• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Zgromadzeniu Kultów Feniksa

Koval92

Kapłan
Inno jak widzi, że wypuściło wadliwy produkt to wmawia, że produkt nie był wadliwy, a jak się nie zgadzasz to dostajesz bana na Instagramie, FB i innych kontach. Do dzisiaj mam bana za stwierdzenie na instagramie faktu, że 80 waluty za quest było od 2 dnia eventu jesiennego. Oni uważają, że od startu, oczywiście kłamią.
 
Ostatnia edycja:

blazius1

Paladyn
To jest dyskusja o Zgromadzeniu Kultów Feniksa, a widzę że zaczyna zbaczać i to ostro na inny tor. Proszę o powrót do meritum.
Jest już generalnie po zawodach. Twoje meritum właśnie przeszło do przeszłości. Aktualnie, nie wiem czy zauważyłeś, staramy się raczej zapomnieć o tym evencie.

Napisz lepiej, że dyskusja zbacza na temat niewygodny. Albo cokolwiek zgodnego z rzeczywistością. Po co piszesz takie bzdury?
 

DeletedUser3983

Guest
Psioczycie i psioczycie osobiście uważam że event nie był taki zły, były gorsze,super pomysłem była możliwość postawienia starego Feniksa i wykorzystania zalegających artefaktów,by postawić feniksa Ognia albo drugiego,obniżenie statow do nowego Feniksa pozbawiło mnie i wielu innych graczy dylematu co postawić drugiego starego Feniksa czy nowego,na korzyść starego,brak możliwości losowania czegoś innego niż budynki uważam za niedopatrzenie,ilość waluty za małą oczywiście studnie by się przydały,ale chyba największym potknieciem tego eventu była niedostateczna informacja o możliwości wyboru innych feniksow poza nowym i ich statystykach,dodatkowo uważam że te artefakty były do siebie bardzo podobne co mogło skutkować pomyłkami w zamianie.
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Event mógł być dla niektórych wręcz niepotrzebny i to na pewno było jego słabością, bo jednak (IMHO) event powinien być dla każdego.
Dla mnie osobiście: pól na pół.
Na jednym świecie też się do niczego nie przydał, ale był łatwy, więc zrobiłem wszystkie zadania i wylosowałem mnóstwo budynków, z których właściwie żadnego nie potrzebuję - oprócz Płonących Basenow, którymi zastąpiłem Chatki Many sprzed trzech epok. Zamieniłem nawet artefakty na starego Feniksa,
ale jeszcze nie wiem, czy go postawię, może jak mi się w kolejnym rozdziale w AM trafi Feniks Burzy, to się zastanowię.
Natomiast na drugim świecie postawiłem Feniksa Ognia i nawet podniosłem go na 9 poziom (oczywiście musiałem dokupić waluty za diamenty, ale na tego Feniksa było warto) - więc to jest jakiś plus.
Może teraz będzie event, w którym da się zdobyć artefakty do miśków, pamiętajmy jednak, że to nie rozwiązuje systemowo kwestii podnoszenia budynków ewolucyjnych dostępnych w AM.
 

Koval92

Kapłan
Za tydzień więc tuż po zabraniu artefaktów, "nie wiedzieli" cały event, dowiedzieli się o 2;01 jak event się skończył, to to wyskoczyło.
 

blazius1

Paladyn
Moim zdaniem dodanie kolejnych artefaktów do Miśków to byłby strzał w stopę tej gry niezgorszy niż np. niezróżnicowanie nagród w szczęśliwie minionym evencie. Zwyczajny cios w balans gry, więc nie idźmy już tą drogą, jak mawiał klasyk.

A wracając do meritum: był jednak jeden nowy budynek nadający się do postawienia - Magmowe Jajo. Może niekonieczne dobry, gdy daje manę, ale w niższych epokach współczynniki produkcji nie są zaniżone. Magmowe pozwala na zdjęcie produkcji w połowie okresu tj. po upływie doby. Czyli produkcja się nie marnuje. Czyli jest to taki większy Płonący Basen z zbiorem raz na dzień.
 

DeletedUser3983

Guest
Może jednak powinni iść tą drogą co w tym evencie i w kolejnych nawiązywać do poprzednich dając możliwość wykorzystania zalegających artefaktów oraz budynków,wiecej miśkow, Stonow czy syrenek nie zdobędziesz a ze skończoną listą zadań możesz liczyc na 6-7 artefaktów maksymalnie. W ten sposób może być ciekawiej niż serwowanie kolejnych budynków których nie ma gdzie stawiać i wcale się nie opłaca. Byłoby i coś dla starych i coś dla nowych graczy.
 

visit0r

Paladyn
Może jednak powinni iść tą drogą co w tym evencie i w kolejnych nawiązywać do poprzednich dając możliwość wykorzystania zalegających artefaktów oraz budynków,wiecej miśkow, Stonow czy syrenek nie zdobędziesz a ze skończoną listą zadań możesz liczyc na 6-7 artefaktów maksymalnie. W ten sposób może być ciekawiej niż serwowanie kolejnych budynków których nie ma gdzie stawiać i wcale się nie opłaca. Byłoby i coś dla starych i coś dla nowych graczy.
nowy budynków nie ma gdzie stawiać ale na kolejnego misia miejsce już się znajdzie? jedno nie wyklucza drugiego ?
 

blazius1

Paladyn
Może jednak powinni iść tą drogą co w tym evencie i w kolejnych nawiązywać do poprzednich dając możliwość wykorzystania zalegających artefaktów oraz budynków,wiecej miśkow, Stonow czy syrenek nie zdobędziesz a ze skończoną listą zadań możesz liczyc na 6-7 artefaktów maksymalnie. W ten sposób może być ciekawiej niż serwowanie kolejnych budynków których nie ma gdzie stawiać i wcale się nie opłaca. Byłoby i coś dla starych i coś dla nowych graczy.
Mniejsza nawet że jedno wyklucza drugie a problem z brakiem miejsca i tak wpisany jest w zasady gry. Brak miejsca jest podstawowa zasadą tej gry więc nie jest to coś co możnaby regulować ilością budynków do wyboru do postawienia. Cokolwiek w mieście postawisz to masz brak miejsca.

Probemem tu są nadal Miśki. I zawsze będą. Miśki, a więc też artefakty do Miśków. Im więcej jedenych i drugich, tym różnice pomiędzy graczami będą coraz większe. Miśki burzą balans gry. W interesie młodych strażem i małych graczy (co nie załapali się na event z miśkami) leży wyłącznie to, żeby nie dodawać do gry ani artefaktów ani budynków do Miśków. Po to żeby w grze nie przybywało już ani Brunatnych Misiów, ani Polarnych.

Nie jest naturalnie jeszcze problemem podarowanie nowym graczom połowy jednego Brunatnego. Gorzej jakby dali starszym graczom możliwość dostawienia Polarnego do Brunatnego, albo postawienia obydwu (za pomocą starych artefaktów sprzed roku). Po takim evencie młodsi gracze byliby na prawdę już mocno w czarnej dziurze, ponieważ rzecz dotyczyła by już nie względnie zbalansowanych z grą Feniksów, ale niezbalansowanych Miśków.
Nowy gracz z połówką Brunatnego po takiej imprezie może zapomnieć że istnieje w turnieju. A jak podniosą tylko leciutko trudności w Iglicy ( a mogą zawsze to zrobić gdy zobaczą że graczom z kolejnymi Misiami idzie za łatwo!) - to taki gracz szybko wylatuje z Iglicy, gdy starsi sobie spokojnie jeszcze radzą.

Czyli nie idźmy dalej tą samą drogą.

Mnożenie Syrenek czy Stonów nie ma żadnego znaczenia. Niech mnożą.
Za rok niech nawet namnożą Bażanta, najwyżej się trochę znowu pośmiejemy. Ale nie Miśki. Ten temat trzeba urwać. Jest ślepą drogą.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser174

Guest
owszem zgadzam sie, ze miśki nieźle mieszają w grze. I że nowi bezwarunkowo powinni mieć możliwość postawienia misia.

ale co do tych "starych" to ja może przypomnę, ze nie dostaliśmy wszyscy po równo... jak ktoś dzisiaj ma 8 misiów to jest lata świetlne za tymi co mają 1. Sory, ale tu balansu ni ma... i lepiej by było dla wszystkich jakby jednak trochę uśrednili (ponieważ zabranie nie wchodzi w rachubę, to "ogon" powinien mieć możliwość nadgonienia tych bardziej bogatych) nasze możliwości, bo inaczej to bardo słabo widzę dalszą grę
 

Koval92

Kapłan
Powinna byc maksymalna ilość każdego rodzaju budynku ewolucyjnego w grze i jak ukańczasz poprzedni to możesz stworzyć kolejny aż do osiągnięcia maksimum. A nie, że kto zdobył 2 stonehenge ma 2 a kto jedno to ma jedno i nie może utworzyć drugiego, to samo z miśkami feniksami itd. I byłby balans ale tak nie zrobią, bo im zależy, żeby nie było balansu. Jakby im zależało żeby był, to by posłuchali czegokolwiek co pisaliśmy przez ostatnie pół roku. Oszukiwali wielokrotnie, teraz was robili w bambuko, że nie wiedzą kiedy artefakty znikną, a o 2;01 magicznie ogłoszenie wyskoczyło, co pokazuje, że dobrze wiedzieli.

Ja miałem opcje dokupic 500 waluty za 2000 diaxów żeby zdobyć dodatkowy artefakt (brakowało mi 16 waluty głównej) albo czekać z nadzieją na to, ze recepty będą jeszcze po przygodzie. Wybrałem to drugie i wiadomo, kilka osób z bractwa to samo, jednej brakło 1 artefaktu do feniksa na 10 poziomie i poczeka rok o ile nie trzaśnie tym o ścianę.

Kasować nie ma opcji, kto zdobył te miśki to zdobył nie można karać za to, że ktoś się wysilił. To reszta musi mieć opcję nadgonić. Ale nie będzie miała, daje na to 1000% .
 

blazius1

Paladyn
Gdyby każdy mógł mieć to samo, to w zasadzie bylby ideał. ;) Z punktu widzenia całej gry (bo nie poszczególnych graczy). Tylko, że to już niemożliwe.

Pamiętajcie, że ludzie w inwentarzach mają stare artefakty i stare budynki Miśków. Pozostałości po najbardziej szalonym evencie jaki wymyślono dotąd.

Myśmy przecież szarpali jesienią bez opamiętania, najmniej po kilkanaście artefaktów. I nadwyżkę nadal trzymamy. Jak wpuszczą w kolejnym miskowym evencie do gry kolejne artefakty, to te stare Miśki się pojawią. I o nadganianiu nadal nie będzie mowy. Będzie większy problem z nadganianiem, niż jest dzisiaj, czy ewentualnie po takim samym evencie Miśklowym, jaki mieliśmy przed chwilą z Feniksami.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3983

Guest
Wydaje mi się że kto miał brunatnego to go sobie postawił na tyle ile się dało,bo trzymanie go w inwentarzu to marnotrawstwo,natomiast polary fakt pewnie sporo osób ma pochowane bo można nawet nie wiedzą że bez podnoszenia misiek polarny daje 10% skrócenia turnieju a to i tak dużo dodatkowo d111 i spokojnie wystarczy,natomiast poza nielicznymi wyjątkami wszyscy trzymają w inwentarzu nieszczęsne pandy i to one miałyby szansę zaistnieć u starych graczy gdyby dano im możliwość.
 

DeletedUser2262

Guest
Najprostszym sposobem byłoby zlikwidowanie kumulacji efektu karmienia z budynku jednego rodzaju, pozostawiając dla pozostałych bonusy zbioru co 24/48h
 
Do góry