• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Iglicy Wieczności i równowadze gry

DeletedUser3033

Guest
hmm ktoś napisał przecież macie wybór róbcie iglice na tyle ile uważacie za stosowne
nikt wam nie każe robić 3 piętra
chcecie więcej ?
ja nie robie wcale bo tak postanowiłem jest mi to nie potrzebne ale to nie istotne bo pomagam całemu bractwu
chcecie by twórcy gry wam dali nagrody a co nie są wystarczające ?
 

mayder

Tancerz ostrzy
Nie wiem dlaczego ciągle próbujecie wykazać, że gracz z początkowych rozdziałów nie zna mechaniki gry i to jest przyczyna dla której nie powinien mieć możliwości zdobycia lepszych, niepowtarzalnych budynków, bo założenie jest takie że ich nie wykorzysta lub odniesione korzyści są tak małe że jest tak jakby ich nie było

A gdzie napisałem że nowi gracze nie powinni mieć możliwości zdobycia budynków z poprzednich eventów? Niech zdobędą je, jak najbardziej tylko że nie będzie miał z nich żadnych korzyści na początku rozgrywki bo gra mu na to nie pozwoli. A jeśli nowy gracz zna mechanikę gry to znaczy że już w nią grał więc taki nowy nie jest, albo poczytał na tyle żeby je poznać i sam powinien dojść do wniosku że karmienie brunera na tym etapie gry jest nieopłacalne.

Co prawda w tej grupie graczy znajomość mechaniki jest mniejsza i nie posiadają dodatkowych wspomagaczy (np. cuda z poziomów 30+). Ale nie oznacza to, że nie mogą produkować efektywnego wojska. Zgodzę się, że nie mają np. wszystkich budynków produkujących wojsko, a w skrajnym przypadku posiadają tylko 4 rodzaje jednostek koszarowych. Ale mogą je produkować na tyle długo, że efekt karmienia brunatnego coś da. A być może w ich sytuacji to coś jest kluczem do odniesienia potrzebnej korzyści. Dlaczego mają dostęp do karmy? Trzeba im odebrać, bo tylko się marnuje?

Ty znowu z tym odbieraniem. Jak się ta karma marnuje? Ma datę ważności i się psuje po czasie? To że nie wykorzystają jej teraz nie znaczy że nie zrobią tego w przyszłości czy to właśnie na brunera czy na jakiś nowy budynek. Jak na razie jedyną osobą która by chciała coś ludziom usuwać jesteś ty.

Potem dochodzicie do wniosku, że dobrze rozwinięte miasto nie potrzebuje brunatnych.

Bo tak jest. Wyjaśnienie napisałem wyżej.

Wniosek jest prosty: na początku zawadzają (nie są potrzebne, bo nie zostaną efektywnie wykorzystane a karma tylko się zmarnuje), a potem nadal są zbędne (bo miasto poradzi sobie bez ich obecności). Wniosek jest taki, że nawet 5 sztuk nic nie da. Argumentacja sprowadza się do tego, że do niczego nigdy nie są potrzebne.

W tych wnioskach i argumentacji zapominasz o jednej bardzo ważnej rzeczy. Pomiędzy początkiem kiedy "zawadzają" a końcowym etapem gry gdzie już nie są potrzebne jest baaaardzo długi okres gdzie jak najbardziej się przydają.

ale wolno piszę, bo siedzę na telefonie.

Też siedzę na telefonie i w niczym to nie przeszkadza.
 

Aslana

Tancerz ostrzy
@djmags14 ja pisze że nie pasuje mi pomysł odbierania budynków evoluujących
Jestem ZA tym aby każdy mógł mieć dla siebie i feniksa i miśka
Natomiast zwracam uwagę że jeśli ktoś nie poświęca trochę czasu na grę to te budynki nie dadzą efektu jakiego ktoś oczekuje. Żeby brunatny mógł dać wymierny efekt nie pomoże sama karma musisz mieć rozbudowane zbrojownie to absolutne minimum.
Jeśli nie zadba gracz o właściwą infrastrukturę miasta to budynki evolucyjne pozostaną tylko ładną ozdobą i niczym więcej.
Sama gram używając jedynie jednostek koszarowych, (terenów treningowych czy obozu najemników nie pobudowałam mój wybór i jego konsekwencje).
Co do iglicy wieczności robię ją w 3 miastach wyłącznie negocjując w 2 większych 2 poziomy w najmniejszym 3, wojsko zostawiam na turnieje.
Nagroda za bossa w postaci portalówki trafia do mnie z taką regularnością że już nawet nie mam siły się denerwować.
 

DeletedUser3033

Guest
fakt nawet jak ja robiłem na 3 piętra te portalówki leciały prawie zawsze i to na trzecim
ale nie istotne można to rozpatrywać też że to taki gest twórców gry by nowi gracze szybciej się rozwijali
może lecz uważam że to złudne stwierdzenie ale już to pomine
chcecie by odebrano innym graczom te przewspaniałe portalówki ?
 

Aslana

Tancerz ostrzy
@Shadows Dragon.
Może Tobie umknęło ale prosimy tylko o zabranie portalówek z bosów w pozostałych skrzynkach niech sobie będą. Trochę skacze ciśnienie jak tracisz ileś surowców/ wojska i w nagrodę otrzymujesz 10% zysk portalu a z dodatkowej skrzynki wpada 50% zysku. Odnoszę wrażenie że bardziej ucieszy ich ta dodatkowa skrzynka niż to 10% z bossa. Jeszcze nie słyszałam pochwalnego komentarza za tą nagrodę a przekrój graczy w bractwie mam spory.
 

xEasyRiderx

Rycerz
@djmags14 nie za bardzo rozumiem po co to wszystko, jestem chyba podręcznikowym przykładem tego że da się fajnie grać bez miśków tzn. co tydzień całe Iglice i turniej do tego a to wszystko wyłącznie wojskiem co najciekawsze w 3 rozdziale :)
Dlatego też nie widzę powodu aby komukolwiek cokolwiek odbierać.
Gracze z większym stażem może i mają więcej ale oni sobie na to ciężko zapracowali, nikt im tego nie dał a to że robię turnieje na 10 czy 20k to tylko kwestia dobrego zoptymalizowania miasta właśnie pod kątem militarnym :)
 

DeletedUser3033

Guest
Aslana
ja cię doskonale rozumiem, mnie krew zalewała aż powiedziałem sobie koniec nie robię i się mniej denerwuje :)
lecz nie to chciałem pokazać, ale wyjaśniał nie będę, bo po co
jak to ktoś napisał, wystarczy zacząć myśleć
i też jak to ktoś napisał, macie wybór, nikt wam nie każe robić tego na 3, sorry już cytatu nie chce mi się szukać
i wiele innych mądrości, jakie padły na tym forum i nawet w tym temacie

poprawiono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Tajniakos

Paladyn
ja cię doskonale rozumiem mnie krew zalewała aż powiedziałem sobie koniec nie robie i się mniej denerwóje :)
Takie nic nie robienie w iglicy może z kolei denerwuje członków Twojego bractwa?
Obowiązku może i nie ma ale coś tam włożyć możesz w ramach Twojej pomocy bractwu od czasu do czasu nawet wypada :)
lecz nie to chciałem pokazać ale wyjaśniał nie będe bo poco
Może tym razem jakieś konkretne i istotne argumenty no i wyjaśnij co masz na myśli bo ciężko odnieść się do Twoich postów.
.
 
Ostatnia edycja:
Iglica potrafi byc mocno frustrujaca.
A szczegolnie portalowki z bossow
u mnie 10% portalówki na końcu 2 piętra to normalka - chore na maxa.
Nagroda za bossa w postaci portalówki trafia do mnie z taką regularnością że już nawet nie mam siły się denerwować.
prosimy tylko o zabranie portalówek z bosów w pozostałych skrzynkach niech sobie będą
Przede wszystkim za dużo portalówek leci, szczególnie ta portalówka powinna zostać usunięta z puli nagród za bossa na 3 piętrze

Widze, ze dyskusja zaczyna wracac na wlasciwe tory :cool:
 

DeletedUser3033

Guest
jak to twoje jedyne argumenty w dyskusji to gratuluje
pomoc może być różna a mi te nagrody są nie potrzebne
są u nas gracze we wróżkach robią nawet trzy piętra z pomocą ale zawsze ale ja już do tej iglicy nigdy nie wejde a przynajmniej nie na tyle jak kiedyś
pewnie w kolejnym rewelacyjnym evencie będzie mase zadanek i pewnie coś klikne ale nie dla nagród na odczepnego
tajniakos
możesz się odnosić jak chcesz takie odnoszenie się do ludzi o czymś świadczy ale to też se daruje
 

Tajniakos

Paladyn
Widze, ze dyskusja zaczyna wracac na wlasciwe tory :cool:
Muszę przyznać, że w tym tygodniu się zlitowali i zamiast portalówkami sypało diamentami z bosów i ze skrzynek na przejściach. W domu już zakłady robimy co z bosów wypadnie :D Moim zdaniem portalówka 10% powinna zniknąć z każdego bosa bez wyjątku.

Edit: @Shadows Dragon piszesz, że Tobie nagrody nie są potrzebne a bractwo? Za iglicę dostaje się też nagrody za grę zespołową ;)
Skoro event chcesz robić na odczepnego to ja już nie kumam Twojego toku myślenia ;)
 
Ostatnia edycja:

djmags14

Rozbójnik
@djmags14 nie za bardzo rozumiem po co to wszystko, jestem chyba podręcznikowym przykładem tego że da się fajnie grać bez miśków tzn. co tydzień całe Iglice i turniej do tego a to wszystko wyłącznie wojskiem co najciekawsze w 3 rozdziale :)
Dlatego też nie widzę powodu aby komukolwiek cokolwiek odbierać.
Oczywiście, że się da. Tak samo zresztą można i negocjacją. Jednak sytuacja sprzed roku jest trwała i chora. Czasami coś trzeba amputować, a innym razem podjąć zupełnie odmienne działanie. To jest leczenie z choroby. Do tej pory jeszcze nie wszyscy ją nawet zdiagnozowali. Może jestem jedynym opowiadającym się za usunięciem budynków, ale to leczenie może trwać długo i być bolesne. Nie zawsze potrzeba też chirurga - czasami pomaga mniej inwazyjne rozwiązanie. Jakby nie było trzeba o tym ciągle wspominać. Przynajmniej, aby w głowach koło się nie zamknęło.

@djmags14
Gracze z większym stażem może i mają więcej ale oni sobie na to ciężko zapracowali
Prawda

@djmags14
nikt im tego nie dał
Powiedzmy, że to już mniejsza część prawdy, takie mijanie się z prawdą ;)

Też siedzę na telefonie i w niczym to nie przeszkadza.
W takim razie gratuluję :p
 

DeletedUser3033

Guest
djmags14
nie nie nie nie jesteś jedyną osobą ja mogę oddać wszystkie budynki evolucyjne jakie były i będą w przyszłości i jakie jeszcze nie powstały
tak jak piszesz kiedyś nie będzie wyjścia i konieczna będzie amputacja ale gry
 

mayder

Tancerz ostrzy
@djmags14 proszę wyjaśnij mi dlaczego chcesz usuwać budynki na zdobycie których ludzie poświęcili czas i na nie zapracowali? I nie mówi tutaj o tych przypadkach gdzie ktoś ma 4 czy wiecej, tylko o graczach którzy poświęcając trochę więcej czasu zdobyli te budynki.
 

xEasyRiderx

Rycerz
Zgadzam się że do tej gry nie ma instrukcji obsługi jest jednak to forum i tutaj wielu doświadczonych graczy dzieli się informacjami na temat co warto a czego się wystrzegać nie potrzeba być bystrzakiem aby wyłuskać odpowiednie metody na grę :)
Wracając do tematu nieszczęsnych portalówek jako nagrady za trudy iglicy owszem można się rozpisywać na temat ich przydatności czy rekompensaty za iglicę jednak tutaj wystarczy zmienić algorytm częstotliwości wypadania portalówki i już mamy ten problem prawie załatwiony.
 
Do góry