• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o zmianach w bibliotece, tworzeniu i bractwie

Wewe1

Zwiadowca
Zmiany jak najbardziej na plus,trochę długie było to oczekiwanie na nowy towar z bibiotek,ale w końcu jest zmiana,moje 50 milionów zwojów wreszcie znajdzie nabywców:)
 

blazius1

Paladyn
  • Biblioteka kamienia księżycowego będzie produkować Jedwab u Graczy z premią do Zwojów.
  • Biblioteka kamienia księżycowego będzie produkować Zwoje u Graczy z premią do Kryształów.
  • Biblioteka kamienia księżycowego będzie produkować Kryształy u Graczy z premią do Jedwabiu.
IMO, czyli moim skromnym zdaniem, rozwiązanie jest dobre, ale nie rozwiązuje problemu idealnie. Nie w ten sposób, że problem ze zwojami szybko zniknie. Być może nigdy całkiem nie zniknie.

Ponieważ na s1 i s2, znowu moim skromnym zdaniem i wg mojej ograniczonej wiedzy, błąd systemowy istnieje nadal i polega na tym, że producentów z premią do zwojów jest więcej niż producentów jedwabiu, a producentów jedwabiu jest wciąż więcej niż producentów kryształów.
A nawet jeśli ilości graczy rozłożone są jednak w miarę równomiernie na trzy grupy, to wielkości w bieżącej produkcji nie są równomiernie rozłożone. I nigdy nie były. I być może nigdy nie będą.
Na s3 może być inaczej, bo ten serwer jest młodszy.

Czyli zmiana w zasadzie dobrze urządza producentów kryształów, mniej tych od zwojów, i stosunkowo najmniej tych z premią do zwojów. Ale to nie znaczy jeszcze, że kłopoty z uzyskaniem solidnej ilości kryształów na tych serwerach znikną.
Na pewno przyrost zwojów zostanie zredukowany, ale trudno powiedzieć, czy sytuacja w ogóle się ustabilizuje. Zapewne. Może?

Na serwerach starszych s1 i s2 zmiana spóźnia o rok lub dwa. Co najmniej. Co najmniej od czasów gdyśmy na forum ostrzegali, że te Biblioteki nie mają w ogóle racji bytu z tym profilem produkcji zwojów ponieważ było ( i jest ) zbyt wielu graczy, którzy mają wiele bibliotek. I którzy paradoksalnie tych zwojów w tych ilościach w ogóle nie potrzebują.
 
Ostatnia edycja:

kikimora

Rozbójnik
@blazius1 rozwiązania idealne nie istnieją. Nikt chyba nie ma złudzeń, że ta zmiana magicznie wyczyści nam magazyny ze zwojów. ale musimy się cieszyć, że przynajmniej problem nie będzie się pogłębiał. Chociaż tyle

a co do dysproporcji w produkcji to tego nie da się przecież zaprogramować. Zakładam, ze liczba "graczy" jest względnie równa, ale nieaktywne konto jest mało produktywne chociaż "na papierze" może mieć nawet całkiem przyzwoitą produkcję.. Do tego nie ma pewności czy nowe konto umrze za 5 min czy będzie mieć czas/ możliwość się rozwinąć i realnie wpływać na produkcję danego surowca na serwerze,
 

Ludka

Wędrowiec
Nowe konto raczej nie będzie miało szansy wpłynąć na produkcję danego surowca na serwerze, bo będzie miało tylko jeden zestaw. Taki wpływ mogą mieć tylko gracze z farmą bibliotek
 

blazius1

Paladyn
Ja mam przeświadczenie graniczące niestety ze zwyczajnym zgadywaniem, że tych kont z premią do zwojów na starszych serwerach kiedyś, z jakiegoś dziwnego powodu, przydzielono więcej niż innych. A profil Bibliotek sprawę tylko pogorszył i ujawnił. Pokazał jak na tacy błąd systemowy już istniejący.
Dlatego teraz w związku z tą zmianą cudów bym się nie spodziewał. I dlatego również tak podkreślam, że ta zmiana jest super mocno spóźniona.
Niespecjalnie widzę powody do zadowolenia, że ktoś wreszcie ruszył głową, bo miał ruszyć głową dawno temu.

Nowe konta nie mają wpływu na prawie żaden aspekt gry. Może na kształt niektórych nowych nagród, na trudność poszczególnych eventów. Tego typu bieżące szczegóły.
O kształcie gry decydują konta stare. A najbardziej konta najstarsze, które reagowały na wszystkie kolejne zmiany wprowadzane do gry. Na te zmiany udane i mniej udane. To dlatego twórcy powinni umieć przewidywać jak zachowają się największe miasta po zmianach które wprowadzają. Oni najczęściej tego nie umieją. Konsekwencje wprowadzania wielu zmian nie są w stopniu dostatecznym analizowane pod kontem miast o dużych możliwościach. Pewnie dlatego że to zbyt trudne. Albo dlatego że w grze siostrzanej się tego też nie robi.

Jak ktoś nie widzi, albo nie wie, ile jest miast z ośmioma bibliotekami, a ile z trzema, a ile z jedną, ale planuje powrót tych zestawów do gry, to będzie zwlekał ze zmianą profilu zestawu dwa lata, a potem po powrocie, będzie zadowolony, bo będzie mu się wydawało, że nadwyżka zwojów na rynkach w końcu zniknie. Po takiej obsuwie z tą zmianą to oni mogą dać najwyżej na mszę w intencji żeby znikła. Bo gwarancji nie ma żadnej.
 
Ostatnia edycja:
Zmiany sa oczywiscie na duzy plus :)

Zaczne od nowych receptur.
Dla mnie sa super i na becie juz z nich regularnie korzystam, a na live rowniez zamierzam to robic. Pozwalaja one wzmocnic juz istniejace strategie wykorzystania Tworzenia, np. jak najszybsze wypelnianie Mistycznych Obiektow. Receptury same w sobie to moze nie jakis game changer, ale ziarnko do ziarnka... Podobnie jak Ruda Panda troche powieksza wachlarz mozliwosci. Troche sie tylko obawiam, ze skorzystaja na tym przede wszystkim starsi gracze, ktorzy maja juz zaplecze w postaci baterii Bibliotek w miescie. Moze sie to wydac dziwne, ale u mlodszych graczy waskim gardlem sa raczej Fragmenty, a nie Katalizatory. Jesli nie ma sie wielu Bibliotek, to Fragmenty zdobywane w Iglicy i z jednej Biblioteki ledwo pokrywaja biezace zapotrzebowanie, czyli mlody gracz nie ma za bardzo mozliwosci zebrania zapasu Fragentow, ktore moglby zutylizowac wykorzystujac te nowe receptury.

Co do zmian w Bibliotekach, to sa one wprawdzie mocno spoznione, ale byly i nadal sa bardzo potrzebne, wiec lepiej pozno niz wcale.
W przeciwienstwie do przedmowcy nie podzielam jego obaw.
Ponieważ na s1 i s2, znowu moim skromnym zdaniem i wg mojej ograniczonej wiedzy, błąd systemowy istnieje nadal i polega na tym, że producentów z premią do zwojów jest więcej niż producentów jedwabiu, a producentów jedwabiu jest wciąż więcej niż producentów kryształów.
A nawet jeśli ilości graczy rozłożone są jednak w miarę równomiernie na trzy grupy, to wielkości w bieżącej produkcji nie są równomiernie rozłożone.
Ano wlasnie. Wielkosci produkcji nie sa rownomiernie rozlozone. Niezaleznie od rozlozenia bonusow na serwerze, zwoje sa obecnie towarem z najnizsza produkcja manufakturowa w skali serwera, wlasnie z powodu mnostwa Bibliotek u zaawansowanych graczy. W ciagu ostatniego roku-poltora raczej stosunkowo niewielu graczy produkowalo zwoje w manufakturach. Przewiduje nastepujacy przebieg wypadkow po zmianie bonusow w Bibliotekach:

1. Zwoje beda teraz towarem z najnizsza produkcja na serwerze. Chodzi mi o laczna produkcje, czyli zarowno z zestawow Biblioteki (bo tylko 1/3 z obecnie stojacych bedzie produkowac zwoje) i z manufaktur (bo produkcja zwojow w manufakturach jest obecnie najnizsza ze wszystkich surowcow).

2. Z powodu poteznych zapasow zwojow na serwerze, nie bedzie na szczescie tak, ze zacznie ich nagle brakowac na rynku z powodu czynnikow, o ktorych napisalem w punkcie 1. Zapasy zwojow beda sie kurczyc raczej powoli.

3. Dojdzie do tego czynnik psychologiczny. Juz nie bedzie tak jak obecnie, ze kazdy za wszelka cene bedzie probowal zrobic jak najwieksze zapasy jedwabiu i krysztalow i bedzie malo sklonny, by sciagac oferty na zwoje. Dwie trzecie graczy z duza iloscia Bibliotek bedzie mialo teraz staly doplyw jedwabiu lub krysztalow z zestawow, wiec sila rzeczy predzej czy pozniej beda musieli kupowac zwoje. Nawet Ci, ktorzy maja zwoje w bonusie, bo wiekszosc z nich nie produkuje zwojow w manufakturach.

4. W ciagu 6-12 miesiecy rynek sam sie unormuje. Przewiduje nawet, ze zajmie to wprawdzie chwile, ale gracze zaczna wyciagac z inwentarza i stawiac w miescie zakurzone i juz prawie zapomniane manufaktury zwojow.

A teraz z innej beczki :) Rzuce tu kontrowersyjny pomysl i mozemy o nim podyskutowac, a jesli odzew bedzie w miare pozytywny, mozna zglosic go oficjalnie. Proponuje nastepujaca rzecz:

1. Znerfic zestawy Bibliotek o polowe, tzn. zachowac produkcje Katalizatorow, ale obnizyc o 50% statystyki samych Bibliotek (populacja i kultura), a oprocz tego obnizyc produkcje wszystkich elementow zestawu rowniez o polowe. Niech w porownaniu do stanu obecnego te wszystkie budynki produkuja tylko polowe surowcow, Fragmentow, many, zywych itd. Dlaczego ? Poniewaz moim zdaniem, obiektywnie na to patrzac, zestawy sa po prostu stanowczo zbyt silne i byl to pewnie jeden z powodow wprowadzenia limitu. Z jednym zestawem nie rzuca sie to jeszcze w oczy, ale bateria kilku-kilkunastu Bibliotek w miescie czyni cuda !!! Gdyby je oslabic, w zaleznosci od stylu gry nie wszystkim graczom oplacaloby sie bezwarunkowe stawianie takiej baterii, a juz istniejace czy przyszle baterie nie zaburzalyby balansu gry w takim stopniu, jak obecnie. I tu przechodzimy do punktu drugiego, bo zmiana nr. 1 ma byc tylko wstepem do zmiany nr. 2 :)

2. Przywrocic mozliwosc zdobycia wiecej niz jednego zestawu w Iglicy !!!
Zestawy nie beda juz negatywnie wplywac na rynek surowcow, a wrecz przeciwnie. 2/3 z nich bedzie teraz produkowac jedwab lub krysztaly, co pomoze tym szybciej unormowac rynek T2. Czyli jesli chodzi o sytuacje na rynku T2, to im wiecej Bibliotek na serwerze, tym lepiej. Daloby to tez mlodszym graczom okazje do wdrozenia i stosowania taktyk, ktore na chwile obecna moga stosowac tylko starsi gracze. I znowy - gdyby zestawy byly o polowe slabsze, nie zaburzalyby juz balansu gry i gracz musialby sie dobrze zastanowic, czy dolozenie kolejnego, duzo slabszego niz obecnie zestawu, jest dla niego jeszcze oplacalne. Co o tym myslicie ?
 

kikimora

Rozbójnik
Nowe konta nie mają wpływu na prawie żaden aspekt gry. Może na kształt niektórych nowych nagród, na trudność poszczególnych eventów. Tego typu bieżące szczegóły.
Nowe konto w momencie logowania ma przypisaną określoną produkcję bonusową. Czyli w koszyku graczy z określoną produkcją zajmują miejsce. oczywiście, że wydajność takiego mikro miasta jest żadna, ale ilość graczy sama w sobie się po prostu zgadza. Na mapie lokalizacje są zajmowane "po kolei"... a że nie każde konto się rozwinie to inna rzecz
 

Zabije

Zwiadowca
Zmiany sa oczywiscie na duzy plus :)

Zaczne od nowych receptur.
Dla mnie sa super i na becie juz z nich regularnie korzystam, a na live rowniez zamierzam to robic. Pozwalaja one wzmocnic juz istniejace strategie wykorzystania Tworzenia, np. jak najszybsze wypelnianie Mistycznych Obiektow. Receptury same w sobie to moze nie jakis game changer, ale ziarnko do ziarnka... Podobnie jak Ruda Panda troche powieksza wachlarz mozliwosci. Troche sie tylko obawiam, ze skorzystaja na tym przede wszystkim starsi gracze, ktorzy maja juz zaplecze w postaci baterii Bibliotek w miescie. Moze sie to wydac dziwne, ale u mlodszych graczy waskim gardlem sa raczej Fragmenty, a nie Katalizatory. Jesli nie ma sie wielu Bibliotek, to Fragmenty zdobywane w Iglicy i z jednej Biblioteki ledwo pokrywaja biezace zapotrzebowanie, czyli mlody gracz nie ma za bardzo mozliwosci zebrania zapasu Fragentow, ktore moglby zutylizowac wykorzystujac te nowe receptury.

Co do zmian w Bibliotekach, to sa one wprawdzie mocno spoznione, ale byly i nadal sa bardzo potrzebne, wiec lepiej pozno niz wcale.
W przeciwienstwie do przedmowcy nie podzielam jego obaw.

Ano wlasnie. Wielkosci produkcji nie sa rownomiernie rozlozone. Niezaleznie od rozlozenia bonusow na serwerze, zwoje sa obecnie towarem z najnizsza produkcja manufakturowa w skali serwera, wlasnie z powodu mnostwa Bibliotek u zaawansowanych graczy. W ciagu ostatniego roku-poltora raczej stosunkowo niewielu graczy produkowalo zwoje w manufakturach. Przewiduje nastepujacy przebieg wypadkow po zmianie bonusow w Bibliotekach:

1. Zwoje beda teraz towarem z najnizsza produkcja na serwerze. Chodzi mi o laczna produkcje, czyli zarowno z zestawow Biblioteki (bo tylko 1/3 z obecnie stojacych bedzie produkowac zwoje) i z manufaktur (bo produkcja zwojow w manufakturach jest obecnie najnizsza ze wszystkich surowcow).

2. Z powodu poteznych zapasow zwojow na serwerze, nie bedzie na szczescie tak, ze zacznie ich nagle brakowac na rynku z powodu czynnikow, o ktorych napisalem w punkcie 1. Zapasy zwojow beda sie kurczyc raczej powoli.

3. Dojdzie do tego czynnik psychologiczny. Juz nie bedzie tak jak obecnie, ze kazdy za wszelka cene bedzie probowal zrobic jak najwieksze zapasy jedwabiu i krysztalow i bedzie malo sklonny, by sciagac oferty na zwoje. Dwie trzecie graczy z duza iloscia Bibliotek bedzie mialo teraz staly doplyw jedwabiu lub krysztalow z zestawow, wiec sila rzeczy predzej czy pozniej beda musieli kupowac zwoje. Nawet Ci, ktorzy maja zwoje w bonusie, bo wiekszosc z nich nie produkuje zwojow w manufakturach.

4. W ciagu 6-12 miesiecy rynek sam sie unormuje. Przewiduje nawet, ze zajmie to wprawdzie chwile, ale gracze zaczna wyciagac z inwentarza i stawiac w miescie zakurzone i juz prawie zapomniane manufaktury zwojow.

A teraz z innej beczki :) Rzuce tu kontrowersyjny pomysl i mozemy o nim podyskutowac, a jesli odzew bedzie w miare pozytywny, mozna zglosic go oficjalnie. Proponuje nastepujaca rzecz:

1. Znerfic zestawy Bibliotek o polowe, tzn. zachowac produkcje Katalizatorow, ale obnizyc o 50% statystyki samych Bibliotek (populacja i kultura), a oprocz tego obnizyc produkcje wszystkich elementow zestawu rowniez o polowe. Niech w porownaniu do stanu obecnego te wszystkie budynki produkuja tylko polowe surowcow, Fragmentow, many, zywych itd. Dlaczego ? Poniewaz moim zdaniem, obiektywnie na to patrzac, zestawy sa po prostu stanowczo zbyt silne i byl to pewnie jeden z powodow wprowadzenia limitu. Z jednym zestawem nie rzuca sie to jeszcze w oczy, ale bateria kilku-kilkunastu Bibliotek w miescie czyni cuda !!! Gdyby je oslabic, w zaleznosci od stylu gry nie wszystkim graczom oplacaloby sie bezwarunkowe stawianie takiej baterii, a juz istniejace czy przyszle baterie nie zaburzalyby balansu gry w takim stopniu, jak obecnie. I tu przechodzimy do punktu drugiego, bo zmiana nr. 1 ma byc tylko wstepem do zmiany nr. 2 :)

2. Przywrocic mozliwosc zdobycia wiecej niz jednego zestawu w Iglicy !!!
Zestawy nie beda juz negatywnie wplywac na rynek surowcow, a wrecz przeciwnie. 2/3 z nich bedzie teraz produkowac jedwab lub krysztaly, co pomoze tym szybciej unormowac rynek T2. Czyli jesli chodzi o sytuacje na rynku T2, to im wiecej Bibliotek na serwerze, tym lepiej. Daloby to tez mlodszym graczom okazje do wdrozenia i stosowania taktyk, ktore na chwile obecna moga stosowac tylko starsi gracze. I znowy - gdyby zestawy byly o polowe slabsze, nie zaburzalyby juz balansu gry i gracz musialby sie dobrze zastanowic, czy dolozenie kolejnego, duzo slabszego niz obecnie zestawu, jest dla niego jeszcze oplacalne. Co o tym myslicie ?
Dodatkowe utrudnienie :) jasne że tak.
Można by zrobić później porządek z miskami i dać możliwość karmienia tylko jednego miska tego samego rodzaju w danym momencie. :D
 

Proqrator

Rozbójnik
Zmiana produkcji w bibliotece nie wiele wniesie. Za znacznie większą produkcję zwojów niż biblioteki odpowiada niekończący zwój.
Z biblioteki mam 8.5k zwojów, z tych małych 5x tyle.
Oczywiście nie krytykuje zmiany. Wręcz przeciwnie. Dobrze że wogole coś się zmienia, ale nie odczujemy tej zmiany. ( Mam na myśli osoby które zestawów mogły mieć i mają w opór)
 

Charlene

Szef kuchni
1. Znerfic zestawy Bibliotek o polowe
Ciekawe co jeszcze.... Nie widzę totalnie tego pomysłu dlatego, że poświęciłam masę surowców, wojska, także sporo diamentów ( Biblioteki zdobywałam jak byłam jeszcze w początkowych rozdziałach i głównie negocjowałam, potem potrafiłam czekać 2 miesiące na Bibliotekę czy jakiś element zestawu) żeby zdobyć te budynki i nagle mam mieć je zmienione? W imię czego? Kto mi odda diamenty, renowacje, które szły na te zestawy, jeśli miałyby być o połowę ucięte? Iglica nie jest tak łatwa jak turnieje- jest ciężka i akurat Biblioteka była adekwatną nagrodą do trudu, jaki trzeba było ponieść, wspinając się przez te piętra.
Można by zrobić później porządek z miskami i dać możliwość karmienia tylko jednego miska tego samego rodzaju w danym momencie. :D
Przepraszam bardzo, ale ja wydałam diaxy na 3 Miśki księżycowe a także na 3 Czerwone Pandy i miałabym możliwość karmienia tylko 1 zamiast 3?! Na szczęście Twój pomysł nigdy nie przejdzie, bo to zabija pomysł Lig.

EDIT: moim zdaniem problemem jest nierównomierne rozłożenie bonusów graczy na serwerze, bo ewidentnie widać których bonusów jest za dużo u kupca ( na S2 jest za dużo graczy z bonusami na stal, zwoje, pył - kauczuk, aksamit, bizmut)
 
Ostatnia edycja:
@Charlene , rozpatrujesz kwestie Bibliotek tylko pod katem rynku zwyklych towarow, a ja mialem na mysli, ze zestaw jako calosc jest stanowczo za silny, jesli obiektywnie na to spojrzec.
Nie widzę totalnie tego pomysłu dlatego, że poświęciłam masę surowców, wojska, także sporo diamentów ( Biblioteki zdobywałam jak byłam jeszcze w początkowych rozdziałach i głównie negocjowałam, potem potrafiłam czekać 2 miesiące na Bibliotekę czy jakiś element zestawu) żeby zdobyć te budynki
Masz pelne prawo myslec o tym w ten sposob i wcale nie bede probowal Cie przekonywac. Z jednym tylko nie moge sie zgodzic, ale to drobnostka: otoz wbrew temu, co piszesz, Iglica jest smiesznie latwa w porownaniu do turnieju i to niezaleznie od epoki :)

i nagle mam mieć je zmienione? W imię czego?
Np. w imie tego, by inni tez mieli szanse na wiecej Bibliotek lub chocby zebys Ty sama mogla miec ich wiecej, jesli bedzie Ci sie to kalkulowac.
 

xEasyRiderx

Rycerz
Np. w imie tego, by inni tez mieli szanse na wiecej Bibliotek lub chocby zebys Ty sama mogla miec ich wiecej, jesli bedzie Ci sie to kalkulowac
To może wystarczy przywrócić biblioteki właśnie żeby inni też mieli szansę na więcej nie tylko jedną czy dwie jak to miało miejsce podczas ostatniego błędu IG?
To że jak pisała @Charlene nie masz wina że mamy więcej jak jedna sztukę zestawu i nie było to tanio coś takiego sobie wypracować o czym pisać koleżanka. Dlaczego znowu starsi stażem gracze mają tracić w imię zrównania szans za błędy twórców? Trochę to się kupy nie trzyma bo i tak są już pokrzywdzeni i karani choćby wspomnieć oczekiwanie na słynną renowacje czy koszty cudów które stawiali w innych czasach też wielkim kosztem nie to co teraz.
Owszem gra się zmienia rozumiem to jednak jak zawsze patrzymy na nowych a im teraz to i tak przychodzi łatwo ponieważ ta gra zrobiła się łatwizną.
Nie sądzę żeby znowu trzeba było płacić za błędy firmy która w swej dobroci powrzucała takie "kwiatki" i mimo naszych apeli i pomysłów dopiero zaczęli coś z tym robić bo co w tej chwili mają w miarę myślącą ekipę niż te poprzednie.
To że zestaw bibliotek jest silny to dobrze i może jak pisałem wyżej dajmy nowym szanse na zdobycie więcej takich zestawów a rynek z czasem sam się unormuje oraz nowi też będą mogli farmić mistyczme tak jak starsi :)
Owszem zaraz pewno napiszecie wiele argumentów przeciw i będziecie popierać swoje ale co tam może myślę jednostkowe lub inaczej ale nie widzę tego.
 
To że zestaw bibliotek jest silny to dobrze i może jak pisałem wyżej dajmy nowym szanse na zdobycie więcej takich zestawów a rynek z czasem sam się unormuje oraz nowi też będą mogli farmić mistyczme tak jak starsi :)
Easy, badz realista :)
Tak, dajmy, ale nie w obecnej formie. To tak, jakby tworcy jakiejs strzelanki przez nieuwage dali niektorym graczom w ramach niedopatrzenia, bledu czy braku wyobrazni jakas bron, ktora jest OP, a potem zamiast ja znerfic, rozdali ja wszystkim innym graczom na serwerze... Slyszales kiedykolwiek o takim przypadku, bo ja nie ? ;)
 

BlossomValvi

Łucznik
Easy, badz realista :)
Tak, dajmy, ale nie w obecnej formie. To tak, jakby tworcy jakiejs strzelanki przez nieuwage dali niektorym graczom w ramach niedopatrzenia, bledu czy braku wyobrazni jakas bron, ktora jest OP, a potem zamiast ja znerfic, rozdali ja wszystkim innym graczom na serwerze... Slyszales kiedykolwiek o takim przypadku, bo ja nie ? ;)
Tak znam na pierwsze rocznice Warframe dawali unikalne giwery :) wiem bo miałem

co do reszty:
- w końcu długo oczekiwana zmiana, szkoda ze od początku taka nie była - trudno mam tylko nadzieje ze nauczyli się by nie usztywniać bonusów tylko dawać zależne od „”

- zachwianie równowagi rynku tu jest banalne rozwiazanie - mamy przenosiny na mapie? Mamy, to niech będzie opcja zmiany bonusów podczas przenosin (za opłata diamentowa żeby nie nadużywać)
W ten sposób wszystkie budynki zależne od bonusów przelicza wartości, ale da to duża elastyczność serwera na zmiany
 

xEasyRiderx

Rycerz
Chris tak poniekąd masz rację jednak mało w grze było budynków czy raczej zestawów które były równie silne? I co twórcy zrobili obiecali renowację a co było potem to chyba doskonale wiesz?
Teraz znowu popełnili błąd dając graczom nieskończoną ilość bibliotek z jednakowym bonusem dla wszystkich przez co zachwiali rynek do tego stopnia że nikt już nie chciał zwojów nawet w promocji.
Ale przecież gracze sami podsuwali rozwiązania i to od dawna jakby ten problem rozwiązać a teraz ty chcesz żeby osłabić biblioteki bo co nowi gracze doszli i są pokrzywdzeni ;) a starzy gracze zainwestowali nie tylko masę czasu itd. itp. aby stworzyć sobie plantacje bibliotek.
Może się nie znam ale coś tu jest nie tak i raczej w żadnej grze nie spotkałem się z tym aby nowi mieli na start to co starzy sobie wypracowali grając latami bo niby równe szanse mają być w imię czego :p
Już pisałem poprzednio gra w tej chwili jest za łatwa i za prosta bo sam wiesz że od zera do elvenarów wystarczy tylko rok dobrej gry przy narzędziach jakie teraz oferuje Elvenar.

Na marginesie to jak to jest ci co zbili kapitał w realu za dawnych lat ponieważ mieli ku temu okazję i ją wykorzystali teraz mają być pokrzywdzeni równaniem szans bo nowi nie mają lambo, jachtu czy willi w ciepłych krajach ?
 

Charlene

Szef kuchni
otoz wbrew temu, co piszesz, Iglica jest smiesznie latwa w porownaniu do turnieju i to niezaleznie od epoki :)
Chris widać na serwerach, ile bractw robi turnieje a ile potrafi zdobyć srebro w Iglicy a złoto to uuu... Dla mnie w tym momencie Iglica to tylko formalność i też mogę powiedzieć, że jest śmiesznie łatwa (na Iglicówkach to już nudne przeklikanie ciągle tych samych walk) ale dla większości nawet z poradnikami to nie jest tak proste i nadal pamiętam jak byłam w tych początkowych rozdziałach, gdzie było słabsze wojsko, nie było Fenka, Brunona i trzeba było mocno kombinować, żeby wszystkiego starczyło na Iglice i turniej. Turniej stał się teraz bardzo tani a Iglica nadal pozostała wredna i jest wyzwaniem, dlatego nie wyobrażam sobie, żeby Biblioteka miałaby mieć gorsze statystyki, ponieważ poświęciłam masę czasu, zasobów i przez około rok gry dostałam tylko 8 Bibliotek i 6 wrót- wszystko było podnoszone renowacjami, bo nie miałam szansy na wymiankę jak to robili inni gracze, którym wpadało ich znacznie więcej. Biblioteki miały tylko jeden minus - produkowały tylko Zwoje, zamiast dawać każdemu inny surowiec a podejrzewam, że problem nadal by istniał, ponieważ nie ma balansu z bonusowymi towarami u graczy i problemem jest ten cały system przydzielania ich przy zakładaniu miasta. Kiedyś sprawdzałam jak to działa i na jakieś 7 prób, tylko 2 były inne niż stal, zwoje, pył , więc nic dziwnego, że tak to wygląda. Jedynym problemem może być ilość Fragmentów, ale być może pojawi się jakiś Budynek Ewolucyjny, który będzie je zapewniał, albo coś nowego w Iglicy jak się skończą artefakty.
- zachwianie równowagi rynku tu jest banalne rozwiazanie - mamy przenosiny na mapie? Mamy, to niech będzie opcja zmiany bonusów podczas przenosin (za opłata diamentowa żeby nie nadużywać)
Jak dla mnie to nie rozwiąże problemu, ponieważ jak tak większość będzie robiła, to zaraz będą problemy z innymi towarami, bo znowu wyjdzie za duża ilość graczy z innymi bonusami i te co były w nadmiarze, staną się deficytem. Poza tym zmiana bonusu wiąże się z postawieniem zupełnie nowych manufaktur i mi tam by się nie chciało ich od nowa budować.
 
Ostatnia edycja:
Do góry