• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Zgromadzeniu Kultów Feniksa

Koval92

Kapłan
Pandy są fajne na zaklęcia magicznej produkcji które są drogie w reliktach i długo produkowane. Mogły by być jednak 24h z taką ilością surowców jaką oferują, dając 1 zaklęcie co dobę zamiast 2 co 48h.

Niestety wszystko jest lepsze niż nowy feniks a trend się utrzyma.
 

DeletedUser174

Guest
komuno wracaj, każdy ma mieć to samo i w takiej samej ilości !!
ironia nie jest tu potrzebna
ig musi rozwiązać problem miśków. Danie możliwości stworzenia jednego misia nowym nie jest rozwiązaniem.

Z miśkami jest ten problem, ze trzeba je karmić, a kurek z karmą został przykręcony... W związku z tym czy gdyby ktoś miał 20 brunatnych to by je postawił i wykarmił? Miejsce jest zbyt cenne, więc powyżej pewnego poziomu już nie opłaca się dostawiać kolejnych pod karmienie. Pomijając już fakt dostępności karmy, która musi wystarczyć też na feniksa i polara, więc tym bardziej nikt nie pokusi się o notoryczne karmienie 20 brunerów. Czy to jest dobre rozwiązanie? Nie, ale innego (może poza zlikwidowaniem efektu kumulacji, ale to też nie bardzo mi sie podoba) jakoś nie widzę...
 

DeletedUser2262

Guest
ironia nie jest tu potrzebna
ig musi rozwiązać problem miśków. Danie możliwości stworzenia jednego misia nowym nie jest rozwiązaniem.

Z miśkami jest ten problem, ze trzeba je karmić, a kurek z karmą został przykręcony... W związku z tym czy gdyby ktoś miał 20 brunatnych to by je postawił i wykarmił? Miejsce jest zbyt cenne, więc powyżej pewnego poziomu już nie opłaca się dostawiać kolejnych pod karmienie. Pomijając już fakt dostępności karmy, która musi wystarczyć też na feniksa i polara, więc tym bardziej nikt nie pokusi się o notoryczne karmienie 20 brunerów. Czy to jest dobre rozwiązanie? Nie, ale innego (może poza zlikwidowaniem efektu kumulacji, ale to też nie bardzo mi sie podoba) jakoś nie widzę...
Tylko że:
nakarmienie 20 brunnerów i (powiedzmy średnia półka z iglicy 20x5h przyspieszaczy) = 100h przyspieszaczy*
nakarmienie 1 brunnera (1 raz czy więcej) w tym przypadku 20 razy = 2000h przyspieszaczy*

*Powyżej bardzo uproszczona kalkulacja, bo można wziąć pod uwagę rozpoczęcie kamienia po całym cyklu treningowym w obiekcie wojskowym. Ale 100h vs 2000h, czyli ok 4 dni vs 83 dni.

Jeśli co tego dodamy że każdy brunner produkuje - w przybliżeniu 4 oddziały jednostek / 48h to mamy "gratisowe" 40 oddziałów na dobę (20 brunatnych x 4 oddziały / 2 dni).
Przy założeniu że przy maksymalnym rozbudowaniu cuda wojskowego produkujemy 1 oddział / 1h = 24 oddziały na dobę.

efekt karmienia przyjmijmy na 12h, wtedy 1 brunatnego nakarmionego 20x daje nam 10 dni - w tym czasie:
1 brunner da: 40 oddziałów "gratisowych" - czyli 40 gratisów / 24 (produkcja dzienna) = ok 2 dni "gratis"
20 brunnerów da: 400 oddziałów "gratisowych" - 400 gratisów / 24 (produkcji dziennej) = ok 17 dni "gratis"
 

Tajniakos

Paladyn
Szczególnie jak wejdą na miasta pewnych graczy, zobaczą masę miśków z pop/kult większymi przy rozmiarze 3x3 niż nowe budynki przy rozmiarze 4x4 i efektami z kosmosu i wyjdą z gry bo po co się starać, jak już nie można takich skarbów zdobyć tylko jakieś śmieciowe budynki bo firma za tych kilku graczy ukarała całą społeczność
@Koval92 ja Ciebie bardzo proszę nie pluj jadem do osób, którym udało się ugrać więcej niż Tobie w evencie jesiennym. Wprowadzasz niepotrzebne dyskusje wokół miśków chrisa co staje się już od dawna niesmaczne (temat rzeka odświeżany przez Ciebie przy każdej możliwej okazji). Skąd u Ciebie wzięła się teoria o karaniu kogokolwiek za to, że komuś udało się coś więcej?.Gra dawała takie możliwości i gracz zaznaczam KAŻDY mógł zdobyć taką samą ich ilość. Dam sobie głowę obciąć, że inną retorykę byś zastosował gdybyś to Ty był tym, który ma miśków pod dostatkiem. Po co mielić ten temat za każdym razem? Mało argumentów dostawałeś? Po co wprowadzać w błąd nowych graczy, którzy to nie po wejściu do miasta pełnego miśków a po przeczytaniu Twojego postu zrezygnują z gry? Dobrze wiemy, że nie ilość miśków ma znaczenie a ilość odkrytych prowincji turniejowych ma w tym przypadku największe znaczenie. Mogę mieć pierdyliard brunerów to i tak w turnieju nie wygram z graczem, który będzie miał choć jedną prowincje więcej ode mnie. Dlatego nie rozumiem po co non stop wałkujesz ten temat.
 

Koval92

Kapłan
Dobrze. Przeszłość nie zmieni tego, że teraz zepsuli eventy całkiem. Pytanie co my możemy poradzić na to, jeżeli to co piszemy olewają od jakiegoś czasu. Nie stawiać budynków? Powiedzą, że masz prawo. Nie brać udziału w eventach? Powiedzą, że masz prawo. Nie kupować diaxów? Zabiorą zaraz coś jeszcze i dadzą nowym graczom, żeby ich skusić na startową płatność.

Gdyby brunery nic nie dawały to by gracze nie mogli natrzaskać kilka tysięcy oddziałów wojska w kilka minut czasówkami z iglicy.
Ilość odkrytych prowincji nic nie daje, jeżeli nie masz ich czym robić.
 

Tajniakos

Paladyn
Brunery dają i to dużo, ale wypada zaznaczyć, że trzeba je jeszcze karmić a widząc ile karmy można wytworzyć w akademii to większość tych miśków jest i tak na diecie. Ja mam jeden kpl a używam tygodniowo 4 karmy i zaznaczam, że pomijam akurat brunera. Reglamentacja karmy w akademii z jaką przynajmniej ja się spotykam nie pozwoliła by mi na wykarmienie 8 miśków co np dwa tygodnie.
 

DeletedUser2262

Guest
Brunery dają i to dużo, ale wypada zaznaczyć, że trzeba je jeszcze karmić a widząc ile karmy można wytworzyć w akademii to większość tych miśków jest i tak na diecie. Ja mam jeden kpl a używam tygodniowo 4 karmy i zaznaczam, że pomijam akurat brunera. Reglamentacja karmy w akademii z jaką przynajmniej ja się spotykam nie pozwoliła by mi na wykarmienie 8 miśków co np dwa tygodnie.
W pełni się z Tobą zgadzam, przy czym, czy nakarmisz jednego miśka 5x czy pięć miśków 1x to tyle samo karmy zużyjesz w obu przypadkach, ale w drugim 5x mniej przyspieszaczy - których teraz jest bardzo ograniczona ilość.
 

Tajniakos

Paladyn
W pełni się z Tobą zgadzam, przy czym, czy nakarmisz jednego miśka 5x czy pięć miśków 1x to tyle samo karmy zużyjesz w obu przypadkach, ale w drugim 5x mniej przyspieszaczy - których teraz jest bardzo ograniczona ilość.

Zgadzam się z Tobą w pełni :) Jak dla mnie opcja nr dwa jest korzystniejsza bo przy ilości zdobywanej karmy a ilości przyśpieszaczy zdobywanych w iglicy nie zauważyłem znacząco ich ograniczonej ilości. Po za tym tak samo nie zauważyłem zmian w topce turniejowej a na pewno nie na tyle aby snuć teorie spiskowe, że spowodowane jest to nadmiarem miśków u niektórych graczy :)
 

blazius1

Paladyn
Karma nie jest problemem. To przyspieszacze napędzają Brunerry. Ptaki Gromu zresztą też dzialają na tej samej zasadzie. Na końcu z resztą okazuje się, że do operacji brakuje narzędzi/ziaren, a nie karmy.

Ale gdybym projektował cudaka do nowej epoki, to dawałby karmę. Nie jakieś ułamki punktów rankingowych. Co to za pomysł w ogóle z tymi punktami do rankingu z cudaka? Albo żeby budynek z epoki z końca gry dawał PW?!
 

jakub357

Łucznik
Ukończyłem event, zdobywając 7 starych artefaktów. Aby to osiągnąć, musiałem wydać 1200 diamentów na esencje. Nie miałem szczęścia w losowaniach, nie wypadały mi esencje. Z akademii wypadło mi 3x150 esencji. Podsumowując: event trudny, nie był przyjemny, nie zdobyłem tego co chciałem w pełni. Nie było nic wartego uwagi. Jedynie skrzętnie ukryta nagroda w Akademii.
A więc mam burzowego obok ognia. Jest silny. Odciąża miasto z żywych manufaktur i pozwala produkować żywe w szybkim tempie.

Brakowało Studni, PW, przyspieszaczy, konkretnych budynków na populacje; albo chociaż dnia z piórkami x2.
 

Koval92

Kapłan
Ukończyłem event, zdobywając 7 starych artefaktów. Aby to osiągnąć, musiałem wydać 1200 diamentów na esencje. Nie miałem szczęścia w losowaniach, nie wypadały mi esencje. Z akademii wypadło mi 3x150 esencji. Podsumowując: event trudny, nie był przyjemny, nie zdobyłem tego co chciałem w pełni. Nie było nic wartego uwagi. Jedynie skrzętnie ukryta nagroda w Akademii.
A więc mam burzowego obok ognia. Jest silny. Odciąża miasto z żywych manufaktur i pozwala produkować żywe w szybkim tempie.

Brakowało Studni, PW, przyspieszaczy, konkretnych budynków na populacje; albo chociaż dnia z piórkami x2.

Burzowy fajnie się komponuje z centrum handlowym na wysokim poziomie ;) Również go postawiłem obok ognistego. Cieszę się, że chociaż to wyciągnęliśmy z eventu.
 

adam3968

Wędrowiec
Czyli nadchodzący
Tak to prawda, możliwość wymiany artefaktów będzie dostępna w Tworzeniu tylko podczas trwania wydarzenia, zresztą jest to jasno napisane w ogłoszeniu o wydarzeniu. Co do pozostałej części pytania to postaram się coś dowiedzieć.

edytowano:
Cytat z ogłoszenia
Wybierajcie mądrze, jako że ta opcja w Tworzeniu będzie dostępna tylko przez krótki czas po zakończeniu wydarzenia!
więc ci gracze co poszli w strone wymiany artefaktów mogą nadchodzącą przygode sobie odpuścić bo po co im nowe artefakty które wymieniali przez ostatnie 4 tygodnie na te wcześniejsze ,brawo wy, brawo logika
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Mnie sie udalo zdobyc 10 nowych artefaktow, szybko zamienilem je na stare plus to co mialem odlozone. czekam na moment zeby postawic Feniksa Burzy. Naprawde gdyby nie ukryta nagroda nawet bym tego kijem nie tknal
 

visit0r

Paladyn
Mnie sie udalo zdobyc 10 nowych artefaktow, szybko zamienilem je na stare plus to co mialem odlozone. czekam na moment zeby postawic Feniksa Burzy. Naprawde gdyby nie ukryta nagroda nawet bym tego kijem nie tknal
a ten moment jest bliski dla tych co szybko zrobia pierwszze badanie nowej rasy i beda mieli szczescie trafic we wlasciwa recepte w AM ;)
 

adam3968

Wędrowiec
Mnie sie udalo zdobyc 10 nowych artefaktow, szybko zamienilem je na stare plus to co mialem odlozone. czekam na moment zeby postawic Feniksa Burzy. Naprawde gdyby nie ukryta nagroda nawet bym tego kijem nie tknal
gratulacje ,pewnie jesteś w bardzo małym gronie osób z takim wynikiem ,tyle że mój wpis dotyczy czego innego, skoro są do zdobycia jeszcze 2 artefakty w przygodzie to dlaczego blokuje się możliwość ich wymiany, to jest pytanie do supporterów
 

DeletedUser174

Guest
I nie mówicie że IG nie słucha co mówicie czy piszecie ;)
prima aprilis to już był... dzień cyrku też już był, więc promocja pracy klaunów też odpada.... dzień kabaretu moze jest dzisiaj że tak na żarty Ci się zebrało?
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
gratulacje ,pewnie jesteś w bardzo małym gronie osób z takim wynikiem ,tyle że mój wpis dotyczy czego innego, skoro są do zdobycia jeszcze 2 artefakty w przygodzie to dlaczego blokuje się możliwość ich wymiany, to jest pytanie do supporterów
Inaczej niz w wczesniejszych eventach skupilem sie tylko na skrzynkach ktore daja dodatkowe esencje(pomijajac ta za 160, bo ona mimo wszystko nie jest warta), losowalem glownie 53 i 84 plus te 27 i ktores jeszcze z szansa na 50 czy 100. I to dawalo rade naprawde sam bylem zaskoczony ile dodatkowej waluty mi wypadlo. Nie podliczylem bo losowalem w dniach ktorych mi pojawila sie recepta w akademii, wiec to bylo rozstrzelone na caly event. Dzieki temu moge postawic feniksa burzy, a jak z przygody wpadna kolejne 2 nowe, to wymienie je i bedzie 1 stary.
 
Do góry