• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o karmieniu miśków po zmianie kolejkowania produkcji wojska

Ovocko

Rycerz
Ale przecież to jest tak proste jak budowa cepa nie wiem czego kolega @Ovocko nie potrafi pojąć że co przedtem karmił misia dla jednego budynku a obecnie może tym samym misiem i za tą samą karmę czerpać jednocześnie z trzech budynków.

To powiem Ci w sekrecie, że wcześniej karmiłem misia również dla trzech budynków.
Normalnie szok i niedowierzanie :eek:
 

LeonARTo

Wędrowiec
Widzę tutaj polowanie na czarownice, paru chce za wszelką cenę gdzieś złapać Chrisa i go zdeklasować. Wręcz chyba marzą o tym :)
Od razu wam powiem, zapomnijcie o karabinach nie dacie rady :)

Żeby porównać wasze poziomy do jego poziomu to w skrócie wyglądałoby to tak:
Chris napisał tą grę a Wy w nią tylko gracie :)
 

Hassano

Łucznik
Widzę tutaj polowanie na czarownice, paru chce za wszelką cenę gdzieś złapać Chrisa i go zdeklasować. Wręcz chyba marzą o tym :)
Od razu wam powiem, zapomnijcie o karabinach nie dacie rady :)

Żeby porównać wasze poziomy do jego poziomu to w skrócie wyglądałoby to tak:
Chris napisał tą grę a Wy w nią tylko gracie :)

<prowokacja>

Ale fajnie to ująłeś.. tylko on nie potrafi właśnie tego zrozumieć i wypisuje swoje teorie które nikomu oprócz niemu lub prawie nikomu nic nie dadzą bo tak jak on gra to jest garstka

edytowano//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Przeczytaj chris dokładnie post @xEasyRiderx i wróć do mojej odpowiedzi.. i czytaj do skutku aż zrozumiesz co napisałem wyżej ja i co napisał Easy.. bo jak widze jego post polubiłeś.. Jak nie dojdziesz do tego sam to Ci pomoge tylko poproś
Wszyscy pisali o bonusie z miskow po rozlaczeniu kolejek szkolenia, a Ty o produkcji z samych budynkow szkoleniowych, przy czym odkrywczo zauwazyles, ze 3 x 100 = 300, czyli ze produkcja bazowa sie potroila ! Brawo, tego odkrycia nikt Ci juz nie zabierze. Az dziw, ze nikt inny wczesniej na to nie wpadl... Tylko jeszcze raz tak niesmialo powtorze z uporem totalnego ignoranta, jako ktorego mnie zdemaskowales: to jakby "troche" nie na temat w kontekscie tamtej dyskusji...
To powiem Ci w sekrecie, że wcześniej karmiłem misia również dla trzech budynków.
Normalnie szok i niedowierzanie :eek:
Swietnie ! A zbierales wtedy wojsko wyszkolone po nakarmieniu misia (czyli przez 12h dzialania karmy) takze z 3 budynkow ?
Jesli tak, to rzeczywiscie szok i niedowierzanie, bo wszyscy inni zbierali wtedy tylko z jednego...
Oczywiscie doskonale wiesz, gdzie popelniles blad, ale nie kazdy potrafi sie do bledu przyznac, niektorzy wola spierac sie dalej.. Tylko ze Ty nie spierasz sie juz z ludzmi z tego forum, Ty postanowiles dyskutowac z zasadami elementarnej matematyki i je negowac... Szacun, ja bym sie nie odwazyl.

EDIT: Z mojej strony EOT, sa jednak pewne granice absurdu.
 
Ostatnia edycja:

Tajniakos

Paladyn
Ale fajnie to ująłeś.. tylko on nie potrafi właśnie tego zrozumieć i wypisuje swoje teorie które nikomu oprócz niemu lub prawie nikomu nic nie dadzą bo tak jak on gra to jest garstka
Dziwne, bo mi się zawsze wydawało, że to słabiej rozwinięci gracze czerpią wiedzę o grze od tych co tą mechanikę poznali "ździebko" lepiej. Więc chris po to tutaj dzieli się swoją niemałą wiedzą aby im pomóc. Może warto też z tej wiedzy skorzystać? Ja nie mam z tym problemu ;)
Sorki ale mijasz się z prawdą ponieważ gdyby wszyscy grali na takim poziomie jak on to wtedy byś mógł napisać, że jego teorie nic nie dają bo do kogo by je kierował?. W moim odczuciu Chris robi tu dla nas kawał dobrej roboty i zamiast udawać mądrzejszego i się tu bezpodstawnie wytrząsać, wystarczyło by zwykłe dziękuję ;)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser4408

Guest
Ja bym podsumował to tak, starając się pomóc rozwiązać problem. Nic nie stoi na przeszkodzie aby dana osoba dalej sobie ustawiała produkcję w koszarach bez rozdzielania kolejkowania i używała dokładnie tyle samo karmy co wcześniej. Gra zdecydowanie tego nie zabrania ;)
 

DeletedUser174

Guest
@Ovocko zapętlił sie tylko w swoich wywodach.

Oczywiście, że wcześniej system miśkowy wydaje się wydajniejszy i punktu widzenia zuzycia karmy. Wystarczyło 1-2 karmienia w tygodniu bonusując produkcję ze wszystkich budynków z całego tygodnia. Dzisiaj właściwie można karmić codziennie, więc to pozornie wydaje się nieekonomiczne... Prolem w tym, że nie ma powodu by karmić misia codziennie, bo można spokojnie ograniczyć zużycie karmy. Od czasu rozdzielenia kolejni moje miśki są na wiecznym głodzie. Dostały szamciu raptem kilka razy, gdzie we wcześniejszej formie 1 (czasem 2 w ależności jak się nałożą produkcje) karmienie w tygodniu to był raczej standard. Bez pomocy misiów wojska mi nie brakowało, więc nie było potrzeby "magikowania" przy zbiorach... Oczywiście fakt, że produkuje sie teraz 3x szybciej to na pewno czysty zbieg okoliczności.

Reasumując na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że jednostek ilościowo jest więcej niezależnie od misiów

A jak to ładnie zostało nazwanie lewarowanie wojska misiami nie opiera się na samej produkcji bazowej, a raczej na magicznych sztuczkach z przyspieszaczami. Ot cała tajemnica.
 

blazius1

Paladyn
Jedną z przyczyn tej dyskusji poniekąd był fakt, że są dwie metody lewarowania Miśkiem. Dwie różne dla różnych miast. Jedna z nich nie opiera się na magicznych sztuczkach z przyspieszaczami. Przyspieszacze nie grają w niej żadnej roli.

@Ovocko

W twojej argumentacji widzę dwa poważne błędy. Piszesz o zmianie roli Misia wobec dość jednak specyficznego gracza w jego specyficznej sytuacji. A przy tym bardzo błędnie zdefiniowałeś tzw. "średniego" gracza.

Czyli konkretne wnioski i obserwacje z dość wąskiego fragmentu rzeczywistości rozszerzyłeś na całą rzeczywistość. Na całą grę.

Bo przecież z twoich wywodów wcale nie wynika że twierdzisz że 2+2=3, czy jak tam było. Matematyka może i by się zgadzała, ale blędy są po prostu w Twoich założeniach. A przykład z pizzą zdaje sie nie pomógł.

To wszystko razem, z jakiś, dość dziwnych powodów, bardzo zdenerwowało Twoich dyskutantów.;)
 
@Ovocko
...
Bo przecież z twoich wywodów wcale nie wynika że twierdzisz że 2+2=3, czy jak tam było. Matematyka może i by się zgadzała, ale blędy są po prostu w Twoich założeniach. A przykład z pizzą zdaje sie nie pomógł.
Alez mylisz sie @blazius1. Kolega wlasnie twierdzil, ze 2 + 2 = 3. Matematyka w zadnym razie mu sie nie zgadza, bo pomijajac juz nawet bledne zalozenia, w swoim przykladzie z pizza nie uwzglednil, ze zysk od kolesia od pizzy bedzie teraz WYZSZY, niz 500 PLN. Czyli cale jego rachunki i wysnute z nich wnioski nadaja sie wylacznie na smietnik, przykro mi ;) Nawet Ty nie zauwazyles tego bledu.

@Ovocko po prostu celowo (by nie musiec odwolywac swoich blednych twierdzen) pominal i celowo ignorowal fakt, ze bonusowa produkcje z miska z tych 12h po karmieniu zbieramy teraz z 3 budynkow, a nie z jednego. A to sprawia, ze kazde uzycie karmy daje nam teraz o dokladnie 24h produkcji wiecej z bonusem z misia, jesli mamy 3 budynki szkoleniowe. Takze nie 500 PLN jak kiedys, a znacznie wiecej. Moc miskow nie zmalala, a wzrosla.

Moze rozpisze to jeszcze raz, bo Urdur usunela moj post z dokladnymi wyliczeniami. Zalozmy, ze kolejka szkolenia wynosi 6h.

Kiedys:
- szkolenie po 6h pokolei w Koszarach, Obozie i Terenach
- karmienie miska i zbior z lacznie 18h szkolenia (3 x 6h)
- nastepny zbior z jednego budynku tuz przed uplywem dzialania karmy, czyli dodatkowe 12h

Czyli na jednej karmie mamy bonus z miska z produkcji z lacznie 30h (18h+12h).


Po zmianach:
- rownolegle szkolenie po 6h w w Koszarach, Obozie i Terenach
- karmienie miska i zbior z lacznie 18h szkolenia (3 x 6h)
- nastepny zbior produkcji z trzech budynkow tuz przed uplywem dzialania karmy, czyli dodatkowe 36h (3 x 12h)

Na jednej karmie mamy bonus z miska z produkcji z 54h (18h + 36h)

Czyli @blazius1, jednak jak widzisz kolega probowal naginac matematyke do wlasnych potrzeb, wielokrotnie piszac zwykla nieprawde, bo po zmianach moc miskow nie zmalala, a wzrosla, jak widac na powyzszym przykladzie. I tak jest w przypadku kazdego gracza, ktory ma przynajmniej 2 budynki szkoleniowe i to niezaleznie od dlugosci kolejki szkolenia.
To wszystko razem, z jakiś, dość dziwnych powodów, bardzo zdenerwowało Twoich dyskutantów.;)
Z takich, ze kolega ciagle z uporem maniaka wypisywal bzdury, wprowadzajac innych w blad.
 
Ostatnia edycja:

Bobbyf

Wędrowiec
Kiedys:
- szkolenie po 6h pokolei w Koszarach, Obozie i Terenach
- karmienie miska i zbior z lacznie 18h szkolenia (3 x 6h)
- nastepny zbior z jednego budynku tuz przed uplywem dzialania karmy, czyli dodatkowe 12h

Czyli na jednej karmie mamy bonus z miska z produkcji z lacznie 30h (18h+12h).


Po zmianach:
- rownolegle szkolenie po 6h w w Koszarach, Obozie i Terenach
- karmienie miska i zbior z lacznie 18h szkolenia (3 x 6h)
- nastepny zbior produkcji z trzech budynkow tuz przed uplywem dzialania karmy, czyli dodatkowe 36h (3 x 12h)

Na jednej karmie mamy bonus z miska z produkcji z 54h (18h + 36h)

oczywiście pomijając ten drobny szczegół, że realny czas bonusowego zbioru po nakarmieniu miśka (zgodnie z tymi wyliczeniami) kiedyś był 30h, a teraz jest 18h ;)
bonus miśka to max 50% więcej wojska w stosunku do bazowej produkcji i o tyle się w jednym i drugim przypadku zwiększa :)
 

Koval92

Kapłan
Miśki są fajne, dla mnie dalej głównym problemem jest to, że jedni nie mają ich wcale a drudzy kilka i nie ma możliwości chociaż częściowego zrównania się. Ja mam dwa na 10 i wiem jak się przydają a są osoby które nie mają ich wcale.
 
oczywiście pomijając ten drobny szczegół, że realny czas bonusowego zbioru po nakarmieniu miśka (zgodnie z tymi wyliczeniami) kiedyś był 30h, a teraz jest 18h ;)
Nie. Teraz jeden cykl szkolenia da sie zamknac w 18h, ale to, co nazywasz czasem bonusowego zbioru po nakarmieniu miska*, na skutek szkolenia w 3 budynkach rownoczesnie wynosi teraz 54h. Nie wiem, czego tu mozna nie rozumiec ? 3 x 6h produkcji z 3 budynkow + 3 x12h produkcji z 3 budynkow po nakarmieniu miska = produkcja z lacznie 54h zbierana na jednym karmieniu miska.

bonus miśka to max 50% więcej wojska w stosunku do bazowej produkcji i o tyle się w jednym i drugim przypadku zwiększa :)
Zgadza sie, tylko ze 50% z 54h produkcji to sumarycznie wiecej, niz 50% z 30h produkcji.
Na dodatek te laczna produkcje 54h mozna teraz wyprodukowac w ciagu 18h, jak sam zauwazyles, wiec to nastepny plus dla miska, bo mozna go karmic czesciej, jesli ktos ma wystarczajaco duzo karmy (przy czym powyzsze wyliczenia dotycza sytuacji, gdzie miska w obu przypadkach karmimy tak samo czesto)

* czas bonusowego zbioru po nakarmieniu miska to w tym przykladzie nic innego, jak suma godzin, przez ktore szkoli sie wojsko (we wszystkich budynkach razem wzietych), ktore mozemy zebrac na jednej karmie. Jak mnie jeszcze jakis genialny "matematyk" zirytuje, to rozpisze to po prostu nie na godziny, tylko na szkolone jednostki, bo wtedy jeszcze lepiej widac zwiekszenie wydajnosci miska po wejsciu zmian.

Na zakonczenie powtorze jeszcze raz, tak w razie czego: 50% z wiekszej liczby to sumarycznie wiecej, niz 50% z mniejszej liczby.
Tu naprawde nie trzeba miec doktoratu z matematyki :)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3970

Guest
czytam ten wątek i teraz wiem ze jak jest promocja w sklepie to każdy leci jak głupi mimo iż przed promocją cena była dokładnie taka sama tylko nie było samego słowa "PROMOCJA" z dopiskiem -XX%

Ja miśka odpalam może 2 razy w miesiącu i to tylko wtedy jak wiem ze mam dzień luźny bez jakiś większych obowiązków, czyli pracy czy jakiś obowiązków domowych.
reasumując wchodzę na gre rano włączam brunera i dopiero wtedy zbieram już produkcje z nocy zazwyczaj 3 lub 4 okienka z kolejki to już jest dodatkowa produkcja do tego przez całe 12h działania niedźwiadka zbieram wojsko czy to z koszar czy z obozu najemników, terenów treningowych jeszcze nie mam wybudowanych bo i nie posiadam jeszcze źródeł zwycięstwa żeby skrócić max czas produkcji w nich.

Jeżeli ktoś ma zapas zaklęć skrócenia czasu oraz na młotki możne tak samo rzucić zaklęcie na brunatnego i wtedy przyśpieszacz i kolejne produkcje aż do wyczerpania zapasu młotków lub osiągnięcia odpowiedniej ilości oddziałów, a potem do końca dnia zbierać sobie pozostałe oddziały na zwiększonym procencie.
Jeżeli ktoś posiada jeszcze u siebie simę to jeszcze bardziej zwiększa u siebie produkcje woja dzięki zmanię uwolnienia kolejkowania i odpaleniu brunatnego:)
Wystarczy żeby kazdy kto uważa inaczej zrobił sobie po staremu 10 oddziałów każdego typu i policzył potrzebny czas a potem po nowemu i niech sobie porówna ile czas sie skróci na wyprodukowanie tej samej ilości wojska
 

Bobbyf

Wędrowiec
no to niech jakiś genialny matematyk robi swoje wyliczenia :D 50% to cały czas 50%, owszem ilościowo jest więcej ale bez karmienia również jest więcej niż wcześniej, nie zmieni to jednak faktu że wcześniej można było większy bonus uzyskać w stosunku do bazowej produkcji wojska :)
 

DeletedUser3970

Guest
no to niech jakiś genialny matematyk robi swoje wyliczenia :D 50% to cały czas 50%, owszem ilościowo jest więcej ale bez karmienia również jest więcej niż wcześniej, nie zmieni to jednak faktu że wcześniej można było większy bonus uzyskać w stosunku do bazowej produkcji wojska :)
OMG <sciana> czyli idąc tym tokiem rozumowania przykładowo masz 1 manu stali i jednego feniksa burzy nakarmionego to wówczas produkujesz więcej niż gdy dobudujesz jeszcze dwie manu i również odpalisz fenixa???:eek:

bazowa produkcja nie uległa zmianie a co za tym idzie produkujesz taki sam wielkościowo oddział jak wcześniej ale wcześniej rzucając zaklęcie na niedźwiedzia działało to tylko na 1 produkcje jednocześnie (koszary, tereny lub obóz) jeżeli teraz mozesz jednocześnie produkować w 3 budynkach to mając takie same budynki produkujesz wojsko znacznie szybciej bo bruner działa na tereny koszary i obóz jednocześnie
 
Do góry