• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o wydarzeniu Zamglony Las

DeletedUser174

Guest
dlatego wlasnie nie wypowiadam sie na tym forum, ludzie z iluzoryczna wiedza staraja sie zablysnac przed tymi ktorzy tej wiedzy nie posiadaja w ogole....
jezeli ty produkujesz w zbrojowniach po 24h to nie mamy nawet o czym rozmawiac, a statystyki chatki z nadchodzcej rasy (jak i wszystkich innych budynkow) sa od tygodnia w architekcie, ja nie musze oszukiwac matematyki, za to ty chyba oszukiwalas na matematyce, dla mnie eot.
nieprawdziwe to sa twoje brednie...

statysyki zbrojowni sa w architekcie, kazdej produkcji, zbrojownia na 12h 1880 x2 = 3760 na dobe
ststystyki chatki 10 poziom ( tak jest w architekcie magiczny przycisk zmieniajacy poziom ewolucji) 1940 x 1.8 - 3492

ktore dane sa wedlug ciebie nieprawdziwe? chyba tylko te ktore ty podalas...
a może tak trochę grzeczniej?
masz zły dzień to idź wyżyj się gdzieś indziej... albo w bractwie sie rozładuj jak już musisz wirtualnie... gdziekolwiek

1/ deprecjonowanie żab w Twoim wykonaniu jest błędem akurat
2/ wspominanie o prowincjach 30+ jest nieporozumieniem. Czasy turniejów na 100 prowincji już mineły i albo musimy się z tym pogodzić, albo zakończyć grę
3/ chatka nie daje tylko orków, więc na jej produkcję trzeba patrzeć w szerszym kontekście
4/ w porównaniach warto tez uwzględnić różnice wielkości budynków oraz ich charakter i "koszt utrzymania"
5/ a co do zbrojowni to nie zawsze udaje się zrobić produkcję 12h i czasami bardziej opłaca sie ustawić akurat 24h, więc przeliczenia wydajności zbrojowni na układ 12h jest lekkim nagięciem rzeczywistości

do tego przydałoby się zrobić wykład o różnicy pomiędzy budynkiem kulturowym a produkcyjnym dostępnym w grze, ale jako wytrawny gracz raczej te różnice znasz i umiesz je "przeliczyć"
 

Charlene

Szef kuchni
nieprawdziwe to sa twoje brednie...

statysyki zbrojowni sa w architekcie, kazdej produkcji, zbrojownia na 12h 1880 x2 = 3760 na dobe
ststystyki chatki 10 poziom ( tak jest w architekcie magiczny przycisk zmieniajacy poziom ewolucji) 1940 x 1.8 - 3492

ktore dane sa wedlug ciebie nieprawdziwe? chyba tylko te ktore ty podalas...

Dane z Wikipedii i Elvengems, obie dotyczą produkcji 24h:
Zbrojownie
zbrojownia.jpg
Chatka- zostały zmienione pw! istotne są orki
chatka.jpg
Podałeś dane z 12h, które odpowiednio przeliczyłam na kratkę:
Zbrojownia 4x7: 1880 orków:12h =156,6 orków/h
156,6 orków:28 kratek=5,59 orków/kratkę/h
Chatka 4x4 10lvl: 1746 orków:12h= 145,5 orków/h
145,5 orków:16 kratek=9,09 orków/kratkę/h

Jeśli gdzieś popełniłam błąd, to niech mnie ktoś skoryguje, ale zazwyczaj tak przeliczam i porównuje budynki. Moim zdaniem Chatka pod względem produkcji orkowej wygrywa ze zbrojownią.

EDIT: Zbrojownia na 39 poziomie będzie zabierała 10,078 pop i 24,927 kul
Chatka 10 lvl w 17 rozdziale będzie dawała 3,960 pop i 18,540 kul
 
Ostatnia edycja:

astoN-

Rozbójnik
a może tak trochę grzeczniej?

co jest wedlug Ciebie niegrzeczne? przekazywanie rzetelnej wiedzy na tym forum? to ze ktos zarzuca klamstwo powolujac sie na statystyki ktorych nie zna i twierdzi ze musza byc zle jest ok? tak jak napisalem to czyste brednie... nie chce mi sie polemizowac z waszym stowarzyszeniem wzajemnej adoracji & masturbacji, atakujecie kazdego kto nie zgadza sie z waszym zdaniem mimo ze czesto niszczy was argumentami, zawsze odwracacie kota ogonem i zakrzywiacie rzeczywistosc aby tylko wyszlo na wasze i nie jest to tylko moja opinia, w kazdym bractwie w ktorym bylem tak o was mysla i ostrzegano mnie przed wami jak szukalem bractwa, dlatego wam nie odpisywalem na pw, tyle ode mnie, cya
 

DeletedUser174

Guest
@astoN-
1/ akurat z @Charlene nie jestem w jednym bratwie (nad czy ubolewam akurat, ale to inny temat)
2/ zdefiniuj tych >nas<, bo tak trochę nie wiadomo do kogo pijesz
3/ nie odpisanie na wiadomość też jest odpowiedzią i w bonusie jest świadectwem braku elementarnej kultury osobistej.
W zwiazku z tym jak ktoś mi osobiście nie odpisze na pw to zapewniam Cię, że nie wpadam w depresje z tego powodu... nawet jak jest to ktoś z kategorii >wyżej wydalam (w oryginale jest akurat inny wyraz lepiej pasujący do rymowanki, ale mógłby być uznany za wulgaryzm) niż mam<. Co więcej jestem wdzięczna, bo zaoszczędza mi problemów w przyszłości z eliminacja "zgniłych" elementów z bractwa, a to akurat bardzo sobie cenię

a co do meritum
@Charlene juz zamieściła wyliczenia "których nie zna", wie nie bede dublować

a w kwestii tego "zakrzywiania rzeczywistości" to jak z którym punktem mojej wypowiedzi sie nie zgadzasz to zapraszam do merytorycznej dyskusji, a nie zasłaniania sie ogólnikami typu "grupa wzajemnej adoracji".

W związku z tym czekam na :
niszczy was argumentami,
jestem bardzo ciekawa argumentów...

edit:
Jeśli gdzieś popełniłam błąd, to niech mnie ktoś skoryguje,
to ja mam jedną uwage do tych wyliczeń. Zbrojownia aby istnieć potrzebuje populacji i kultury (drogę można pominąć, bo oba budynki wymagają dostępu do drogi) więc do tych wyliczeń wydajności zbrojowni należy tez uwzględnić dodatkowe pola, bo posługiwanie się tylko samą wielkościa budynku jest nieobiektywne
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Proqrator

Rozbójnik
To ty chyba nie widziałeś domku wiedźmy

Widziałem. Nawet uważnie się mu przyjrzałem.
Nie rozumiem wyliczeń związanych z orkami dla wyższych rozdziałów. Nie wiem co Wy robicie z nimi że produkcja zbrojowni nie wystarcza i trzeba dodatkowe. Ja mam 4 czy 5 zbrojowni i nigdy mi nie brakowało. Żaby są super, ale taka ilość to zaledwie kropla. Populacji jak na tę powierzchnię też nie za wiele. Kultury fajnie że trochę więcej niż w poprzednich ewolucyjnych.
Budynek może wart postawienia jeśli nie narzeka się na brak miejsca. W razie brakow to pierwszy na odstrzał, ale ja gram amatorsko więc mogę się nie znać :)
To tylko moje skromne zdania. Nie zachęcam do dyskusji. Każdy ma swój pogląd na sprawę.
Buziaczki ;)
 

DeletedUser4408

Guest
Tu też ciekawostka jest z tą Chatką Czarwonicy, 1 poziom, mam ją w inwentarzu. Jeśli ma produkcję 24h ( tak można wnioskować ) a w opisie jest 1188 żab / 49/h, to mamy mały błąd. Ponieważ 49 x 24 = 1176 więc 1188 - 1176 = 12 i o tyle pokazuje za dużo. Pewnie mały błąd w zaokrąg...leniach, no ale jest ;)
 

Charlene

Szef kuchni
Wiecie co? Miałam plan, żeby zrobić główną linię zadań tak w 1-1,5 dnia, bo poprzedni event poszedł bardzo sprawnie i patrząc na listę zadań, myślałam, że z tym też pójdzie szybko (jestem człowiekiem niecierpliwym i nie lubię mieć czegoś na głowie, tylko zrobić jak najszybciej). Jestem na 38 pozycji (39 zadanie z listy) i jestem już poirytowana. Zadanie 34 -zbierz surkę T1,T2,T3 , potem 36- zbierz surkę T1,T2 i T3 i kolejne 37 również to samo.... Ilości nie są symboliczne, bo na wcześniejszych eventach jeden zbiór potrafił wystarczyć na 2 w porywach do 3 zadań, a w tym 1 zadanie pochłania całą produkcję i to robioną na zaklęciach(!). Zdecydowanie Twórcy chcieli wprowadzić hamulec i utrudnienie w zadaniach, więc nie dość, że system losowania jest jaki jest, to jeszcze tak szybko niektórych zadań się nie przejdzie (szkoda mi przyśpieszaczy). Optymistycznie to skończę główną za 2 dni i tylko dlatego, że mnie te produkcje stopują :/ a jeszcze widzę z 5 takich zadań na ilość, występujących blisko siebie. Wrrrr:mad:

EDIT: udało mi się zrobić główne, więc jednak się da, ale było to męczące przez ilości surowców :/W jednym zadaniu miałam np 14 tys surki, potem w kolejnym albo za 2-3 zadania -21 tys surki, następnie po raz kolejny 14 tys...przy ostatnim zaśpiewało 36tys surki...Moja produkcja z 3h to jakieś 18 736 i dzięki zaklęciom dało radę wyciągnąć więcej i to przyśpieszyć, ale robienie zadań nie sprawiło mi przyjemności :( ( wcześniejsze eventy lubiłam pod tym kątem)
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
nieprawdziwe to sa twoje brednie...

statysyki zbrojowni sa w architekcie, kazdej produkcji, zbrojownia na 12h 1880 x2 = 3760 na dobe
ststystyki chatki 10 poziom ( tak jest w architekcie magiczny przycisk zmieniajacy poziom ewolucji) 1940 x 1.8 - 3492

ktore dane sa wedlug ciebie nieprawdziwe? chyba tylko te ktore ty podalas...

Zbrojownia żre populacje i kulturę.
Poza tym chata jest prawie 2x mniejsza niż zbrojownia, ten fakt CUDOWNIE pominęliście.
Porównujecie budynek 4x7 z budynkiem 4x4
Chata to jest orkownia 4x4 dająca też 3 pw i żaby, dzięki której postawisz sobie dodatkową zbrojownię bo ci doda populacji i kultury a nie zeżre.

Wiecie co? Miałam plan, żeby zrobić główną linię zadań tak w 1-1,5 dnia, bo poprzedni event poszedł bardzo sprawnie i patrząc na listę zadań, myślałam, że z tym też pójdzie szybko (jestem człowiekiem niecierpliwym i nie lubię mieć czegoś na głowie, tylko zrobić jak najszybciej). Jestem na 38 pozycji (39 zadanie z listy) i jestem już poirytowana. Zadanie 34 -zbierz surkę T1,T2,T3 , potem 36- zbierz surkę T1,T2 i T3 i kolejne 37 również to samo.... Ilości nie są symboliczne, bo na wcześniejszych eventach jeden zbiór potrafił wystarczyć na 2 w porywach do 3 zadań, a w tym 1 zadanie pochłania całą produkcję i to robioną na zaklęciach(!). Zdecydowanie Twórcy chcieli wprowadzić hamulec i utrudnienie w zadaniach, więc nie dość, że system losowania jest jaki jest, to jeszcze tak szybko niektórych zadań się nie przejdzie (szkoda mi przyśpieszaczy). Optymistycznie to skończę główną za 2 dni i tylko dlatego, że mnie te produkcje stopują :/ a jeszcze widzę z 5 takich zadań na ilość, występujących blisko siebie. Wrrrr:mad:


Ktoś na becie pisał, że miał 8 zadań (zbierz towary) w krótkim odstępie czasu.
Co ciekawe dalej dyskryminują w tych questach żywe towary których manufaktury zajmują nam też miejsce a w niczym się nie przydają w tej chwili w kwestii eventowej.
 

xEasyRiderx

Rycerz
Zdecydowanie Twórcy chcieli wprowadzić hamulec i utrudnienie w zadaniach, więc nie dość, że system losowania jest jaki jest, to jeszcze tak szybko niektórych zadań się nie przejdzie (szkoda mi przyśpieszaczy).
Nie wiem czy w tym evencie tak samo było na becie jednak pamiętając poprzedni event w linii zadań dziennych był wprowadzony hamulec czasowy. Nie dało się tych zadań zrobić za szybko ponieważ po zakończeniu jednego zadania nie można było przejść od razu do następnego tylko odczekać określony limit czasu aby pokazało się kolejne zadanie. Podejrzewam iż tutaj może być tak samo ;)
 

Nusion

Kapłan
Nie wiem czy w tym evencie tak samo było na becie jednak pamiętając poprzedni event w linii zadań dziennych był wprowadzony hamulec czasowy. Nie dało się tych zadań zrobić za szybko ponieważ po zakończeniu jednego zadania nie można było przejść od razu do następnego tylko odczekać określony limit czasu aby pokazało się kolejne zadanie. Podejrzewam iż tutaj może być tak samo
Teraz jest tak samo, są 54 zadania główne, które można zrobić choćby w 1 dzień jeśli ktoś zechce, a potem jest 21 zadań dziennych, po jednym na każdy dzień eventu
 

Charlene

Szef kuchni
Nie wiem czy w tym evencie tak samo było na becie jednak pamiętając poprzedni event w linii zadań dziennych był wprowadzony hamulec czasowy. Nie dało się tych zadań zrobić za szybko ponieważ po zakończeniu jednego zadania nie można było przejść od razu do następnego tylko odczekać określony limit czasu aby pokazało się kolejne zadanie. Podejrzewam iż tutaj może być tak samo ;)
Zadania główne można robić od razu po sobie, ale jak skończysz te główne, to wtedy masz dzienne i to one pojawiają się po 24h, jeśli jesteś na bierząco z zadaniami.
 

mayder

Tancerz ostrzy
Zadania główne można robić od razu po sobie, ale jak skończysz te główne, to wtedy masz dzienne i to one pojawiają się po 24h, jeśli jesteś na bierząco z zadaniami.

Kolejna rzecz która przywędrowała do nas z FoE. Dobrze że u nas jest inny system "sąsiedztwa" i raczej nie uświadczymy eventu z FoE gdzie dosłownie "walczy" się z sąsiadami o nagrodę dzienną :p, chociaż znając IG to i tu mogą nas zaskoczyć :p
 

Charlene

Szef kuchni
Kolejna rzecz która przywędrowała do nas z FoE. Dobrze że u nas jest inny system "sąsiedztwa" i raczej nie uświadczymy eventu z FoE gdzie dosłownie "walczy" się z sąsiadami o nagrodę dzienną :p, chociaż znając IG to i tu mogą nas zaskoczyć :p
Jakbym chciała grać w FoE to bym grała w FoE a gram w Elvenar i mam nadzieję, że będzie mocny, negatywny głos od strony graczy i Twórcy nie będą kombinować.
 

DeletedUser174

Guest
Porównujecie budynek 4x7 z budynkiem 4x4
w kwestii sprostowania: tu na forum tylko @astoN- popełnił ten błąd

@proqrator orcze mordki mogą stać się bardzo deficytowym towarem niedługo. Trochę jedziemy na starych zapasach, więc to aż tak może jeszcze nie są widoczne braki. Dzisiaj aż mnie zatkało jak za negocjacje na 1 gwiazdce w pierwszej prowincji zaśpiewało mi 1600 oreków... To tak trochę dużo... podkreślam: 1 prowincja! nie 10, 30 czy 100. A jeszcze jest iglica i czasami do rozbudowy budynków orkami trzeba sypnąć. Może być ciekawie

Chatka z pewnością znajdzie swoich amatorów. Wprawdzie nie jest to budynek, bez którego dalsza gra będzie jakoś wybitnie utrudniona, ale chyba jest wart swojej ceny. U mnie w mieście raczej znajdzie sie kilka wolnych kratek na nią. Produkcja żab nie jest może oszałamiająca, ale na pewno się przyda. Garstka pw też będzie miłym dodatkiem. A sam budynek "jeść nie prosi"
 

Eleanora2

Wędrowiec
Na FoE i Elvenar ten sam event i koszty dla porównania. Tak ździebko chyba u nas trudniej czy mi się tylko wydaje? :)
chyba więcej niż ździebko : na FOE są dodatkowe linie zadań, są 3 a nie 2 odpowiedniki artefaktów do uzyskania za wykonanie zadań (a dom strachów ma 7 poziomów a nie 10), jest także 1200 waluty za zadania a nie 300 szt, nie wspominając o możliwości wylosowania w ramach nagród dziennych budynku ewolucyjnego z poprzedniego roku.
 

mayder

Tancerz ostrzy
nie wspominając o możliwości wylosowania w ramach nagród dziennych budynku ewolucyjnego z poprzedniego roku.

U nas też jest Bezgłowe halloween i dr. Frankespleen które były w poprzednich latach tylko różnicą jest taka że to nie są budynki ewolucyjne tak jak w FoE więc wypadają gorzej jako nagroda dzienną w porównaniu.
 

DeletedUser3975

Guest
Ciemność widzę - zamglony las, zamglone zasady i niejasności, choć oko wykol, to żadne światło nie naprostuje pokrętnej i pogmatwanej ścieżki.
Szata jest pomysłowa, ale jak mądre przysłowie prawi "nie szata zdobi..." w tym wypadku liczy się grywalność, przyjemność i satysfakcja. Te dwie ostatnie, już dawno się wypaliły,
a żeby było jasno - wolę stary i sprawdzony/mniej pokrętny "tryb" zabawy i nagród.
Odkrycie Nagrody Dziennej, to iluzja, takie czary mary, guzik dały, tej bajeczki...
 
Do góry