• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.21

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser626

Guest
Moje Bractwo ma odblokowane 4 skrzynie i 2/3 piątej, trochę pkt jeszcze wleci za 5/6te gwiazdki, więc ostatecznie pewnie 5ta skrzynia zostanie odblokowana. Z jednej strony, mam w miarę silne i aktywne Bractwo, więc teoretycznie tych skrzyń powinno być więcej. Z drugiej, są tacy którzy w Turnieju nie biorą udziału wcale lub tacy, którzy zrobili 2-3 prowincje na 3 gwiazdkę i wsio. Zapewne, gdyby wszyscy się zmobilizowali, 10 skrzynia byłaby do zrobienia.

Jest to i tak bardzo trudne do osiągnięcia i jak wspominałam, będziemy musieli te progi przedyskutować. Niestety tego typu mechanizmów nie można do końca przetestować na becie tak jak byście tego chcieli - na becie można znaleźć błąd w mechanice, mrugającą ikonkę, niedziałające zadanie, natomiast kwestia tego jak wiele Bractw osiągnie dany wynik jest możliwe to zbadania jedynie na żywych serwerach ponieważ Graczy bety jest zwyczajnie za mało i nie mają takiej motywacji jak Gracze live, testy bety są więc niemiarodajne gdy chodzi o funkcje oparte na zaangażowaniu i aktywności społeczności.

Padły pytania o obsługę konkretnych sytuacji przez system Turniejów, oto odpowiedzi:
- Jeśli Gracz dołączy do Bractwa podczas trwającego Turnieju, może normalnie brać w nim udział.
- Jeśli Gracz opuści Bractwo podczas Turnieju, nie może go kontynuować.
- Jeśli Gracz rozpocznie Turniej, opuści Bractwo i dołączy do innego Bractwa podczas tego samego Turnieju, może kontynuować grę, jego postęp indywidualny pozostanie ten sam, nie zostanie zresetowany ALE nowe Bractwo otrzyma tylko punkty zdobyte przez Gracza od momentu dołączenia. Gracz nie otrzyma również nagród zdobytych przez stare Bractwo.
 

astoN-

Rozbójnik
twoje bractwo by zrobilo 10 skrzynie?? hahaha, no prosze Cie, chyba w zbugowanym turnieju jak ten poprzedni, bo w tym nikt nie zrobi na zadnym serwerze, malo kto osiagnie 20k punktow (na becie 4 osoby), 5 skrzynia to zaledwie 70k punktow (16% calosci) tyle to robia u nas 2-3 osoby, zeby rozwalic te 440k to trzeba zebrac 25 najlepszych graczy z serwera w jedno bractwo... dodaj punkty po turnieju 25 pierwszych osob na Arendyll, watpie by wyszlo 440k
 

Christo

Rozbójnik
Witam,

Ogólnie aktualizacja dla mnie na plus, ale chodzi mi tylko jedynie o pomysł z turniejami dla bractw. Uważam, że punkty kontrolne zostały za mocno wygórowane. Sama aktualizacja wymusza na bractwach roszady w postaci usuwania i przyjmowania graczy co skutkuje rozłamami i kolejnym powodem by co raz bardziej myśleć o zaprzestaniu grać w elvenar. Przecież jak nastąpią te roszady to tylko raptem kilka bractw będzie wstanie osiągnąć maksymalny pułap punktów kontrolnych, a reszta będzie zapewne narzekać.. jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że żadne bractwo nie będzie wstanie osiągnąć wszystkich skrzynek. Z jednej strony można ich zrozumieć, bo to ma być gra, a nie jakaś chora rywalizacja. Jednak uważam, że trzeba trochę się wysilić by mieć lepszą nagrodę, dlatego Ci, którzy będą zbytnio narzekać powiem jedno.. ogarnijcie się trochę. Ja mam takie pytanie do @Dragomira , czy twórcy gry wprowadzając poważniejsze aktualizacje typu "nowy system walk" i ta aktualizacja 1.21 myślą o tym, że ludzie mają życie prywatne? Mam wrażenie, że oni tym się nie przejmują, bo przecież tutaj chodzi o wyciąganie kasy z ludzi. Kolejna kwestia to taka, że nie podoba mi się, kiedy walczę przeciwko lepszym jednostkom od moich. Proszę mi wytłumaczyć dlaczego ja nie mam orka stratega na poziomie 2, a przeciwnik ma? Dlaczego przeciwnik ma Driade na poziomie 3, a ja nie? Dlaczego tak mocno wzmocniliście siłę przeciwnika w walkach? Czy przeciwnik posiada jakieś lepsze technologie od nas? Uważam, że jest to bardzo nie fair w stosunku do graczy. Większa liczba w oddziale jest wystarczającym utrudnieniem. Nie podoba mi się również sytuacja kiedy walczę 5vs8 (5 moich oddziałów przeciwko 8 oddziałom przeciwnika). Na przykład taka jedna z prowincji w turnieju, gdzie na 8 walk mam jedynie 1 taką sytuację, gdzie walczę przeciwko 4 oddziałom przeciwnika. Ja chciałbym walczyć na równych zasadach 5vs5 (wiem o tym, że im więcej oddziałów tym mniejsza liczba jednostek w oddziale, ale dzięki zwiększeniu ilości oddziałów przeciwnik jest wstanie zadać nam więcej obrażeń). Nic nie mam do tego by zwiększała się liczba jednostek w kolejnym etapie prowincji, ale żeby tak chamsko wzmacniać przeciwnika? Dla mnie zgroza. Nie jestem jakimś wybitnym strategiem żeby co chwila łamać się przy walkach i zapewne jest takich ludzi od groma.. no ludzie. Ja wiem.. chodzi o wyciągnięcie kasy.

Pozdrawiam
Christo
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser1032

Guest
Normalnie mam jakąś załamke jak czytam takie bzdury. :p
Po pierwsze to gra nie jest dla nas "graczy" tylko dla IG. Oni ją stworzyli po to by zarabiać:D$$$$$$$$$$$$$$$ :D. Więc jak macie problemy to wyciągać portfele i płaćcie.:D Turniej Bractw to jakaś kosmiczna żenada:mad::mad::mad:. Trzeba naprawdę sporo stracić wojska i towarów by ugrać te śmieszne skrzyneczki z żałosnymi prezencikami - żalcompl. :mad::p:p:p:mad: ..i..
 

Hassano

Łucznik
Normalnie mam jakąś załamke jak czytam takie bzdury. :p
Po pierwsze to gra nie jest dla nas "graczy" tylko dla IG. Oni ją stworzyli po to by zarabiać:D$$$$$$$$$$$$$$$ :D. Więc jak macie problemy to wyciągać portfele i płaćcie.:D Turniej Bractw to jakaś kosmiczna żenada:mad::mad::mad:. Trzeba naprawdę sporo stracić wojska i towarów by ugrać te śmieszne skrzyneczki z żałosnymi prezencikami - żalcompl. :mad::p:p:p:mad: ..i..

Masz racje ale bez graczy nie zarobią nawet 1$.. Więc robienie nam na złość to tak naprawde szkodzenie samemu sobie.. :)
 

DeletedUser1412

Guest
Powiedzcie mi, czy jeśli ktoś z bractwa nie brał udziału w turnieju, nie przyłożył się nawet punkcikiem to dostanie nagrodę z otwartych skrzyń?
(przepraszam jeśli się powtarzam, ale nie rzuciła mi się w oczy nigdzie ta kwestia)
 

DeletedUser1199

Guest
Uważam że nie jest tak źle, ale jest kilka rzeczy do dopracowania.
Pierwsza z nich to czas turnieju - nie chodzi tutaj o jego zwiększenie, bo wówczas byłaby za mała przerwa między turniejami, nie byłoby się jak przygotować, tylko o zmniejszenie różnicy czasowej pomiędzy poziomami w danej prowincji. Czekanie 16h to trochę za długo, przez to część z graczy nie ma szans skończyć całego turnieju. Wystarczyłoby około 10h przerwy między turniejami.

Co do nagród mogłyby być troszkę większe, nie ma co nam żałować punktów wiedzy, czarów i run.

W naszym bractwie jak do tej pory udało się odblokować siedem pełnych skrzyń i jesteśmy w trakcie rozbijania ósmej. Co do progów punktowych są wysokie, ale myślę, że da się je pokonać. W bractwie zagrali wszyscy, ale część graczy zrobiło tylko kilka turniejów. Pomimo tego dotarliśmy do ósmej skrzynki. Gdyby reszta zagrała, spokojnie otworzylibyśmy 9 skrzyneczek. Być może warto zlikwidować 10 skrzynkę, bo ta jest naprawdę trudna i żeby ją odblokować to wszyscy musieliby zagrać na pełnych obrotach, co jest niepodobieństwem przede wszystkim ze względu na czas.
9 skrzynek jest optymalnym rozwiązaniem dla 25 osób w bractwie grających w turnieju.

Dużym plusem jest to, że wreszcie pojawiła się możliwość współpracy w bractwie.

Napisałem to z perspektywy bractwa, gdzie w turnieju zagrali wszyscy oraz każdy z członków bractwa jest bardzo aktywny w grze (25 osób - codzienna pomoc sąsiedzka, handel, cuda antyczne, chat).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser174

Guest
@fizo12 to może jak to jest taka rewelacyjna sprawa i masz takie cudowne bractwo i ogólnie jest super to dlaczego nalezy likwidować 10 skrzynie??? Po mojemu takim wybitnym graczom nalezy dołozyc jeszcze z 5 wtedy to dopiero będzie wypas! A tak to co na luzaku żeście 7 skrzynek zrobili... zupełnie bez sensu. Jakbyście się spieli to jeszcze z 8 byście rozbili przecież. A co może nie?

I większe nagrody? ale po co? I co będziesz z tych run robić? ja mam 40 run do hal i nawet w charakterze papieru toaletowego ich nie mogę wykorzystać. A czary??? Jedyny sensowny czar to na książki, no może jeszcze na młotki, ale reszta to też w ustronne miejsce się tylko nadaje.

Jedyną wartościową nagrodą są pw. Taa tylko za 4 gwaizdkę to w większości relikty są jako nagroda. I co mam niby z nimi robic? Wydrukować i na tapetę nakleić??? Żeby chociaż było je na co przerobić w akademii... Najmniej mam 700 reliktów to może mi jakiś geniusz wyjaśni co mam z nimi robić, bo mi trochę brakuje pomysłu

I mając do wyboru zapłacić ok 100k surki za ucztę na 1 walkę albo przegrać 5 walk by jakimś cudem wygrać 1 jedn to ja dziekuje postoję. Już na 4 gwiazdce są walki nie do wygrania na auto. Manualnie rozgrywanie walk w czasie turnieju jest zbyt czasochłonne. To tez trzeba usiąć i popatrzeć, bo nie ma co sie kopać z koniem. Sorki, ale sama idea turnieju dla bractwa jest bardzo fajna, ale w zestawieniu z itniejącym systemem walk to niestety zwykły bubel jest. Teoretycznie gra ma nas relaksować, ale w praktyce to się nie sprawdza. Nie w turnieju, nie przy istniejących układach wojsk, nie przy tych kosztach negocjacji, nie przy tym ograniczniku czasowym... a szkoda, bo pomysł naprawdę zacny. Szkoda, ze wyszło jak zwykle...
 

DeletedUser1199

Guest
@fizo12 to może jak to jest taka rewelacyjna sprawa i masz takie cudowne bractwo i ogólnie jest super to dlaczego nalezy likwidować 10 skrzynie??? Po mojemu takim wybitnym graczom nalezy dołozyc jeszcze z 5 wtedy to dopiero będzie wypas! A tak to co na luzaku żeście 7 skrzynek zrobili... zupełnie bez sensu. Jakbyście się spieli to jeszcze z 8 byście rozbili przecież. A co może nie?

I większe nagrody? ale po co? I co będziesz z tych run robić? ja mam 40 run do hal i nawet w charakterze papieru toaletowego ich nie mogę wykorzystać. A czary??? Jedyny sensowny czar to na książki, no może jeszcze na młotki, ale reszta to też w ustronne miejsce się tylko nadaje.

Jedyną wartościową nagrodą są pw. Taa tylko za 4 gwaizdkę to w większości relikty są jako nagroda. I co mam niby z nimi robic? Wydrukować i na tapetę nakleić??? Żeby chociaż było je na co przerobić w akademii... Najmniej mam 700 reliktów to może mi jakiś geniusz wyjaśni co mam z nimi robić, bo mi trochę brakuje pomysłu

I mając do wyboru zapłacić ok 100k surki za ucztę na 1 walkę albo przegrać 5 walk by jakimś cudem wygrać 1 jedn to ja dziekuje postoję. Już na 4 gwiazdce są walki nie do wygrania na auto. Manualnie rozgrywanie walk w czasie turnieju jest zbyt czasochłonne. To tez trzeba usiąć i popatrzeć, bo nie ma co sie kopać z koniem. Sorki, ale sama idea turnieju dla bractwa jest bardzo fajna, ale w zestawieniu z itniejącym systemem walk to niestety zwykły bubel jest. Teoretycznie gra ma nas relaksować, ale w praktyce to się nie sprawdza. Nie w turnieju, nie przy istniejących układach wojsk, nie przy tych kosztach negocjacji, nie przy tym ograniczniku czasowym... a szkoda, bo pomysł naprawdę zacny. Szkoda, ze wyszło jak zwykle...


Mnie jest również bardzo smuto z powodu wyżej opisanych cierpień związanych z nadwyżką run oraz czarów. Ja zawsze byłem zdania, że należy zlikwidować przymus grania pod groźbą kary śmierci i zastąpić go dobrowolnym wyborem na zasadzie - "Podoba mi się, więc gram" lub też "Nie podoba mi się, więc nie gram i szukam innej gry".
Niestety jak wiadomo gra jest obowiązkowa, wszyscy muszą grać, a nikt nie chce pójść na powróz i do góry, więc jedynym wyjściem jest wyżalanie się w ten sposób na forum.

Obawiam się, że z takim podejściem to się Pani w żadnej grze nie zrelaksuje...
Jednak warto atakować tutaj na forum, bo zdobywa się like czy polubienia, nie wiem jak to się nazywa w języku młodzieżowym. Czym głośniej się krzyczy na graczy, którzy czerpią przyjemność z gry, tym więcej polubień na koncie na forum. Ja jestem jednak zdania, że cel gry powinien być inny, niż zbieranie "punktów" na forum w ten sposób. Celem gry jest przede wszystkim dobra zabawa.

Miłego Dnia życzę. :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Midi67

Rozbójnik
Smutne jest to, że są gracze, którzy mylą konstruktywną krytykę działań twróców i supportu (która może wpłynie na postrzeganie ich działań i chociażby jakieś zmiany w kierunku uwag GRACZY) z wyżalaniem, hejtem, itp....
 

DeletedUser945

Guest
W naszym bractwie jak do tej pory udało się odblokować siedem pełnych skrzyń i jesteśmy w trakcie rozbijania ósmej. Co do progów punktowych są wysokie, ale myślę, że da się je pokonać. W bractwie zagrali wszyscy, ale część graczy zrobiło tylko kilka turniejów. Pomimo tego dotarliśmy do ósmej skrzynki. Gdyby reszta zagrała, spokojnie otworzylibyśmy 9 skrzyneczek. Być może warto zlikwidować 10 skrzynkę, bo ta jest naprawdę trudna i żeby ją odblokować to wszyscy musieliby zagrać na pełnych obrotach, co jest niepodobieństwem przede wszystkim ze względu na czas.
9 skrzynek jest optymalnym rozwiązaniem dla 25 osób w bractwie grających w turnieju.
Fizo, progi są, niestety takie same, dla starych i nowych serwerów. To, co być może jest osiągalne na s1 jest bajka z krainy mchu i paproci dla s3, gdzie gracze są zdecydowanie mniejsi.

PS
za wysokie progi jak na moje nogi :D:D:D
 

DeletedUser1199

Guest
Smutne jest to, że są gracze, którzy mylą konstruktywną krytykę działań twróców i supportu (która może wpłynie na postrzeganie ich działań i chociażby jakieś zmiany w kierunku uwag GRACZY) z wyżalaniem, hejtem, itp....

To co tutaj czytam, nie ma nic wspólnego z konstruktywną krytyką. Wy macie gotową krytykę nie tylko na obecne projekty, ale również na te, które jeszcze nie powstały i wejdą za pół roku czy za rok, nawet jeśli nie zdajecie sobie z tego sprawy. To jest po prostu strzelanie z pistoletu na oślep do wszystkiego co się rusza :)

Fizo, progi są, niestety takie same, dla starych i nowych serwerów. To, co być może jest osiągalne na s1 jest bajka z krainy mchu i paproci dla s3, gdzie gracze są zdecydowanie mniejsi.

PS
za wysokie progi jak na moje nogi :D:D:D

To jest prawda, zawsze ktoś będzie poszkodowany, tak jak w życiu. Oczywiście wszyscy chcieliby być piękni, zdrowi i bogaci, ale wiemy, że tak nie jest...
10 skrzynka, tak jak wspomniałem wyżej, jest bardzo trudna i być może warto ją zlikwidować (co spowoduje jednocześnie obniżenie progów). Natomiast nagrody powinny być podniesione - więcej punktów wiedzy, run oraz czarów. Tak żeby było warto się pomęczyć i wydać te surowce oraz armie na turniej. To jest oczywiście moje zdanie :)
 

Midi67

Rozbójnik
@fizo12 - no brawo - jak wyczytałeś coś o czym piszesz z mojego wpisu to czapki z głów :) - wydzę, że jesteś wybitnym wizjonerem.... ja oceniam rzeczywistość i zaistaniałe fakty a nie przyszłość.... i tyle w temacie.

Na marginesie ustalenie 440K punktów dla bractwa w turnieju, zeby osiagnąć głowną nagrodę w turnieju to. wg. mnie kolejny upadek na głowę Twórców gry z dużej wysokości, dlaczego?
1. W bractwie są gracze, którzy nie będą się angażowali na maksa ze względu na FAKT, że turniej nie dotyczy ich bonuswych reliktów,
2. Jak już dotyczy ich bonusowych reliktów a doszli do MAX zwiększenia bonusu... to odp. jak wyżej,
3. Część graczy jest mniejaktywnych - ze względu na wczesniejsze psucie gry i brak ich naprawy do dzisiaj (np. BALANS walk)

dlatego pomysł turnieju na DUŻY PLUS (+) wykonanie JAK ZWYKLE TRAGICZNE na WIELKI MINUS (----)
 

DeletedUser1199

Guest
@fizo12 - no brawo - jak wyczytałeś coś o czym piszesz z mojego wpisu to czapki z głów :) - wydzę, że jesteś wybitnym wizjonerem.... ja oceniam rzeczywistość i zaistaniałe fakty a nie przyszłość.... i tyle w temacie.

Na marginesie ustalenie 440K punktów dla bractwa w turnieju, zeby osiagnąć głowną nagrodę w turnieju to. wg. mnie kolejny upadek na głowę Twórców gry z dużej wysokości, dlaczego?
1. W bractwie są gracze, którzy nie będą się angażowali na maksa ze względu na FAKT, że turniej nie dotyczy ich bonuswych reliktów,
2. Jak już dotyczy ich bonusowych reliktów a doszli do MAX zwiększenia bonusu... to odp. jak wyżej,
3. Część graczy jest mniejaktywnych - ze względu na wczesniejsze psucie gry i brak ich naprawy do dzisiaj (np. BALANS walk)

dlatego pomysł turnieju na DUŻY PLUS (+) wykonanie JAK ZWYKLE TRAGICZNE na WIELKI MINUS (----)

Czytam Pana od czasu do czasu i widzę do czego zmierzasz w swoich wypowiedziach (ale nie tylko Pan, bo jest cała rzesza takich osób). Wystarczy przeczytać to co pogrubione " Jak zwykle tragiczne", czyli według Pana tragicznie było kiedyś, jest teraz i będzie w przyszłości, bo zaspokoić takich graczy to prostu niepodobieństwo.

Raz jeszcze życzę Miłego Dnia:)
 

DeletedUser80

Guest
25 najlepszych graczy w turnieju zdobyło łącznie 504.000 punktów. Ta liczba mówi sama za siebie.
Realnie rzecz ujmując - 440.000 na otwarcie WSZYSTKICH skrzyń to nierealne i nie piszcie mi że jak gildia się zepnie ble ble ble.
NIE MA SZANS.
Proponuję rebalans punktowy plus zwiększenie nagród bo bez szans na główną nagrodę to pozostałe są zdecydowanie nieproporcjonalne do włożonego trudu no może z wyjątkiem pierwszych 3-4.
 

DeletedUser1199

Guest
25 najlepszych graczy w turnieju zdobyło łącznie 504.000 punktów. Ta liczba mówi sama za siebie.
Realnie rzecz ujmując - 440.000 na otwarcie WSZYSTKICH skrzyń to nierealne i nie piszcie mi że jak gildia się zepnie ble ble ble.
NIE MA SZANS.
Proponuję rebalans punktowy plus zwiększenie nagród bo bez szans na główną nagrodę to pozostałe są zdecydowanie nieproporcjonalne do włożonego trudu no może z wyjątkiem pierwszych 3-4.

Przecież to jest dokładnie to samo, co zaproponowałem w pierwszej swojej wypowiedzi tutaj. Oto właśnie chodzi - zdecydowanie zwiększenie nagród oraz usunięcie dla przykładu dziesiątej skrzynki, co oznacza ni mniej, ni więcej obniżenie progów. Przy czym za łatwo też nie może być z tymi progami. I mogliśmy o tym spokojnie porozmawiać, podyskutować, gdyby nie kikimora, midi oraz inni niezadowoleni z przymusu gry, którzy na dzień dobry próbowali mnie rozmazać na podłodze.
Mam nadzieję, że przyjdą lepsze czasy i jednak ten obowiązek gry w Elvenar zostanie zniesiony... choć na razie się na to nie zapowiada :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1271

Guest
witam
ja mam do twórców jedną uwagę. Gdyby wszyscy członkowie bractwa znalezli się w 100 na serwerze to i tak nie zdobyliby ostatniej nagrody. tak więc turniej pierwszy można potraktować jako wzorzec do przyszłej korekty.
pozdrawiam
Attylla
 

DeletedUser945

Guest
To jest prawda, zawsze ktoś będzie poszkodowany, tak jak w życiu. Oczywiście wszyscy chcieliby być piękni, zdrowi i bogaci, ale wiemy, że tak nie jest...

Ja, akurat jestem piękna, młoda i bogata:p
W innych grach INNO jest gradacja nagród zależna od "długości życia" serwera, zatem można...

PS
Za wysokie progi jak na moje nogi:D:D:D
 

Christo

Rozbójnik
NAGRODY NIE SA ADEKWATNE DO WYSIŁKU GRACZA! Nie jesteśmy jakimiś komputerami, który mógłby wygrać każdą walkę.

Spójrzcie też na to z tej strony. Gdyby nagrody były full wypas to prawdopodobnie gracze aż tak nie narzekali. Załóżmy.. gdyby obecne nagrody były x3 lub x5 to człowiek byłby bardziej zadowolony, a co za tym idzie.. nie byłby taki niezadowolony. Myślę, że pominęli ten aspekt by bardziej zminimalizować niezadowolenie graczy. Ja osobiście byłbym bardziej zadowolony i powiedziałbym sobie "no trudno.. tylko na tyle mnie stać.. może w następnym turnieju będzie lepiej."

Świat Arrendyl: 25 najlepszych ludzi w turnieju zdobyło 484.030 punktów turniejowych
 
Status
Zamknięty.
Do góry