• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.21

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

Tessi

Zwiadowca
(...) Chodziło mi o ilość punktów jaką trzeba zdobyć przykładowo na tą jedną runę. (Do czego są potrzebne to wiem o_O.) A osiągając pułap 20 tys. punktów rzadko się pewnie zdarzy, że dostaniesz tą jedyną, której akurat potrzebujesz.

Ja się odniosłam do twego komentarza:
"mnie z kolei zaskoczyło to, że po odblokowaniu pierwszej nagrody w turnieju bractwa, punkty naliczane są od nowa"
A więc nie chodziło ci w tym przypadku o "ilość punktów jaką trzeba zdobyć", ale chyba o sposób ich naliczania? To są dwie różne sprawy :)

Co do sposobu ich liczenia, to dla końcowego wyniku jest obojętne, czy to będzie przyrost do już posiadanych punktów, czy liczenie ich od nowa.

Kwestią otwartą jest natomiast to, czy ustalone progi nie są przypadkiem za wysokie? Według mnie są za wysokie, wyśrubowane dla bractw, gdzie wszyscy gracze mają powyżej 100 000 punktów rankingowych i w związku z tym spore możliwości do odtworzenia armii czy wyprawiania uczt. A tymczasem jest tylko jedno bractwo, w którym wszyscy mają powyżej 100 000 punktów oraz tylko pięć bractw, gdzie pierwsza dwudziestka graczy w bractwie ma więcej niż 100 000 punktów. Bractwo:
na 10-tym miejscu ma takich graczy 14,
na 20-tym ma 11,
na 30-tym ma 6,
na 40-tym ma 4,
na 50-tym ma 3.
W skład tych bractw powyżej 30 miejsca należą gracze zapewne ambitni, ale często z małym dorobkiem punktowym - nawet poniżej 10 000.

Zatem stwierdzam, że twórcy gry przecenili możliwości graczy i wątpię aby nawet najsilniejsze bractwo, znajdujące się na pierwszym miejscu w rankingu, zdobyło wszystkie skrzynie.
Moje bractwo jest w pierwszej czterdziestce i chociaż większość graczy wzięła udział w turnieju, to na razie zdobywamy dopiero trzecią skrzynię i widzę małe szanse na zdobycie czwartej, gdyż musielibyśmy zdobyć więcej punktów niż dotychczas zdobyliśmy w ciągu praktycznie jednego dnia. Marne szanse nawet wobec faktu, że z poziomu na poziom zdobywa się więcej punktów za zwycięstwo w prowincji turniejowej.


Co do samych nagród... mizerota. jeśli je porównamy z nagrodami zdobywanymi podczas eventów. Ale ... to zawsze jest coś na "plus" względem tego, co się zdobywało podczas poprzednich turniejów :)
 

DeletedUser1031

Guest
dziękuje bardzo za zabicie gry, a miało być tak pieknie wywiady, mieszkanie w 2068 r. ( kto pamięta ten wie)
niestety żal już wchodzidzić wogóle na tą grę, bardzo profilowy przykład jak mozna s....ć grę
zero strategii i logiki, konsekwencji w pomysłach twórców, zero sugestii graczy. a najgorsze ze adminy forum to sięga dna totalnego, nie byłem jeszcze na takiej grze z taka ignorancją graczy. no niestety kasa górą, ale to się mści tak jak na wielu podobnych portalach

To byłem ja Waldemar Jarzabek " łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu ..... "

żal dupe ściska
 

Gathran

Wędrowiec
ja tak spytam to gdzie ten turniej mial byc 18 stego i co i znow nic ! Tylko ciagle daja te chore promocje na ich krysztaly za realna kase ! nie wloze w ta gre juz ani zlotowki skoro ciagle ja psuja !
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser1412

Guest
A więc nie chodziło ci w tym przypadku o "ilość punktów jaką trzeba zdobyć", ale chyba o sposób ich naliczania?
Albo źle mnie zinterpretowałaś albo niejasno się wyraziłam.. Ale nie ma co roztrząsać słownego opisu, ważne, że doszłyśmy, że chodzi mi o ilość punktów jaką trzeba zdobyć :)
Moje bractwo także na trzeciej skrzyni stanie - nieotwartej chyba ;p
Jedyne co zauważyłam na plus, że parę osób zaangażowało się w turniej; tych osób której raczej wcześniej udziału większego w nim nie brały. A przez wykaz ilości punktów osób w bractwie, mamy zdrową konkurencję wewnątrz, co przybliża nas szybciej do otwierania skrzyń :)

A jednak udało sie otworzyć 3. :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1088

Guest
jak dla mnie turniej uważam na wielki plus:
- widzimy kto się udziela w turnieju
-dostajemy dodatkowe nagrody
-system przejrzyście pokazuje jakie nagrody otrzymamy za następną prowincję
-widzimy ile potrzeba do osiągnięcia następnej nagrody.

Moje bractwo nie jest w stanie osiągnąć głównej nagrody, i co z tego. Większość krytyki wychodzi od graczy właściwie niegrających, nie rozumiejących, że jeśli coś dostajesz gratis to jesteś na plus;). Oczywiście tylko kilka bractw ma szansę na główną nagrodę. Ale zadajmy pytanie dlaczego? Bo każdy z graczy ma powyżej 100k pkt rankingowych. Jeśli turniej pozostanie niezmieniony przez najbliższe 6 miesięcy to osoby, które rzeczywiście grają osiągną swoje 100k pkt i zaczną osiągać najwyższe nagrody.
w moim bractwie nie mamy wielkiego ciśnienia, może załapiemy się na 7 skrzynek, a jak będzie cud to 8 skrzyń otworzymy;)
co nie znaczy, że za 3 miesiące nie będziemy otwierać 9 lub 10. Każdy się rozwija dzięki turniejom szybciej więc jestem za.

Przepraszam, że mam inne zdanie, niż większość.
 

Gathran

Wędrowiec
jak dla mnie turniej uważam na wielki plus:
- widzimy kto się udziela w turnieju
-dostajemy dodatkowe nagrody
-system przejrzyście pokazuje jakie nagrody otrzymamy za następną prowincję
-widzimy ile potrzeba do osiągnięcia następnej nagrody.

Moje bractwo nie jest w stanie osiągnąć głównej nagrody, i co z tego. Większość krytyki wychodzi od graczy właściwie niegrających, nie rozumiejących, że jeśli coś dostajesz gratis to jesteś na plus;). Oczywiście tylko kilka bractw ma szansę na główną nagrodę. Ale zadajmy pytanie dlaczego? Bo każdy z graczy ma powyżej 100k pkt rankingowych. Jeśli turniej pozostanie niezmieniony przez najbliższe 6 miesięcy to osoby, które rzeczywiście grają osiągną swoje 100k pkt i zaczną osiągać najwyższe nagrody.
w moim bractwie nie mamy wielkiego ciśnienia, może załapiemy się na 7 skrzynek, a jak będzie cud to 8 skrzyń otworzymy;)
co nie znaczy, że za 3 miesiące nie będziemy otwierać 9 lub 10. Każdy się rozwija dzięki turniejom szybciej więc jestem za.

Przepraszam, że mam inne zdanie, niż większość.
w turnieju nic nei masz za darmo ciekawe skad to wymysliles ! ja chcialbym wiedziec kiedy bedzie turniej bo jak widze coraz gorzej z tym. no i ze zdobywaniem nowych prowincji pewnei zalezy im by za klejki kupowac tereny a figa z makiem grosza juz na to nie wydam !
 

DeletedUser1088

Guest
w turnieju nic nei masz za darmo ciekawe skad to wymysliles !
twoja logika mnie przeraża;)

ja chcialbym wiedziec kiedy bedzie turniej bo jak widze coraz gorzej z tym
turniej trwa od czwartku od godziny 13.00

możesz mnie, nieświadomemu noobowi wytłumaczyć o jakich kosztach i turnieju piszesz???

bo pisać, żeby pisać, krytykować dla samej krytyki, to każdy potrafi;)
 

DeletedUser728

Guest
na takiej grze z taka ignorancją graczy. no niestety kasa górą, ale to się mści tak jak na wielu podobnych portalach
po tej aktualizacji poleciało z mojego już byłego bractwa trzy osoby, ja odszedłem bo kończę przygodę z elvenar. Także jak chcesz grać za darmo to musisz być bardzo wytrwały. Dziękuję i dowiedzenia.
 

DeletedUser967

Guest
no to swietnie olali ludzi co nie graja w bractwach no to pora zrobic im reklame, sa ludzie ktorzy nie chca bractw ! no coz skoro tak to ja i moi znajomi rezygnujemy z tego badziewia sa ciekawsze gry typu tso,
A gdzie według Ciebie miałby się odbywać Turniej Bractw? Gra nas niejako zmusza do bycia w Bractwie, ale taka jest logika tej gry, że lepiej w nim być niż nie.
 

Gathran

Wędrowiec
A gdzie według Ciebie miałby się odbywać Turniej Bractw? Gra nas niejako zmusza do bycia w Bractwie, ale taka jest logika tej gry, że lepiej w nim być niż nie.
no nie zmusza bo bym zwykly turniej i super sie gralo ale jak chca tak robic to ma to gdzies ! nikomu w zyciu tego szajsu nie polece a dodam ze mam posluch na wielu grach powiem im prawde co tu sie wyprawia !
 

DeletedUser1088

Guest
to ciekawe ja nie mam turnieju ! a koszta ? jakos musisz zdobyc dana kopalnie !
twoja filozofia i ignorancja przeraża. Jeśli kosztami nazywasz wybudowanie kopalni, to cała gra opiera się na kosztach. Musisz wybudować rezydencje = koszta, potrzeba młotków do budowy rezydencji więc budujesz warsztaty = koszta. Turniej to też koszta bo musisz wybudować kopalnie lub koszary w których trening kosztuje dużo młotków;)

no nie zmusza bo bym zwykly turniej i super sie gralo ale jak chca tak robic to ma to gdzies ! nikomu w zyciu tego szajsu nie polece a dodam ze mam posluch na wielu grach powiem im prawde co tu sie wyprawia !
Bajki to możesz opowiadać dzieciom, choć czytając twoje wypowiedzi nasuwa mi się wniosek, że jesteś dzieckiem jeszcze. Twój niechlujny sposób pisania i konstruowania zdań o tym świadczy. Jeśli ty masz posłuch na innych grach, to ja jestem wróżka zębuszka, hehe. Nie wiem kto by chciał słuchać osób nie potrafiących się wysławiać oraz nie potrafiących logicznie myśleć.
 

DeletedUser967

Guest
@Gathran wypowiedź bardzo na poziomie. Po czym sugerujesz, że @sleep2 siedzi 24 godz na dobę? a zresztą... szkoda słów :p

W naszym Bractwie otwieramy 6 skrzyneczkę i to raczej będzie już koniec, a szkoda, ale progi są za bardzo przyśrubowane.
 

DeletedUser967

Guest
tak samo na poziomie jak jego , ja sam dochodzilem do tylu skrzyneczek a wolalem grac sam !
Nawet nie wiesz o czym piszesz chłopie to się nie wypowiadaj ;) ciekawe jak dochodziłeś do tylu skrzyneczek jak skrzyneczek wtedy nie było :p trochę się zastanów. Sam zdobywałeś 112000 punktów turniejowych, skoro z jednej prowincji turniejowej można zdobyć ok 3 K punktów? Nie rozśmieszaj mnie i nie pogrążaj się w swojej niewiedzy.
 

Tessi

Zwiadowca
no to swietnie olali ludzi co nie graja w bractwach no to pora zrobic im reklame, sa ludzie ktorzy nie chca bractw ! no coz skoro tak to ja i moi znajomi rezygnujemy z tego badziewia sa ciekawsze gry typu tso,

Gathran.... nie dość, że zaśmiecasz wątek swymi pieniackimi pretensjami, to na dodatek okazujesz się zwykłym krętaczem.
Masz pretensje, że turnieje są skierowane do członków bractw? To dlaczego sam należysz do bractwa "Kwiat Lotosu"? Jakieś korzyści z przynależności jednak są? :D :p

Poza tym - skoro uważasz, że stało się nieszczęście, bo turnieje są teraz dostępne tylko dla bractw, to co za filozofia założyć jednoosobowe bractwo? Wtedy będziesz grał nadal sam i będziesz miał dostęp do turniejów.
 

DeletedUser1448

Guest
turniej na plus u nas tylko 3 skrzynki może będzie 4 jak mandarek się postara :D
 

Hassano

Łucznik
Tak po pierwsze :) w turnieju da sie uczestniczyć nie mając bractwa. Jedyna różnica że nie mamy paska postępu jak w bractwie. 3 skrzynka wymaga od nas 20k ptk. Jest to dosyć sporo jak na jednego gracza ale jednak posiadanie bractwa wcale nie gwarantuje zdobycia jakiejś znacząco wielkiej różnicy punktowej... Podam swój przykład, u nas 20 osoba ma ponad 80k ptk a mamy raptem na turniejach zdobytą 3 skrzynke i na 4 raczej nie licze.

Problem jest nieco inny, po pierwsze turniej powinien trwać 6 dób (doba), tak aby nie wymagało to od graczy wstawanie 2x w nocy żeby zrobić turniej.. To na pewno podniosło by zdobywane ptk w turnieju..

Kolejna ważna rzecz polega na tym że nie każdy ma ochote zdobywać jakieś tam relikty które nie są mu potrzebne dlatego angażuje sie w turniej znikomo.. Oczywiście są potem gracze którzy mają każdy relikt ponad 500 ale pytam sie poco.. To jest już sztuka dla sztuki.

Nagrody są niestety takie że mało komu zależy na tym aby naprawdę sie wysilić i zmotywować bractwo żeby zdobyć co?? 20 PW i 8 reliktów? no dajcie spokój..

Turnieje dla bractw są na pewno na duży PLUS ale jak zwykle nie do końca pomyślane, czyli zróbmy coś a może potem będziemy to poprawiać..
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry