• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o wydarzeniu Ogród Królowej Wróżek

blazius1

Paladyn
i taka ciekawostka, czy osoba która ma samą podstawkę i nie liczy na inne bonusy z tego budynku mając 1% z bazy też będzie miała zaokrąglenie do najbliższe całkowitej :)

Wstawiłem gołą podstawkę Popielatego. Po nakarmieniu daje 1%. Na zadaniu za 49 bonus wynosi 1. Razem 50.

Sama podstawka feniksa daje 1%, a wymaksowany - daje całe 2%.

Znam ze dwa Zwierzaki gorsze od Popielatego, ale żaden nie miał tak źle zbalansowanej zdolności na karmie. Ostrzegałem, że się przejedziecie na tym Zwierzaku. Jest fatalny też dlatego, że akurat do niego była alternatywa.

Stajnie Trzmieli - świetne. Z solidną kulturą. Niestety bez opcji wczesnego zbioru.
 

Poziomek

Rycerz
no popielaty od poczatku sie nie oplacal, bo i nie oszukujmy sie jak ktos nie mial odlozonej karmy to ona tak ochoczo nie pojawia sie w am, (rownie jak wzmocnienia ) mam srednio 2 na tydzien, a sa tygodnie ze i 0...
Podstawka 1 a wymaksowany 10 lvl - 2%? gdzie tu sens i logika jak mawiam:)

Mam wrazenie ze najlepszym budynkiem do tej pory sa : toalety 2x2 (z ludnoscia i popkiem) i w koncu moi mieszczanie maja gdzie chodzic za potrzeba, a nie jak to bylo do tej pory robili w krzaki :)
i drugi budynek zwlaszcza dla nisko lvlowych badz iglicowek - trzmiel

reszta budynkow jak narazie kapeczke lepsza od tych z poprzedniegop eventu ale bez szalu.
No i w poprzednim evencie bylo wiecej budynkow z surowcem (zobaczymy jak bedzie dalej tu
 

blazius1

Paladyn
Naturalnie. Popielaty to by hulał gdyby go zbalansować i gdyby wprowadzić przed dwoma laty. Czyli w epoce eventów z pętlami zadań.

Wprowadzony dzisiaj i w takiej opcji parametrów - jest jakby od razu nieaktualny. Najwyraźniej z tej innej gry.

A Ognisty? Nawet polówka Ognistego pracuje w każdym tygodniu gry dobę lub dwie z korzyścią, której nie jesteś w stanie wyliczyć. Ale wiesz, że dużą.
 

BlossomValvi

Łucznik
I .... pospolite marudzenie
Przypomnę tylko Kakadu to jedyny bonus dający dodatkowa walutę ewentowa (pomijam chatkę za realna pieniądze), czy dużo trudno powiedzieć na tak unikalna wartosc

Jak dla mnie jest na poziomie D111 niby nic nie daje do turnieju ale ma się luz psychiczny ze margines bezpieczeństwa rośnie (takie wykupienie polisy)
 

YCKRUL

Wędrowiec
Kakadu wg mnie można było stawiać mając feniksy (złotego, ognistego i burzy) na +10 już postawione w mieście. W prawie każdym innym przypadku warto było przepalić artefakty kakadu na stare artefakty feniksa. :)
 

visit0r

Paladyn
własnie tutaj się mieszają posty osób które stawały przed dylematem czy lepiej pakować w popielnego czy też mielić artefakty na ognistego z postami osób które już miały w miastach 2 inne feniksy wystawione ;(
 

blazius1

Paladyn
I ...pospolite mędrkowanie dla mędrkowania.

Co to za argument, że to jedyny taki bonus w grze skoro jest tak mało efektywny i tak wyskalowany.
Nie byłby jedyny, to co by to zmieniało? Więcej luzu psychicznego?
 

Poziomek

Rycerz
I ...pospolite mędrkowanie dla mędrkowania.

Co to za argument, że to jedyny taki bonus w grze skoro jest tak mało efektywny i tak wyskalowany.
Nie byłby jedyny, to co by to zmieniało? Więcej luzu psychicznego?
wszystkie komentarze niezadowolonych to jest marudzenie i narzekanie.
a co do samego eventu to mam wrazenie ze im dalej jest coraz slabiej.
Budynki zaczynaja byc kapke lepsze, ale sa strasznie duze np 5x3(ludnosc/kultura)
 
Ostatnia edycja:

Tajniakos

Paladyn
Jak dla mnie event śmiesznie prosty nawet gdy miejsca w mieście zbyt wiele nie ma :)
wszystkie komentarze niezadowolonych to jest marudzenie i narzekanie.
a co do samego eventu to mam wrazenie ze im dalej jest coraz slabiej.
Budynki zaczynaja byc kapke lepsze, ale sa strasznie duze np 5x3(ludnosc/kultura)
To chyba jest kwestia nastawienia :) bo jak ktoś jest anty od początku to ciężko spodziewać się, że nagle coś zacznie mu się podobać.
Mi też niektóre rzeczy się nie podobają, ale albo o tym nie piszę albo napiszę o tym raz aby nie zaśmiecać wątków.
Natomiast maruda będzie pisał o nim non stop i gdziekolwiek się da.
Co do budynków evenowych , ich rozmiary są podobne w każdym evencie i ten w mojej ocenie nie odbiega tutaj od normy :)
 
Ostatnia edycja:

blazius1

Paladyn
wszystkie komentarze niezadowolonych to jest marudzenie i narzekanie.
a co do samego eventu to mam wrazenie ze im dalej jest coraz slabiej.
Budynki zaczynaja byc kapke lepsze, ale sa strasznie duze np 5x3(ludnosc/kultura)

Marudzenie nie musi oznaczać niezadowolenia. Niezadowoleni od dawna nie grają. Problem z marudzeniem jest taki, że ono nic nie daje, a jeszcze ludzi denerwuje.;)
Takich co się lubią denerwować.

Budynki są te same z jednym wyjątkiem.
Stajnie Trzmieli to novum. Dla niepoznaki dają jednostki Pszczelich Jeźdźców, ale to budynek kulturowy. Dają cztery razy więcej kultury niż Płonący Basen lub Kupiec Festiwalowy. Na przykład gdyby Basen tyle dawał kultury - łapałby się każdemu graczowi na bonus kultury z Latarni i byłby prawdziwie kulturowy, a nie średni na jeża.
Stajnie w zasadzie można traktować jako budynek kulturowy z bonusem do wojska. A nie odwrotnie.
 

Ovocko

Rycerz
własnie tutaj się mieszają posty osób które stawały przed dylematem czy lepiej pakować w popielnego czy też mielić artefakty na ognistego z postami osób które już miały w miastach 2 inne feniksy wystawione ;(

Zgadza się. to zupełnie inny wybór stawiać go gdy rzeczywiście jest alternatywa (inne feniksy) a zupełnie inny gdy takowej nie ma (bo pozostałe feniksy już stoją albo czekają w inwentarzu z kompletem artefaktów)
Jeszcze jest opcja, że ktoś ma starego z baaardzo odległych czasów i zbiera artefakty by go zburzyć i postawić od nowa, oszczędzając na renowacjach. Ale nie wiem czy się to opłaca.
 

blazius1

Paladyn
Dziś jest Magia Waty Cukrowej. W kształcie niezmienionym względem zeszłego roku. Czyli niegrywalnej w zasadzie.

Magia daje dwa razy mniej kultury niż jutrzejsze Stajnie trzmieli oraz daje mniej Ziaren niż Kupce Festiwalowe o epokę starsze.
Nadal brak wcześniejszego zbioru.
Ten budynek to rodzaj dowodu, że twórcy nie przewidują u nikogo (?) kłopotów z Ziarnami, a ilość kultury w budynkach eventowych jest wartością priorytetową. Spośród budynków na poważne kłopoty z Ziarnami pozostanie jedynie płatny Hotel, bo żadnym budynkiem eventowym dobrej ilości Ziaren nie porobisz.
Aż się prosi o budynek na poziomie Magii Waty, w którym można by przełączać produkcję pomiędzy Ziarnami oraz Unurytem. Wprowadzono nowy system produkcji Ziaren (i Unurytu) w Kupcu z zamianą profilu, ale budynki eventowe tkwią nadal w poprzednim schemacie.

Jeśli chodzi o Stajnie Trzmieli, to jeśli ten budynek ma powrócić do gry dopiero za rok, to ja strzelałbym, że on jest w tym momencie z rodzaju must have.
 
Ostatnia edycja:
Do góry