• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Zgromadzeniu Kultów Feniksa

Koval92

Kapłan
Dziękuję w imieniu tych osób które u nas miały feniksy na 9 poziomie
Oby wbili na 10 wszyscy którym zależało
 

DeletedUser174

Guest
I ogłoszenie dodane, wymiana dostępna będzie do 6 maja.
szczerze to nie rozumiem dlaczego ig tak długo trzymało w tajemnicy datę
a już tym bardziej nie rozumiem dlaczego pierwotnie wymiana miała skończyć się przez przygodami

szczęście że poszli po rozum do głowy... jest iskierka :D
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
szczerze to nie rozumiem dlaczego ig tak długo trzymało w tajemnicy datę
a już tym bardziej nie rozumiem dlaczego pierwotnie wymiana miała skończyć się przez przygodami

szczęście że poszli po rozum do głowy... jest iskierka :D
@kikimora, a dowcip o rabinie i kozie znasz? Bo mnie ta sytuacja właśnie wygląda na taką, w której podano pierwszą datę tylko po to, żeby się zniej wycofać i pokazać, że liczą się z głosem graczy. I teraz w każdej innej sytuacji, gdzie spuszczą nasze opinie z wodą w klozecie, powiedzą, że przecież czasem graczy słuchają.
Może nie mam racji, ale jakoś tak nabrałem podejrzeń, bo coś za bardzo podkreślają, jak to zmienili decyzję "dzięki naszej opinii".
 

DeletedUser2262

Guest
@kikimora, a dowcip o rabinie i kozie znasz? Bo mnie ta sytuacja właśnie wygląda na taką, w której podano pierwszą datę tylko po to, żeby się zniej wycofać i pokazać, że liczą się z głosem graczy. I teraz w każdej innej sytuacji, gdzie spuszczą nasze opinie z wodą w klozecie, powiedzą, że przecież czasem graczy słuchają.
Może nie mam racji, ale jakoś tak nabrałem podejrzeń, bo coś za bardzo podkreślają, jak to zmienili decyzję "dzięki naszej opinii".
Ja osobiście podejrzewam że od samego początku nie tylko to planowali, ale również przeanalizowali że gdyby do wygrania w nowych Przygodach były tylko artefakty Bażanta bez możliwości wymiany na artefakty Feniska, to przygody zwyczajnie byłyby przez większość bractw pominięte.
 
Ja tam nie lubie teorii spiskowych, choc w tym przypadku sa dosc niewinne ;)
Procesy decyzyjne w firmach tego typu nie zawsze mozna rozpatrywac w kategoriach zwyklej logiki, czasem takie "cuda" sie dzieja, ze naprawde lepiej, zeby nikt z zewnatrz o tym nie wiedzial ;) A czasem panuje po prostu zwykly balagan. Nie twierdze, ze i w tym przypadku tak jest, przyjmuje po prostu do wiadomosci wyjasnienie jarq. Z zastrzezeniem, ze to w pelni swiadoma i zamierzona naiwnosc z mojej strony ;)
 

Koval92

Kapłan
Ja osobiście podejrzewam że od samego początku nie tylko to planowali, ale również przeanalizowali że gdyby do wygrania w nowych Przygodach były tylko artefakty Bażanta bez możliwości wymiany na artefakty Feniska, to przygody zwyczajnie byłyby przez większość bractw pominięte.

Tutaj mamy jeszcze do ulepszenia inne feniksy, w sumie 3 różne rodzaje jakie dostaliśmy rok temu a inni sobie mogli każdego wytworzyć. W evencie w którym było stonehenge już nie ma takiego komfortu. Dramat to może być w czerwcu z przygodą.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser174

Guest
Procesy decyzyjne w firmach tego typu nie zawsze mozna rozpatrywac w kategoriach zwyklej logiki
przeciez w tej kwestii nie trzeba snuć żadnych teorii spiskowych ;) nie od dziś wiadomo, że ig żadną logiką się nie kieruje najczęściej ... no chyba ze kobieca:p

a i tak najważniejsze w tym wszystkim jet to, że nowi mają możliwość zdobycia kurki bojowej... a że kosztem "starej gwardii" trochę... cóz trudno nie zawsze może być kawior :) Zasadniczo dobrze jest
 

visit0r

Paladyn
a i tak najważniejsze w tym wszystkim jet to, że nowi mają możliwość zdobycia kurki bojowej... a że kosztem "starej gwardii" trochę... cóz trudno nie zawsze może być kawior :) Zasadniczo dobrze jest
co przynajmniej obala teorie z wielu postów napisanych w ciągu ostatnich kilku miesięcy że to malutcy nie mają możliwości dogonienia starszaków
 

blazius1

Paladyn
Zasadniczo mali dostali możliwość postawienia Bażanta. Mali, czyli tacy, co zaczęli grę np. wiosną zeszłego roku - po evencie Feniksa, ale już załapali się na Miśki. Bo o innych graczach w ogóle nie ma co wspominać.

Wielu z małych graczy postawiło tego Bażanta. Zrobili to zgodnie z intencjami i założeniami twórców gry. Jaszcze dopytują o recepty, bo chcą podnieść tego Bażanta na dziesiąty poziom.

Więc gracze mają takie możliwości gonienia dużych, jakie daje Bażant.

Zdecydowana większość małych graczy wtopiła artefakty w Bażanta, więc nie za bardzo wiem jakie teorie zostały obalone??
Po evencie jeszcze bardziej nie ma mowy o gonieniu niż przed nim.
 
Ostatnia edycja:

mayder

Tancerz ostrzy
Po evencie jeszcze bardziej nie ma mowy o gonieniu niż przed nim.

Nie zgodzę się z tobą. Każdy nowy/młody gracz który chce "gonić" starą gwardię ogarnia na tyle żeby wiedzieć by nie stawiać bażanta tylko ognistego fenka. Gracze którzy stawiali bażanta to w dużej większość zwykłe casuale czy niedzielni gracze jak kto woli, a reszta to starsi gracze którzy mają już masę innych budynków a bażant im się po prostu podobał.
 
co przynajmniej obala teorie z wielu napisanych w ciągu ostatnich kilku miesięcy że to malutcy nie mają możliwości dogonienia starszaków
Nie do konca sie zgodze, ze ta teoria zostala obalona. Malutkim dalej bedzie trudno dogonic tych starszych, bo jednego czynnika prawie ze nie da sie nadrobic - czasu. Ale Feniks Ognia dla kazdego to juz krok w bardzo dobrym kierunku i z tego punktu widzenia nie za bardzo rozumiem narzekania na ten event. A to ze trzeba wymieniac artefakty, a to ze dla starszych niewiele nagrod bylo interesujacych, a to ze Bazant slaby... to wszystko niewazne. Nie patrzmy tylko na czubek wlasnego nosa :) Liczy sie rezultat koncowy, czyli mozliwosc zdobycia Feniksa Ognia na przynajmniej 8 lvl i wzgledne wyrownanie szans. Wiekszosci graczy, z ktorymi rozmawiam, udalo sie osiagnac 9 lvl i to jeszcze przed PB i mozliwoscia zdobycia jeszcze jednego starego artefaktu. Wszyscy powinni sie z tego cieszyc, rowniez ci starsi. Gdyby ktos mnie zapytal 2-3 miesiace temu, czy zrezygnuje ze wszystkich nagrod z danego eventu, byleby ci mlodsi mogli zdobyc Feniksa Ognia - zgodzilbym sie bez chwili wahania.

W swietle tego, ze ci mlodsi mogli zdobyc Ognistego, wszelkie niedociagniecia tego eventu wydaja sie drobnostkami. Patrzac na to z troche szerszej perspektywy sprawa Feniksa Ognia doslownie az klula wszystkich w oczy, przynajmniej w bractwach, w ktorych gram. Tych nowych z wiadomych wzgledow. Tych starszych rowniez, bo wielu z nas ma w bractwach mlodych-zdolnych kolegow, naprawde swietnych graczy i az szkoda bylo patrzec, jak probuja dotrzymac innym kroku, ale po prostu nie maja rownych szans. Feniks Ognia to po prostu tak potezne wsparcie, ze jego brak z automatu oznaczal znacznie gorsza pozycje wyjsciowa. A teraz nawet gracz z Krasnoludow czy Wrozek (jesli ma glowe na karku) doskonale da sobie rade nawet w jakims silnym turniejowym bractwie, nawet bez wyzszych poziomow jednostek z nastepnych epok. Ogolnie sytuacja w grze po evencie jest o niebo lepsza, niz przed nim. A ze my starsi niewiele ugralismy ? Nie wiem jak inni, ale ja spokojnie moge z tym zyc. Grupa, ktora tego naprawde potrzebowala, ugrala bardzo wiele :)
 

blazius1

Paladyn
Macie dość wąskie spojrzenie na te sprawy. Własnie nie dalsze często niż czubek własnego nosa.

Większość nowych graczy, w tym i ci, którzy chcieliby troszkę pograć razem z nami, nigdy nie zajrzała na to forum i nie miała możliwości rozeznania, że twórcy eventu podsuwają im rozwiązanie niekorzystne, a korzystne ukrywają w Akademii w postaci recept.
Wydaje mi się to dość logiczne.

Każdy nowy gracz jest graczem początkowo causalowym, czy zwyczajnie początkującym i nie można od niego wymagać wiedzy o tej grze, którą my mamy po pięciu latach.
 
Chwileczke, to znaczy jak to mialo niby Twoim zdaniem wygladac ? Mialo sie pojawic info na trabce: "Uwaga nowi gracze. Nie stawiajcie Bazanta, tylko Ognistego" ? No naprawde nie mozna kazdego prowadzic za raczke, nie przesadzajmy. Jesli jakiegos nowego gracza gra choc odrobine wciagnela, to albo sluchal, co ludzie w bractwie mowia na czacie, albo zainteresowal sie, po co w ogole jest cos takiego jak wymiana artefaktow i czemu ma sluzyc. Jesli sie nie zainteresowal, to jak niby uszczesliwic go na sile ? @mayder bardzo dobrze to ujal w swoim poscie wyzej.

Poza tym mysle, ze ogolnie troche sie mylisz, ze wiekszosc nowych graczy z automatu stawialo byle co, bez swiadomosci tego, co robia. Tu ci starsi gracze wykonali kawal dobrej roboty. Wiem, ze we wszystkich zaprzyjaznionych "mlodszych" bractwach trwala bardzo szeroko zakrojona akcja uswiadamiania maluszkow. Byli uswiadamiani i przekonywani wlasnie nawet troche na sile, dla swojego wlasnego dobra :)
 
Ostatnia edycja:

visit0r

Paladyn
Nie do konca sie zgodze, ze ta teoria zostala obalona.
chodziło o daleko posunięty skrót myślowy, wcześniej przejawiały się opinie że trzeba odebrać ludziom z długim stażem i dać nowym, teraz dostali coś nowi (coś nie do końca dobre ale coś) a starsi stażem generalnie olali ewent
 

DeletedUser174

Guest
, teraz dostali coś nowi (coś nie do końca dobre ale coś) a starsi stażem generalnie olali ewent
jak to??? to ognisty nie jest do końca dobry??? chyba nie to chciałes napisać...

starsi nie za bardzo co mieli zrobić z tym eventem. Nagrody dzienne wołały o pomstę do nieba (nie mam tu na myśli braku studni akurat, a których tyle płakania tu już było). Starzy najczęściej inwestowali w burzowego fenka, więc tez mieli jakiś "cel" - przynajmniej w teorii ;)
 

DeletedUser4743

Guest
@visit0r @chris07070707 @chris0707070707 @blazius1
Nigdy ktoś kto zacznie biec te "5 lat" później nie dogoni tych co wcześniej wybiegli, nawet wytruchtali.
Tak w tej grze i w życiu "stara gwardia" się wykruszy, wtedy młodsi stażem staja się "stara gwardią".
Uszczęśliwianie kogoś na siłę, tak aby grał jedyna słuszną ścieżką, sprawdzoną przez wyjadaczy ma może i dobre strony, ale równocześnie odbiera ten smaczek poznawania gry i wywieranie nacisku "dla ich dobra" deprymuje.
Takimi działaniami pokazujecie swoją wyższość i nieomylność, mimo Waszych szczerych chęci.

edit
Pomoc jest pożądana, ale taka nienatarczywa nienakazująca "dla ich dobra", bo mnie się kojarzy z poleceniem kryminału z podaniem zakończenia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
jak to??? to ognisty nie jest do końca dobry???
Pewnie w poscie @visit0r chodzilo tylko o to, ze nie kazdemu uda sie go podniesc do 10 lvl. Niektorym sie uda, a wiekszosc bedzie pewnie mogla podniesc Ognistego do 9lvl, a to juz potezne wzmocnienie. Zreszta, rok temu w evencie Feniksa bylo przeciez bardzo podobnie, przeciez nie kazdy gracz mogl podniesc Feniksa Ognia do 10 lvl. Wciaz pamietam to zbieranie waluty w miescie i wybieranie wylacznie najbardziej korzystnych skrzynek, zeby tylko sie udalo :)
 

DeletedUser174

Guest
Przypominam, że rok temu chcieliśmy mieć fenka przynajmniej na 8, ale i 7juz był akceptowalny. Potem dali przygody i wyzwania, więc jakoś tam każdy udziubal sobie kuraka. Pod względem trudności zdobycia artow uważam te 2 eventy na bardzo porównywalny poziomie. I to mi się akurat najbardziej podoba w tym evencie
 

visit0r

Paladyn
jak to??? to ognisty nie jest do końca dobry??? chyba nie to chciałes napisać...
zupełnie nie to, młodsi mniej bywający na forum w znaczeniu coś dostali niezbyt mocnego bażanta z aktualnie zakończonego ewentu, całkiem możliwe że nawet widzieli w nim zalety
//
@visit0r @chris07070707 @chris0707070707 @blazius1
Nigdy ktoś kto zacznie biec te "5 lat" później nie dogoni tych co wcześniej wybiegli, nawet wytruchtali.
jednak ostatnie działania ig ida w kierunku dania szans na sprint tym nowszym, same zyski portalu znacznie przyspieszaja cała gre

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry