czy Przygody sa najciekawsza czescia gry ? Dla niektorych byc moze, ale popatrzmy na to znow z perspektywy charakteru samej gry. Zeby zrobic PB na wysokim poziomie, potrzebne jest "jednorazowe" zainwestowanie duzej ilosci czasu, a charakter miast graczy i kierunek ich rozwoju graja o wiele mniejsza role. Pominmy takie wyjatki jak biblioteki, bo to naprawde wyjatki, a liczy sie przede wszystkim wysilek w danym momencie.

Turnieje, jakkolwiek tez czesto sprowadzaja sie do mechanicznego (zeby nie powiedziec: durnego) klikania, wymagaja jednak od graczy i bractw nie tylko czasu, ale tez zadbania najpierw o wysoka wydajnosc miast, nad ktora gracze pracuja miesiacami, a czasem nawet latami. Dlatego nie dziwi mnie, ze w grze opartej badz co badz na dlugofalowym planowaniu to wlasnie turnieje ciesza sie wsrod wiekszosci graczy wiekszym powazaniem niz PB i sa uwazane za lepsze "pole wyscigowe" (jak to ujela Kiki), na ktorym gracze i bractwa moga ze soba rywalizowac. Z tego samego powodu nie dziwi mnie, ze tworcy nie klada zbyt wielkiego nacisku na Przygody, ktore w ich zamysle maja byc raczej tylko odmiana, zaspokajajaca potrzeby mniejszosci.
 

MDS Krakow

Zwiadowca
Ten argument popierałby jednak tezę, że to nie rywalizacja o wyniki turniejowe, a rozwój miast jest jednak osią gry dla większości graczy :)
limit bractwa = dziesiąta skrzynka = schemat
Bardziej bym powiedział, ze to poprostu nagroda decyduje o tym ile bractwo powinno skrzynek zdobyć :) od 11 skrzynki nie ma ciekawej nagrody która mobilizowala by graczy do zdobywania większej ilości pkt w turnieju wiec nie dziwię się, że gracze robią limit i im to wystarczy :) mogę się założyć, że jakby IG dało lepsze nagrody w skrzynkach 11+ to turniej byłby o wiele ciekawszy :) ale IG woli drzewka wstawić na wolne pola
 

Serengeti

Szef kuchni
Bardziej bym powiedział, ze to poprostu nagroda decyduje o tym ile bractwo powinno skrzynek zdobyć :) od 11 skrzynki nie ma ciekawej nagrody która mobilizowala by graczy do zdobywania większej ilości pkt w turnieju wiec nie dziwię się, że gracze robią limit i im to wystarczy :) mogę się założyć, że jakby IG dało lepsze nagrody w skrzynkach 11+ to turniej byłby o wiele ciekawszy :) ale IG woli drzewka wstawić na wolne pola

I to też jest argument za tym, że dla IG również turniej nie jest priorytetem, nieprawdaż? :)
 

MDS Krakow

Zwiadowca
I to też jest argument za tym, że dla IG również turniej nie jest priorytetem, nieprawdaż? :)
Nie będę zaprzeczał, że jest to argument przeciw turniejowi (słabe nagrody) ale teraz zadajmy sobie pytanie... co jest priorytetem IG ?
Turniej nie.
Przygoda nie.
Eventy ? Za dużo, za często, są nudne, bo jedno i to samo...
Iglica ?
Nowi gracze ? Bo dali drzewka ?
Hmmm
 

Serengeti

Szef kuchni
No to pójdźmy dalej...
Niech IG sobie robi te drzewka dla nowych graczy ale dlaczego nie urozmaicić gry dla starszych graczy tak aby oni również wydawali realne pieniądze?

Pojawiły się Ligi ostatnio. I z tego co słyszałam tutaj na forum, to sporo diamentów poszło :)

A z drugiej strony, wydaje mi się, że jeśli ktoś gra od dłuższego czasu, to warto jest czasem kupić coś ot tak sobie :) po prostu z intencją wynagrodzenia twórców za pracę, którą wkładają w to, co sprawia nam przyjemność :)
 

BlossomValvi

Łucznik
@Serengeti jak zerkniesz wczesniej podałem dosyć długa listę argumentów dlaczego to jednak turniej ;) po prostu na zasadzie zainwestowanych środków przez firmę

natomiast to ze większość robi minimum to by pasowało do argumentu co się w grze podoba, nie ma to nic wspólnego z tym kto decyduje w aktywnych bractwach i kogo widać na forum ;). Co by nie mówić sam arcymaguję w bractwie turniejowo-iglicowym ;)

Szkoda ze firma nie robi żadnych pooli w grze, ale cóż to iG kto by tam pytał graczy. U konkurencji po każdym ewencie dostawałem taka wyskakująca wiadomość z trzema pytaniami:
1. Jak trudny był ewent 1-10
2. Czy nagrody były satysfakcjonujące 1-10
3. Czy jesteś z niego zadowolony 1-10

faktycznie co ewent były zmiany (a to długość a to ilość wspomagaczy itd)
 
Ostatnia edycja:

Serengeti

Szef kuchni
@Serengeti jak zerkniesz wczesniej podałem dosyć długa listę argumentów dlaczego to jednak turniej ;) po prostu na zasadzie zainwestowanych środków przez firmę

A możesz zacytować jakieś?
Bo chyba mi umknęły :)

Szkoda ze firma nie robi żadnych pooli w grze, ale cóż to iG kto by tam pytał graczy.

A co do tego, że zarządzanie relacją z klientem leży i kwiczy, to pełna zgoda. Niestety :p
 

Charlene

Szef kuchni
Muszę przyznać, że to najciekawsza dyskusja o aktualizacji, jaką kiedykolwiek przeczytałam. Gra to gra i serio nie wiem po co się tak spinać, skoro Twórcy i tak zrobią swoje. Pozostaje to akceptować albo poszukać czegoś innego zamiast wiecznego marudzenia.
 

BlossomValvi

Łucznik
@Charlene @Kattina tak gra to gra, ale nawet w grze szanuje się współgraczy. Wiec dobrze:

wow, dziękuję iG nawet nie pomyślałem o tak wspaniałej funkcji by mieć żywe drzewa na pustej planszy poza miastem. Już się nie mogę doczekać by skasować miasto i zacząć od nowa by to zobaczyć.
P.s. Oczywiście zaraz pobiegnę w swej radości by puścić przelewy zasługujecie na to, trzeba przeciez pobić rekord dochodu z 2020


Właśnie dzięki firmom z końcówka Gmbh wprowadziłem swoją zasadę 0 kasy dla gier przeglądarkowych, wolę ja sypnąć na wspieram to czy inne zrzutki
 

MDS Krakow

Zwiadowca
Gra to gra i to jest oczywiste ale porozmawiać zawsze można :) w wolnej chwili można napisać co się myśli o tych poprawkach i rozwoju gry... może akurat ktoś z IG się dobrze wyśpi i stwierdzi 'przeczytam co gracze piszą' :)
 

Serengeti

Szef kuchni
@BlossomValvi
Prezentujesz wizję jakby możliwe były tylko dwie skrajności, jeśli nie jechanie od góry do dołu po wszystkim i ciągłe niezadowolenie, to od razu bezkrytyczny zachwyt i uwielbienie na klęczkach ;)
Można krytykować, doceniając jednocześnie wszystkie pozytywy.
Można chwalić, będąc świadomym słabości i niedociągnięć :)
Czarno-biały świat jest tylko na starych filmach.
A i to w wielu odcieniach szarości ;)
 

BlossomValvi

Łucznik
@Serengeti zamiast tak wybiórczo się przypinać proponuje poczytać choćby cały ten wątek, bo akurat zarówno „marudzę” jak i rzadko bo rzadko „chwale” (nawet za grafikę zaraz przy twoim poście) a to ze mi jedna strona taka łatkę przypina czy inną to tylko wynik właśnie wycinkowego czytania, ba swego czasu byłem zaliczony nawet do „onych” trzymających władze spiskowa na forum ;)
 
Ostatnia edycja:

Serengeti

Szef kuchni
@Serengeti zamiast tak wybiórczo się przypinać proponuje poczytać choćby cały ten wątek, bo akurat zarówno „marudzę” jak i rzadko bo rzadko „chwale” (nawet za grafikę zaraz przy twoim poście) a to ze mi jedna strona taka łatkę przypina czy inną to tylko wynik właśnie wycinkowego czytania, ba swego czasu byłem zaliczony nawet do „onych” trzymających władze spiskowa na forum ;)

Nie podjęłam się pisania twojej biografii ;)
Odniosłam się jedynie do twojej poprzedniej wypowiedzi, bo takie sprawiła na mnie wrażenie :)

I proponuję zamknięcie tematu, bo to już nawet nie jest off-topic, tylko całkiem off-off-off, chaszcze i bezdroża :D
 

Ovocko

Rycerz
Ja bym się nad tą aktualizacją tak bardzo nie pastwił, co najwyżej poprosił @jarq żeby dodał w opisie, że to jest właśnie ta aktualizacja która wprowadza teleport budynków ewolucyjnych (również na apce).

Może autorom tak bardzo spodobały się nowe drzewka, że zapomnieli podać ten drobny szczegół?
 
Do góry