• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o wydarzeniu Ogród Królowej Wróżek

Charlene

Szef kuchni
To zdecydowanie najłatwiejszy event jak do tej pory(okres roku). Po chwilowym problemie ze startem, czyli powiedzmy od 11.20 do 15.30 zrobiłam całą główną linię, co jest moim najszybszym wynikiem i zadania nie sprawiły mi żadnych problemów.
Niestety mam wrażenie, że strasznie mało wpada łopat z miasta :( według moich obserwacji jakoś 1 sztuka na godzinę. Zgadzam się z @Tajniakos, że to najlepiej widoczna waluta jaka była do tej pory i mam nadzieje, że kolejne też będą tak widoczne.
Bardzo mi się spodobała strona fabularna wydarzenia :))) Gobliny chciały zrobić twierdzę w ogrodzie Wróżki, ta się wkurzyła i zamieniła je w kwiaty a teraz biedactwa muszą odpokutować, żeby cofnęła zaklęcie. Zdecydowanie lepiej jak w poprzednim evencie, bo tutaj jest jakaś historyjka. Podoba mi się także ekran ładowania.
Jeśli chodzi o zdobycie artefaktów, to nie powinno być z tym problemu. 2 artefakty dostaje się z zadań, więc brakuje 7:
Zrzut ekranu 2021-05-4 o 17.32.07.png

Trzeba zrobić 13 całych plansz, czyli wystarczy 5200 waluty(400 waluty =1 plansza)
Mogłby w sumie dawać jedwab wszystkim bo by pasowało do wróżek fabularnie no ale cóż.
Tu się zgadzam, mogli zrobić dla wszystkich jedwab i ten budynek byłby bardziej korzystny.
 
400/25=16, a jest potrzebnych 20, więc to chyba drobne niedopadtrzebie, w związku z tym trzeba więcej waluty :)
Jest potrzebnych 20, ale na kazdej zdrapce sa dodatkowe Zaklete Kwiaty i jak najbardziej powinnismy je liczyc :) Wydaje mi sie, ze srednio od 3 do 5 za zdrapke, czyli wychodzi wlasnie okolo 20. Wystarczy liczyc tak, jak @Charlene, czyli 1 nagrode glowna otrzymamy za odkrycie jednej calej zdrapki. Czyli do zdobycia 7 brakujacych artefaktow (2 dostajemy z paska zadan) powinno wystarczyc 13 x 400 = 5200 waluty.
 
Ostatnia edycja:

visit0r

Paladyn
Jak dla mnie łopaty, które zbieramy są najbardziej widoczne w mieście ze wszystkich walut jakie do tej pory zagościły w ewentach i nie ma co tu na siłę doszukiwać się złej woli ze strony IG :)
Odnośnie nieszczęsnych zwoi z budynku głównego dla posiadaczy zwoi w bonusie, faktycznie było lekko niefortunnym rozwiązaniem, przez co dla mnie stał się mniej atrakcyjny :)
mam bonus kryształu i podgląd budynku pokazuje ze bedzie kryształ więc de facto raczej budynek po prostu u każdego daje to co dana osoba ma w bonusie
 

Charlene

Szef kuchni
Dokładnie jak napisał @chris07070707. Pamiętam z eventu zimowego jak pojawiła się nowa wersja zdrapki, że odsłonięcie całej planszy zazwyczaj wystarczało na zdobycie artefaktu/kolejnej nagrody, bo na planszy są dodatkowe kwiaty. Przedstawiłam wersją totalnie prostą, która polega tylko na odsłonięciu wszystkich pól, żeby zdobyć budynek ewolucyjny i przy okazji pewną ilość nagród dziennych. Dużo łatwiej można tutaj zaplanować używanie waluty niż w innych rodzajach losowań. Inaczej wygląda sytuacja gdy używa się przetasowań.
 

Serengeti

Szef kuchni
Pamiętajcie o nakarmieniu Popielatego feniksa ;)

O! To znaczy, że on zwiększa walutę eventową to każdego eventu już teraz? Nie tylko do własnego?

Pozdrawiam,
Serengeti, zaskoczona mile :)
//
Choć nie lubie przychodzić tutaj i pisac.To po prostu temu nie moge się oprzeć...
Mamy zbierać "łopaty"???

Też nie mogę wyjść z oburzenia! Przecież to nie są żadne łopaty tylko ewidentnie szpadelki!!! o_O

Pozdrawiam,
Serengeti, MSPANC :D

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Charlene

Szef kuchni
tylko czy to się opłaca, fenio ma 2% na maksymalnym poziomie, więc czy warto zużywac karmę;> przy zaokrągleniu w górę to będzie raczej 1 punkcik więcej
To już każdy sam decyduje, czy karmi czy nie. Ja dzisiaj zapomniałam i po 4 zadaniu go nakarmiłam, jedna karma na event mnie nie zbawi a może jednak się przyda biorąc pod uwagę okrojone ilości łopat z miasta.
 

visit0r

Paladyn
To już każdy sam decyduje, czy karmi czy nie. Ja dzisiaj zapomniałam i po 4 zadaniu go nakarmiłam, jedna karma na event mnie nie zbawi a może jednak się przyda biorąc pod uwagę okrojone ilości łopat z miasta.
bardziej chodziło o fakt czy system zaokrągla w górę do następnej całkowitej bo w przeciwnym przypadku byśmy mieli taką sytacje że dopiero za ostanie zadanie dostajemy cokolwiek
 
Ostatnia edycja:

BlossomValvi

Łucznik
bardziej chodziło o fakt czy system zaokrągla w górę do następnej całkowitej bo w przeciwnym przypadku byśmy mieli taką sytacje że dopiero za ostanie zadanie dostajemy cokolwiek
Zaokrągla , bo od 40 już daje +1 (przy 2% wartości)

Oceniam ze w skali ewentu to będzie 100+ waluty za jedna karmę, czy się opłaca niech każdy sam zdecyduje
 

blazius1

Paladyn
Zapomniałem nakarmić tego feniksa.
W zasadzie to się nie opłaca.:p
Chyba, że ktoś ma karmy w zapasie dużo. Są tacy.

Każdy Zwierzak gdzieś pokazuje jak działa jego bonus. Szukajcie bonusu Popielatego w panelu eventu najeżdżając kursorem na szpadelek w polu "Nagrody".

Jest koncepcja żeby Panda miała czas karmienia jak ten Feniks. Albo co najmniej tak długi jak trwa Przygoda. Popielaty pokazuje, że da się.
Kampania o artefakty Miśków, która nas niechybnie czeka, zyskałaby na stawce również i dla starszych graczy.
 
Ostatnia edycja:

KaKaCw

Wędrowiec
Czy ktoś postawił stajnie trzmieli? Mam ja, zebrałam trzmiele po raz pierwszy i... nigdzie ich nie ma.
Przepraszam, jeśli pytanie jest banalne, ale ja jestem wciąż początkująca :)
 

KaKaCw

Wędrowiec
Pszczeli jeźdzcy nie są widoczni w magazynie ekwipunku a od razu widać je w zakładce Armia w każdym budynku produkującym wojsko :)

Właśnie u mnie nie ma. Może dlatego że miałam innych najemników i nie było miejsca? To są lekkie jednostki czy ciężkie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

visit0r

Paladyn
Zaokrągla , bo od 40 już daje +1 (przy 2% wartości)

Oceniam ze w skali ewentu to będzie 100+ waluty za jedna karmę, czy się opłaca niech każdy sam zdecyduje
i taka ciekawostka, czy osoba która ma samą podstawkę i nie liczy na inne bonusy z tego budynku mając 1% z bazy też bedzie miała zaokrąglenie do najbliższe całkowitej :)
 

Rhivian

Wędrowiec
Jaki stan zdrapki zastanę po zmianie dziennej nagrody w sytuacji, gdy przed zmianą mam połowę zdrapki odkrytej w tym nagrodę z dnia? Zresetuje się całość czy zostanie tak jak jest, a żeby się pojawiła nowa nagroda będzie trzeba przemieszać?
 
Do góry