• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o wydarzeniu Powrót Czarowników.

gamin

Rozbójnik
Pierwszy raz od dawna IG zaproponowalo nagrode glowna ktora wydaje sie byc satysfakcjonujaca dla graczy na kazdym etapie.

Jak sa liczone te % w ligach? 100% to liczba graczy na serwerze czy liczba graczy bioracych udzial w evencie ?
 

centy

Wędrowiec
hmm, czyli tak na prawdę im więcej graczy bierze aktywny udział tym trudniej będzie się dostać do kolejnej ligi, a "wyścig" potrwa do samego końca, dobrze rozumiem??
 

miodziox

Wędrowiec
W sumie może i to racja pozwólcie że zapytam czy w tych dziennych nagrodach jest coś wartego uwagi co jest naprawdę dobre i na co warto zwrócić uwagę żeby wylosować kilka sztuk ?
 

YCKRUL

Wędrowiec
W sumie może i to racja pozwólcie że zapytam czy w tych dziennych nagrodach jest coś wartego uwagi co jest naprawdę dobre i na co warto zwrócić uwagę żeby wylosować kilka sztuk ?

Odpowiedź będzie zależała od rozdziału w jakim się znajdujesz, aktualnych potrzeb w Twoim mieście, Twojej aktywności i od Twojego stylu gry. Chyba sam wiesz najlepiej czego potrzebujesz?
 

ryjuwka

Rozbójnik
dzięki
znalazłem w innym miejscu
i od razu narzuciło mi się pytanie:
Czy wystarczy zrobić wszystkie zadania, codziennie zbierać 35 zwojów i systematycznie zbierać z miasta aby skompletować zestaw.
Mam co do tego wątpliwości.
 

Charlene

Szef kuchni
dzięki
znalazłem w innym miejscu
i od razu narzuciło mi się pytanie:
Czy wystarczy zrobić wszystkie zadania, codziennie zbierać 35 zwojów i systematycznie zbierać z miasta aby skompletować zestaw.
Mam co do tego wątpliwości.
Moim zdaniem prawdziwa perelka w tym evencie jest nagroda glowna, czyli zestaw budynkow, skladajacy sie z 7 elementow. Do jego zdobycia nie potrzeba nawet szczescia, wystarczy zrobic wszystkie zadania, zbierac walute z obrzezy miasta i wybierac odpowiednie "skrzynki" w losowaniach. Odpowiednie, to znaczy te, ktore umozliwiaja jak najwiekszy postep w zdobywaniu kolejnych nagrod glownych jak najmniejszym kosztem waluty eventowej. W tym evencie obralem wlasnie taka strategie, czyli prawie calkowicie ignorowalem prawdopodobienstwo trafienia nagrod dziennych, skupiajac sie prawie wylacznie na glownych. Priorytet mialy u mnie skrzynki za 18 i 45. W ten sposob, nawet nie majac szczescia do losowania dodatkowej waluty ze skrzynek, caly set skompletowalem juz na kilka dni przed koncem eventu.
 

skrybik

Rozbójnik
Mam pytanie do graczy, któezy robili event na becie.

Mam wrażenie, że za dzienne było 45 wiedzy, ttlko pod koniec napisali że coś im sie zepsuło, ale do konca eventu nie naprawią, ale na live bedzie dobrze i dali wtedy rekompensatę 250 wiedzy. Czy wy też byliścoe tego świadkiem?


Powodem mojego potania jest to, że musze wbić jeszcze 29 tych niebieskich cosiów, a zostalo mi tylko 5dziennych i 5 zadań i mam wrażenie że się niewyrobię. Nie wybieralam też zbyt dużo nieoplacalnych skrzynek - tych za 80; 89 wybralam nie wiecej niż z 10 razy, potem te za 45,18 .
 

visit0r

Paladyn
Mam pytanie do graczy, któezy robili event na becie.

Mam wrażenie, że za dzienne było 45 wiedzy, ttlko pod koniec napisali że coś im sie zepsuło, ale do konca eventu nie naprawią, ale na live bedzie dobrze i dali wtedy rekompensatę 250 wiedzy. Czy wy też byliścoe tego świadkiem?


Powodem mojego potania jest to, że musze wbić jeszcze 29 tych niebieskich cosiów, a zostalo mi tylko 5dziennych i 5 zadań i mam wrażenie że się niewyrobię. Nie wybieralam też zbyt dużo nieoplacalnych skrzynek - tych za 80; 89 wybralam nie wiecej niż z 10 razy, potem te za 45,18 .
w losowaniu gdzie skrzynki są kolejno za 30,45 i 89 ta za 89 jest nieopłacalna?
sam wybierałem skrzynkę najwyższą jeżeli jej wartosc byla nizsza niz trzykrotnosc najtanszej, wiele razy wpadla dodatkowa waluta, dzis mam juz caly zestaw w miescie, wiec bym n ie przesadzal z ta nieoplacalnoscia skrzynek za 80 i 89 bo w sumie to dzieki nim zrobilem ewent
 
Powodem mojego potania jest to, że musze wbić jeszcze 29 tych niebieskich cosiów, a zostalo mi tylko 5dziennych i 5 zadań i mam wrażenie że się niewyrobię.
Jesli bedziesz pilnie zbierac walute z miasta kilka razy dziennie, to akurat powinno wystarczyc na styk, moze nawet z zapasem jednego, dwoch "cosiow" :) Mam praktycznie dokladnie taka sama sytuacje we wszystkich 3 wioskach, w ktorych robilem event, ale jestem calkowicie spokojny. Rzutem na tasme, ale zestaw zdobede, nawet jesli dopiero przedostatniego lub ostatniego dnia.

w losowaniu gdzie skrzynki są kolejno za 30,45 i 89 ta za 89 jest nieopłacalna?
Z tych 3 najbardziej oplacalna jest ta za 45.
sam wybierałem skrzynkę najwyższą jeżeli jej wartosc byla nizsza niz trzykrotnosc najtanszej,
To dosc czesto spotykany blad myslowy. Problem w tym, ze nie powinno sie liczyc wylacznie jednostkowego kosztu "cosia" w danym rozdaniu. Duze skrzynki maja jedna dodatkowa wade. Jesli wybierzesz drozsza skrzynke, uszczuplasz w ten sposob zapas waluty na losowania z tanszych, bardziej korzystnych skrzynek z pozniejszych rozdan.

Moze rozpisze maly przyklad.
Ty: losujesz z duzej skrzynki i dostajesz 3 "cosie" za 89 waluty
Ja: wybieram skrzynke za 45 i dostaje 2 "cosie". Niewazne, jakie skrzynki trafia sie w nastepnym rozdaniu, moje 3 "cosie" beda kosztowac mniej, niz 89 waluty. Jesli trafi sie skrzynka za 18, to 3 "cosie" beda kosztowac tylko 45+18=63 waluty. Jesli nawet trafi sie drozsza skrzynka, powiedzmy za 27, to laczny koszt 3 "cosiow" wciaz bedzie nizszy, niz 89 waluty, ktore Ty wydales.
Ale nawet, gdybym wybral skrzynke za 30, to wciaz bedzie to lepsze rozwiazanie niz ta za 89. Wydam 30 na jednego "cosia" i zostanie mi 59 na zdobycie 2 "cosiow". Niewazne, jaka skrzynka mi sie trafi w nastepnym rozdaniu. Czy za 45, czy za 54, czy za 18 lub 27, w kazdym ztych przypadkow koszt 3 "cosiow" bedzie u mnie nizszy, niz 89.
Oczywiscie zdaje sobie sprawe, ze w duzych skrzynkach jest szansa na wylosowanie sporej ilosci dodatkowej waluty, co teoretycznie zmienia te wyliczenia, ale kilka linijek ponizej napisze o tym pare slow.
wiele razy wpadla dodatkowa waluta, dzis mam juz caly zestaw w miescie, wiec bym n ie przesadzal z ta nieoplacalnoscia skrzynek za 80 i 89 bo w sumie to dzieki nim zrobilem ewent
Tak, mozna zdac sie na szczescie (Ty je akurat miales) i liczyc na dodatkowa walute z tych drozszych skrzynek. Czasem przynosi to zamierzony efekt, ale czesto niestety nie. Moim zdaniem ryzyko zdania sie na szczescie jest zbyt duze i w evencie tego typu, gdzie zalezy nam przede wszystkim na nagrodzie glownej, najlepszym rozwiazaniem jest po prostu zachowanie pelnej dyscypliny w losowaniach i wybieranie skrzynek za 18 i 45, a nie zdawanie sie na losowosc. Nie mozna wtedy liczyc na jakis zapas waluty, ale w ogromnej wiekszosci przypadkow zestaw sie zdobedzie, choc prawie na styk i dopiero pod sam koniec eventu. Jest to moim zdaniem rozwiazanie znacznie pewniejsze i obarczone mniejszym ryzykiem.
 

blazius1

Paladyn
Warto dodać że Kuźnia nie jest niezbędna w zestawie do generowania katalizatora. Jeśli priorytetem będzie katalizator z zestawu to Plac z powodzeniem można postawić tam, gdzie w wzorcowym ustawieniu dali Kuźnię i zestaw będzie nadal wartościowy. Nie musi składać się z aż siedmiu elementów.
 
To prawda @blazius1 , jednak ten ostatni element daje tyle surowcow, co cala jedna Syrenka, wiec szkoda by bylo go nie zdobyc. Surowce przydaja sie kazdemu, niezaleznie od stylu gry, a jak juz pisalismy wydajnosc tych elementow dajacych surowce jest w tym zestawie wrecz fenomenalna. Moim zdaniem warto nawet dokupic ze 100 czy 200 waluty za diaksy, jesli pod sam koniec mialoby nam zabraknac jakichs groszy do zdobycia tego ostatniego elementu.
 

Serengeti

Szef kuchni
Jest jeden taki szczególny przypadek, gdy skrzynka za 80 jest opłacalna odrobinę bardziej niż inne :)
Gdy mamy "szczęście" do układu skrzynek 30 - 54 - 80. I to jest jedyna taka sytuacja.
W każdym innym układzie skrzynki za 80 i 89 są bardziej kosztownym wyborem, dają mniej progresu w przeliczeniu na jednostkę waluty.
 

visit0r

Paladyn
mozna zdac sie na szczescie (Ty je akurat miales) i liczyc na dodatkowa walute z tych drozszych skrzynek. Czasem przynosi to zamierzony efekt, ale czesto niestety nie. Moim zdaniem ryzyko zdania sie na szczescie jest zbyt duze i w evencie tego typu, gdzie zalezy nam przede wszystkim na nagrodzie glownej, najlepszym rozwiazaniem jest po prostu zachowanie pelnej dyscypliny w losowaniach i wybieranie skrzynek za 18 i 45, a nie zdawanie sie na losowosc. Nie mozna wtedy liczyc na jakis zapas waluty, ale w ogromnej wiekszosci przypadkow zestaw sie zdobedzie, choc prawie na styk i dopiero pod sam koniec eventu. Jest to moim zdaniem rozwiazanie znacznie pewniejsze i obarczone mniejszym ryzykiem.
to był jakiś błąd pierwszego dnia dziwiłem się dlaczego z każdej skrzynki dostaje zwoje, dopiero po chwili zakumałem ze to waluta ewentu tak wygląda, w kolejnych dniach nie bylo juz tak wesoło
 
Do góry